Cumartesi , Aralık 7 2019
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Olması gereken bir karar idi. Bir çok arkadaşım özellikle cerrahi branşlarda çalışan arkadaşım, hapis hayatı yaşıyordu. Vatan millet Sakarya ancak bunun da bir sınırı var. Başımızdakiler icap nöbeti tutsunlar 365 gün o zaman ben de koşa koşa giderim. Bakınız ülkenin durumu ortada, verilmesi gereken zibilyon tane karar var ama meclis tatilde. Tabi aslında onlar da haklılar, meclisin bir fonksiyonu da yok ki....
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
canyakmaz yazdı:
19.07.2019 - 23:22:11
Arkadaşımız adına sevindim fakat yine tuttururlar tutmam dersen dava aç derler artık yöneticiler davaların uzunluğunu hesap Edip rahatlıkla dava aç diyebiliyor dava sonuçlanana kadar calistiririm nantigindalar
Sen hakkını bilip birlik olduktan sonra o işler öyle kolay değil. Nöbet listesini verirsin mahkemeye yürütmeyi durdurmalı dava açarsın emsal kararla bak bakalım nöbet tutturuluyor mu tutturulmuyor mu? Başından beri bu yapılan mantıksızdı yaptıranlar kadar yapanlarda da suç var kimse 7/24 emeklilik yaşına kadar çalıştırılamaz çalışmaya çalışmak bu bozuk düzenin işleyebildiğini göstermek mantıksızdır.
drkardes61 yazdı:
22.07.2019 - 19:01:26
canyakmaz yazdı:
Arkadaşımız adına sevindim fakat yine tuttururlar tutmam dersen dava aç derler artık yöneticiler davaların uzunluğunu hesap Edip rahatlıkla dava aç diyebiliyor dava sonuçlanana kadar calistiririm nantigindalar
Sen hakkını bilip birlik olduktan sonra o işler öyle kolay değil. Nöbet listesini verirsin mahkemeye yürütmeyi durdurmalı dava açarsın emsal kararla bak bakalım nöbet tutturuluyor mu tutturulmuyor mu? Başından beri bu yapılan mantıksızdı yaptıranlar kadar yapanlarda da suç var kimse 7/24 emeklilik yaşına kadar çalıştırılamaz çalışmaya çalışmak bu bozuk düzenin işleyebildiğini göstermek mantıksızdır.
Tutturanada maddi manevi tazminat davası acıkabilirmi?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Şu birlik olma işini abartmayalım. Dilekçe vermeye 7 kişi karar verip sonradan bir tek benim dilekçe verdiğimi öğrenmişliğin yaşanmışlığı varr bende. Amirim karşımda gevrek gevrek gülüp ''dilehçeyi geri çekek mi tohtur bey ehi ehi'' dediydi ne günlerdi be. Nasreddin hocayla Timurun filleri fıkrasını çok severim o günden beri.
DR_aesthetic yazdı:
22.07.2019 - 19:07:35
drkardes61 yazdı:
22.07.2019 - 19:01:26
canyakmaz yazdı:
Tutturanada maddi manevi tazminat davası acıkabilirmi?
Hakkında suç duyurusunda bulunulabilir görevi kötüye kullanmaktan. Nöbet yazan memur olduğu için inceleme-soruşturma süreçlerinin geçmesi gerekir yani soruşturma izni verilmeli ceza alabilmesi için. Bunun dışında mobbing şartlarına uyan bir as-üs ilişkisi ve yeterli süre geçmişi varsa direkt mobing davası olarak savcılığa başvurulabilir bu diğeri gibi ön inceleme gibi durumlara takılmaz. Akabinde tazminat davaları ile devam edilebilir. Zaten bizlerin en büyük suçları arasında dediğiniz durum gelir. 1.hakkımızı aramıyoruz 2.devlet kasıtlı olaylarda kişiye olayı rücu etmiyor. Bu olay mesela kasıtlı bir olaydır. Bu kişinin fazla çalışmasından dolayı yol açabileceği her türlü problem o kişiye ödettirilmelidir. Benzer şekilde idarece engellenen bir para varsa bunu mahkeme yoluyla kazandığımızda aynı şekilde bunu devletin değil imzalayan amirin ödemesi gerekir. Ne zaman rücu sistemi tam işler, o zaman yöneticilerin keyfi uygulamaları son bulur
serdarder yazdı:
22.07.2019 - 19:11:20
Şu birlik olma işini abartmayalım. Dilekçe vermeye 7 kişi karar verip sonradan bir tek benim dilekçe verdiğimi öğrenmişliğin yaşanmışlığı varr bende. Amirim karşımda gevrek gevrek gülüp ''dilehçeyi geri çekek mi tohtur bey ehi ehi'' dediydi ne günlerdi be. Nasreddin hocayla Timurun filleri fıkrasını çok severim o günden beri.
işte hocam sözde değil özde birlik olabilsek keşke. Bizim de halktan farklı yanımız yok klavye gençliğine sardık mı bizlerden iyi kimse yazmaz hadi idareye dilekçe verelim iş bırakalım mahkemeye verelime geldi mi yani iş icraata geldi mi nümunelik kalırız ortada.
Kullanıcı avatarı
canyakmaz yazdı:
itiraz dilekçesine bu mahkeme kararını ekledin mi mecburen mudurluk hukuk birimine soracaklar onlar da isterse dava açın desin..
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
DrGulsever yazdı:
19.07.2019 - 22:48:06
Aydın ili Çile İlçesinde görev yapan Genel Cerrahi uzmanının Aydın 1. İdare Mahkemesine tek hekimin icap nöbeti tutulamayacağı gerekçesi ile icap nöbetlerinin iptali gerekçesi ile açtığı davanın red edilmesi üzerine temyize gitti. Danıştay 12.dairede görülen temyiz mahkemesi sonucunda :

Yataklı Tedavi Kurumların İşletme Yönetmeliğinin 42. maddesinde Ev Nöbetinin tanımı yapılmış olup, nöbet tutacak uzman doktor sayısından az ama birden fazla olduğu durumlarda tutulabileceğinden icap nöbetlerinin iptali ve icap nöbetinin yazılmaması hükme bağlandı.

karar tarih 2019
Karar örneği var mıdır hocam?
Branşımda tek hekimim ve 8-9 aydır icap nöbeti tutuyorum. Şimdi de düşük tehditi nedeniyle nöbet tutamaz raporum var. Sağolsunlar artık bana icap yazılmıyor ama sağlık personeli her çağrıldığında kuruma gitmek zorundadır diye bir yazı gönderildi ve acil olmasa bile gitmediğim her vaka için hakkımda tutanak tutuluyor. Bu uygulamaların bir sonunun geleceğine dair umudumu kaybetmiş durumdayım