Cuma , Mayıs 29 2020
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı

İntörnlere görev verilecek!

#4360056  gönderen drhaber
 17.03.2020 - 09:06:17
Koronavirüse karşı alınan tedbirlere bir yenisi eklendi. Kovid-19 pandemisi nedeniyle yükseköğretim kurumlarında dünden itibaren eğitime üç hafta ara verilirken, Yüksek Öğretim Kurulu'nun (YÖK) 13 Mart'taki toplantısında, koronavirüse karşı intörnleri de devreye sokacak bir karar aldığı öğrenildi.

Resim

Milliyet'ten Aykut Yılmaz'ın haberine göre: Karara göre tıp fakültesindeki intörnler (son sınıf öğrencileri) gerektiğinde, gönüllü olarak talep etmeleri ve üniversitece uygun görülmesi halinde sağlık hizmet sunumunda görev alabilecek. İntörnler ise karara tepki gösterdi.

Sosyal medyada "İntörnler de öğrencidir" etiketi ile paylaşım yapan tıp fakültesi öğrencileri, "Biz ucuz iş gücü değiliz", "Şimdinin değil, geleceğin doktorlarıyız" ifadelerini kullandı.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Bence de ara verilmeli intern eğitimine (sonuç olarak öğrenci bunlar) ama biz de doktoruz sonda takmayalım, kan almayalım, dosya işlemeyelim sadece hasta bakalım hep angarya bunlar diyip şimdi biz doktor değiliz gelecekte olucaz denilmesi nedir?
Sadece instagrama foto koyarken değil her türlü sorumluluğu ile doktor olunur. Yıllar oldu bırakalı ben bile aradım arkadaşlarımı yardımcı olabileceğim bir şey var mı diye.
Doktorluk meslek değil kimliktir, anlayana.
Kullanıcı avatarı

Re: İntörnlere görev verilecek!

#4360119  gönderen kutsaclirapunzel
 17.03.2020 - 11:29:44
Diğer pollerdeki hekimler şüpheli vakaların yönlendirildiği kliniklerdeki hekim arkadaşlarına takviyede bulunsun. Bu sayede herkes daha az çalışmış olur, dinlenmiş olur. İntörne koruyucu ekipman tedarik edilmeden gönüllü adı altında çalıştırırsanız 10 gün sonra duyarız intörn doktor yogun bakımda haberlerini.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re: Son sınıf tıp öğrencilerine görev verilecek

#4360282  gönderen Wohe
 17.03.2020 - 18:39:42
tobirama yazdı:
17.03.2020 - 09:27:46
Bence de ara verilmeli intern eğitimine (sonuç olarak öğrenci bunlar) ama biz de doktoruz sonda takmayalım, kan almayalım, dosya işlemeyelim sadece hasta bakalım hep angarya bunlar diyip şimdi biz doktor değiliz gelecekte olucaz denilmesi nedir?
Sadece instagrama foto koyarken değil her türlü sorumluluğu ile doktor olunur. Yıllar oldu bırakalı ben bile aradım arkadaşlarımı yardımcı olabileceğim bir şey var mı diye.
Hekimin primer görevi olmayan her şey intörn için angaryadır.
Wohe yazdı:
tobirama yazdı:
Her işi eh az order ettiğin insan kadar iyi yapabilmelisin. Kan almayı, dosya takibi yapmayı, açt bilmeden doktor olanlar var bu ülkede

Re: Son sınıf tıp öğrencilerine görev verilecek

#4360333  gönderen Wohe
 17.03.2020 - 20:56:04
tobirama yazdı:
17.03.2020 - 20:40:49
Wohe yazdı:
tobirama yazdı:
Her işi eh az order ettiğin insan kadar iyi yapabilmelisin. Kan almayı, dosya takibi yapmayı, açt bilmeden doktor olanlar var bu ülkede
Hekimiz sonuçta bir şeyi 10 kere yapsak daha da unutmayız benim demek istediğim ne gerek var 1000 kere yapmaya hocam.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4360340  gönderen Percy
 17.03.2020 - 21:16:33
Çıraklık denilen bir şey var arkadaşlar, bizde o yollardan geçtik. Beş yüz milyon kez EKG çekmeden, kan getir götür yapmadan doktor oldum diyemezsiniz
Kullanıcı avatarı

#4360350  gönderen nexstep
 17.03.2020 - 21:36:43
Olağanüstü durumlarda ihtiyaç varsa yapılması gerekir.

Mesela İspanya 4. Sınıf tıp öğrencilerine görev verecekmiş.