Salı , Kasım 13 2018
Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı
Son günlerde bu konuda çok fazla haber duyuyorum. Sosyal medya gruplarına yaptıkları yorumlarından dolayı çok fazla hekim arkadaşın başına soruşturma yada dava gibi can sıkıcı durumlar gelmiştir.
En son burada bir üyemizin facebookta hekimlerin olduğu özel bir grupta yaptığı masumane bir yorumdan dolayı kaymakamlık tarafından soruşturma açılmış. Yazdığı yorumları kendim okudum içinde hiçbir hakaret içerecek yazı yok.
Bazen siyasi çıkar çatışmalarından bazende statü çatışmalarından dolayı bu durumları son zamanlarda yaşar olduk. tavsiyem kendi kimliğiniz altında bu tür yorumlardan kaçınmak. Siyasi ve dini içerikli paylaşımlardan kaçınmaktır.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Yanlış anlaşılmasın burada sadece en üsttekilerden bahsetmiyıorum, "şef, hoca, başhekim, idari amir, bölüm başkanı...." Bir şekilde havadan indirme bu mevkilere gelen insanların egoları ve iç güvensizlikleri tavan olmakta. Bu arkadaşların istediği; "hiç fikri olmayan, hiç bir siyasi görüşü olmayan, aza tama eden, gıkını çıkartmayan, he diyince yapan de diyince giden doktorlardır. Bu insanlar eleştriye de kesinlikle gelemez. Kompleksleri o kadar piktir ki kendieri onun altında ezilir önce.....

Kimlerden bahsettiğimi biliyorsunuz. Buradaki herkerkesin yukarıda anlattığım bir kişilik ile karşılaşmışlığı vardır. Hatta o kişiliklerden bazıları şuanda bu yazıyı da okumaktadır. (üzerlerine alınmayacakları için rahat konuşuyorum)

Ben Dr. Rızaya katılmıyorum. Sosyal medyada yazdıklarıma da dikkat etmeyeceğim o nedenle. Hakaret etmeden eleştrimi de yapacağım, fikrimi de söyleyeceğim. Kafamdakiler beni kemireceğine, muhataplarını kemirsin. :lol: :lol: :lol:
HERKES AMA HERKES haddini,statüsünü bilip hakkaniyetli davrandıktan,art niyet taşımadıktan ve fikir belirtmeden önce yeterince doğru bilgi sahibi olduktan sonra fikrini de söyleyebilir eleştirebilir de.Ancak cümlemin sonundaki hak için başlardakinin olması zorunlu.

not: bahsi geçen arkadaşları ve olaylarını bilmiyorum.Yorumum; günlük gerçek kendi hayatımda karşılaştığım şahıslaradır.
En son sternum9 tarafından 31.08.2018 - 12:35:17 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
drriza yazdı:
31.08.2018 - 10:28:23
Son günlerde bu konuda çok fazla haber duyuyorum. Sosyal medya gruplarına yaptıkları yorumlarından dolayı çok fazla hekim arkadaşın başına soruşturma yada dava gibi can sıkıcı durumlar gelmiştir.
En son burada bir üyemizin facebookta hekimlerin olduğu özel bir grupta yaptığı masumane bir yorumdan dolayı kaymakamlık tarafından soruşturma açılmış. Yazdığı yorumları kendim okudum içinde hiçbir hakaret içerecek yazı yok.
Bazen siyasi çıkar çatışmalarından bazende statü çatışmalarından dolayı bu durumları son zamanlarda yaşar olduk. tavsiyem kendi kimliğiniz altında bu tür yorumlardan kaçınmak. Siyasi ve dini içerikli paylaşımlardan kaçınmaktır.
paylaşmaktan kaçınılması gereken dini ve siyasi yorumlarımız varsa kimliğimizi gözden geçirmek daha faydalı olur bence
Ozzz92 yazdı:
02.09.2018 - 19:31:01
Burası Türkiye, tanıdığı olanların ve eğitimsizlerin kral olduğu ülke..
bunu demek istemezdim(çünkü vatanseverim bu yüzden ülkeme kötü hiçbir şeyi yakıştırmak istemezdim ) ama yukarda söylediklerimle beraber maalesef haklısın
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Bir ülke düşünün ki o ülkenin kurucu liderine sevgi ve minnet duyduğunu belirtmeye insanlar çekinir hale gelsin; ölüm yıldönümünde diyanet, önderin annesine küfür eden bir fesli deliye geçmiş olsuna gitsin. Mozambik'ten bahsediyorum yanlış anlaşılma olmasın.