Cuma , Ekim 18 2019
1. 2. ve 3. sinif ogrencilerine ozel...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Kullanıcı avatarı

#2491403  gönderen sistemKurbani
 06.07.2013 - 00:47:43
Tıp 'ı sevdiğim için istiyorum eczacılık önerileri geldi kuzenlerimden(kuzenlerimin % 95'i civarı kamu kuruluşlarında görevliler) fakat eczacılıka göre tıp daha çekici geliyor.
Bu arada diğer meslekler hakkında ileri derecede bilgiye sahip değilim..
En son sistemKurbani tarafından 06.07.2013 - 00:50:46 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı

Re:

#2491411  gönderen KissMeKissYou
 06.07.2013 - 00:49:57
Kamu kuruluşlarında tanıdıkların varsa Polis Akademisi kas derim.
Yattığın yerden para kazanırsın.. Her türlü işlerini yaptıracak kişiler elinin altında olur..
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
KissMeKissYou yazdı:
freemo716 yazdı:
KissMeKissYou yazdı: +1 Abim elektronik haberleşme teknikeri.. Maaşı 2 bin tl mi neydi ama gayet memnun hayatından... Mühendisi düşünemiyorum bile
yav he he demek istiyorum ,ama olmaz,düzgün cevap vermek lazım derdimizi anlatmak için :)
size hiç iş başvurusunda yol+yemek teklif eden oldu mu? şu anda teknik öğretmenlere de mühendislik diploması verilecek onu duydunuz mu? her meslek zordur, tamam sizinki daha zor,ama ne kadar ekmek o kadar köfte, gerçi sizin işte dayak sorunu var,az önce yine gördüm dellendim, Allah'tan bizde öle şey yok projeyi yetiştiremedin diye pat küt :x
Hocam çalışılan kuruma göre değişiyor diye biliyorum.Referanslar , yabancı diller ?
e yani, her işte var bu özel durumlar, ama bir insan tıp okumaya yatkınsa her zaman tıp derim, en basitinden windows xp kaldı mı etrafta? yok, devamlı değişti,gelişti, biz de bunlara ayak uydurup kendimizi geliştirmek zorundayız,işini kaybedebiliyorsun yoksa,ama apandist ameliyatı hala aynı bilgilerle,aynı ders notlarıyla öğrenilip yapılabiliyor, her mesleğin kendince zorlukları vardır
neyse, genç arkadaşımızın aklını bulandırmayalım :)
Kullanıcı avatarı
freemo716 yazdı:
KissMeKissYou yazdı:
freemo716 yazdı: yav he he demek istiyorum ,ama olmaz,düzgün cevap vermek lazım derdimizi anlatmak için :)
size hiç iş başvurusunda yol+yemek teklif eden oldu mu? şu anda teknik öğretmenlere de mühendislik diploması verilecek onu duydunuz mu? her meslek zordur, tamam sizinki daha zor,ama ne kadar ekmek o kadar köfte, gerçi sizin işte dayak sorunu var,az önce yine gördüm dellendim, Allah'tan bizde öle şey yok projeyi yetiştiremedin diye pat küt :x
Hocam çalışılan kuruma göre değişiyor diye biliyorum.Referanslar , yabancı diller ?
e yani, her işte var bu özel durumlar, ama bir insan tıp okumaya yatkınsa her zaman tıp derim, en basitinden windows xp kaldı mı etrafta? yok, devamlı değişti,gelişti, biz de bunlara ayak uydurup kendimizi geliştirmek zorundayız,işini kaybedebiliyorsun yoksa,ama apandist ameliyatı hala aynı bilgilerle,aynı ders notlarıyla öğrenilip yapılabiliyor, her mesleğin kendince zorlukları vardır
Aklım bulanmadı daha yorumlarınızı okudukça gülümsüyor yüzüm :) heleki windows xp örneği baya bi ilgi çekici örnekleme :D sonuçta bir mesleğe geçicem ve zamanım varken sayısaldayken hazırlığım ona göre yapıcam. Bu arada askerlik polislik gibi meslekleri anne korkusu nedeniyle gidemiyorum. Kadın kazansam bile göndermeyeceğini söylüyor.
kamala yazdı:
freemo716 yazdı:
KissMeKissYou yazdı: +1 Abim elektronik haberleşme teknikeri.. Maaşı 2 bin tl mi neydi ama gayet memnun hayatından... Mühendisi düşünemiyorum bile
yav he he demek istiyorum ,ama olmaz,düzgün cevap vermek lazım derdimizi anlatmak için :)
yol yemek teklif edilmesi neden ağırınıza gidiyor ki
bi apandist ameliyatı yapılacak, akbil ve döner paranı veririm
bu cümleyi karşında bi işveren varmış gibi düşün ve kendi sorunun cevabına ulaş
Kullanıcı avatarı
sistemKurbani yazdı:
freemo716 yazdı:
KissMeKissYou yazdı: Hocam çalışılan kuruma göre değişiyor diye biliyorum.Referanslar , yabancı diller ?
