Pazar , Eylül 15 2019
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Drhazerfan yazdı:
06.09.2019 - 12:48:33
Performans demek hayali işlemler demek, yapmadığı işi yaptı gibi göstermek demek, haksız kazanç demek, yanyana çalıştığın meslektaşının hakkına girmek demek, şuan devlet hastanelerinde dönen rezilliklerin aile hekimliğine bulaşması demek, aile hekimliğini daha kötü hale getirecekler.
Kul hakkına devlet hakkına harama helale dikkat eden doktorların ezildiği sistem performans sistemi. Diğerleri hayali puanlarla cebini doldururken çıkardığı cılız sesin duyulmadığı sistem. Bu sistemin getirdiği haksizliklarla savasmayan yöneticilere ve sistemi bahane ederek puanını şişiren meslektaşlarıma hakkım helal değildir .
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
canyakmaz yazdı:
07.09.2019 - 00:28:36
Drhazerfan yazdı:
06.09.2019 - 12:48:33
Performans demek hayali işlemler demek, yapmadığı işi yaptı gibi göstermek demek, haksız kazanç demek, yanyana çalıştığın meslektaşının hakkına girmek demek, şuan devlet hastanelerinde dönen rezilliklerin aile hekimliğine bulaşması demek, aile hekimliğini daha kötü hale getirecekler.
Kul hakkına devlet hakkına harama helale dikkat eden doktorların ezildiği sistem performans sistemi. Diğerleri hayali puanlarla cebini doldururken çıkardığı cılız sesin duyulmadığı sistem. Bu sistemin getirdiği haksizliklarla savasmayan yöneticilere ve sistemi bahane ederek puanını şişiren meslektaşlarıma hakkım helal değildir .
Kesinlikle hocam, sırf bu yüzden ne yalan söyleyeyim ülkeyi terketmek istiyorum. Almanya da böyle saçmalıkların olmadığına inanıyorum...
2 yıldır Aile hekimiyim.Şubat tusuna girip tercih yapacağım.Saygınlık yok.Seviye ayaklarda parası için çektim.Yeter artık.Usulsüz istekler,antibiyotik ısrarları,asm sorunları,aşı retleri,elektrik kesintileri.Uzman olunca gece uykudan kalkıp icaba gidilirmiş.Aile hekimiyken adli nöbete gece kalktığım çok oldu.Ayrıca elektrik kesilince asm de sabahladığım da çok oldu aşılar bozulmasın diye.Parası olan doktor Aile hekimliği yapmasın...değmez
elsco yazdı:
06.09.2019 - 22:16:26
yigitkaraca yazdı:
06.09.2019 - 13:35:48
buccinator yazdı:
06.09.2019 - 13:02:30

Aile hekimlerinin şuan mevcut aldıkları maaş, artan aile hekimliği uzm. kontejyanı ve aile hekimi sayısı sonucu önümüzdeki 5-10 yılda çok olumsuz etkilenir mi sizce? Şuan ki maaş durumu diğer uzmanlıklar düşünüldüğünde oldukça cazip görünüyor. Hala günümüzde aile hekimliği uzm. yazmayı düşünenlere tavisye eder misiniz ? Mantıklı bir tercih olur mu?
2,5 yıldır aile hekimliği yapıyorum. istesem hiç çalışmadan sahu yapardım ama onun yerine oturdum tus'a çalıştım 1 yıl. şimdi umarım kurtulacağım bu sistemden. aile hekimliği gittikçe kötüye gidecek. zaten durum dışarıdan görüldüğü gibi de değil. 1.basamak sağlık hizmetleri her zaman siyasete alet olmaya, her zaman değersiz görülmeye ve değişikliğe en açık sağlık hizmetleridir. bundan 1 yıl sonrası için bile bir öngörü yapılamaz. ama eminim ki olumsuz etkilenme çok olacak.
Darısı bizim başımıza hocam, diğer branşlar da şimdi amma ağladı bunlar diye bakıyor biliyorum. sistemin içine girmeden önce ben de öyle düşünüyordum. en iyisi,adı sanı belli, yaptığı iş belli bir uzmanlık yolu tutmak gibi görünüyor. Ekledikleri herşey performansa yansıyacak; obezite,kardiyovasküler izlem, okul çağı izlemi, lohusa izlemi, ruh sağlığı izlemi vb... bunlar şu an sistemde karşımıza çıkan ve performansa dahil olmayan izlemler. Bir de yüzlerce rapor türü var ki, insanlar aile hekimlerinden talep ediyorlar. Max. iş yükü
Benim de tahminin bu şu an performansa dayalı olmayanları da performansa alırlar.