Pazar , Ağustos 18 2019
YouTube,Metacafe,Rapidshare vs vs vs,tüm videolarınızı burada paylaşabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı

Re:

#3035939  gönderen abramovi4
 06.11.2014 - 01:02:32
bluesboy84 yazdı:Bi girip bakayım dedim bi dövmedikleri kalmış beni:)

Ilk önce sen hiç acilde çalıştın mı diye soru soran arkadaşa nezaket gereği cevap verecek olursam eğer; bu soruya cevap verme gereği bile duymuyorum.

Yukarıdakileri okuyunca ilk önce capslerde okuduğum şu cümle aklıma gelmişti.Hayaller Paris hayatlar Muş. Paris aklıyla hareket edip bağcılar acilinde çalışılınca tabi hayal kırıklığı veya buradaki gibi farklı düşünen bi arkadaşa aşağılamaya varan eleştiriler olabiliyor. Anlayabiliyorum.
Daha önceden yazdığım gibi önemli olan, zaten sizin de söylediğiniz toplum eğitimidir. Ama bunun yolu yazılanlar gibi nefret söylemlerinden geçmez. Bu söylemin sonu hasta ölümüne kadar gidebilir. Ben vebal taşımayı asla istemem umarım doktor arkadaşım sende yazdığının aksine vebal taşımazsın.
Buradaki daha önceki yazılarımı açıp bakabilirsiniz. Meslektaşımı benim kadar savunan yoktur. Ama adamın da dediği gibi bizim memleketlte g.te g.t demek lazım. Açıp tek bir textbook dahi okumayan adam acilde çalışıyor. Tabi sizin 36 asistanlık klinikte bu arkadaşlardan yoktur. Mesleğin hakkını vererek yapın şu işi. Her 3 yılda bir board sınavı yapılsa ülkedeki doktorların yüzde kaçı çalışabilir acaba? Ülke bu, mal belli, ekonomi bu, halkta bu. Fakülteyi bitirince Amerika'da gibi doktorluk yapacağımızı sanıyorduk hepimiz ama gerçek başka. İşimiz zor. Meslekte zor.
Sözün kısası insandan nefret etmeden, toplumu doğru bilgilendirerek, mesleğin hakkını vererek çalışmak.
hacı sen iyi misin ya?kimi bilinçlendirceksin sen?65 yaştaki amca bayram sabahı ezan okuburken reste hastaya cpr yapıyorum 2 dakika çıktımiolum parmak kan şekerime baktıracaktım diye önüme dikildi.acil adı gerçekten değişmeli bence de,adam pansumana geliyor.yav diyor buranın adı acil burda sıra mı beklicem diyor.acil değil AÇIL olmalı bnce.açıl da gerçek hastalara bakalım
Kullanıcı avatarı

#3035940  gönderen abramovi4
 06.11.2014 - 01:04:32
Carlito yazdı:Ortadogu insani icin cok yuksek bir level. Anlamazlar bunu... Anca kendi aramizda guleriz. Acilde burnu akan 20 kisiyi muayene ederken kafasi birden patlayan yasli bir teyzeye kalp masaji yapilamamasi sonucu dramatik bir sekilde olmesi gibi basit bi senaryo olmali. Arkadan bir hadis ayet girecek teyzenin yakinlari figan ederken. Bir muminin bir muminin isini engellemesi vs gibi bir konuda(tercihan cihan unal seslendirmesi). Sonra daktilo sesiyle ekrana beyaz puntolarla acile gelen her 100 kisiden 97 sinin acillik olmadigi, sirf bu yuzden ulkemizde yilda ortalama 123.000 kisinin oldugu filan yazilmali. Altina bakanlik logosu. Belki o zaman gecede 3 kisi filan daha eksik gelir.
yok hocam yok 3 kişi bile eksilmez inanın.bir de bizim bu kadar isyanımızı burdan kimse de duymuyor.hani okuyan bürokratlar burayı?neredeler?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3035941  gönderen abramovi4
 06.11.2014 - 01:07:19
bluesboy84 yazdı:Burada yazılanları dehşetle okuYorum. Arkadaşlar yapmayın. Biliyorum dövülen doktorları biliyorum acilin halini. Fakat böyle filmler ve bu düşünceler toplumu yanlış yönlendirir. Dışardaki halk herşeyi acil sanabilir biz doktorlarda bir yüzde 98 acil deyil diyebiliriz. Nasıl muayene ettikten sonra.acil kapısından giren her hasta acildir arkadaşlar.hepsine aynı özen ve dikkatle muayene etmek gerekir.basit bir baş ağrısından svo, basit bir göğüs ağrısından kardiyak atak, basit bir bel ağrısından aort anevrizmadı, genç kızda basit adet ağrısının altından rüptüre kist çıkabilir. Sizin gibi ve bu filmdeki düşünceye inanıp o anda acile gitmeyen ve ölen hastanın vebalini kim taşıyacak? Sorun artan hasta sayısında değil sorun doktor eksikliğinde özlük haklarda toplumun eğitim yetersizliğindedir.
bu kafada eğer bir doktorsan vay halimize.acile gelen her hasta acil olarak değerlendirilmeli ne ya?babam ziyarete geldi 15 dakika.adam dedi ki oğlum bunların çoğu acil değil bunlarla ne uğraşıyosun sen dedi.adam 15 dakıkada çözdü olayı hacı sen diyosun ki basit bir başağrsıı svo çıkabilir.günde 1000 tane üsye bakan aciller var.boğaz ağrısı da mi çıkabilir gayet tabi.ama her boğaz ağrısından ekg mi isteyelim?yanlışsın dostum bu konuda
Kullanıcı avatarı

