Çarşamba , Ekim 23 2019
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
mhurkan yazdı:
31.07.2019 - 14:17:04
Kötü niyetli tarafım olayın şöyle gerçekleştiğini söylüyor; "siyasi biri ya da yakını ilgili yere gider, hizmet alamaz, devreye hkümetten bir milletvekili ya da müşteşar girer, rektör aranır, rektör de şov yapar."

Ne diyeyim kötü niyetliyim. Ama muhtemelen bu şekilde olmamıştır. :roll: :wink: :lol: 8)
bana en olası bu senaryo gibi geldi , kötü niyetli değilim realistim.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
kimse durup dururken hasta bakmıyoruz demez. 2 hekim aynı anda izinlidir vs. bu yönetimsel işlerde iyi niyetli düşünmeyin, özellikle sağlık alanı ve üniversite keywordleri yanyana gelince tiksiniyorum düzenden. temizlik personelinden sözleşmeli veri giriş elemanına kadar torpillidir diye düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
tedi yazdı:
01.08.2019 - 15:20:15
kimse durup dururken hasta bakmıyoruz demez. 2 hekim aynı anda izinlidir vs. bu yönetimsel işlerde iyi niyetli düşünmeyin, özellikle sağlık alanı ve üniversite keywordleri yanyana gelince tiksiniyorum düzenden. temizlik personelinden sözleşmeli veri giriş elemanına kadar torpillidir diye düşünüyorum.
ben de aynı düşünüyorum yöneticilerin önce kendi meslektaşlarını dinleyip onları anlamaları gerekli
Haberler yine yarım yamalak yazılmış o gün ki poliklinik sırası bittiyse tabiki yapacak bişey yoktur..muhtemelen yaz dönemi bi hekim arkadaş izindedir diğeri de muayene edebileceği kadar hasta almıştır..
En son harbidr tarafından 01.08.2019 - 18:09:31 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Yazılan senaryolara son vermek adına faydalı bilgi paylaşımında bulunayım.

Benden duymuş olmayın ama önceki rektör ve yeni rektör kavgalı (artık duydunuz).

İpucu 1: Orayı önceki rektör yaptırmıştı.
İpucu 2: Diş hekimliği fakültesinin dekanı rektör.

https://www.aydinhedef.com.tr/rektor-al ... -1892h.htm
https://akademik.adu.edu.tr/fakulte/dis ... idx=313435
Kullanıcı avatarı
rektör.. veterinerlik mezunu.. diş hekimliği fakultesi dekanı olarak da görunuyor...

bilmediğin bir konuyu denetlemek mi bildiğin bir sorunu denetlemek mi? hadi denetledin bunu basına yaymak neden??

başka sorun yok...

not: eskiden ben de idareci iken sessiz denetimler yaptım.. basına duyurmadık, amacımız uzum yemekti sonucta...
Kullanıcı avatarı
Tek kötü niyetli ben miyim diye bir tarama yaptım, başka kötü niyetliler de varmış. :wink: 8)

Op Dr Deniz Arslan dan alintidir:
HASTANE KAPATAN REKTÖR ASLINDA İSTİFA ETMELİYDİ!
NEDEN?

