Pazar , Aralık 15 2019
YouTube,Metacafe,Rapidshare vs vs vs,tüm videolarınızı burada paylaşabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı

Re:

#3036319  gönderen donnie_yen
 06.11.2014 - 22:05:00
Azıcık karakter sahibi insan, düşüncesini ifade ederken, ben ebeyim, eczaciyim, hademeyim, teknikerim, tıbbi cihaz gorevlisiyim, overlokcuyum, , biyologum vs diye açıkça söyler. Ondan sonra elestrisini yapar. Hastanelerde çalışıp, doktorlari tanıdığını her şeyi çözdügünü düşünen zavallilar size sözüm, ortada bir adalet var. Haketmediginiz, yeterince zeki ve başarılı olmadiginiz için dr değilsiniz, ve ömrünüzün sonuna kadar da dru elestrip kendini tatmin eden ancak en kötü doktorun gördüğü hürmetine binde birini göremeyecek birer yanci, bir figuran olarak yasayacaksiniz.. Dru eleştirirken kafayı kaldırın ve aynaya bakın. Evet dr o anda hayat kurtarirken, girdiği ortamda saygıyı ve ilgiyi üzerine çekerken sen, o dandik kitaplarindaki dandik bilgilerle başbaşa olan bir ezik olarak elinden gelen tek şeyin eleştirmek olduğunun farkındasın..
Kullanıcı avatarı

Re:

#3036328  gönderen donnie_yen
 06.11.2014 - 22:22:44
Dr olmayanların başlıklara dr kılığında girip b. k atması olayı hemen her gün yaşanan bir fenomen. Dikkati çeken nokta, o kadar korkunç bir nefret duyuyorlar ki bize, kendilerini açık etme pahasına ağızlarına ne gelirse saydiriyorlar. Yine ilginçtir bu personele kötü de davranmiyoruz. Muhtemelen hastanede bu arkadaşlarla sohbet halindeyizdir aramız iyidir bile. Ama bu nasıl sonsuz, sapkinca bir kıskançlıktır ki, bu personel ömürlerini bize düşmanlığa adiyor..

Konuyla ilgisi yok ama zorunlu hizmetlerde vs olan genç meslektaşlarımın spoiler vereyim
Şikayet mi ediliyorsunuz
Hastaların bazen fazla şey bildiğini mi farkediyorsunuz?
Yerel yonetimler, hatta bashekim vs üzerinize mi geliyor
Garip garip problemler mi yaşıyorsunuz

Kabul etmesi zor evet ama o beraber çiğ köfte yediğiniz, gece muhabbet ettiğiniz personel var ya
Hani hemşire sağlık memuru röntgen teknisyeni, memurlar teknik servis hasta kabulde çalışanlar..
Yüzüne gülüp arkandan iş çeviren kuyunu kazan, sizi diğer meslektaşlariniza, kaymakama, vatandaşa öten.. Evet onlar..
Ne yazık ki alabildiğine karaktersizler ve dr olamamanin verdiği kıskançlık gözlerini nefret bürümesiyle sonuçlanmış durumda

Biliyorum benim personel yapmaz öyle şey diyorsun içinde.. HI hı.. Evet...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#3036536  gönderen hfcwota
 07.11.2014 - 02:43:24
bluesboy84 yazdı:Sağlık memuru değilim. 6 yıldır kadın doğumun içindeyim. Öğrenecek abisi diyen arkadaşın acilde aklını alırım. Akıllı olsun. Acili kimseden öğrenecek değilim.
24 saat acilde 2 kişi çalışıyorsunuz gidip biriniz yatıyor günü ikiye bölüyorsujus sonra hasta çok..
Hastaya dokunmadan tahlil istemeler, hele bir arkadaşın her hastaya bt çekilsin diyorya aksini iddia ediyormusunuz? Her hastaya bt ac, kranyal grafinin allahını çekiyorsujuz. İnsanlar radyasyon manyağı oldu. Ayırıcı tanı,fizik muayene vs hakgetire. Hayatında bi textbook bitirmemiş.acili usta çırak misali uzmajından öğrenmiş, kongreye yatmaya gitmiş bi sürü kitle. Herkes bana burda süper doktor rolü kesmesin. Bu ülkede doğup büyümüşsün, toplumu tanıyorsun, reflekslerini biliyorsun. Devletin hali ortada. Sana verebileceği para ortada. Az veriyorlar çok iş istiyorlar benden tribine girmeyeceksin. G. Tün yiyorsa bırskscaksın devleti veya git acil doktoru diye muayene aç. bak bakalım kaç kişi geliyor. Eğer herkes yediği için ülke bu halde mi diyorsun? O da sizin verdiğiniz oylar yüzünden. Ben çokmu memnunum Hayır değilim. Ama devlrte öfkemi halktan çıkarmam. G,tümüz amerikaya gitmye yiyorum hayır. Ozaman oturup önündeki yiyeceksin.
Hedefimiz aynı ama farklı yollardan gidiyoruz. Eleştiri yerine hakaret ediyorsunuz konu başka yere sapıyor