Re:

#3035993  gönderen drenes
 06.11.2014 - 09:38:00
bluesboy84 yazdı:Burada yazılanları dehşetle okuYorum. Arkadaşlar yapmayın. Biliyorum dövülen doktorları biliyorum acilin halini. Fakat böyle filmler ve bu düşünceler toplumu yanlış yönlendirir. Dışardaki halk herşeyi acil sanabilir biz doktorlarda bir yüzde 98 acil deyil diyebiliriz. Nasıl muayene ettikten sonra.acil kapısından giren her hasta acildir arkadaşlar.hepsine aynı özen ve dikkatle muayene etmek gerekir.basit bir baş ağrısından svo, basit bir göğüs ağrısından kardiyak atak, basit bir bel ağrısından aort anevrizmadı, genç kızda basit adet ağrısının altından rüptüre kist çıkabilir. Sizin gibi ve bu filmdeki düşünceye inanıp o anda acile gitmeyen ve ölen hastanın vebalini kim taşıyacak? Sorun artan hasta sayısında değil sorun doktor eksikliğinde özlük haklarda toplumun eğitim yetersizliğindedir.
YAZDIKLARINIZI OKUDUKÇA BİR ACİL TIP ASİSTANI OLARAK ASIL BEN VE GÖRÜYORUM BENİM GİBİ DÜŞÜNÜNEN BİR ÇOK MESLEKTAŞIM DEHŞETE KAPILDIK.Sanırım size önce acilin girişinden başlayıp anlatmak gerekecek.Acilin girişinde triaj diye bir sistem vardır bu ülkemizde olduğu gibi tüm acil sistemlerinde farklı isimlerdede olsa vardır.triajın amacı sizin Allah göstermesin şu olur altından bu çıkar gibi sözlerinizin olmasını engellemek içindir.Triajda TA nbz saturasyon ateş bakılır.Bir svo hiçbir zaman normotansif değildir hipertansif acillerdendir triajda baş ağrıyan svo acil servise yönlendirilir.Kardiyak atak ayaktan gelebileceği gibi ciddi bir göğüs ağrısı mevcuttur bununla bile acil servise kabul edilme nedenidir aynı zamanda AKS da hipertansif acillerdendir.Aort anevrizması ve aort disseksyonu gibi hastalıklarda hipertansiftir ve ciddi ağrı eşlik eder çoğunda beraberinde nörolojik semptomlarda vardır zaten 1 tane görmüş olsaydınız onların acile kabul edilmeme ihtimali olmayacağını anlardınız.Bunu çok örneklendirebiliriz.Sorununun artan hasta sayısında olmayıp doktor eksikliğine bağlamanız dehşete kapılmamızın ana nedenidir.Bütün doktorları acil servise indirseniz bu düşünce ile gene hasta atlarsınız ki zaten polikliniklerde birçok dahiliyeci genel cerrah vaka atlamakta.Sorununun temeli eğitimsizlik ve toplumda yaygın olan hazırcılık ve tembelliktir.15 gündür öksüren teyzem bir kez bile 182 yi arama ihtiyacı hissetmeyip gecenin yarısında acilden medet ummaktadır film çekmediği için doktora kızmaktadır kendisine niye randevu almadığını soran kişiye oğlum bu saatte geliyor demeyi bilip üste çıkmayı başarmaktadır.Siz neyden bahsediyorsunuz bir istatistik yaptım yeşil alana başvuran her 10 hastanın 7si işinden bahsetti ve her 7 kişi muayenenenin sonunda rapor isteme cüretinde bulundu.Tüm polikliniklerin randevu ile baktığı birinci basamak sağlık kuruluşları olan Aile hekimlerinin bile randevu ile çalıştığı ülkemizde değerli insanımızın Acil servisler ÜCRETSİZ RANDEVUSUZ HAZIR HIZLI bir şekilde dururken hasta olduğunda telefon açma gibi bir zahmetle neden uğraşsın sizin dediğiniz gibi Acil serviste bize bakılması için illa ölmemiz mi gerekiyor,evet bu sistem bu şekilde acil servislere hasta pompaladıkça malesef sonu oraya gidiyor,sadece yaşama tutunmaya çalışanlara acilcilerin zamanı kalacak.Hekimlik sanatı bilim ile yürütülür obsesyonlarla değil...
Kullanıcı avatarı

Re:

#3036009  gönderen dr_ceyna
 06.11.2014 - 10:31:53
Bence de çok başarılı.. Birde toplumumuz anlasa hiç problem olmaz..

