Salı , Eylül 17 2019
1. 2. ve 3. sinif ogrencilerine ozel...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
sistemKurbani yazdı:
DoktorDerman yazdı:Çok çalışacaksın, asıl amacın çalışmak olacak. YGSyi bir şekilde halledemezsin en berbat YGS sonucun 5 bin olmalı hedefin öyle olsun. 11. sınıfın yaz tatilinde 10 ve 11 konularını bitirecek kadar çalış. 12ye geçtiğinde 12 Konularıyla ilgilen ama hep ygs de çalış. Çok verimli ve düzenli çalış herşeyi ertelemeyi bil özellikle hazlarını. Tıpkı sadece ilk 13bindeki 2 milyon içinden seçilmiş öğrenciler kazanıyor bunun bilinciyle çalış. Hedefin hep yüksek olsun özgüvenin hep olsun. Ara sıra sıkıldığında git tıp fakültelerini ya da hastaneleri gez motivasyon sağlar sana. Ygs'nin son 1 ay kala, LYSnin iki ay kala konuları bitmiş olursa çok iyi olur. Ygs den çok fazla deneme çöz zayıf olduğun branş varsa parça denemeleri çöz. Uzun uzun konu çalışma mesela final dergilerine abone ol orada konular yeteri uzunluktadır oradan çalışıp bol bol soru çöz konuları unutmaya zaman tanıma arasıra bak unutmaya başladığın konu varsa test çöz bol bol. Hızlı ol bu bir hız sınavıdır özellikle mat ve Türkçe'de zaman kaybetme ygs için. Süre tutarak soru çöz bu seni hızlandırır. Okul saatleri içinde ders çalış arkadaşlarına soru sor onların sorularına bak. Çok verimli çalış ama kendini de öldürme çık gez hava al aktivite yap spor müzik ve şaire. Alan derslerine özellikle biyo ve kimyay önem ver. Organik kimya ve sistemler çok önemli. Fizikte modern fizik gibi soyut konulara çok önem veriliyor artık onlara iyi çalış. Matta türev integral çok çalış ama kendini kaptırıp diğer konuları esgeçme türev integral sadece uzun konulardır zor değildir. Analitik geometri de üzüldüm ama zevklidir. Zor gördüğün konuya bir iki gün ayır hep onu çalış çöz en iyi onları yaptığını göreceksin. Çok fazla kitap alıp boğulma içinde düzenli çöz. Hocalarından destek ve taktik al ve soru sorabilmek için herkesin önünü kes.
Bunların çoğu benim yapmadıklarım ve istanbulu kaçırmama sebebiyet veren, dereceye girmiş arkadaşlarımın yaptıklarının. Unutma en önemlisi kendine güven ve düzenli çalışmaktır.
hocam bravo süper bi cevap olmuş. Bomba gibi bir hazırlanma taktiği söyledin çok teşekkürler.
rica ederim.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
KissMeKissYou yazdı:
kamala yazdı:
freemo716 yazdı: bi apandist ameliyatı yapılacak, akbil ve döner paranı veririm
bu cümleyi karşında bi işveren varmış gibi düşün ve kendi sorunun cevabına ulaş
e verisn verecek tabi.
bunun pazarlığı yapılmayacak mı. benim müh. ark. ım günlük 15 lira yemek ücreti alıyor e 24 le çarpınca az bir para mı
Yanlış anladın.Adam karın tokluğuna çalıştırmaktan bahsediyor :)
hacı yok öyle bişey.ucuza çalıştıkları doğru.ama üniden mezun olunca hiçbir tecrübe donanımları olmuyor e haliyle bir iş bitirmesini öğrenene kadar tecrübe kazanıncaya kadar öyle çalışacak.bütün müh. ler mi karın tokluğuna çalışıyor.
benim ark. 1750 ye+ yemek yol falan alıyor aktif birşey yapmıyor işi öğreniyor aynı zamanda da haftada 1.5 gün yüksek lisansına devam ediyor cumartesi de canı isterse çalışıyor.
bizim intörnlüğe saysınlar.bazı yerlerde yemek bile vermiyorlar.
kamala yazdı:
KissMeKissYou yazdı:
kamala yazdı: e verisn verecek tabi.
bunun pazarlığı yapılmayacak mı. benim müh. ark. ım günlük 15 lira yemek ücreti alıyor e 24 le çarpınca az bir para mı
Yanlış anladın.Adam karın tokluğuna çalıştırmaktan bahsediyor :)
hacı yok öyle bişey.ucuza çalıştıkları doğru.ama üniden mezun olunca hiçbir tecrübe donanımları olmuyor e haliyle bir iş bitirmesini öğrenene kadar tecrübe kazanıncaya kadar öyle çalışacak.bütün müh. ler mi karın tokluğuna çalışıyor.
benim ark. 1750 ye+ yemek yol falan alıyor aktif birşey yapmıyor işi öğreniyor aynı zamanda da haftada 1.5 gün yüksek lisansına devam ediyor cumartesi de canı isterse çalışıyor.
tabiki hocam, mezuna demiyorlar zaten, 1 2 ayı kalan mezuna böyle teklifler geliyor,zaten o da 1 ya da 2 ay geçerli, sizin intörnlüğe sayamayız , sizinkisi 1 yıl sürüyor,yanlış bilmiyorsam eğer :)
freemo716 yazdı:
kamala yazdı:
KissMeKissYou yazdı: Yanlış anladın.Adam karın tokluğuna çalıştırmaktan bahsediyor :)
tabiki hocam, mezuna demiyorlar zaten, 1 2 ayı kalan mezuna böyle teklifler geliyor,zaten o da 1 ya da 2 ay geçerli, sizin intörnlüğe sayamayız , sizinkisi 1 yıl sürüyor,yanlış bilmiyorsam eğer :)
doktor degılsen bu sıtede ısın ne? Yahu cıdden anlamıyorum tek bu sıte mı kaldı takılacak?
Kullanıcı avatarı
kardes burda isin ne ? git ders calıs, artk ygs-lys de biraz ögrenirim yaparm soruları yok malesef..ygs icin binlerce soru cöz, lys icin de piyasadaki bütün lys kitaplarını ezberle ciddiym..ve internete cok takılma ;)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
aerztinn yazdı:kardes burda isin ne ? git ders calıs, artk ygs-lys de biraz ögrenirim yaparm soruları yok malesef..ygs icin binlerce soru cöz, lys icin de piyasadaki bütün lys kitaplarını ezberle ciddiym..ve internete cok takılma ;)
ÇAlışıyorumda zaten sadece nasıl sorusu vardı aklımda sizlere sormak istedim. Sizler zamanında bu yollardan geçtiniz ve birikime sahipsiniz. O yüzden bende sormak istedim.
Kullanıcı avatarı