sn jinekolog sana iki çift lafım var;

millet radyasyon manyağı oldu diyorsun. bunun müsebbibi doktor değil film çektirmeye bayılan milletimizdir. arkadaşım madem her gelen hastayı -senin deyiminle inanarak- "acil(!)" kabul edeceğiz, o halde öksürük şikayet olan hastanın vitalleri-dinleme bulgusu normal olsa dahi (oysa direk taburcu etmek gerekiyorken) ben "altından bir şey çıkacak-çıkmalı-acile gelmezdi tırt olsa" diye bt çekmek zorundayım.

sen yine dua et bizim acillerde o yoğunluğa rağmen yine az görüntüleme isteniyor. bi git abd havası al gel de gör nasıl tetkik isteniyor hunharca, dünya oraya doğru gidiyor çünkü.

bize textbook oku diyen branşla (baktığımız hasta sayısı/malpraktis oranlarını) kıyaslasak jinekoloji acil tıbbın önünde diz çöküp tövbe ister korkarım.

yurtdışı çalışma ama ülkemiz de bununla aynı hem biraz inatçısın daha kolay anlarsın diye link koyuyorum;

al sana malpraktis oranları:
http://i.imgur.com/gio7BxX.png

bu da kaynak site:
http://www.medimagazin.com.tr/ana-sayfa ... 37157.html

jinekoloji camiası olarak acil tıbbın neredeyse 2 katı malpraktis tazminatı ödüyorsunuz.

not: bizim hastanemizde kadın doğum günde acili ile beraber toplam max:300 hasta bakıyor. uykuyu çok seven (!) acil tıp ortalama 1500. bence textbook çok güzel bir şey..

Re:

#3036537  gönderen Conrad_uA
 07.11.2014 - 03:37:52
Acilde bir hastaya en fazla 2 dakika sure ayirabilecekken 2 dakikadan sonra insan seli kufurler fiziksel tacizler basliyorken siz neyin textbookundan neyin muayenesinden bahsediyorsunuz zaten yasli teyzenin amcanin sedyeye inip cikmasi 2 dakika suruyor bizde biliyoruz adam gibi muayene etmesini ama kalabalik sag sola dagilsin diye az mi konsultasyon istedik az film bt rontgen tahlil istedik bunlari yaptik yapiyoruz ama bunlari yapiyoruz diye kimse gelip de burda acile acil tipcilara laf atmasin en cok okuyan ogrenmeye calisan bolumdur acil tip her hafta usg kurslari travma kurslari duzenleniliyor endoskopi kullanilmaya calisiliyor o kadar is yukune ragmen
ulan ben istifa etmistim gene kabardi acil tip.damarim:)
Burdan butun acil tipcilara selam olsun sizler bu ulkenin degerini bilmedigi isimsiz kahramanlarsiniz

Re:

#3036539  gönderen romantikkomedi
 07.11.2014 - 06:18:49
donnie_yen yazdı:Dr olmayanların başlıklara dr kılığında girip b. k atması olayı hemen her gün yaşanan bir fenomen. Dikkati çeken nokta, o kadar korkunç bir nefret duyuyorlar ki bize, kendilerini açık etme pahasına ağızlarına ne gelirse saydiriyorlar. Yine ilginçtir bu personele kötü de davranmiyoruz. Muhtemelen hastanede bu arkadaşlarla sohbet halindeyizdir aramız iyidir bile. Ama bu nasıl sonsuz, sapkinca bir kıskançlıktır ki, bu personel ömürlerini bize düşmanlığa adiyor..

Konuyla ilgisi yok ama zorunlu hizmetlerde vs olan genç meslektaşlarımın spoiler vereyim
Şikayet mi ediliyorsunuz
Hastaların bazen fazla şey bildiğini mi farkediyorsunuz?
Yerel yonetimler, hatta bashekim vs üzerinize mi geliyor
Garip garip problemler mi yaşıyorsunuz

Kabul etmesi zor evet ama o beraber çiğ köfte yediğiniz, gece muhabbet ettiğiniz personel var ya
Hani hemşire sağlık memuru röntgen teknisyeni, memurlar teknik servis hasta kabulde çalışanlar..
Yüzüne gülüp arkandan iş çeviren kuyunu kazan, sizi diğer meslektaşlariniza, kaymakama, vatandaşa öten.. Evet onlar..
Ne yazık ki alabildiğine karaktersizler ve dr olamamanin verdiği kıskançlık gözlerini nefret bürümesiyle sonuçlanmış durumda

Biliyorum benim personel yapmaz öyle şey diyorsun içinde.. HI hı.. Evet...
+1