Çarşamba , Kasım 20 2019
Doktorca Haberin Adresi...
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

#3884118  gönderen nuretta
 17.05.2017 - 02:29:36
Sonx yazdı:
nuretta yazdı:hocam sizin fikirleriniz bana çok materyalist geldi.insan vahşi bi hayvan değil sadece içgüdüleri ile hareket etmiyor.yeme içme sex üçgeninde yaşamıyor.en azından öyle olması gerekiyor.dünya üzerinde kontrasepsiyon yapan başka canlı yok biz varız.ayrıca kendisini kandırmak isteyen insana ben hiç mani olmam .kendisinden 20 yas buyuk adamlarla evlenen genç kızlar adamlar muhteşem erkekler oldugu için evleniyor kara kaşı kara gözüne aşık oluyor evet.bu hemşire hanım dr olsa bu dy beyle yine evlenir miydi bilemem bence evlenmezdi .ayrıca ben aşka da inanmam.aşk bulabileceği en yakısıklı zengin güçlü güzel vs işte neyse ona duyulan sahip olma isteğidir.eğer daha iyisini bulsa ona aşık olur.tabi müstesna aşklar ve aşıklar vardır dünya üzerinde hala manevi meselelere saygı duyan ve yaşayan insanlar da var.bunlara çok saygı duyuyorum elbette.the end.
"aşk bulabileceği en yakısıklı zengin güçlü güzel vs işte neyse ona duyulan sahip olma isteğidir"

eğer aşk buysa olana inanmıyorum demek son derece tutarsız

Ayrıca doğada her canlı eş seçiminde gösteriş ve gücü ön planda tutarak bir nevi gen seçimi yapıyor. İnsanlarda bu durum neden yadırganıyor ona şaşırdım. 18+ aklı dengesi yerinde ve istediği ile flört edip evlenebilir. Art niyet aramak...?
insanların olağanüstü ve eşsiz bişey yaşadıklarını sandıkları ve bi takım anlamlar yükleyip durdukları ''aşk'' a inanmıyorum .yani o aşk bildiğimiz herhani bi meselede yaptıgımız bilinçli bir seçim birbirinin belirli ihtiyaçlarına maddi veya manevi karşılıklı tatmin ettikleri bi takım alışveriş oldugunu düşünüyorum.taraflardan biri bu alışverişte üstüne düşeni yapmazsa aşk biter .ama aslında hepimizin var oldugunu sandıgı baska bi aşk varsa onu ben görmedım .belki de o derinlikte insanlarla görüşmemişimdir.
tabi ki herkes istediği ile evlenir canım bize ne.

