Çarşamba , Ekim 16 2019
Doktorca Haberin Adresi...
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 25
rekliox yazdı:
30.12.2018 - 20:57:01
Uzman hekime göre ne gibi artıları/eksileri var bu kadronun ?
Döneri uzmana göre biraz daha yüksek ama öyle fazla bir fark yok,
Hem klinikte uzman Dr gibi çalışmak hemde eğitim vermek zorundasın bu yuzden angarya işleri uzman hekime göre daha fazla
Çakılı kadro olması avantaj
Bunlardan başka avantaj/dezavantaj nelerdir ?
Avantajları
1. Baş asistanlık akademik bir kadrodur. Bu kadroyu alırsanız, uhtenizin doçentlik olduğunu ilan etmiş olursunuz. Sizden bu yönde bir beklenti olur. Yayın, sunum, ders vs.
2. Çakılı kadrodur. 20 sene de geçse değişmez.
3. Özeldeyseniz nokta atışı istediğiniz devlet kadrosuna istediğiniz şehirde geçme şansınız olur.
4. İstifa ederseniz istediğiniz şehirde pdc uygunluğuna göre atama isteme hakkınız olur.
Dezavantajı yok. Sadece doçent olmak için başasistanlık düşünüyorsanız bence saçma. Çünkü artık dosyanızı hazırladıysanız özel hastaneden bile doçent olabilirsiniz. Tabii ki dosya hazırlamak tek başına kolay olmaz. Ama bu da sizin kabiliyetinize kalmış. Yapan yapıyor.
Ayrıca komik olan şey başasistanlık için hem test hem de sözlü sınava girmeniz gerekiyor ama doçentlik için hiçbir sınav yok artık. Türkiye ironiler ülkesi.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Bu doçent lik şartları nda tek seçenek gibi duruyor.
Hayırlısı tekrar ediyorum olmama ihtimali güçlü
Ama inşallah olur ve döneriz şansımızı uzmanlık amalelik olmaya doğru hızla ilerliyor.
dukeca yazdı:
06.01.2019 - 15:03:54
Sınav olmayacağını söylüyorlar net bilgisi olan varmı?
Boşuna beklemeyin diyorlar?
Başasistanlık üniversitelerdeki yard.doç ile eşdeğerdir.Sağlık bakanlığının eskiden eğitim araştırma hastanelerinde asistan yetiştirenlere vermiş olduğu uydurma bir kadrodur. Sağlık bilimleri üniversitesi kurulduğundan beridir başasistan alımı olmamış.Çünkü bütün eğitim araştırma hastaneleri bu üniversiteye bağlandığından dolayı başasistanlık kadrosu anlamsızlaştı.
Torpile göre yard.doç ve doç kadroları dağıtıyor bu üniversite. Ama sağlam torpil lazım :D
dukeca yazdı:
08.01.2019 - 19:13:57
Evet biliyoruz yrd.doç. benzeri bir kadro
Asıl soru şu bu adamlar niye 1500 kadro açtı ve neden şimdi sınavı neden yapmayacaklar?
Sanırım doktor istifalarının önüne geçmek için
Çünkü OHAL dolayısıyla birçok doktor istifası sağlık bakanlığında bekliyordu. Zaten kadrolar tam olarak OHALin bittiği gün açıklandı. Baktılar fazla bir istifa olmadı, şimdi işi yokuşa sürüyorlar.
Bakalım n'olcak :D :D
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 25