Pazartesi , Ekim 21 2019
1. 2. ve 3. sinif ogrencilerine ozel...
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Kullanıcı avatarı

Re:

#2773121  gönderen nostra76
 26.01.2014 - 11:53:26
Tıp fakültelerinin kontenjanı çığ gibi büyüdü artık kazanmak eskisine göre kolay ancak ömrünü hiç bir zaman karşılığını (maddi-manevi) alamayacağın, her geçen gün geleceği biraz daha kararan, sürekli güvencesiz bir ortamda ifa edeceğin bir mesleğe adamayı istiyor musun?

Cevabın hayırsa, hatta şüpheliysen vazgeç. Hayattan keyif alabileceğin o kadar çok meslek var ki? Hele bu meslek yaşam tarzına da uyuyorsa...

Cevabın evetse; öncelikle geçmiş olsun. Kazanmak için hayatından gereksiz tüm aktiviteleri çıkar. A.ptal kutusu tv yi kapat ve bol bol soru çöz.

Umarım iyi bir karar verirsin...
Kullanıcı avatarı

Re:

#2773968  gönderen sistemKurbani
 27.01.2014 - 00:34:25
Bazılarınız Tıp yazma uzak dur demiş...
Bazılarınız şimdiden kaybın çok....Ya çok çalış yada başka mesleğe yönel kendini kaptırma üzülürsün türü yorumlar yapmış...
Hepinize teşekkür ederim. Öncelik sıralamasında koyarsam ilkokulda anne ve babam benimle ilgilenecek vakiti bulamadılar ki bu süre lise 1'e kadar sürdü. bu boş zamanda ise ben iyice dağıttım. Konu eksiklerimi kapattım orası ayrı konu... nickname in hikayesi ise yazın depresif bir haldeydim. Daha sonra bu forumla tanıştım. Burada bir çok tıpçı ile konuşma imkanım oldu, geneli pişman olmuş gibi konuşsada aslında bu mesleği seviyorlar. En azından ben öyle düşünüyorum :) .
Neden tıp dersek, parası bir yana eczacılık, mühendislik, vb. sayısal türü meslekleri önüme dizdiğimde illede tıp diyesim geliyor. Dokuz Eylül ünv. Hastanesini gezdim. Bu gezi sonrası tıp merakım daha fazla arttı.. Bir süre sonra sizlere neler yaptığımı aktarırım... iyi forumlar. herkese başarılar
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#2816685  gönderen drfirmament
 11.03.2014 - 12:57:02
sistemKurbani yazdı:Bazılarınız Tıp yazma uzak dur demiş...
Bazılarınız şimdiden kaybın çok....Ya çok çalış yada başka mesleğe yönel kendini kaptırma üzülürsün türü yorumlar yapmış...
Hepinize teşekkür ederim. Öncelik sıralamasında koyarsam ilkokulda anne ve babam benimle ilgilenecek vakiti bulamadılar ki bu süre lise 1'e kadar sürdü. bu boş zamanda ise ben iyice dağıttım. Konu eksiklerimi kapattım orası ayrı konu... nickname in hikayesi ise yazın depresif bir haldeydim. Daha sonra bu forumla tanıştım. Burada bir çok tıpçı ile konuşma imkanım oldu, geneli pişman olmuş gibi konuşsada aslında bu mesleği seviyorlar. En azından ben öyle düşünüyorum :) .
Neden tıp dersek, parası bir yana eczacılık, mühendislik, vb. sayısal türü meslekleri önüme dizdiğimde illede tıp diyesim geliyor. Dokuz Eylül ünv. Hastanesini gezdim. Bu gezi sonrası tıp merakım daha fazla arttı.. Bir süre sonra sizlere neler yaptığımı aktarırım... iyi forumlar. herkese başarılar
iyi la gel napalım ,yapan kendine yapar sonuçta :D he nolur çalışırsın nolcak ,kim çalışmıo ki zaten. (tıpçı olmayanların sanmıorum çalıştığını :D)
Kullanıcı avatarı

Re:

#2816695  gönderen queec3
 11.03.2014 - 13:21:37
sistemKurbani yazdı:Bazılarınız Tıp yazma uzak dur demiş...
Şimdi şöle kardeş, eczacı olsan onu da seversin, ailenle ilgilenir, hobilerin olur, arada danışan hastalara yardım eder tatmin olursun. Mühendis olsan, yaratıcılık vs. onu da seversin tatmin olursun. Öğretmen olsan, bakarsın gençler büyüyor gelişiyor, yine tatmin olurdun, mutlu olurdun.

Hasılı kimse kendi malına pis demez.