#3884126  gönderen nuretta
 17.05.2017 - 02:36:53
arzthamburg yazdı:
nuretta yazdı:
arzthamburg yazdı: okumamışsın demek, internette hızlıca özetine bakmakla olmuyor, bu arada fikirler tek bir kitapla oluşmaz korkma, ayrıca aşkın tanımını yazmışsın, aslında sen zaten bu düşünceye gelmişsin bile
internetten hızlıca felan bakmadım nerden uydurdun şimdi :D konuya hakim oldum bi şekilde bence kafi .ama madem yine karşıma çıktı alıp okuycam ne kaybederim.size tavsiyem herhangi bi adamın felsefesini okuyup kendi iç dünyanızdan gelen işaretlere kendinizi kapatmayın.
yazdıklarımı anlamak istemiyorsun galiba, karşılık vermek adına bir şeyler yazıyorsun sayın arkadaşım
tüm bu görüşlerim aldığım bilimsel eğitimin toplamından ibaret (tek bir adamın kitabından etkilenecek yaşı ve eğitim seviyesini çoktan geçtim), belki görüşlerimi fazla materyalist bulabilirsin ki zaten senin görüşlerinde de bu durum şekillenmeye başlamış, bunu kabul etmen biraz zaman alacak sadece
yazdıklarında ne var anlasılmayacak allahaskına? ben insanın baska bir boyut da tasıyabileceğine kendisinde isterse bi derinlik bulabileceğine inanıyorum.sen bildiğimiz mateyalistsin işte.insanı diğer canlılardan ayırt eden bazı metafizik özellikler taşıdıgımızı düşünüyorum .bazen bunun tezahürlerini de göruyorum insanlarda .insan davranıslarının senın dusundugun gibi kımyasal veya maddesel oldugunu sanmıyorum.senın okudugun kitapları okusam veya senın yasına da gelsem bence bu değişmeyecek.belki de senın kortexin daha kıvrımlıdır değil mi
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3884143  gönderen arzthamburg
 17.05.2017 - 02:49:33
nuretta yazdı:
arzthamburg yazdı:
nuretta yazdı: internetten hızlıca felan bakmadım nerden uydurdun şimdi :D konuya hakim oldum bi şekilde bence kafi .ama madem yine karşıma çıktı alıp okuycam ne kaybederim.size tavsiyem herhangi bi adamın felsefesini okuyup kendi iç dünyanızdan gelen işaretlere kendinizi kapatmayın.
yazdıklarımı anlamak istemiyorsun galiba, karşılık vermek adına bir şeyler yazıyorsun sayın arkadaşım
tüm bu görüşlerim aldığım bilimsel eğitimin toplamından ibaret (tek bir adamın kitabından etkilenecek yaşı ve eğitim seviyesini çoktan geçtim), belki görüşlerimi fazla materyalist bulabilirsin ki zaten senin görüşlerinde de bu durum şekillenmeye başlamış, bunu kabul etmen biraz zaman alacak sadece
yazdıklarında ne var anlasılmayacak allahaskına? ben insanın baska bir boyut da tasıyabileceğine kendisinde isterse bi derinlik bulabileceğine inanıyorum.sen bildiğimiz mateyalistsin işte.insanı diğer canlılardan ayırt eden bazı metafizik özellikler taşıdıgımızı düşünüyorum .bazen bunun tezahürlerini de göruyorum insanlarda .insan davranıslarının senın dusundugun gibi kımyasal veya maddesel oldugunu sanmıyorum.senın okudugun kitapları okusam veya senın yasına da gelsem bence bu değişmeyecek.belki de senın kortexin daha kıvrımlıdır değil mi
düşündüğün şey bilimsel bilgiden de gelmiyor, zaten ispatı da yok, sana yaşadığın çevrede öğretilen şeyle ilgili, bana da sana öğretilenler öğretilmeye çalışıldı ama işe yaramadı, kendi bakış açımı oluşturdum, bakış açıları zekayla da şekillenmiyor, sadece algılar ve uyaranlar farklı

#3884172  gönderen nuretta
 17.05.2017 - 03:12:05
arzthamburg yazdı:
nuretta yazdı:
arzthamburg yazdı: yazdıklarımı anlamak istemiyorsun galiba, karşılık vermek adına bir şeyler yazıyorsun sayın arkadaşım
düşündüğün şey bilimsel bilgiden de gelmiyor, zaten ispatı da yok, sana yaşadığın çevrede öğretilen şeyle ilgili, bana da sana öğretilenler öğretilmeye çalışıldı ama işe yaramadı, kendi bakış açımı oluşturdum, bakış açıları zekayla da şekillenmiyor, sadece algılar ve uyaranlar farklı
belki de dogrudur kimbilir.belki sen de ilerde bakış açını değiştirirsin.sonuçta bilim de insanı doyurmuyor bence buna katılırsın.bilim dediğimiz şey asla ideal ortamlarda yapılamayan deneylerden oluşuyor ve birbirine hiç denk olmayacak deneklerden.ya da yorum ve manipülasyonlardan.şu kaya parçası bin yıl önce burdan yuvarlanmış gelmiş olabilir kanıtı da bu kırmızı taş .
Kullanıcı avatarı