Aklım bulanmadı daha yorumlarınızı okudukça gülümsüyor yüzüm :) heleki windows xp örneği baya bi ilgi çekici örnekleme :D sonuçta bir mesleğe geçicem ve zamanım varken sayısaldayken hazırlığım ona göre yapıcam. Bu arada askerlik polislik gibi meslekleri anne korkusu nedeniyle gidemiyorum. Kadın kazansam bile göndermeyeceğini söylüyor.
Polis Akademisine yılda 190 mı 200 mü ne kişi alıyorlar.Önün açıldıkça açılıyor.Hele ki bu hükümette.Kaçırılmayacak şans , tabii ki kazanma şansın olabilirse :)
Kullanıcı avatarı
freemo716 yazdı:
kamala yazdı:
freemo716 yazdı: yav he he demek istiyorum ,ama olmaz,düzgün cevap vermek lazım derdimizi anlatmak için :)
Hocam zamanında tıp puanı aldım dediniz.Öyle bir üniversiteden mezun olan birinin bu duruma düşeceğini inanmak zor açıkçası..
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
sistemKurbani yazdı:
freemo716 yazdı:
KissMeKissYou yazdı: Hocam çalışılan kuruma göre değişiyor diye biliyorum.Referanslar , yabancı diller ?
yav bırak polisliği, insanlar belli başlı gruplara ayrılır, kimisi zekasıyla iş yapar, kimisi kas gücüyle,kimisi çene ,kimisi ticaret aklıyla
sen tıp,mühendis zekasına sahipsen başka şeylere kayma, para kendiliğinden gelir
KissMeKissYou yazdı:
freemo716 yazdı:
kamala yazdı:yol yemek teklif edilmesi neden ağırınıza gidiyor ki
Hocam zamanında tıp puanı aldım dediniz.Öyle bir üniversiteden mezun olan birinin bu duruma düşeceğini inanmak zor açıkçası..
ben düşmedim hocam, bazı uyanık işveren kesimi, mezun olmaya yakın arkadaşları böyle topluyor ilk 2 ay böyle çalışırsın diyor :x
her yıl ortalama 8 bin bilg. mühendisi mezun oluyor + 2 yıllık programcılar + matematik mezunu,yazılım kursuna gidenler, işveren de haliyle aralarından en ucuzunu! seçiyor ve çoğu mühendislik eğitimi şu anda 2 yıllık bölümlerden veriliyor
En son freemo716 tarafından 06.07.2013 - 01:02:12 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Çok çalışacaksın, asıl amacın çalışmak olacak. YGSyi bir şekilde halledemezsin en berbat YGS sonucun 5 bin olmalı hedefin öyle olsun. 11. sınıfın yaz tatilinde 10 ve 11 konularını bitirecek kadar çalış. 12ye geçtiğinde 12 Konularıyla ilgilen ama hep ygs de çalış. Çok verimli ve düzenli çalış herşeyi ertelemeyi bil özellikle hazlarını. Tıpkı sadece ilk 13bindeki 2 milyon içinden seçilmiş öğrenciler kazanıyor bunun bilinciyle çalış. Hedefin hep yüksek olsun özgüvenin hep olsun. Ara sıra sıkıldığında git tıp fakültelerini ya da hastaneleri gez motivasyon sağlar sana. Ygs'nin son 1 ay kala, LYSnin iki ay kala konuları bitmiş olursa çok iyi olur. Ygs den çok fazla deneme çöz zayıf olduğun branş varsa parça denemeleri çöz. Uzun uzun konu çalışma mesela final dergilerine abone ol orada konular yeteri uzunluktadır oradan çalışıp bol bol soru çöz konuları unutmaya zaman tanıma arasıra bak unutmaya başladığın konu varsa test çöz bol bol. Hızlı ol bu bir hız sınavıdır özellikle mat ve Türkçe'de zaman kaybetme ygs için. Süre tutarak soru çöz bu seni hızlandırır. Okul saatleri içinde ders çalış arkadaşlarına soru sor onların sorularına bak. Çok verimli çalış ama kendini de öldürme çık gez hava al aktivite yap spor müzik ve şaire. Alan derslerine özellikle biyo ve kimyay önem ver. Organik kimya ve sistemler çok önemli. Fizikte modern fizik gibi soyut konulara çok önem veriliyor artık onlara iyi çalış. Matta türev integral çok çalış ama kendini kaptırıp diğer konuları esgeçme türev integral sadece uzun konulardır zor değildir. Analitik geometri de üzüldüm ama zevklidir. Zor gördüğün konuya bir iki gün ayır hep onu çalış çöz en iyi onları yaptığını göreceksin. Çok fazla kitap alıp boğulma içinde düzenli çöz. Hocalarından destek ve taktik al ve soru sorabilmek için herkesin önünü kes.
