Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Mersin Üniversitesi'nde (MEÜ) son 3 yılda 4 fakülte dekanlığına ve 2 yüksekokul müdürlüklerine ilginç atamalar gerçekleşti. Bazı akademik personellerin branşlarıyla alakalı olmayan fakülte dekanlıklarına atanmaları ise dikkat çekti

Resim

Mersin Üniversitesi'nde (MEÜ) son 3 yılda 4 fakülte dekanlığına ve 2 yüksekokul müdürlüklerine ilginç atamalar gerçekleşti. Bazı akademik personellerin branşlarıyla alakalı olmayan fakülte dekanlıklarına atanmaları ise dikkat çekti.

MersinİmeceHaber'den Gökhan Kurt'un haberine göre, Mersin Üniversitesi'nde 2015 yılından itibaren fakülte ve yüksekokullara ilginç atamalar yaşanırken, bazı akademik personellerin branşlarıyla alakalı olmayan eğitim birimlerinin başına getirilmesi tartışma yarattı. Üniversitede en çok dikkat çeken ise Kadın Doğum Uzmanı'nın Denizcilik Fakültesi Dekanlığına, Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı'nın Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanlığına, Felsefecinin Konservatuvar Müdürlüğüne, Aile Hekimi'nin ise Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürlüğüne atanması oldu.

Dekan ve Müdürler görevlerine halen devam ederken o isimler ise şu şekilde:

-Prof. Dr. Taşkıner Ketenci, 2018 yılının ilk ayında Fen- Edebiyat Fakültesi Sistematik Felsefe ve Mantık Anabilim Dalı'ndan Devlet Konservatuvarı Müdürü olarak atandı ve devam ediyor.

-Prof. Dr. Faik Gürkan Yazıcı 2015 yılında Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı'ndan Denizcilik Fakültesi Dekanı olarak atandı ve devam ediyor.

-Prof. Dr. Ali Kaya, 2015 yılında Klinik Bakteriyoloji ve Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı'ndan Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı olarak atandı ve devam ediyor.

-Prof. Dr. Mehmet İsmaİl Yağcı, 2015 yılında İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Üretim Yönetimi ve Pazarlama Anabilim Dalı'ndan Mimarlık Fakültesi Dekanı olarak atandı ve devam ediyor.

-Doktor Öğretim Üyesi Yücel Uysa, 2016 yılında Aile Hekimliği Anabilim Dalı'ndan Yabancı Diller Yüksekokulu'na Müdür olarak atandı.

-Öğretim Görevlisi Saruhan Özerk İlbeyi, 2015 yılında Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Dış Ticaret'ten Denizcilik Meslek Yüksekokulu'na Müdür olarak atandı.
Memurlar.Net