Pazartesi , Aralık 9 2019
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı

Re: Aile hekimleri de ek gösterge istiyor.

#4217471  gönderen dr_unblocked
 23.01.2019 - 14:09:20
road66 yazdı:
23.01.2019 - 12:42:28
doktor_e yazdı:
23.01.2019 - 12:24:05
road66 yazdı:
23.01.2019 - 10:07:45
Aile hekimlerinin bu yaptığı yüzsüzlük. Tamam eyvallah arttırılsın ama neden sadece aile hekimleri.. hekimler evet hakediyor ama neden sadece aile hekimleri.. hekimler içerisinde ayrılık oluşturuyorlar.. zaten performansınıza oranla diğer hekimlere göre gayet iyi maaş alıyorsunuz.. nüfusunuzda kayıtlı olmayan hastaya bakmıyorsunuz nöbet tutmuyorsunuz.. şimdi de ek gösterge istiyorsunuz.. kusura bakmayın yaptığınız şımarıklık.. eğer tüm hekimler adına isteseniz sorun yok ama kendinizi iyice imtiyazlı görmeye başladınız..
Arkadaşım sen bayağı dertlisin. O kadar ki tabiplere yüzsüz diyebiliyorsun. Şimdi sırayla gidelim;

Bir ortak hedef üzere birleşip gerekli yerlerden de izin alarak kurulmuş bir örgütlenme var; adı AHEF

AHEF in açılımına bi bakın isterseniz. Bu şekilde primer hedef kitlesinin ürologlar ya da halk sağlıkçıların olmadığını anlayacaksınız.

İşleri sizinkine göre hafiftir doğrudur ancak ya sizler de yeni bir örgütlenme biçimine gideceksiniz ya da durumunuza razı geleceksiniz. Ya da "madem bu kadar haklarını savunabiliyorlar kazançları da çok iyi iş yükleri de benimki kadar ağır değil. O zaman ben niye mutlu olacağım bi alana geçmiyorum ki? E geçmemek için kendimce mazeretlerim varsa adamlara niye çakıyorum ki?" diyerek derin iç dünyanızda derin bir hesaplaşma yapacaksınız.

Saygılar.
Peki güzel kardeşim böyle bir durumun olabileceğine inanıyor musun yani şöyle mi olacak aile hekimleri 5000 ek gösterge diğer hekimler 3600 ek gösterge.. ya ne tuhaf! Senin dediğine bakılırsa AHEF sadece aile hekimlerine yapılan şiddeti protesto etsin o zaman.. veya devlet hastanesinde bir dahiliye uzmanına şiddet olunca AHEF sussun.. tamam aile hekimleri örgütlensin dediğimiz bişey yok.. ama çıkıp bize 5000 ek gösterge ama orda kalp ameliyatı yapan adam 3600 ek gösterge.. ee insaf sen böyle yaparsan diğer halk doktorları parçalar böler.. ben hekimler arasında böyle ayrımlara karşıyım arkadaşım.. açıklama yapacaksan tüm hekimleri kapsayacak şekilde yapacaksın..

ahef sadece aile hekimleri diil tüm sağlık çalışanlarının hakları için emek harcıyor buyrun şu linke bi bakın:
http://www.ahef.org.tr/Haber/2125/AHEFt ... Tepki.aspx
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#4217485  gönderen dr_amahangisi
 23.01.2019 - 14:44:14
dr_kombimeDokunma yazdı:
23.01.2019 - 11:08:22
Peki ya doğalgaz faturası? Hiç düşündünüz mü? Kombi bakımı ve doğalgaz faturası için ek gösterge istemekte haklılar.
meslektaşlarımızın birbirine girmesine tepki adına bunu yazdıysan tebrikler kombici arkadşım

#4217522  gönderen emre6117
 23.01.2019 - 15:26:56
Ben mi yanlış anlıyorum okudugumu. Tüm doktorkar 3600 ek gösterge olacak. Aile hekimleri 5000 ek gsterge istiyor farklı olarak. Ne farkları varmış diğer doktorlardan aile hekimlerinin. İsteyeceklerse tüm doktorlara istesinler. Neden imtiyazlı olmak istiyorlar. Neymiş diğer doktorlardan üstünlükleride onlardan fazla ek göstetge isteniyor.
Kullanıcı avatarı

#4217528  gönderen freud006
 23.01.2019 - 15:33:07
Yeşil alan ücretleri ciddi şekilde artmalı ve maaşdan veya ilaç alırken kesilmek yerine 15 gün içinde öde diye eline fatura verilmeli

#4217536  gönderen road66
 23.01.2019 - 15:39:52
emre6117 yazdı:
23.01.2019 - 15:26:56
Ben mi yanlış anlıyorum okudugumu. Tüm doktorkar 3600 ek gösterge olacak. Aile hekimleri 5000 ek gsterge istiyor farklı olarak. Ne farkları varmış diğer doktorlardan aile hekimlerinin. İsteyeceklerse tüm doktorlara istesinler. Neden imtiyazlı olmak istiyorlar. Neymiş diğer doktorlardan üstünlükleride onlardan fazla ek göstetge isteniyor.
Evet hocam aile hekimlerinin maaşı enflasyona yenilmiş o yüzden ek göstergeleri artsın istiyorlar. Biliyorsunuz aile hekimleri dışında kalan tüm hekimlere %50 zam yapıldı. Biliyosunuz ki aile hekimlerine verilen ödenekler yetmiyor ceplerinden harcamak zorunda kalıyorlar.

