Pazartesi , Eylül 16 2019
DrTus ve Diger güncel etkinlikler...

Re:

#3737348  gönderen umaruchan
 28.11.2016 - 19:40:02
Drkimbilir yazdı:
umaruchan yazdı:
Drkimbilir yazdı: Bir devlet hastanesinde calisan uzman dediginiz arkadastan bahsediyorum. Nerde oldugunu merak ettim
Genetik uzmanı benim arkadaşım değil. Ve maaş hakkında bir genetik asistanindan doğrulama istediğim için genetik uzmanının nerde çalıştığını söylemem pek doğru olmaz. Ama üniversite hastanesinde calismiyor dediğim gibi devlet hastanesinde calisiyor. Umarım genetik asistanı olan biri tarafındanndan net bir bilgi öğreniriz bu konu hakkinda. Aslında sadece maaş değil aynı zamanda uzman olduğumuzda mesleği yerine getirebilecekmiyiz bunu da ogrenmek isterim.
Ozelden yazabilirdiniz 😊
Gerçekten bu şekilde imalar hiç hoş değil. Her ne kadar meslek grubumuzda ima ettiginiz durumu yapacak insanlar olabilsede boyle herkesi bu şekilde suclamak hic hoş değil. Durumu buraya yazdim çünkü merak ettim ve eminim ki merak eden ve genetik dusunen bir cok meslektaşımız var. Eğer maas konusu doğru degilse bile burda asistan arkadaslarimiz yada uzman biri duzeltir durumu. Ozelden sorsam sonra buraya başkalarını bilgilendirmek amacli maas konusunu yazsam yine birileri cikacak ve ayni seyi ima edecek. Yazık gerçekten! Ben başkaları bu bolumu yazmasin diye yalan söyleyecek insan degilim ki bunu kanıtlamak zorunda da değilim! Böyle bir şey şimdiye kadar savunduğum goruslerime leke sürer ve bu benim hiçbir zaman istemeyecegim bir şey kendime olan saygim adına. İyi akşamlar

Re:

#3737350  gönderen drhbe
 28.11.2016 - 19:44:53
Devlet hastanesi dediginiz 2. Basamak hastane ise ruhsatlı bir ghtm (genetik hastaliklari tani merkezi) olmadan herhangi bir lab hizmeti veremez, cunku sgk faturalarini odemez. Boyle bir yerde calisan uzman da hastane yonetiminin insiyatifine gore iyi ihtimalle ortalamadan doner sermaye alır, kotu ihtimalle de ortalamanin yuzde 80 ini alir. Bu sekilde totalin 3800 olması da cok zor. 2 basamak hastanelerinin dhy atamalarinda gelme ihtimali maksimum yuzde 10 20 gibidir. En kotu ihtimalle dhy bittikten sonra eah veya üniversiteye gecis cok kolaydir. Fakat merkez kurma-sistem kurmanin da kendine gore cok sikintisi vardir, tıbbi genetik bu yuzden hakkiyla is yapmak isteyen icin pek kolay bir branş degildir. Lab acisindan bk ve mb gibi hazir sisteme oturmaz, genellikle sistemi kurar ve her asamada mudahil olur. Raporlamanin bk mb gibi standardizasyonu yoktur, analizler ozellikle molekuler grupta ciddi bilgi ve literatür arastirmasi gerektirir. Poliklinik acisindan hastaneye kendini kabul ettirmesi gerekir. Bu da yüksek tani orani ile olur. Genetiğe rahat bir bolume gireyim diye girenler kenarda kosede kalır.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#3737351  gönderen Drkimbilir
 28.11.2016 - 19:45:09
Yok basindan beri farkli frekanstayiz. Neyin imasindan bahsediyosunuz bi anlasam. Nerde calistigini merak ettim. Ortalik yerde soylemek istemiyorsaniz ozelden soyleyebilirsiniz dedim ama neyse bosver. Merakim kacti

Re:

#3737366  gönderen umaruchan
 28.11.2016 - 20:06:05
drhbe yazdı:Devlet hastanesi dediginiz 2. Basamak hastane ise ruhsatlı bir ghtm (genetik hastaliklari tani merkezi) olmadan herhangi bir lab hizmeti veremez, cunku sgk faturalarini odemez. Boyle bir yerde calisan uzman da hastane yonetiminin insiyatifine gore iyi ihtimalle ortalamadan doner sermaye alır, kotu ihtimalle de ortalamanin yuzde 80 ini alir. Bu sekilde totalin 3800 olması da cok zor. 2 basamak hastanelerinin dhy atamalarinda gelme ihtimali maksimum yuzde 10 20 gibidir. En kotu ihtimalle dhy bittikten sonra eah veya üniversiteye gecis cok kolaydir. Fakat merkez kurma-sistem kurmanin da kendine gore cok sikintisi vardir, tıbbi genetik bu yuzden hakkiyla is yapmak isteyen icin pek kolay bir branş degildir. Lab acisindan bk ve mb gibi hazir sisteme oturmaz, genellikle sistemi kurar ve her asamada mudahil olur. Raporlamanin bk mb gibi standardizasyonu yoktur, analizler ozellikle molekuler grupta ciddi bilgi ve literatür arastirmasi gerektirir. Poliklinik acisindan hastaneye kendini kabul ettirmesi gerekir. Bu da yüksek tani orani ile olur. Genetiğe rahat bir bolume gireyim diye girenler kenarda kosede kalır.
Cevap icin tesekkur ederim. Evet 2.basamak. Totalin 3800 olması cok zor derken ki kısmı açabilir misiniz? Ben rahat diye secmeyi dusunmuyordum açıkçası genetige ilgim var o yüzden istiyordum ancak maas kısmı dusundurdu. O yüzden vazgeçtim bilgilendirme için tekrar teşekkürler.

