Perşembe , Eylül 19 2019
DrTus ve Diger güncel etkinlikler...

Tıbbi genetik ne yapar diye merak edenler

#3628697  gönderen drhbe
 13.08.2016 - 10:22:04
Sevgili arkadaşlar, forumda bölümlerle ilgili başlıklarda spesifik bir branş olması sebebiyle tıbbi genetik ile ilgili önemli bir bilgi açığı ve merak mevcut. 2 yılda 1 yapılan tıbbi genetik kongresi, 5-9 ekim de yapılacak. Klinik ve moleküler genetik ile ilgili bircok konuda egitim toplantisi duzenlenecek. Tıbbi genetikle ilgilenen, seven, genetik alanında calismalar yapmak isteyen diğer branş hekimleri, ogrenciler ve arastirmacilar davetlidir. Açık program 15 Ağustos da aciklanacak.
http://tibbigenetik2016.org/index.html

#3718850  gönderen prlkglck
 06.11.2016 - 15:24:56
bunu geç okumuş olmak benim için çok üzücü.benim hayalim tıbbi genetik bölümü. siz bu bölümde misiniz acaba?? Hangi ilde??
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3719139  gönderen Alemdr
 06.11.2016 - 22:13:35
Ben ögreciyken genetik icin gelecegin uzmanlıgi derlerdi ben 10 kusur yildir meslekteyim hala gelecegin meslegi deniliyor. Bekliyoz bakalim insallah olacak. Ama cok afili bi branş
Kullanıcı avatarı

Re:

#3719158  gönderen Dilfeza
 06.11.2016 - 22:19:59
65 puana adnan menderes,necmettin Erbakan,uludağdan biri gelir mi
Kullanıcı avatarı

Re:

#3719176  gönderen burakb
 06.11.2016 - 22:29:10
her türlü halı, kilim, yolluk, paspas kenarına..

Re:

#3736031  gönderen whitedeath
 27.11.2016 - 13:33:37
tutsa da yerleşsek be

Re:

#3736209  gönderen filozofyadamall
 27.11.2016 - 15:14:22
burakb yazdı:her türlü halı, kilim, yolluk, paspas kenarına..
hocam sız genetıkcıydınız galıba.benım de 65 66 gıbı bırsey gelecek.sızce kazanma sansım var mı ? buyuk sehır ıllakı olsun demıyorum ama ege ve akdenızın de cok dısına cıkmayı dusunmuyorum.bır de tıbbı genetıgı tavsıye eder mısınız? bır yerde doktor dısı genetık calısanlarının doktora yaparak hasta bakmaya basladıklarını okumustum.dogru mu bu ? prımer olarak hasta bakıyor musunuz?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3736219  gönderen burakb
 27.11.2016 - 15:22:13
filozofyadamall yazdı:
hocam sız genetıkcıydınız galıba.benım de 65 66 gıbı bırsey gelecek.sızce kazanma sansım var mı ? buyuk sehır ıllakı olsun demıyorum ama ege ve akdenızın de cok dısına cıkmayı dusunmuyorum.bır de tıbbı genetıgı tavsıye eder mısınız? bır yerde doktor dısı genetık calısanlarının doktora yaparak hasta bakmaya basladıklarını okumustum.dogru mu bu ? prımer olarak hasta bakıyor musunuz?
perifer gelebilir o puana diye düşünüyorum. öyle bi dünya yok nerdeyse o durum şikayet edilmeli. bilmem ki genetik size uyar mı herkese uyabilcek bi bölüm değil. bence bi gidip işleyişi görün yakınınızda varsa ya da mezun olduğunuz fakülteden

Re:

#3736334  gönderen umaruchan
 27.11.2016 - 17:40:35
burakb yazdı:
filozofyadamall yazdı:
perifer gelebilir o puana diye düşünüyorum. öyle bi dünya yok nerdeyse o durum şikayet edilmeli. bilmem ki genetik size uyar mı herkese uyabilcek bi bölüm değil. bence bi gidip işleyişi görün yakınınızda varsa ya da mezun olduğunuz fakülteden
Nerede genetik asistanisiniz? Ya aslinda bende basta genetik yazmayı dusunuyordum puanim 64.5 65 gibi olur heralde, gerçi gelme ihtimali de dusuktu de bir arkadaşım genetik uzmaniyla konusmus ataması devlet hastanesine yapılan, orda lab olmadığından meslegimi yerine getiremiyorum demiş. Galiba hastanede is yeri hekimi gibi kullanıyorlarmış kağıt evrak işleri flan maasi 3.800 imiş. Maastan dolayı vazgeçtim açıkçası yani bi uzmanın bu kadar az maaş alması , bilemiyorum doğru mudur?? Cok az değil mi ? Bu maas meselesi ne kadar doğrudur? Şimdiden teşekkürler

Re:

#3737252  gönderen Drkimbilir
 28.11.2016 - 16:40:08
umaruchan yazdı:
burakb yazdı:
filozofyadamall yazdı: hocam sız genetıkcıydınız galıba.benım de 65 66 gıbı bırsey gelecek.sızce kazanma sansım var mı ? buyuk sehır ıllakı olsun demıyorum ama ege ve akdenızın de cok dısına cıkmayı dusunmuyorum.bır de tıbbı genetıgı tavsıye eder mısınız? bır yerde doktor dısı genetık calısanlarının doktora yaparak hasta bakmaya basladıklarını okumustum.dogru mu bu ? prımer olarak hasta bakıyor musunuz?
Nerede genetik asistanisiniz? Ya aslinda bende basta genetik yazmayı dusunuyordum puanim 64.5 65 gibi olur heralde, gerçi gelme ihtimali de dusuktu de bir arkadaşım genetik uzmaniyla konusmus ataması devlet hastanesine yapılan, orda lab olmadığından meslegimi yerine getiremiyorum demiş. Galiba hastanede is yeri hekimi gibi kullanıyorlarmış kağıt evrak işleri flan maasi 3.800 imiş. Maastan dolayı vazgeçtim açıkçası yani bi uzmanın bu kadar az maaş alması , bilemiyorum doğru mudur?? Cok az değil mi ? Bu maas meselesi ne kadar doğrudur? Şimdiden teşekkürler
Bu arkadas nerdeymis acaba ???

Re:

#3737298  gönderen umaruchan
 28.11.2016 - 18:30:34
Drkimbilir yazdı:
umaruchan yazdı:
burakb yazdı: perifer gelebilir o puana diye düşünüyorum. öyle bi dünya yok nerdeyse o durum şikayet edilmeli. bilmem ki genetik size uyar mı herkese uyabilcek bi bölüm değil. bence bi gidip işleyişi görün yakınınızda varsa ya da mezun olduğunuz fakülteden
Sorunuzun amacını anlamadım..

Re:

#3737303  gönderen Drkimbilir
 28.11.2016 - 18:34:30
umaruchan yazdı:
Drkimbilir yazdı:
umaruchan yazdı: Nerede genetik asistanisiniz? Ya aslinda bende basta genetik yazmayı dusunuyordum puanim 64.5 65 gibi olur heralde, gerçi gelme ihtimali de dusuktu de bir arkadaşım genetik uzmaniyla konusmus ataması devlet hastanesine yapılan, orda lab olmadığından meslegimi yerine getiremiyorum demiş. Galiba hastanede is yeri hekimi gibi kullanıyorlarmış kağıt evrak işleri flan maasi 3.800 imiş. Maastan dolayı vazgeçtim açıkçası yani bi uzmanın bu kadar az maaş alması , bilemiyorum doğru mudur?? Cok az değil mi ? Bu maas meselesi ne kadar doğrudur? Şimdiden teşekkürler
Bir devlet hastanesinde calisan uzman dediginiz arkadastan bahsediyorum. Nerde oldugunu merak ettim
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3737309  gönderen Dr_sinco
 28.11.2016 - 18:40:51
Tıp 1 de ,kendi branş hocalarıyla amfiye gelip imza toplar 😅

Re:

#3737313  gönderen umaruchan
 28.11.2016 - 18:50:07
Drkimbilir yazdı:
umaruchan yazdı:
Drkimbilir yazdı: Bu arkadas nerdeymis acaba ???
Bir devlet hastanesinde calisan uzman dediginiz arkadastan bahsediyorum. Nerde oldugunu merak ettim
Genetik uzmanı benim arkadaşım değil. Ve maaş hakkında bir genetik asistanindan doğrulama istediğim için genetik uzmanının nerde çalıştığını söylemem pek doğru olmaz. Ama üniversite hastanesinde calismiyor dediğim gibi devlet hastanesinde calisiyor. Umarım genetik asistanı olan biri tarafındanndan net bir bilgi öğreniriz bu konu hakkinda. Aslında sadece maaş değil aynı zamanda uzman olduğumuzda mesleği yerine getirebilecekmiyiz bunu da ogrenmek isterim.

Re:

#3737324  gönderen Drkimbilir
 28.11.2016 - 19:03:10
umaruchan yazdı:
Drkimbilir yazdı:
umaruchan yazdı: Sorunuzun amacını anlamadım..
Genetik uzmanı benim arkadaşım değil. Ve maaş hakkında bir genetik asistanindan doğrulama istediğim için genetik uzmanının nerde çalıştığını söylemem pek doğru olmaz. Ama üniversite hastanesinde calismiyor dediğim gibi devlet hastanesinde calisiyor. Umarım genetik asistanı olan biri tarafındanndan net bir bilgi öğreniriz bu konu hakkinda. Aslında sadece maaş değil aynı zamanda uzman olduğumuzda mesleği yerine getirebilecekmiyiz bunu da ogrenmek isterim.
Ozelden yazabilirdiniz 😊