Pazartesi , Aralık 9 2019
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı

Gönüllü doktorlardan Suriyeli çocuklara sünnet

 #4301850  gönderen drhaber
 28.08.2019 - 12:08:23
İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı ve AID Uluslararası Doktorlar derneği tarafından, Suriye'nin Fırat Kalkanı bölgesinde yer alan Kilis’in karşısında bulunan Kara köprü, Siccu ve Elbil kamplarında sünnet organizasyonu düzenlendi.

Resim

Suriye’ye gönüllü olarak gelen Ürolog Doktor Mehmet Ardıç, “Suriye’de devam savaşta en fazla etkilenen çocuklar ve kadınlar oluyor. Bizler sağlık alanında faaliyetlerimiz tüm hızıyla sürdürüyoruz. Gönüllü doktor arkadaşlarımızla bugün ise minik kardeşlerimizin sünnetlerini gerçekleştiriyoruz” dedi.

Sünnetin dini ve kültürel açıdan gerekliliğinin yanı sıra sünnetin sağlık açısından da birçok faydası olduğunu söyleyen Ardıç, “Çeşitli kamplarda 2 gün içinde 85 minik kardeşimizi sünnet edip tedavisini gerçekleştirdik” diye konuştu.
Ardıç, sünnet şöleni için gereken tıbbi malzemelerin, Konyalı hayırseverler tarafından temin edildiğini sözlerine ekledi.
Kaynak :yeniakit
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Ben de kampa gitmiştim aşı için ☺️Yanımda bir doktor bey vardı beraber çadırlara girip aşı yapmıştık sonra tabi en çok biz yaptığımız için kendimizi ödüllendirmiştik atladık arabaya mangala gittik beraber 😁Sonra çetele tablosunu hazırladık toplum sağlığı merkezine götürdük ☺️Yardım etmek,insanların iyiliği için çalışmak çok büyük bir haz ☺️