Re:

#3036022  gönderen hypo
 06.11.2014 - 11:00:23
o zaman her dismenoreye usg çek. her bel ağrısına BT, mr çek kardiiyak bak. her baş ağrısına BT... vs. YANİ YANLIŞ YOLDASIN HACI. bunu dünyada kimse yapmaz
Kullanıcı avatarı

Re:

#3036057  gönderen abramovi4
 06.11.2014 - 12:47:28
hypo yazdı:
o zaman her dismenoreye usg çek. her bel ağrısına BT, mr çek kardiiyak bak. her baş ağrısına BT... vs. YANİ YANLIŞ YOLDASIN HACI. bunu dünyada kimse yapmaz
öğrenecek abisi öğrenecek acilin nasıl olduğunu
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3036094  gönderen donnie_yen
 06.11.2014 - 14:12:23
Arkadaşlar sağlık memurlarıyla forumda tartismayin. Bu ttripli bir sağlık memuru, kılçık atmak ve hahahauuhe die gülüp eğlenmek, nası gıcık ettim ama demek için sayfalara üye oluyorlar düzenli. Adminden talebim, kick para and perimedics, hatta kick dönem 2 Tıp öğrencileri diye bir buton konsun. Gerçek dr olan her üye o butona basabilsin admin yorulmasin.
Kullanıcı avatarı

Re:

#3036099  gönderen donnie_yen
 06.11.2014 - 14:20:14
Mesele, sağlık sisteminin yönetiminin doktorların elinden alınmasıdır. Kime hangi saatte hangi şartlarda nasıl ne kadar bakilacagini postmenopozal teyzelerin karar verdiği bir ortamda neyin tartisildigini anlayabilmiş değilim. Acil Servis vaka yakalama yeri değildir. Acil hekiminin sadece acil vakalara bakma, hastayı reddetme hakkının verilip verilmemesini tartışmak bile dr â şiddetin farklı bir versiyonudur. Eğer bir acil servise, usye, fazla kola içme nedeniyle bir kez kusmuş çocuklar, ruh hastası anneler tarafından devamlı getirilmeseydi, kafa travmasi sonrası kusan çocuğun ölümü gerceklesmeyecekti. Sedat beyin ölümü gerçekleşmiş bu arada..
Kullanıcı avatarı

#3036102  gönderen Mammoth
 06.11.2014 - 14:21:28
DrGulsever yazdı:

Kamu spotu da var
ilk video ne kadar başarılıysa, bu kamu spotu o kadar dandik. okan buruk ne alaka sonunda o da ayrı mesele.
Kullanıcı avatarı

Re:

#3036108  gönderen donnie_yen
 06.11.2014 - 14:36:02
Ah keşke ilgili yetkili birisi okusa. Çözüm arıyorlarsa bizde
Bakın oy kaybetmek istemiyorsanız halka bişey dememeye devam edin eyvallah kabul.
Tek yapmanız gereken doktora eski yetkiyi vermek. Hasta reddetme başta olmak üzere
Dr vicdanli adamdır yine reddetmeyecektir genelde. Ama sen yetkiyi geri ver bize
Halk ayaklaninca, şikayet edince de ki öyle mi! Bak sen şu doktorun yaptığına de. Şimdi kemiklerini kırarım ben de
Bişe yapiomus gibi yap ama yapma
Hem halkın gazını hem de oyunu almış olursun
Hem de sağlık sistemi duzelmis olur
Halkımızın iq seviyesi malum
Bu numarayı da bal gibi yutarlar
Lütfen devlet büyüklerimiz bu cagrimi duysun
Emin olun devlet amca, bu sistem sayesinde, acilde gerçek mortal vakalara daha iyi bakılacak ölümler azalacaktir
Burnu akan 35 derece ateşle yanan çocuklarımıza da hiç bi şey olmayacaktır.
Garanti veriyorom
Saygılarımla arz eder, basarilarinizin devamını dilerim

Size bağlı devlet memuru olan doktorlar her gün dayak yer, demirbasiniza kayıtlı bilgisayar cam çerçeve parcalanirken, pişmiş kelle gibi koltuklarda oturup kılını kipirdatmamak nasıl bir kafa die soracaktım ama konu sapmasin başka bir başlıkta sorayım Sayın amirim..
Kullanıcı avatarı

