1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Dünya Üzerinde Diş Hekimliği İçin Top 10 Teknoloji

MesajGönderilme zamanı:14.05.2019 - 16:56:31
gönderen ankaradishekimi
1. VELscope — VELscope, herhangi bir anormallik tespit etmek için diş hekiminin hastanın ağzında parlayacağı özel bir ışık türüdür. Bu yeni teknoloji formu, bir oral kanser taraması sırasında erken kanser veya hastalık formlarını tespit etmek için etkili bir şekilde kullanılır.


2. Dijital X-Işınları - Dijital X-ışınları daha hızlıdır ve geleneksel X-ışınlarından daha az radyasyon içerir. Bir hastanın dijital bir röntgeni çekildiğinde, görüntü bilgisayarda birkaç saniye içinde belirir. Diş hekiminiz daha sonra hastanın ağız sağlığı konusunda daha iyi değerlendirilmesi ve eğitilmesi için görüntüyü yakınlaştırır. Dijital X ışınları da geleneksel X ışınlarına göre% 90'a kadar daha az radyasyon içerdiğinden hastalar için daha az zararlıdır.

3. Invisalign - Invisalign dişlerinizi nazikçe düzelten açık ve pratik görünmez diş telleridir. Ağır metal teller takmanın sakıncası olmadan gülümsemenizi düzeltmenin etkili ve konforlu bir yolunu sağlarlar. Invisalign parantezlerin temizlenmesi için çıkarılması kolaydır ve ne tür yiyeceklerin yemesi konusunda herhangi bir kısıtlama gerektirmez. Daha az uğraşmadan işi daha kısa sürede yaparlar.

4. Lazer Diş Hekimliği - Lazerler, boşlukları doldurmak, diş hassasiyetini azaltmak, tümörlerden kurtulmak ve beyazlatmak gibi çeşitli diş işlemlerinde rahatsızlığı gidermek için kullanılır. Lazer diş hekimliği hızlı, ağrısızdır ve herhangi bir başka komplikasyon veya problemi önlemek için işlem sırasında herhangi bir bakteri formunu etkili bir şekilde ortadan kaldırabilir.

5. Dental İmplantlar — Dental implantlar, eksik dişlerin kök kısmı için vida değiştirmeleridir. İmplantlar, hasta dişleri eksik olduğunda sağlıklı gülümsemeleri geri almak için kullanılır. İmplantlar etkilidir çünkü eksik dişleri değiştirebilirler, buna rağmen hastaya doğal bir diş hissi ve görünümü verir.

6. HealOzone - HealOzone, diş çürümelerini ortadan kaldırmak için hızlı, kolay ve ağrısız bir yoldur. HealOzone etkilidir çünkü bakterileri ve mantarları etkili bir şekilde öldüren yaygın, doğal bir gaz olan ozon (O3) içerir. HealOzone, daha ileri bir aşamaya geçmeden önce diş çürümesinin erken belirtilerini tespit etmek ve kurtulmak için harika bir araçtır.

7. DIAGNOdent - DIAGNOdent, diş hekimlerinin düzenli röntgenlerin bulamadığı yerlerde saklanan boşlukları tespit etmek için kullandıkları yeni, son teknoloji ürünü bir cihazdır. Çürükler ilerledikçe ve genişlerse, gelecekte daha fazla harcamanızı engellemek için ağzınızın erken boşluk belirtileri açısından iyice kontrol edilmesini sağlar.

8. İntraoral Kamera — İntraoral kamera, diş hekimlerinin hastanın ağzındaki yerleri görmek için hassas ve iyi tanımlanmış resimler elde etmek için kullandığı bir araçtır. Kamera ayrıca dişhekiminin bu görüntüleri hastaya gösterip hastanın ihtiyaçlarını değerlendirirken ve eğitirken de göstermesini sağlar. Bu yeni teknoloji türü dişhekiminin ağzınızı tam olarak incelemesini ve hastalarının ağız bakımı ihtiyaçlarını daha iyi değerlendirmesini sağlar.

9. Yakınlaştır! Beyazlatma-Zum! Beyazlatma, hastalarımıza hızlı ve kolay sonuçlar veren yeni bir son teknoloji beyazlatma tedavisidir. Sadece bir randevuda, Zoom! Beyazlatma, kişinin gülümsemesinde önemli bir değişiklik yapabilir ve dişlerini sekiz tonda beyazlaştırabilir.

10. Azot Oksit ve (İntravenöz) IV Sedasyon — Gülen gaz olarak da bilinen azot oksit, hastayı rahatladıkları bir noktaya kadar sakinleştirebilir ancak diş hekimleriyle etkileşime girebilir. Öte yandan, IV sedasyon, hastanın diş seansı sırasında olanlardan habersiz olmaları için tamamen uyumasını sağlar. Bu genellikle dişçiye gitmekten korkan hastalar için veya bilgelikli diş çekimi gibi acı veren işlemler için önerilir.

https://www.ankaradishekimi.com.tr