Bunların çoğu benim yapmadıklarım ve istanbulu kaçırmama sebebiyet veren, dereceye girmiş arkadaşlarımın yaptıklarının. Unutma en önemlisi kendine güven ve düzenli çalışmaktır.
Kullanıcı avatarı
freemo716 yazdı:
KissMeKissYou yazdı:
freemo716 yazdı: bi apandist ameliyatı yapılacak, akbil ve döner paranı veririm
ben düşmedim hocam, bazı uyanık işveren kesimi, mezun olmaya yakın arkadaşları böyle topluyor ilk 2 ay böyle çalışırsın diyor :x
İşte sorun orda ya.. İyi bir üniversitede okumayacaksa adım atmasın bence.Gerçi onun da artık pek önemi kalmadı.Tanıdığın varsa kralsın o kadar ...
Kullanıcı avatarı
freemo716 yazdı:
kamala yazdı:
e verisn verecek tabi.
bunun pazarlığı yapılmayacak mı. benim müh. ark. ım günlük 15 lira yemek ücreti alıyor e 24 le çarpınca az bir para mı
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
kamala yazdı:
freemo716 yazdı:
kamala yazdı:yol yemek teklif edilmesi neden ağırınıza gidiyor ki
e verisn verecek tabi.
bunun pazarlığı yapılmayacak mı. benim müh. ark. ım günlük 15 lira yemek ücreti alıyor e 24 le çarpınca az bir para mı
Yanlış anladın.Adam karın tokluğuna çalıştırmaktan bahsediyor :)
Kullanıcı avatarı
DoktorDerman yazdı:Çok çalışacaksın, asıl amacın çalışmak olacak. YGSyi bir şekilde halledemezsin en berbat YGS sonucun 5 bin olmalı hedefin öyle olsun. 11. sınıfın yaz tatilinde 10 ve 11 konularını bitirecek kadar çalış. 12ye geçtiğinde 12 Konularıyla ilgilen ama hep ygs de çalış. Çok verimli ve düzenli çalış herşeyi ertelemeyi bil özellikle hazlarını. Tıpkı sadece ilk 13bindeki 2 milyon içinden seçilmiş öğrenciler kazanıyor bunun bilinciyle çalış. Hedefin hep yüksek olsun özgüvenin hep olsun. Ara sıra sıkıldığında git tıp fakültelerini ya da hastaneleri gez motivasyon sağlar sana. Ygs'nin son 1 ay kala, LYSnin iki ay kala konuları bitmiş olursa çok iyi olur. Ygs den çok fazla deneme çöz zayıf olduğun branş varsa parça denemeleri çöz. Uzun uzun konu çalışma mesela final dergilerine abone ol orada konular yeteri uzunluktadır oradan çalışıp bol bol soru çöz konuları unutmaya zaman tanıma arasıra bak unutmaya başladığın konu varsa test çöz bol bol. Hızlı ol bu bir hız sınavıdır özellikle mat ve Türkçe'de zaman kaybetme ygs için. Süre tutarak soru çöz bu seni hızlandırır. Okul saatleri içinde ders çalış arkadaşlarına soru sor onların sorularına bak. Çok verimli çalış ama kendini de öldürme çık gez hava al aktivite yap spor müzik ve şaire. Alan derslerine özellikle biyo ve kimyay önem ver. Organik kimya ve sistemler çok önemli. Fizikte modern fizik gibi soyut konulara çok önem veriliyor artık onlara iyi çalış. Matta türev integral çok çalış ama kendini kaptırıp diğer konuları esgeçme türev integral sadece uzun konulardır zor değildir. Analitik geometri de üzüldüm ama zevklidir. Zor gördüğün konuya bir iki gün ayır hep onu çalış çöz en iyi onları yaptığını göreceksin. Çok fazla kitap alıp boğulma içinde düzenli çöz. Hocalarından destek ve taktik al ve soru sorabilmek için herkesin önünü kes.
Bunların çoğu benim yapmadıklarım ve istanbulu kaçırmama sebebiyet veren, dereceye girmiş arkadaşlarımın yaptıklarının. Unutma en önemlisi kendine güven ve düzenli çalışmaktır.
hocam bravo süper bi cevap olmuş. Bomba gibi bir hazırlanma taktiği söyledin çok teşekkürler.
KissMeKissYou yazdı:
kamala yazdı:
freemo716 yazdı: bi apandist ameliyatı yapılacak, akbil ve döner paranı veririm
e verisn verecek tabi.
Yanlış anladın.Adam karın tokluğuna çalıştırmaktan bahsediyor :)
malesef evet :)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7