Re:

#3737416  gönderen Drkimbilir
 28.11.2016 - 21:35:47
drhbe yazdı:Devlet hastanesi dediginiz 2. Basamak hastane ise ruhsatlı bir ghtm (genetik hastaliklari tani merkezi) olmadan herhangi bir lab hizmeti veremez, cunku sgk faturalarini odemez. Boyle bir yerde calisan uzman da hastane yonetiminin insiyatifine gore iyi ihtimalle ortalamadan doner sermaye alır, kotu ihtimalle de ortalamanin yuzde 80 ini alir. Bu sekilde totalin 3800 olması da cok zor. 2 basamak hastanelerinin dhy atamalarinda gelme ihtimali maksimum yuzde 10 20 gibidir. En kotu ihtimalle dhy bittikten sonra eah veya üniversiteye gecis cok kolaydir. Fakat merkez kurma-sistem kurmanin da kendine gore cok sikintisi vardir, tıbbi genetik bu yuzden hakkiyla is yapmak isteyen icin pek kolay bir branş degildir. Lab acisindan bk ve mb gibi hazir sisteme oturmaz, genellikle sistemi kurar ve her asamada mudahil olur. Raporlamanin bk mb gibi standardizasyonu yoktur, analizler ozellikle molekuler grupta ciddi bilgi ve literatür arastirmasi gerektirir. Poliklinik acisindan hastaneye kendini kabul ettirmesi gerekir. Bu da yüksek tani orani ile olur. Genetiğe rahat bir bolume gireyim diye girenler kenarda kosede kalır.
Hocam siz uzman misiniz asistan mi ?
Kullanıcı avatarı

#3737419  gönderen don_draper
 28.11.2016 - 21:40:44
3800 olamaz maaş + sabit 4500 zaten, bide ortalamadan alsa 1500_2000 desen kötü ihtimal 6-6,5 en az

Re:

#3737427  gönderen drhbe
 28.11.2016 - 21:46:39
umaruchan yazdı:
Cevap icin tesekkur ederim. Evet 2.basamak. Totalin 3800 olması cok zor derken ki kısmı açabilir misiniz? Ben rahat diye secmeyi dusunmuyordum açıkçası genetige ilgim var o yüzden istiyordum ancak maas kısmı dusundurdu. O yüzden vazgeçtim bilgilendirme için tekrar teşekkürler.
3800 cok dusuk bir rakam anlaminda soyledim. Ben bu rakamı universite hastanesinde yrd doc kadrosu alamayan uzmanlar icin duymustum, o da akademisyenlere yapilan 800 tl lik zamdan önceydi. Bunun yanında tavandan doner alan da var. Hastanenin mali durumuna göre hicbir bransa doner sermaye odenegi veremeyen hastaneler de var turkiye de eger tek bir yer acisindan ornek vermek istersek. 2. Basamak merkeze lab acilamaz diye bir kural da yok burada is yapmak isteyen adam da gider ruhsat basvurusunu yapar, labini kurar, poliklinigini yapar, puanini basar. Ama 0 dan baslamak epey bir bireysel gayret ister. Bu surecler yer yer yipratici olabiliyor, yonetmelikle ugrasmak,, bakanlik gorusmeleri, idarecileri lab in hastaneye ciddi anlamda bir getirisi oldugunu anlatmak ve ikna etmek biraz cok yonlu olmayi gerektiriyor. Kısacası klasik tıpçı degil de yeri geldiginde bilimadami yeri geldiginde CEO mantiginda olman lazim.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#3737433  gönderen drhbe
 28.11.2016 - 21:50:03
Drkimbilir yazdı:
Gariban bir asistanım :) ama uzmanlığa 3 ay kaldı.

Re: Re:

#4267649  gönderen numanjii
 05.05.2019 - 13:25:22
drhbe yazdı:
28.11.2016 - 21:50:03
Drkimbilir yazdı:
Gariban bir asistanım :) ama uzmanlığa 3 ay kaldı.

Hocam bölümü artılarını eksilerini anlatır mısınız? Genetik düşünenler için. Rahat olmadığını varsayarak cevaplayabilirsiniz. Uzman olmuşsunuzdur artık:) hayırlı olsun.