O yüzden uzak dur, ne olursan o meslek sana güzel gelir
Kullanıcı avatarı

Re:

#2816774  gönderen lafleur
 11.03.2014 - 16:13:34
Dunyadaki en guzel en degerli meslek ins sen de kazanirsin her sabah hastaneye benim gibi sevincle umutla gidersin hayatinin en guzel gunleri orda gecicek insanlara yardim etmek hem de bole guzel bi yolla cok guzel ve degerli bi duygu bi de cerrahiye gonul verirsen o zaman anlarsin bi gun ameliyathanenin evinden bile daha guzel daha rahat hissettirdigine sana.
Kullanıcı avatarı

Re:

#2816781  gönderen drlyl
 11.03.2014 - 16:30:13
Bence tıp fakültesi yerine başka bir fakülteye hazırlan. çünkü Türkiye'de sağolsunlar bu değerli mesleği ayaklar altına aldılar. Ne demişler; 'doktorun değerli olduğu zaman hastaydık, hastanın değerli olduğu zaman doktoruz'..
Kullanıcı avatarı

Re:

#2816788  gönderen abdulhamidhan
 11.03.2014 - 16:41:05
lafleur yazdı:Dunyadaki en guzel en degerli meslek ins sen de kazanirsin her sabah hastaneye benim gibi sevincle umutla gidersin hayatinin en guzel gunleri orda gecicek insanlara yardim etmek hem de bole guzel bi yolla cok guzel ve degerli bi duygu bi de cerrahiye gonul verirsen o zaman anlarsin bi gun ameliyathanenin evinden bile daha guzel daha rahat hissettirdigine sana.

umarım ironi yapıyosundur,ciddiysen pollyanna seni kıskanır bence
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#2816790  gönderen lafleur
 11.03.2014 - 16:44:33
Gayet ciddiyim polyanacilikla alakasi yokki bunun benim gibi dusunen cok tanidigim var benim onemli olan idealindeki meslege ulasmis ve onu icra ediyo olmak
Kullanıcı avatarı

Re:

#2816794  gönderen ferhatdr
 11.03.2014 - 16:52:09
Hiçbir şey yapmasan bile kazanırsın tıp fakültesini.
Kontenjanları cok artirdilar çünkü. Ama mezun olunca para kazanabilir misin bu meslekten soru işareti.
Kullanıcı avatarı

Re:

#2816797  gönderen lafleur
 11.03.2014 - 16:55:35
Aynen kontejyanlar cok artti kazanirsin bencede. Para kismini da dusunme bence gercekten idealindeki meslekse kendini oyle bi ilhamla gelistirirsinki cevher olursun ve illaki farkedilir cevherler asla maddi manevi hosnutsuz olmazlar yasamlarinda.
Kullanıcı avatarı

Re:

#2816802  gönderen abdulhamidhan
 11.03.2014 - 17:10:02
lafleur yazdı:Gayet ciddiyim polyanacilikla alakasi yokki bunun benim gibi dusunen cok tanidigim var benim onemli olan idealindeki meslege ulasmis ve onu icra ediyo olmak
kardeşim sen doktor olduğuna emin misin,Allahını seversen nesini seviyorsun,hem de cerrahım diyorsun,eziyetten zevk alanlardan felan mısın,eşşek gibi çalışmanın,hakaretler yemenin,dayak yemenin,her geçen gün rezil rüsva olmanın,hele de cerrahım diyorsun o kadar risk,stres,evine bile zaman ayıramamak,bunların nesinden keyif alıyorsun
Kullanıcı avatarı

Re:

#2816803  gönderen lafleur
 11.03.2014 - 17:16:01
Hocam benim aile baglarim kuvvetli deil akrabam falan zaten yok evlenmeyi colugu cocugu zaten dusunmuyorum yani yogunluk sikinti deil mobing falan hic etkilemez beni kafaya takmam bole seyleri.:-)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#2816804  gönderen abdulhamidhan
 11.03.2014 - 17:17:44
lafleur yazdı:Hocam benim aile baglarim kuvvetli deil akrabam falan zaten yok evlenmeyi colugu cocugu zaten dusunmuyorum yani yogunluk sikinti deil mobing falan hic etkilemez beni kafaya takmam bole seyleri.:-)

valla şaşırtıcı bir insansın:)
Kullanıcı avatarı

Re:

#2824936  gönderen sistemKurbani
 20.03.2014 - 21:25:44
Mesleğe gelme doktorluk zor diyenler çoğunlukta ama ilgi alanım yokki tıptan başka... Mühendis olamam demiyorum ama tıpa duyduğum ilgiyi başka hiçbir mesleğe duymuyorum malesef :/ yorumlarınız için teşekkürler :)
Kullanıcı avatarı

Re:

#2824957  gönderen night_lock
 20.03.2014 - 21:48:27
benim gel veya gelme diye yorum yapacak tecrübem vs yok ki muhtemelen aynı yaşlardayız
ama şu yorumu yapabilirim ki bence sen bu siteyi keşfetmiş,bu kadar araştırmışsan doktor olmayı kafana koymuşsun zaten yani 10 kişiden 9u olumsuz 1i olumlu yorum yapsa sen gidip o 1 yorumu dikkate alıcaksın; herkes gelme derken sen gel diyen birini arıycaksın psikolojini rahatlatmak için
kendimden biliyorum
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7