Perşembe , Ocak 23 2020
Sİzlerİ de unutmadık...

Moderatör: drriza

• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
Kullanıcı avatarı

#1618822  gönderen Innere_Medizin
 25.02.2012 - 11:34:20
verabdern yazdı:
Innere_Medizin yazdı:tskler verabdern, bakalim bende bi 4 ay icnde gidip görüscem ordaki hastaneler icin:)
ben hala kesinlikle almanya diyorum kimse yanlış anlamasın ama tr de uzmanlık yapmak hangi bölüm olursa olsun akıl karı değil bu kadar emek ve sonuçta hem maddi hem manevi olarak bunun karşılığını görememek bana trajikomik geliyor
verabdern öm attm
Kullanıcı avatarı

#1619000  gönderen 2222
 25.02.2012 - 14:21:07
almanya dışında bir yerde yokmu uzmanlık, ben almanyayı sevmiyorum :roll:
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#1619006  gönderen Innere_Medizin
 25.02.2012 - 14:24:52
2222 yazdı:almanya dışında bir yerde yokmu uzmanlık, ben almanyayı sevmiyorum :roll:
yani vardir illaki, türkiye cok güzl evtt,
ben zaten oyüzden kararsiz kaldim, gidersem, orda canim sIKIlr,
4ayim var karar vermeye bakalim,
gidip konuscam, gezicem alman hastaneleri bölümleri, bakicam,
ama soguk insanlar almanlar yaaa, ufff :(
Kullanıcı avatarı

#1619011  gönderen rruki_vverh
 25.02.2012 - 14:27:29
Innere_Medizin yazdı:
2222 yazdı:almanya dışında bir yerde yokmu uzmanlık, ben almanyayı sevmiyorum :roll:
sıcak sıcak görücen sıcaklığı cıvıklığı..........o kadar sıcaklarki senden parça alıp yanlarında götürmek istiyorlar ama seçtikleri yol yanlış sadece.....bıçakla kesip götürüyorlar maalesef....
Kullanıcı avatarı

#1619020  gönderen Innere_Medizin
 25.02.2012 - 14:32:05
rruki_vverh yazdı:
Innere_Medizin yazdı:
sıcak sıcak görücen sıcaklığı cıvıklığı..........o kadar sıcaklarki senden parça alıp yanlarında götürmek istiyorlar ama seçtikleri yol yanlış sadece.....bıçakla kesip götürüyorlar maalesef....
ya ben orda dogup büyüdum ben bilioyrum onlarin nasi olduklarini, hemde cok iyii,
tmm samimi olduugm cok sevdiigm alman arkadaslarim var elbet, onlar cok sicak bizim gibi, ama orda hastane ortami soguk, yani almanlar almanlara karsi da soguk, burdaki ortami orda bulamazsin.
hmm, baklaim yaaa, biraz daha düsünme vaktm var, bakicam.
Kullanıcı avatarı

#1619025  gönderen rruki_vverh
 25.02.2012 - 14:33:57
Innere_Medizin yazdı:
rruki_vverh yazdı:
Innere_Medizin yazdı: yani vardir illaki, türkiye cok güzl evtt,
ya ben orda dogup büyüdum ben bilioyrum onlarin nasi olduklarini, hemde cok iyii,
tmm samimi olduugm cok sevdiigm alman arkadaslarim var elbet, onlar cok sicak bizim gibi, ama orda hastane ortami soguk, yani almanlar almanlara karsi da soguk, burdaki ortami orda bulamazsin.
yüz göz olucağın zamanları Almanya da atlat .....sonrada Türkiyede sessiz sakin ofisinde ağırla sıcakkanlı misafirlerini........
Kullanıcı avatarı

#1619040  gönderen Innere_Medizin
 25.02.2012 - 14:43:04
rruki_vverh yazdı:
Innere_Medizin yazdı:
rruki_vverh yazdı: sıcak sıcak görücen sıcaklığı cıvıklığı..........o kadar sıcaklarki senden parça alıp yanlarında götürmek istiyorlar ama seçtikleri yol yanlış sadece.....bıçakla kesip götürüyorlar maalesef....
yüz göz olucağın zamanları Almanya da atlat .....sonrada Türkiyede sessiz sakin ofisinde ağırla sıcakkanlı misafirlerini........

