Salı , Ekim 22 2019
1. 2. ve 3. sinif ogrencilerine ozel...
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Kullanıcı avatarı

Re:

#2915158  gönderen evangel
 08.06.2014 - 11:04:02
sistemKurbani yazdı:
evangel yazdı:büyük sözü dinle. hayvanla uğraşmak tabi ki daha iyi, cunku seni oldurmeye veya yaralamaya kalkmiyor, vefalı oluyorlar.
yine de sen bilirsin evlat, ateşe bile bile yuruyene acınmaz. bu ulkede tıp bitti, hekimlik bitti. senin yerinde olmak icin neleri verirdim, genclik gitti, hayaller gitti, gaytanın icinde yuzmek kaldi.
ileride bu sozlerimi hatirlayip kafanı duvarlara vurmaman dilegiyle...
Tıp bitti derken hekime ihtiyaç mı bitti yoksa hekime olan saygımı? Doktorların can güvenliği gün geçtikçe düşüyor. Ancak herzaman hekim ihtiyacı olmayacakmıdır?
ikisi de. Tıp fakultelerinin kontenjanları 6 sene onceden baslanarak inanılmaz arttırıldı ve mesela bugunlerde forumda dikkatini cekti mi bilmiyorum ama herkes eylul 2014 sinavinda uzmanlik kadrolari da artacak mi diye konusuyor. cunku 6 sene once yapilan tip fakultesi kontenjan artisinin etkisini bu temmuz itibariyle gorecegiz, normalde 7binken simdi 15bin doktor mezun oluyor. bu dedigimi hangi doktora sorarsan sor inkar edemez: cok cok yakinda doktorlar da ogretmenler gibi atanabilmek icin yillarca bekleyecek. simdi burun kivirdigimiz acillere girebilmek icin tusta derece yapmak gerekecek. at fava bekle ;)
Kullanıcı avatarı

Re:

#2915167  gönderen evangel
 08.06.2014 - 11:20:41
ama senin ideallerini ve hevesini çok iyi anlıyorum, gercekten cok istiyorsan hicbir engel tanimayacagini da biliyorum. o yuzden sana tavsiyem su: yurtdisina git. almanya, avusturya, neresi olursa... inan bana burada bitirip sonra yurtdisina giderim diye dusunursen olmuyor o is. denklik vs bir suru sikinti, 3.dunya ulkesinde aldigin diplomayi onaylatana kadar git orada al ve ustune de bu **** tusla ugrasip yaslanma. turkiyede kimse senin hekimligine katkisi olsun ya da ne kadar iyi hekim olduğunu ölçelim diye kasmiyor, amaç sadece elenmen! öss'de (ya da simdi adı ne olduysa onda) yasadigin zorluk ve sacmaliklari yillar gectikce ozluyorsun, gittikce bir ust level absurdluk ekleniyor cunku. tusu, yandalı, sayısız kez mecburi hizmeti, bilimle ugrasmak varken 3.dunya ulkesi problemleriyle ugrasmak ve bakkal hasan efendiye ozenmek senin gelecegin olacak. kac git bu ulkeden, egitimini ve donanimini hallettikten sonra dönüp halkına hizmet edersin yine cok istiyorsan.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#2915193  gönderen sistemKurbani
 08.06.2014 - 12:10:07
evangel yazdı:ama senin ideallerini ve hevesini çok iyi anlıyorum, gercekten cok istiyorsan hicbir engel tanimayacagini da biliyorum. o yuzden sana tavsiyem su: yurtdisina git. almanya, avusturya, neresi olursa... inan bana burada bitirip sonra yurtdisina giderim diye dusunursen olmuyor o is. denklik vs bir suru sikinti, 3.dunya ulkesinde aldigin diplomayi onaylatana kadar git orada al ve ustune de bu **** tusla ugrasip yaslanma. turkiyede kimse senin hekimligine katkisi olsun ya da ne kadar iyi hekim olduğunu ölçelim diye kasmiyor, amaç sadece elenmen! öss'de (ya da simdi adı ne olduysa onda) yasadigin zorluk ve sacmaliklari yillar gectikce ozluyorsun, gittikce bir ust level absurdluk ekleniyor cunku. tusu, yandalı, sayısız kez mecburi hizmeti, bilimle ugrasmak varken 3.dunya ulkesi problemleriyle ugrasmak ve bakkal hasan efendiye ozenmek senin gelecegin olacak. kac git bu ulkeden, egitimini ve donanimini hallettikten sonra dönüp halkına hizmet edersin yine cok istiyorsan.
Tıp'ı para kazanmak için değil tıp olduğu için okumak istiyorum. Ancak saygı duyulmadığı sürece ne kadar sevsemde Tıp'ı elbet bir süre sonra istifa etmek geçer içimden. Ancak 9 Eylül Üniversitesi'nde o asistanları gördükçe de içim gidiyor mesleğe...
Kullanıcı avatarı

Re:

#2915212  gönderen evangel
 08.06.2014 - 12:27:57
sistemKurbani yazdı:
evangel yazdı:ama senin ideallerini ve hevesini çok iyi anlıyorum, gercekten cok istiyorsan hicbir engel tanimayacagini da biliyorum. o yuzden sana tavsiyem su: yurtdisina git. almanya, avusturya, neresi olursa... inan bana burada bitirip sonra yurtdisina giderim diye dusunursen olmuyor o is. denklik vs bir suru sikinti, 3.dunya ulkesinde aldigin diplomayi onaylatana kadar git orada al ve ustune de bu **** tusla ugrasip yaslanma. turkiyede kimse senin hekimligine katkisi olsun ya da ne kadar iyi hekim olduğunu ölçelim diye kasmiyor, amaç sadece elenmen! öss'de (ya da simdi adı ne olduysa onda) yasadigin zorluk ve sacmaliklari yillar gectikce ozluyorsun, gittikce bir ust level absurdluk ekleniyor cunku. tusu, yandalı, sayısız kez mecburi hizmeti, bilimle ugrasmak varken 3.dunya ulkesi problemleriyle ugrasmak ve bakkal hasan efendiye ozenmek senin gelecegin olacak. kac git bu ulkeden, egitimini ve donanimini hallettikten sonra dönüp halkına hizmet edersin yine cok istiyorsan.
Tıp'ı para kazanmak için değil tıp olduğu için okumak istiyorum. Ancak saygı duyulmadığı sürece ne kadar sevsemde Tıp'ı elbet bir süre sonra istifa etmek geçer içimden. Ancak 9 Eylül Üniversitesi'nde o asistanları gördükçe de içim gidiyor mesleğe...
paradan hic bahsetmedim ki zaten, meslegini yapamama durumuna geleceksin dedim. sikintilari, zararlari getirisinden cok fazla hale gelecek. ben de dun gibi hatirliyorum bu meslwgi neden istedigimi: tamamen manevi tatmini yuzunden. hatta sinir tanimayan doktorlara bile katiliyordum. sonra mecburi hizmetimi Ağrı'nın bir köyünde yaparken gorduklerim ve yasadiklarimla her sey yerine oturdu. bu kadar romantik olma o yuzden cocuk, kimse kolların kopana kadar yaptığın kalp masajı için ya da senden başka doktoru olmayan acilde 72 saat uyumadan ve yemeden çalıştığın icin aferin demez (aferini gectim, üstüne fiziksel ve sözel her türlü şiddeti sergiler)
doktor hanımlar, doktor beyler, ceket iliklemeler cook gecmiste kaldı, simdi adamlar kapıya tekme atarak girip siparişlerimi yaz diye emrediyor. yazmazsan 184 sikayet attindan bakanligi ariyor. bakanlik da hasta ne diyorsa yap diyor, iste mukemmel saglikta donusum projemiz bu. ulkede doktora ihtiyac yok artik cunku herkes google doktoru.
Kullanıcı avatarı

Re:

#2915242  gönderen zuepla
 08.06.2014 - 13:23:31
çok soru çöz , çözdüğün soruların bir önemi yok çözemediklerini mutlaka kes biriktir , önüne gelene sor , hangi arkadaşının hangi dersi iyiyse onlara sor , hocalarına sor . tabi sen de onlara yardımcı ol :)
yolun açık olsun ..
Kullanıcı avatarı

Re:

#2915688  gönderen sistemKurbani
 09.06.2014 - 00:25:15
zuepla yazdı:çok soru çöz , çözdüğün soruların bir önemi yok çözemediklerini mutlaka kes biriktir , önüne gelene sor , hangi arkadaşının hangi dersi iyiyse onlara sor , hocalarına sor . tabi sen de onlara yardımcı ol :)
yolun açık olsun ..
çok soru çok :) tek amacımda o zaten bu aralar teşekkürler yorum için
Kullanıcı avatarı

Re:

#2934797  gönderen sistemKurbani
 03.07.2014 - 19:39:39
Güncelleme yapalım....

Odamı çalışmaya göre düzenledim. Elimden geldiğince düzenli soru çözmeye gayret ediyorum. Tabi fen lisesindeki elemanlar kadar hızlı ve atik değilim. Ancak gelişmeye çalışıyorum. Hocalarımın telefon numaralarını aldım whatsapp üzerinden de soru göndermeye çalışıyorum...

Ancak hiç bi günümü boş geçirmemeye çalışıyorum. İlla o gün bi ders çalışıyorum ve soru çözüyorum. Bana ekstra destek ve öneride bulunacak büyüklerim varsa seve seve dinlerim. Gerekirse ibret alırım... :) hayırlı ramazanlar bu arada
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#2934910  gönderen drfirmament
 03.07.2014 - 22:28:36
adam drtus a rehberlik hizmetleri muamelesi yapmış ya la :D
Kullanıcı avatarı

Re:

#3666333  gönderen sistemKurbani
 17.09.2016 - 13:00:32
3 YIL Sonra gelen edit:
Adnan Menderes Üni. Tıp Fakültesini kazandım. Sonunda aranıza katılabilirim :)
Kullanıcı avatarı

#3666364  gönderen galatasaray2334
 17.09.2016 - 13:36:54
Hayırlı olsun, inşAllah pişman olmazsın. Aslında her meslek için geçerli olacak tavsiyem, mesleğini iyi öğren en iyi hekim olmaya çalış.Ancak hayatın tıptan ibaret olmadığını da bilerek eğitimini keyifli hale getir.
Kullanıcı avatarı

#3680347  gönderen sistemKurbani
 29.09.2016 - 23:03:55
galatasaray2334 yazdı:Hayırlı olsun, inşAllah pişman olmazsın. Aslında her meslek için geçerli olacak tavsiyem, mesleğini iyi öğren en iyi hekim olmaya çalış.Ancak hayatın tıptan ibaret olmadığını da bilerek eğitimini keyifli hale getir.
steteskobumsekil yazdı:hoşgeldin Smile hayırlı olsun
Çok teşekkür ederim. Tıp'ı yüksek puan aldığım için değil. İyi bir hekim olmak istediğim için seçtim. arkadaşlarım görse alınırlar belki ancak maalesef işin özü bu. 250 kişilik sınıfta "ilk 10bindeydim akrabalar yönlendirdi iyi para varmış" diyenleri gördükçe üzülüyo insan. Umarım hekim olabilirim. :)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3680402  gönderen BU_ROCK
 29.09.2016 - 23:31:52
Hayırlı olsun umarım emeklerine değer...
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7