‘’Rektör Hasta kılığına girerek denetime çıktı. Personel ‘Doktor yok. Başka yere git’ deyince hastaneyi kapattı’ diye bir habere denk geldim…
‘Breh breh brehhh’’, ‘’Uvv baby!’’, ‘’waoww’’, ‘’Uber bir hareket’’ gibi şaşkınlık ifadeleri ile tanımlanacak bir hareket!
Haberin içeriğine baktım.
Aydın Adnan Menderes Üniversitesine bağlı Kuşadası’nda açılan bir diş polikliniğindeki diş hekimi üstlerinden imzalı şekilde izine çıkmış. Orada ‘Hasta bakılmıyor’ diye şikayetler gelince, Rektör de güya tebdili kıyafet denetime gitmiş. Hastanedeki personel ( hademe) elinde sigara ile ‘Burada doktor yok, git başka bir yerde muayene ol’ deyince de sinirlenmiş, orayı kapatmış!
Kim biliyor bu olayı; Rektör!
Sonrada yaptığını gazeteci bir arkadaşının cebine pardon kulağına fısıldamış. Haber de patlamış.
Vay be!
“Helal olsun. Halkçı rektör” diye halktan kocaman bir alkış gelmiş.
Hep de bu tebdili kıyafet ile hastane denetimi Aydın’da oluyor nedense. Yıllar önce de bir Vali tebdili kıyafet hastaneyi denetleyip başhekimi görevden almıştı, sonra atadığı yeni bayan başhekim ile arasında bir şeyler olduğu dedikoduları çıkmıştı..
Neyse bu dedikoduları hiç girmeyelim, ‘Tebdili kıyafet’ olayına gelelim.
“Halkın arasında Tebdili kıyafetle dolaşma” hadisesi Osmanlı padişahı 4. Murat’la başlamıştı. Koyduğu yasaklara halkın uyup uymadığını denetlemek için saraydan sıradan bir vatandaş kıyafetleri ile çıkar, yasakları çiğneyenleri gördüğünde yanındaki korumalara ‘Tiz bunun kellesi vurula’ diye emir verirdi. Koca Osmanlı padişahı tabii. Sarayda altın kaftanlar, taçlar, bin bir çeşit değerli taş ve mücevherlerle süslü elbiseler giyerken, dışarı çıktığında o kıyafetleri değiştirip halk kıyafetleri giydiği için ‘tebdil’ yani ‘değiştirme’ tabiri o dönemden kalma.
Hadi o padişahtı, normal hayatında sıradan kıyafet giymiyordu. Peki rektör? Rektör normalde hep cüppe ya da kaftanla mı dolaşıyor? Taç mı giyiyor? Yoo. Takım elbise giyiyor.
Peki halk maymun ya da orangutan şeklinde mi dolaşıyor da rektör tebdili kıyafet giymiş olsun? Yoo o da değil.
Ee O zaman tebdil’i kıyafet nedir? Yani ‘sıradan bir vatandaş gibi’ demek istemişler.
Peki nereye gitmiş? Kuşadasında bir diş polikliniğine.
Nereye bağlı? Üniversitenin diş hekimliği fakültesine.
Peki oranın başı yani yöneticisi kim? Benim amcamın oğlu. Zaten amcamın oğlunu savunmak için bu yazıyı yazıyorum. Şaka şaka Amcamın oğlu değil.
Kim peki? Tahmin edin? Evet oranın dekanı rektörün kendisi!
Nasıl yani adam hem rektör hem de Diş Fakültesi Dekanı mı? Öyle vallahi!
İnanmayan girsin, Üniversitenin Diş hekimliği sayfasına baksın.
Peki aslında veteriner olan Rektör niye Diş hekimliği Fakültesinin dekanı olmuş? Çift maaş almak için ya da istediği adamları rahatça oraya atamak için..

Rektör bu denetimle aslında kendisini ihbar etmiş olmuyor mu? Neticede oradaki diş hekiminin amiri Rektör. Ona izin veren de o! Eee? Kendisine bağlı bir poliklinikteki Diş Hekiminin yerine adam koymayan kendisi! “Benim sorumlusu olduğum fakülteye bağlı diş ünitesinde bu hadise olmuş. Onurlu bir yönetici olarak istifa ediyorum’ demesi gerekmez mi? Ha Japonya’da, Kore’de, İsveç’te, Norveç’te olur. Biz de ‘Şov’ olur.

Niye şov yapıyor? Aslında yapılan iş onun umurunda değil. O siyaset yapmak, Milletvekili, belki de Bakan olmak istiyor. Zaten siyaset yapmış da. Cumhurbaşkanlığı seçiminde MHP’nin desteklediği Ekmeleddin İhsanoğlu için çalışmış ( Yerel gazetelerde yazılan bilgi bu) Sadece onu mu yapmış? Bir sürü iddia var. Yasak ilişki, bir öğretmene attığı iftira nedeniyle 3,5 yıllık ceza ve kendi çalışma arkadaşlarını ‘asılsız’ iddialar ile Fetö’cü diye ihbar etmesi gibi bir sürü şeyler…

Şimdi ‘’Çalışkan, halkçı rektör’ propagandası ile bir yerlere göz kırpıyor, kendi hakkındaki eski haberleri unutturmak istiyor.
Şov yapıyor, siyaset yapıyor, insanları kandırıyor!
Hastane kapatmış! Lan tek bir diş hekiminin çalıştığı yerin adı hastane mi olur?
Sevgili kardeşlerim; Siz siz olun sosyal medyada bu tarz haberlere hemen inanmayın. Az biraz araştırın, rica ediyorum