Doktorca Haberin Adresi...
Kullanıcı avatarı

İstanbul'da doktora şiddet

#4141101  gönderen drhaber
 20.07.2018 - 22:51:13
Şanlıurfa’da yaşanan doktora şiddet olayından sonra şimdi de İstanbul'da aynı olay yaşandı. Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görevli Doç. Dr. Aytekin Kaymakçı, bir hasta yakınının saldırısı sonucu yaralandı

Hastane Başhekimi Doç. Dr. Necdet Sağlam, yaptığı yazılı açıklamada, saat 10.30’da Doç. Dr. Aytekin Kaymakcı'nın, çocuk cerrahisi polikliniğinde hasta muayene ederken, kapıda sıra bekleyen hasta yakınlarının kendi aralarındaki sıra kavgasına müdahil olup sırası gelmemiş olan hasta yakınlarına sırayla muayeneye yaptıklarını ifade ettiğini belirterek, şu bilgileri verdi:

"Bir hasta yakınının kavgayı devam ettirmesi sonrasında kendisine hakaret ve tehditte bulunulmuş, daha sonra ani bir saldırı ile hastanın yakını tarafınca yabancı bir cisim kullanılarak darbedilmiştir. Alnında dikiş gerektirecek yara, yüzünde ve göz çevresinde cilt lezyonları ve morluklar oluşmuş, kafa travması geçirmiştir. Bilgisayarlı tomografi çekilmiş, gerekli tedavisi yapılarak beyin cerrahi servisine yatırılmış ve müşahede altına alınmıştır. Takip ve tedavisi devam etmektedir."

'GÖNLÜMÜZ KIRILDI, ŞEVKİMİZ CİDDİ YARA ALDI'
Sağlam, "Özverili bir şekilde, çocuklar için yılların tecrübesiyle polikliniğinde hastalara muayene hizmeti veren hocamıza yapılan bu çirkin ve menfur saldırı, günde binlerce hastaya poliklinik, acil poliklinik ve ameliyat hizmeti sunan tüm personelimizin şevkini ve moralini altüst etmiştir. Ülkemizde sağlıkçılara yönelik olarak her gün yenileri eklenen insafsız ve akıl tutulması haline gelen şiddet vakalarının yeni bir örneğinin kurbanı olan değerli hocamıza yapılan bu insafsız ve hain saldırıyı tüm vicdanımızla kınıyoruz. Doç Dr. Aytekin Kaymakcı hocamıza yapılan bu saldırı nedeni ile canımız yandı, gönlümüz kırıldı, mesleki aşkımız ve şevkimiz ciddi yara aldı. Devlet büyüklerimizin de ifade ettiği üzere sağlıkçılara yapılan saldırıların halkın sağlık hizmetine ulaşmasına yapılan terörizm saldırısı olduğunun bilinerek, engellenmesi için ivedi sosyolojik ve yasal düzenlemelerin yapılması için çağrımızı arz ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Doç. Dr. Sağlam, bu vahim saldırı ile ilgili olarak İstanbul İl Sağlık Müdürlüğüne ve yargı makamlarına durumun arz edilerek idari ve hukuki sürecin başlatıldığını, bunun yakinen takip edileceğini vurguladı.

'VAHŞİ SALDIRIYI KINIYORUM'
SBÜ Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl ise "Doktor ve şiddet kavramlarını bir arada zikretmekten hicap duyarak öğretim üyemiz Doç. Dr. Aytekin Kaymakcı'ya yapılan vahşi saldırıyı kınıyorum." ifadesini kullandı.

Erdöl, konunun yargıya intikal ettiğini ve takipçisi olacaklarını söyledi

ŞANLIURFA'DA DOKTORUN BAŞINA PARKE TAŞIYLA VURULMUŞTU
Şanlıurfa’da Harran Üniversitesi’nin hastanesinde geçtiğimiz günlerde hasta yakını Abdulkadir Keskinli, Dr. Bahaddin Ahmet Yalçın’ın başına parke taşıyla vurmuştu. Saldırgan tutuklanırken ağır yaralanan doktor yoğun bakıma alınmıştı.

Re: İstanbul'da doktora şiddet

#4141123  gönderen yumurta
 20.07.2018 - 23:46:23
bütün doktorlar topluca göç mü etsek kuşlar gibi napsaak??? bi tek tv ye çıkanlar ve millet vekili olan doktorlar kalsın ve artık sadece onlar hasta baksın istiyorum bazen...güzel olmazmıydı ama arkadaşlar...hayaller hayaller...
Kullanıcı avatarı

#4141124  gönderen Jeanne
 20.07.2018 - 23:46:36
Yeter artık ya! Olay olup bittikten sonra ‘şevkimiz kirildi’ ‘ruhumuz incindi’ gibi açıklamalar yapmakla yetinirsek daha çok okuruz bu haberleri. Bu hocamız ıssız bir adada tek başına mi poliklinik yapıyordu da kimse kapıdaki bağırışı cagirisi duyup çıkmadı ? Neden kulaklarımızı tıkayıp işimize bakıyoruz da olduktan sonra ‘vah vah geçmiş olsun’ diyoruz?
Yahu çözüm çok basit. Kavga gurultu mu duydun koridordaki herkes fırlayacak saldırganı el birliğiyle etkisiz hale getirecek. Bugün kulagini tıkarsan yarın sen de darp edilirsin. Bu iş artık çığrından çıktı. Güvenlikten, sekreterden, hastane polisinden yardım beklemekle olacak iş değil. Uslu uslu sırasını beklemek yerine kargaşa yaratmaya çalışan biri oldu mu tüm doktorlar ayni anda çıkıp ‘noluyor’ diyecek. Birkaç tane ‘doktoru darp eden hasta yakınına doktorlardan toplu dayak’ haberi çıkması sağlık bakanlığını alarme edip biseyler yapmak zorunda bırakmaya yeter.
Kullanıcı avatarı