Re:

#3036192  gönderen bluesboy84
 06.11.2014 - 18:10:59
Sağlık memuru değilim. 6 yıldır kadın doğumun içindeyim. Öğrenecek abisi diyen arkadaşın acilde aklını alırım. Akıllı olsun. Acili kimseden öğrenecek değilim.
24 saat acilde 2 kişi çalışıyorsunuz gidip biriniz yatıyor günü ikiye bölüyorsujus sonra hasta çok..
Hastaya dokunmadan tahlil istemeler, hele bir arkadaşın her hastaya bt çekilsin diyorya aksini iddia ediyormusunuz? Her hastaya bt ac, kranyal grafinin allahını çekiyorsujuz. İnsanlar radyasyon manyağı oldu. Ayırıcı tanı,fizik muayene vs hakgetire. Hayatında bi textbook bitirmemiş.acili usta çırak misali uzmajından öğrenmiş, kongreye yatmaya gitmiş bi sürü kitle. Herkes bana burda süper doktor rolü kesmesin. Bu ülkede doğup büyümüşsün, toplumu tanıyorsun, reflekslerini biliyorsun. Devletin hali ortada. Sana verebileceği para ortada. Az veriyorlar çok iş istiyorlar benden tribine girmeyeceksin. G. Tün yiyorsa bırskscaksın devleti veya git acil doktoru diye muayene aç. bak bakalım kaç kişi geliyor. Eğer herkes yediği için ülke bu halde mi diyorsun? O da sizin verdiğiniz oylar yüzünden. Ben çokmu memnunum Hayır değilim. Ama devlrte öfkemi halktan çıkarmam. G,tümüz amerikaya gitmye yiyorum hayır. Ozaman oturup önündeki yiyeceksin.
Hedefimiz aynı ama farklı yollardan gidiyoruz. Eleştiri yerine hakaret ediyorsunuz konu başka yere sapıyor
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3036201  gönderen bluesboy84
 06.11.2014 - 18:27:51
Kadın doğumun içindeyim demişim net olsun.kadın doğum uzmanıyım anlaması kıt arkadaşa anlaması daha kolay olur
Kullanıcı avatarı

Re:

#3036202  gönderen aksamafincanboregi
 06.11.2014 - 18:27:54
bluesboy84 yazdı:Sağlık memuru değilim. 6 yıldır kadın doğumun içindeyim. Öğrenecek abisi diyen arkadaşın acilde aklını alırım. Akıllı olsun. Acili kimseden öğrenecek değilim.
24 saat acilde 2 kişi çalışıyorsunuz gidip biriniz yatıyor günü ikiye bölüyorsujus sonra hasta çok..
Hastaya dokunmadan tahlil istemeler, hele bir arkadaşın her hastaya bt çekilsin diyorya aksini iddia ediyormusunuz? Her hastaya bt ac, kranyal grafinin allahını çekiyorsujuz. İnsanlar radyasyon manyağı oldu. Ayırıcı tanı,fizik muayene vs hakgetire. Hayatında bi textbook bitirmemiş.acili usta çırak misali uzmajından öğrenmiş, kongreye yatmaya gitmiş bi sürü kitle. Herkes bana burda süper doktor rolü kesmesin. Bu ülkede doğup büyümüşsün, toplumu tanıyorsun, reflekslerini biliyorsun. Devletin hali ortada. Sana verebileceği para ortada. Az veriyorlar çok iş istiyorlar benden tribine girmeyeceksin. G. Tün yiyorsa bırskscaksın devleti veya git acil doktoru diye muayene aç. bak bakalım kaç kişi geliyor. Eğer herkes yediği için ülke bu halde mi diyorsun? O da sizin verdiğiniz oylar yüzünden. Ben çokmu memnunum Hayır değilim. Ama devlrte öfkemi halktan çıkarmam. G,tümüz amerikaya gitmye yiyorum hayır. Ozaman oturup önündeki yiyeceksin.
Hedefimiz aynı ama farklı yollardan gidiyoruz. Eleştiri yerine hakaret ediyorsunuz konu başka yere sapıyor
sen biyolog değil miydin
Kullanıcı avatarı

Re:

#3036204  gönderen bluesboy84
 06.11.2014 - 18:29:11
aksamafincanboregi yazdı:
bluesboy84 yazdı:Sağlık memuru değilim. 6 yıldır kadın doğumun içindeyim. Öğrenecek abisi diyen arkadaşın acilde aklını alırım. Akıllı olsun. Acili kimseden öğrenecek değilim.
sen biyolog değil miydin
güvenlik görevlisiyim yanlışın var!!!!!