Dediigni anlamadim ben yaaa,:(:(
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#1619050  gönderen rruki_vverh
 25.02.2012 - 14:50:26
neyse belki ben hayal dünyasında yaşıyorumdur Almanya yı görmüşlüğüm yok nede olsa.........
Kullanıcı avatarı

Re:

#1619058  gönderen Innere_Medizin
 25.02.2012 - 14:55:09
rruki_vverh yazdı:neyse belki ben hayal dünyasında yaşıyorumdur Almanya yı görmüşlüğüm yok nede olsa.........
Görmene de gerek yokki bence inan bana,;);)

hic bisi yok orda, havasi soguk, insanlari da soguk benim arkadaslar haric tabi:):)

Re:

#1627312  gönderen verabdern
 06.03.2012 - 11:54:35
leman yazdı:verabdern hangi sehirdesiniz?
ben bielefeld deyim

Re:

#2188143  gönderen chiko89
 07.02.2013 - 18:34:25
arkadaşlar konuyu ilk sayfasından beri okudum,,nedir durum bisürü arkadaş soru sormuş ama aranızda giden ve tecrübelerini paylaşmak isteyen var mı???sene oldu 2013 hala doktor eksiği var mı almanyada,,doktor arıyorlar mı??
Kullanıcı avatarı

Re:

#2292370  gönderen Dr_Florian
 08.04.2013 - 20:32:48
almanca kursuna basladim 1 hafta oldu kelime fln ezberliyorum bu basligi yeni gordum almanyada uzmanlik egitimi alan birebir tanidigim yok ama arkadaslarimin arkadaslari var ve ust donemlerimden coktan bunu kafaya koymus olup kursa baslayali 8 ay olan 1yil olanlar var. Mezun olmama daha var simdden basladim heralde mezun olana kadar B2 yi alirim gibi gorunuyor.. Tus korkusu icin henuz cok erken bi donemdeyim ama olayim tus degil ben turk hasta profilinden yıldım daha stajlardayken hemde.. Gidicem, bolumde ayirmiyorum simdilik.. Uzmanlik egitimimi turkiyede yapmak istemiyorum.. Ha daha yolun cok basindayim dili ogrenmekte zorlanmam sanirim toefl im var zaten.. Ileride gidemesemde dil dildir ogrenmis olurum diyorum .. Bu basligi guncel tutalim hepimiz defolup gidelim bu memlekettende doktorsuz kalsinlar.. Belliki amaclarida bu..! Gidecek olsamda kalanlara uzuluyorum tusu kazanamasinlar yds de tökezlesinler diye binlerce handikap doktorlari surundurme politikasi.. Durum vahim baska care kalmiyor gibi..
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#2568438  gönderen uisakuiyobda
 23.08.2013 - 20:10:59
NISAY yazdı:başka dilde doktorluk... zor dostum zor...
evet baska dilde doktorluk zor gercekten ama tadini bi alinca da birakamiyor insan..
bi arap ulkesinde kader olarak tip okudum klinik sinavlarda her station da 10dk suren var 7dksi hastaylasin arapca halletceksin isini 3dk discussion da hocayla tartiscaksin..

ama ben kendinizi korkutmayin derim dil ogrenmek cok guzel bisey 3.dilimi kursa gitmeden ogrendm vakit yoktu cnku :lol:

Re:

#2568443  gönderen stanbol
 23.08.2013 - 20:15:41
takipteyim bu başlığı
Kullanıcı avatarı

Re:

#2568524  gönderen uisakuiyobda
 23.08.2013 - 20:54:57
verabden arkadas hala bu sitedemisin bilmiyorum ben bugun uye oldum siteye ve almayada uzmanlik hakkindaki yazdiklarini okudum
benim baska bir sorum olacak ben tip fakultesini de disarda international uni.de okudum mantikli olan denkligimi almadan direkt almaya mi gitmek ve uzmanligi alip oyle denklige basvurmak mi olur?yoksa once denkligimi alip sonra almanya denkligini almak icin bir daha basvurmam mi gerekir?trdeki prosedurleri bilmiyorum bilen varsa yardim edebilir mi ?tesekkurler
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14