#4141138  gönderen Jeanne
 21.07.2018 - 00:44:42
Mesela merak ediyorum hocamız beyin cerrahisine yatırıldı da o hastanedeki poliklinik hizmeti devam etti mi acaba? Poliklinik yaparken bir doktorun darp edilmesi ve kafa travması geçirmesi olağanüstü bir haldir ve müdahale yapılırken koridordan o hastaların tahliye edilmesi, ‘bugün artık poliklinik hizmeti veremiyoruz’ denip gönderilmesi gerekir. Bunlar yapılmış mi?
Darp edilen hoca hastaların arasından sedyede çıkarılıp sonra poliklinikler olağan işleyişine devam ettiyse yazıklar olsun. Böyle davrandıkça sıra digerlerine de gelir.

#4141159  gönderen deoksiriboz
 21.07.2018 - 07:54:21
Eskiden şiddet haberleri kadın doğumdan gelirdi. Demek ki o primatların bebekleri büyüdü şimdi de çocukçulara musallat oluyorlar. Birkaç yıla dahiliyeden bu darp haberlerini duymaya başlarız. En son da musalla taşında imamı döverler. Bu antisosyal kişilikteki adamları her medeni ülkede yapıldığı gibi toplumdan ayıklamazsan kuduz köpek gibi buldukları her yere saldırırlar böyle.
Kullanıcı avatarı

#4141183  gönderen arzthamburg
 21.07.2018 - 11:32:19
sağlık bakanlığı artık bizim bakanlığımız gibi hareket etsin, sağlık turizmi bakanlığı gibi davranmayı bıraksın, gaz almaca açıklamalarından bir an önce kurtulup somut caydırıcı yasal düzenlemeler için acilen kolları sıvasın, bu işe ÇÖZÜM bulsun
Kullanıcı avatarı

#4141193  gönderen kutsaclirapunzel
 21.07.2018 - 12:19:58
Hemen bakanlıktan gelecek olası açıklamayı yapıyorum arkadaşlar sakiiiin dont worry be happy lütfen ya. Bizim de içimiz acıyor, doçentlerin kapısı önüne acilde güvenliği sağlayamadıgını tespit ettiğimiz özel güvenlik güçlerini çekicez bakalım bu şekilde istihdam edip güvenlik görevlisi arkadaşların da mağduriyetini gidermiş olucaz.
Kullanıcı avatarı

#4141198  gönderen takotsubo
 21.07.2018 - 12:46:58
[quote=aysira post_id=4141155 time=1532137695 user_id=71931]
Bu internette dolasan videoda ben terorist miyim diye bagiran davarin oldugu olay mi
[/quote]

yok maalesef o bundan sonra oldu. orada cocuk hekimi ile olmus olay. allah bizlere dayanma gucu versin. kimseye tip tavsiye edemiyorum artik
Kullanıcı avatarı

#4141239  gönderen mardox
 21.07.2018 - 15:40:23
kabahatin çoğu bizde.
neden dandik bir memura bile el kalkmazken bize kalkıyor? benec artık bunu konuşmak lazım.

mesela şimdi ttb iş bırakalım dese emin olun siyasi nedenlerden yarınız ttb'nin altında bir eyleme gitmeyecek. Öteki yarının da yarısı kendi kafasına göre başka bir oluşum altında bir eylem yapacak. Bölüne bölüne 1000 parçaya bölünmüşüz.

...ve açsak, yorgunsak, alkan içindeysek eğer
ve hâlâ şarabımızı vermek için üzüm gibi eziliyorsak
kabahat senin,
- demeğe de dilim varmıyor ama -
kabahatın çoğu senin, canım kardeşim!

Nazım Hikmet

#4141282  gönderen dr_hagopik
 21.07.2018 - 18:19:55
Tıp sanatını, zeki, nitelikli, insanı düşünen bireylerin yapması artık mümkün görünmüyor, antisosyal ve saldırgan bireyler tıp okumalı diye düşünüyorum. Sosyal medya ve ekşi sözlük gibi mecralarda sözümona en okumuş adamların bile iş doktorlar olunca nasıl kin ve nefret dolu olduklarını görebilirsiniz. Gerçekten çok üzülüyorum, sadece şiddet için değil, en uzun ömürlü mesleğin bu hale getirilişine ve mevcut koşullarda ülkemiz için bu bağlamda bir düzelme umudu görmediğim için üzülüyorum, verilen emeklere üzülüyorum, 11-12 yılını bu alana yatırıp yapacak başka iş bulamayacağı için çalışmaya devam etmek zorunda olan ve kalan tüm hekimlere üzülüyorum, tüm hekimlerin hekimliği bırakması için onlara bir olanak sağlayabilecek bir gücüm olsa diye hayal kurup böyle bir gücüm olmadığı için üzülüyorum.