#4217664  gönderen aherab
 23.01.2019 - 18:36:08
Sağlıkta şiddet konusunda AHEF'in emekleri yadsınamaz, yeri geldiğinde tüm hekimler için hak aranıyor. AHEF her şeyi %100 doğru mu yapıyor hayır ama en azından çaba var. Her bölümün sorunları farklı, AHEF de kendi alanındaki sorunları devlete aktarmaya çalışıyor olan bundan ibaret. AHEF in isteklerinden sadece biri bunca haberler yorumlar yapıldı neden sadece bunun için yapıldı anlamadım. Diğer meslek örgütleri veya TTB aktif olmaması AHEF in suçu değil. Cari gider konusunda da evet şuan çalıştırılan eleman maaşlarına cari gider yetmiyor özellik a sınıfı için. Çoğu ASM sınıf düşmeyi düşünüyor.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#4217888  gönderen mhurkan
 24.01.2019 - 09:35:59
Aile hekimlerine gelmesi ihtimal (Ki kesinlikle bakanlığın onay vereceğini düşünmüyorum) ek gösterge tüm diğer 1.basamak doktorları kapsar. Hatta diğer tüm meslek guruplarını kapsar. Çünkü kapsamazsa bu durum bir çok davaya konu olur.

Sağlık çalışanlarının özlük haklarının iyileştirmesi konusunda ortak çalışmak gerektiğini düşünüyorum. Örneğin hiç bir yerde ismi bile geçmeyen asistan hekimler ne olacak. Bence bu ülkede en ağır çalışma koşulları ve en düşük maaşlar onlarda. "Asistanlar eğitim alıyorlar" masalına da sadece kediler inanır.
Kullanıcı avatarı

#4217908  gönderen akandemir
 24.01.2019 - 10:32:43
mhurkan yazdı:
Aile hekimlerine gelmesi ihtimal (Ki kesinlikle bakanlığın onay vereceğini düşünmüyorum) ek gösterge tüm diğer 1.basamak doktorları kapsar. Hatta diğer tüm meslek guruplarını kapsar. Çünkü kapsamazsa bu durum bir çok davaya konu olur.

Sağlık çalışanlarının özlük haklarının iyileştirmesi konusunda ortak çalışmak gerektiğini düşünüyorum. Örneğin hiç bir yerde ismi bile geçmeyen asistan hekimler ne olacak. Bence bu ülkede en ağır çalışma koşulları ve en düşük maaşlar onlarda. "Asistanlar eğitim alıyorlar" masalına da sadece kediler inanır.
Asistan hekimlerin bir kısmı hoca olunca kendi asistanlıklarını unutuyorlar ne yazık ki. Önce o konunun çözülmesi lazım
Kullanıcı avatarı

#4217914  gönderen mhurkan
 24.01.2019 - 10:37:28
akandemir yazdı:
mhurkan yazdı:

Asistan hekimlerin bir kısmı hoca olunca kendi asistanlıklarını unutuyorlar ne yazık ki. Önce o konunun çözülmesi lazım
Kesinlikle. Asistanlık "geçici bir dönem, çekilmesi gereken bir işkence" olarak gözüküyor. Uzman olunca, branşlaşınca, hatta akademisyen olduğunda işler değişiyor.

Aslında sorunlar aynı, hastalar aynı.
Kullanıcı avatarı

#4217917  gönderen nexstep
 24.01.2019 - 10:42:52
akandemir yazdı:
mhurkan yazdı:

Sadece hoca olunca değil birazcık kıdemli olunca bile unutanlar oluyor.
Kullanıcı avatarı

#4217918  gönderen akandemir
 24.01.2019 - 10:47:12
nexstep yazdı:
24.01.2019 - 10:42:52
akandemir yazdı:
mhurkan yazdı:

Sadece hoca olunca değil birazcık kıdemli olunca bile unutanlar oluyor.
Doğru ne yazık ki
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
dr_amahangisi yazdı:
23.01.2019 - 14:44:14
dr_kombimeDokunma yazdı:
23.01.2019 - 11:08:22
Peki ya doğalgaz faturası? Hiç düşündünüz mü? Kombi bakımı ve doğalgaz faturası için ek gösterge istemekte haklılar.
meslektaşlarımızın birbirine girmesine tepki adına bunu yazdıysan tebrikler kombici arkadşım
Evet. Benim meslektaşlarım birbirine girince alevli tartışmalar yaşanıyor, sizde de benzer bir durum olmasından endişe ederim.
Kullanıcı avatarı

#4218397  gönderen Carlito
 25.01.2019 - 19:03:55
mhurkan yazdı:

Hakkaniyetli yorum için teşekkür ederim.