Re: Tıp Fakültesine Hazırlanmak için önerilerinz

#2491899  gönderen fegi
 06.07.2013 - 12:36:36
Bakan çocuğu isen Hiç birşeye gerek yok..Üniversite senatosu olağan üstü toplanır ve seni alırlar...Koca koca profösösrler 20 yaşndaki bir çocuk için tatillerini bozarak olağan dışında toplanıp kaydını yaparlar...Ama baban bakan ise...
Kullanıcı avatarı

Re: Tıp Fakültesine Hazırlanmak için önerilerinz

#2491904  gönderen fegi
 06.07.2013 - 12:39:12
Sonra da bakan çıkar açıklama yapar..Benim kızım idealist bir doktor adayı diye...Biz diyoruz ki adam kayırma var ahlaka aykırı bir durum var ama adamın açıklaması tamamen farklı ...Kızım idealist...EEE HER İDEALİST TIP ÖĞRENCİSİ HACETTEPEYE BY PASS İLE GİTSİN O ZAMAN...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
fegi yazdı:Sonra da bakan çıkar açıklama yapar..Benim kızım idealist bir doktor adayı diye...Biz diyoruz ki adam kayırma var ahlaka aykırı bir durum var ama adamın açıklaması tamamen farklı ...Kızım idealist...EEE HER İDEALİST TIP ÖĞRENCİSİ HACETTEPEYE BY PASS İLE GİTSİN O ZAMAN...
MAlesef benim öyle bir şansım yok :) Yani ailem de adam kayırma işleri pek hoş karşılanmaz ki bende pek hoş karşılamıyorum bu yüzden kendim kasmam lazım :/
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7