#3966963  gönderen norcuron
 14.08.2017 - 23:44:22
nuretta yazdı:insanların evlat sahibi olmak istemelerinin yüzde 80 sebebi yaşlanınca yanında olacak kendisine destek olabilecek birilerinin olmasını istemek.ve bu kesinlikle insani ve mantıklı bi istek.kimse gelecek nesiller şöyle olsun böyle parlasın diye çocuk yapmaya falan çalışmıyor .aynı şekilde evlat edinenlere sorun ''ben ona yardımcı olayım yarenlik edeyim o da ben yaşlanınca bana etsin ''der.çocuk sahibi olmak kuşkusuz çok güzel ve manevi değeri olan bi duygu ama yaşam ve ölüm bizim anladıgımız manada olmasa mesela her insan 60 yaşına varınca küt diye gidecek şekilde yaratılmış olsa bugun çocuk sahibi olmak için yanıp tutuşan insanların yarısı bu arzudan vazgeçebilir.çünkü dünya özellikle de gelecek nesiller için hiç de yaşanılası bi yer falan olmayacak.özelikle de bizim coğrafyamızda.
+10
Kullanıcı avatarı

#3966968  gönderen norcuron
 14.08.2017 - 23:46:48
arzthamburg yazdı:
nuretta yazdı:insanların evlat sahibi olmak istemelerinin yüzde 80 sebebi yaşlanınca yanında olacak kendisine destek olabilecek birilerinin olmasını istemek.ve bu kesinlikle insani ve mantıklı bi istek.kimse gelecek nesiller şöyle olsun böyle parlasın diye çocuk yapmaya falan çalışmıyor .aynı şekilde evlat edinenlere sorun ''ben ona yardımcı olayım yarenlik edeyim o da ben yaşlanınca bana etsin ''der.çocuk sahibi olmak kuşkusuz çok güzel ve manevi değeri olan bi duygu ama yaşam ve ölüm bizim anladıgımız manada olmasa mesela her insan 60 yaşına varınca küt diye gidecek şekilde yaratılmış olsa bugun çocuk sahibi olmak için yanıp tutuşan insanların yarısı bu arzudan vazgeçebilir.çünkü dünya özellikle de gelecek nesiller için hiç de yaşanılası bi yer falan olmayacak.özelikle de bizim coğrafyamızda.
DNA (ya da RNA) kendini çoğaltmak istiyor, en basit canlıdan en kompleks organizmaya kadar bu böyle
cinsellik de bu sebeple var, haz duymak da bunu sürdürebilmek için araç aslında, insanoğlu bunun çakallığını yapıp üreme boyutunu engelleyip işin araç olan boyutuyla fazla haşır neşir olmuş, amaç haline getirmiş, yani çocuk sahibi olmayı istemek ve çocuk yapmak normal olan, hiç bir canlı da insan gibi zürriyetim bana baksın diye çoğalmıyor, çoğalmayı da kontollü bir şekilde yapmalıyız sadece, çünkü insan gelişen aklıyla besin zincirinden çıkalı yüzbinlerce yıl olmuş
+1000
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3966974  gönderen norcuron
 14.08.2017 - 23:49:46
arzthamburg yazdı:
caffeinelove yazdı:
arzthamburg yazdı: velvele ve kaos
hiç çekilmez, ürperdim
Şöyle ki 35 yaş üstü kadın doktorla olabilmek zaten sağlam bir özgüven gerektirir ülkemiz şartlarında😎
Çekemem diyenler içinse yelpaze geniş her meslek her yaş😀
evlenmek için
35 yaş üstü kadın reprodüktif çağın sonuna daha yakın kadındır, özgüven gerektirecek sınırların dışına çoktan çıkmıştır. doktor olup olmaması hiçbir şeyi değiştirmez(35 yaş üstü riskli gebelik sınırı)
hele bu kadın 40 yaş üstüyse kırmızı bölgededir, uzak durulmalıdır, sağlıklı bir çocuğunuzun olma yüzdesi tek hanelere düşmüştür bile
çocuk yoksa aile yok, gelecek yok
acı gerçekleri söylemişsiniz

ve soylendiği gibide 7 dislike almışsınız

ben bir like verdim şimdilik 7-1
Kullanıcı avatarı

#3967030  gönderen Pearlyy
 15.08.2017 - 00:53:43
[quote:="Pearlyy"]Ben de 41 yaşında bi doktorum. Taliplerimi bekliyorum 😂[/quote:]
Bunu yazdığımda. Kendimde değildim galiba😨😨😨
Kullanıcı avatarı

