Pazar , Aralık 8 2019
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
İlan Metni ve İsim Listeleri Yayımlanmıştır. Eş ve Sağlık Mazereti Başvuruları 31.05.2019 Tarihi saat 18:00'e Kadar PBS Üzerinden Yapılmaktadır.

İlan Metni
https://dosyamerkez.saglik.gov.tr/Eklen ... ipdf.pdf?0

Kura Takvimi
https://dosyamerkez.saglik.gov.tr/Eklen ... ipdf.pdf?0

İsim Listeleri

Uzman Tabip İsim Listesi

https://dosyamerkez.saglik.gov.tr/Eklen ... lsx.xlsx?0

Pratisyen Tabip İsim Listesi

https://dosyamerkez.saglik.gov.tr/Eklen ... lsx.xlsx?0
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Merhaba sormak istediğim bir şey var, pratisyen hekim kadrosuna bu dhy için başvurmuştum. Mezun olduğumda bir devlet hastanesi acil servisine atandım, tus kazandım üniversiteye YÖK kadrosuyla geçip çalışmaya başladım. Üniversiteden istifa ettim. Asistanlıktan feragat değil de istifa dilekçesi verdim. Sonrasında dhy için bir dilekçe oluşturup dhyye katıldım, istifa ettiğime dair belge istediler faksladım. Atamaya girecek takipler listesinde adımın yanında istifa/müstafi diye bir ibare var. Ben şuan itibariyle toplamda 2 adet bulunan istifa hakkımdan birini kullanmış mı oluyorum ? Bu dhyde istemediğim yer çıkar da gitmezsem o zaman da 2. Hakkımı da kullanmış mı oluyorum ?
Tsezer yazdı:
24.05.2019 - 19:00:01
Merhaba sormak istediğim bir şey var, pratisyen hekim kadrosuna bu dhy için başvurmuştum. Mezun olduğumda bir devlet hastanesi acil servisine atandım, tus kazandım üniversiteye YÖK kadrosuyla geçip çalışmaya başladım. Üniversiteden istifa ettim. Asistanlıktan feragat değil de istifa dilekçesi verdim. Sonrasında dhy için bir dilekçe oluşturup dhyye katıldım, istifa ettiğime dair belge istediler faksladım. Atamaya girecek takipler listesinde adımın yanında istifa/müstafi diye bir ibare var. Ben şuan itibariyle toplamda 2 adet bulunan istifa hakkımdan birini kullanmış mı oluyorum ? Bu dhyde istemediğim yer çıkar da gitmezsem o zaman da 2. Hakkımı da kullanmış mı oluyorum ?
Hocam yök kadrosundan istifa ettiğiniz icin istifa hakkınız gitmiyor. Istifa sonrası atamaya girdiğinizi belirtmek icin yazmislardir diye biliyorum yani hic istifa hakkınız gitmemis oluyor bu haliyle. Kolayliklar dilerim
xyzylz yazdı:
24.05.2019 - 23:15:30
Tsezer yazdı:
Hocam yök kadrosundan istifa ettiğiniz icin istifa hakkınız gitmiyor. Istifa sonrası atamaya girdiğinizi belirtmek icin yazmislardir diye biliyorum yani hic istifa hakkınız gitmemis oluyor bu haliyle. Kolayliklar dilerim
hocam yökkadrosunda 14 ay çalıştım, acaba ilk mecburi hizmet yerimde de mecburi hizmet görev süremi tamamlamadan üniversiteye geçtim. üniversiteden istifa ettiğimde eski dhy ile atandığım yere gitmeyip yeni dhy ile atamaya girmek istememin bir yaptırımı olarak da 1 istifa hakkım gitmemiştir değil mi ?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Tsezer yazdı:
25.05.2019 - 08:32:26
xyzylz yazdı:
Tsezer yazdı:
hocam yökkadrosunda 14 ay çalıştım, acaba ilk mecburi hizmet yerimde de mecburi hizmet görev süremi tamamlamadan üniversiteye geçtim. üniversiteden istifa ettiğimde eski dhy ile atandığım yere gitmeyip yeni dhy ile atamaya girmek istememin bir yaptırımı olarak da 1 istifa hakkım gitmemiştir değil mi ?
Eşim 2014te aynı durumdaydı bakanlik dr atamaya da sorduk emin olmak için. YÖK kadrosundan istifa ettiğiniz için istifa hakki gitmemis oluyor zaten kurada ataniyorsunuz. Ben mecburiye başlamadan yök kadrosuna asisyanliga başlamıştım, istifa ettik esimle birlikte. O atandi, ben hic dhy olmadigimdan mustafi oldum ve kurada ismim yoktu.
Yani kısacası isterseniz bakanlik dr atamayi arayip sorun, memuriyetten istifa hakkiniz bu anlattiginiz kosullarda gitmiyor
xyzylz yazdı:
25.05.2019 - 09:45:04
Tsezer yazdı:
25.05.2019 - 08:32:26
xyzylz yazdı:

