Pazartesi , Eylül 28 2020
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Sivas’ta numune hastanesinde doktorlar arasındaki maaş farkına tepki gösteren bir grup doktor, kontenjan dışı hastaları kabul etmedi

SİVAS- Edinilen bilgiye göre, Sivas Numune Hastanesinde bir grup doktor, 4924 sayılı yasa kapsamında sözleşmeli görev yapan doktorlar ile 657 sayılı yasa kapsamında görev yapan doktorlar arasındaki maaş farkını protesto etmek için kontenjan dışı hasta kabul etmedi.

Randevulu hastalar muayene olurken gün içerisinde muayene için başvuran bir çok hasta muayene olmadan geri dönmek zorunda kaldı.

Aksamalardan dolayı bir süre, acil sağlık hizmeti verilmek üzere ambulanslarla alınan hastalar Cumhuriyet Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesine yönlendirildi.

Konuyla ilgili Sivas Valisi Salih Ayhan’ın hastaneye giderek doktorlar ve idarecilerle görüştüğü öğrenildi.
Kaynak :Haberler.com
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Eylem dedikleri randevusuz hasta bakmamak ise bu zaten olması gereken durum, yasal olmayan bir durum da yok, yanlış da yok. Bakanlığın belirlediği hasta bakma sürelerine uymamak daha yanlış değil mi? Biz paspas oldukça üzerimize basan daha da çok olacak, en iyisini yapmışlar.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Bazı arkadaslar böyle eylem mi olur demiş siz ne yaptınız acaba şimdiye kadar !!! Arkadaslar eylemi keske maas farkı için değilde krndi maaslarının düşüklüğü için yapsalarmış. Sonucta eylem yapan arkadaslarda istediği zaman sözleşmeli bir yere geçiş yapabilirler ama bu durumda mahrumiyet bölgesi bir ilçede bransında tek hekim olarak 30 gün icap tutmayıda kabul etmiş olacaklar. Herseyin bir bedeli var sonucta. Bu arada ne uzman hekim nede sözleşme maaşı yapılan işin verilen emeğin yarısı bile değil. Hele su anki hayat pahalılığında böyle kritik bir işle canla basla urasan yüzde birlik dilimde üst düzey kalifiye bir meslek grubu için bu maaslarla calışmak hakkaten içler acısı asıl buna tepki koymak lazım. Maaslar pratisyeninden uzmanına sözleşmelisine kadar en az 3 kat fazla olmalı
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
slmnll yazdı:
08.01.2020 - 19:00:32
sozlesmesiz dönersiz bir ortamda bu zamana kadar randevusuz hasta bakılması hata...
Mhrs dısı hasta bakmak ya da baktırılmanın yasal durumu nedir ?
Yeni uzman olmus birisi olarak soruyorum sozlesme yok doner de kıt, ben de mhrs bakarım diyemiyor mu doktorlar ? Direnc koyarak benim elimden gelen budur diyerek Dayatılmaya ister bakarım ister bakmam diyebilir mi?
Sen su kadar hasta bakacaksın gibi bashekimlik sozleri vs zorunlu mu ?