#3967033  gönderen DrEnginn
 15.08.2017 - 00:58:11
nuretta yazdı:hocam sizin fikirleriniz bana çok materyalist geldi.insan vahşi bi hayvan değil sadece içgüdüleri ile hareket etmiyor.yeme içme sex üçgeninde yaşamıyor.en azından öyle olması gerekiyor.dünya üzerinde kontrasepsiyon yapan başka canlı yok biz varız.ayrıca kendisini kandırmak isteyen insana ben hiç mani olmam .kendisinden 20 yas buyuk adamlarla evlenen genç kızlar adamlar muhteşem erkekler oldugu için evleniyor kara kaşı kara gözüne aşık oluyor evet.bu hemşire hanım dr olsa bu dy beyle yine evlenir miydi bilemem bence evlenmezdi .ayrıca ben aşka da inanmam.aşk bulabileceği en yakısıklı zengin güçlü güzel vs işte neyse ona duyulan sahip olma isteğidir.eğer daha iyisini bulsa ona aşık olur.tabi müstesna aşklar ve aşıklar vardır dünya üzerinde hala manevi meselelere saygı duyan ve yaşayan insanlar da var.bunlara çok saygı duyuyorum elbette.the end.
Dostum kelimesi kelimesine aynı düşünüyoruz .Okurken şok oldum ya tamamen aynı düşünüyoruz :)
Kullanıcı avatarı

Re:

#3967129  gönderen vandecamp
 15.08.2017 - 03:02:39
Başlıktaki konudan bağımsız olarak üstteki yorumlara binaen yazıyorum. İçiniz çürümüş kardeşim :P Biriyle kendini bütün gibi hissedebilirsin, söylediğin her şeyi anlamasından gaza gelerek bütün her şeyini anlatabilirsin, çocukluğundan en saçma hallerinden bahsetmek isteyebilirsin, karakterinin güçlülüğünü beğenebilirsin, her hali sevimli gelebilir hiç bir şeyinden tiksinmeyebilirsin. İşin içine biraz kimya girdi diye duygular değerini yitirmez. Bu da üstünün balı kaymağı. Tüm bunlar da karşı tarafın mükemmelliğinden değil, seven kişinin sebme kapasitesinden kaynaklanır bana göre. Atın kendinizi aşağı yahu :P Hayatında bir insanı gerçekten derinden tanımaya yanaşmamış insanlar ancak aşkın imkansızlığından bahseder, yine bence.
Kullanıcı avatarı

Re:

#3967142  gönderen vandecamp
 15.08.2017 - 03:10:13
Böyle insanları yaşıyla mesleğiyle bilmemnesiyle değerlendirip hayallerine kişiliğine vs bakmazsanız aşkı sevgiyi nereden bileceksiniz ki zaten.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3967152  gönderen DrEnginn
 15.08.2017 - 03:19:49
vandecamp yazdı:Başlıktaki konudan bağımsız olarak üstteki yorumlara binaen yazıyorum. İçiniz çürümüş kardeşim :P Biriyle kendini bütün gibi hissedebilirsin, söylediğin her şeyi anlamasından gaza gelerek bütün her şeyini anlatabilirsin, çocukluğundan en saçma hallerinden bahsetmek isteyebilirsin, karakterinin güçlülüğünü beğenebilirsin, her hali sevimli gelebilir hiç bir şeyinden tiksinmeyebilirsin. İşin içine biraz kimya girdi diye duygular değerini yitirmez. Bu da üstünün balı kaymağı. Tüm bunlar da karşı tarafın mükemmelliğinden değil, seven kişinin sebme kapasitesinden kaynaklanır bana göre. Atın kendinizi aşağı yahu :P Hayatında bir insanı gerçekten derinden tanımaya yanaşmamış insanlar ancak aşkın imkansızlığından bahseder, yine bence.
Yanlış anladınız hocam aşk diye bir şey yoktur demek istemedi orda arkadaş şunu demek istedi şu devirdeki insanların çoğu karakterden, kişilikten, duygulardan önce mesleğe rütbeye paraya karizmaya baktıkları için o insanlar için aşk yoktur. Daha zengini bulsa bu sefer ona gitmek isteyecek yani daha zengine daha yakışıklıya aşık olacak bu açıdan böyle insanlar için gerçek aşk yoktur demek istedi ben de zaten o yüzden yorumu çok beğendim
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8