Eşim 2014te aynı durumdaydı bakanlik dr atamaya da sorduk emin olmak için. YÖK kadrosundan istifa ettiğiniz için istifa hakki gitmemis oluyor zaten kurada ataniyorsunuz. Ben mecburiye başlamadan yök kadrosuna asisyanliga başlamıştım, istifa ettik esimle birlikte. O atandi, ben hic dhy olmadigimdan mustafi oldum ve kurada ismim yoktu.
Yani kısacası isterseniz bakanlik dr atamayi arayip sorun, memuriyetten istifa hakkiniz bu anlattiginiz kosullarda gitmiyor
Çok teşekkür ederim verdiğiniz değerli bilgiler için
Merhaba başka bir başlığa da sorumu yazmıştım ama bu başlık daha güncel ,burada şansımı deneyeyim , sb adına üniversite kadrosundaydım ,şimdi 87.dhy ile eş durumunda özlük haklarımın bulunduğu şehire başvuracağım ama çalıştığım üniversite başka şehirde,çkys ye düştükten sonra bir gün mü 15 gün mü mehil müddetim olur acaba ?
Eşim Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde SB adına tıp fakültesi olarak pediatri bölümünde asistan olarak çalışıyor.Benim eş durumu mazereti yapmam için açılan ekranda ‘Sağlık Bakanlığı Personeli’ diye bir kutucuk var onu işaretleyecek miyim? İlan metninde ‘Eşi Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarda çalışanlar’ ve ‘Eşi başasistan veya asistan olanlar’ diye iki ayrı seçenek var.. 1)Kutucuğa SB personeli diye işaretleyecek miyim?
2)İşaretlersem veya işaretlemezsem hangi belge esasına göre belge göndereceğim? (Mantıklı olan asistan olduğunu gösteren belge)
Es durumu basvurulari sirasinda nerede gorev yaptigimizi isaretlerken universitede gorev yapanlar neyi isaretleyecek, acikca boyle bir tanim yok.'saglik bakanligi adina' ya da 'baska bir kamu kurumunda calismaktayim' diye olan 2 ifade en yakinlari ama hangisi ?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
canyakmaz yazdı:
25.05.2019 - 00:22:01
Eee peki dahiliyye WhatsApp grubunu kuracak delikanlı yok mu. 65 tane açmış 20 si es durumu sağlık durumu olsa 45 çok az ,muhtemel iyi yerler çok az olacak .grup önemli açan olursa haber edin .teşekkürler
+1
Merhabalar ben de bir şey sormak istiyorum.Ben 2018 temmuzda mezun oldum ve soruşturma katıldım araştırma sürecinde geçtim ama atandığım yere gitmedim tercih yapmadım müstafi oldum.Şimdi bi yer de 9 ay ceza gördüm sanki bi yer de 12 ay atamaya katılamanın cezası.Bu temmuzdaki genel atamaya katılmayı düşünüyorum yeni mezunlarla ne yapmam gerekiyor gene otomatik düşüyor muyum ,dilekçe mi veriyoruz ya da?Yardımcı olursanız sevinirim
Paternalist58 yazdı:
06.06.2019 - 02:21:41
Merhabalar ben de bir şey sormak istiyorum.Ben 2018 temmuzda mezun oldum ve soruşturma katıldım araştırma sürecinde geçtim ama atandığım yere gitmedim tercih yapmadım müstafi oldum.Şimdi bi yer de 9 ay ceza gördüm sanki bi yer de 12 ay atamaya katılamanın cezası.Bu temmuzdaki genel atamaya katılmayı düşünüyorum yeni mezunlarla ne yapmam gerekiyor gene otomatik düşüyor muyum ,dilekçe mi veriyoruz ya da?Yardımcı olursanız sevinirim
Istifa edenler dilekce verip katiliyor ama mustagi olanlari bakanlik otomatik yakaliyor diye biliyorum.ama yine de bakanligi arayip sormakta fayda var kacirmak istemiyorsaniz