Pazartesi , Ekim 21 2019
1. 2. ve 3. sinif ogrencilerine ozel...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Kullanıcı avatarı
3 YIL Sonra gelen edit:
Adnan Menderes Üni. Tıp Fakültesini kazandım. Sonunda aranıza katılabilirim :)
Kod: Tümünü seç
[i]ARTIK; üniversite hazırlıktayım. Aranıza girmek için can atıyorum desem yeridir. Bu denli son 1 senem ve iyi geçirmem lazım. Son 1 seneye dair tüm önerilerinize açığım. Lütfen benimle paylaşın... İyi forumlar 
-
-
[i][b]Merhaba abilerim ablalarım. Ben sizin gözünüzde bir çöm yada cik bilemiyorum dönem farkına göre dalga geçme şekilleride değişmiş olabilirm ama kısaca çaylağım. Özet geçmek gerekirse anadolu lisesi öğrencisiyim ve tıp a hazırlanmaya başladım. Fakat nasıl hazırlanacağımı tam olarak bilmiyorum. ygs  bir şekilde hal olur desekte lys mf-3 nasıl kasıcam bilmiyorum. Sınıfımı soracak olursanız 11. sınıf a yeni geçdim yani 2 senem daha var fakat ailemden dolayı şimdiden başladım(kendi rızamla başladım; ailem karışmaz bana fakat engelli-serebral palsy*yanlış yazmış olabilirim*-) bir abim var(36 yaşında). Sorduğum sorunun ne Tus ile nede tıp fakültesindeki not peşinde koşma cabalarıyla alakası yok fakat bende bu kervana bir şekilde katılmak istiyorum. Bana önerileriniz var sa lütfen cevap yazın. Mat 1 ve mat2 ayrıcada fen derslerini çözüyorum. 11. Sınıfta Fem Mat1 Konu özetli soru bank. Başlıcam . daha sonra ygs bitiyor zaten . Ardından LYS başlıcam fakat yinede kaygılarım var. İlk okulda boş boş gezdim tozdum. Okulum Hilmi fırat A.L zamanında türkiyede derece yapmış fakat şimdiki öğrenciler ygs den 275 - 370 civarı puanlar alıyorlar. 

Lütfen bana önerilerinizi yada kendi prensiplerinizi iletin. Bu arada hepinize kolay gelsin.  [/b][/i][/i]
En son sistemKurbani tarafından 17.09.2016 - 12:59:58 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Kasma kendini fazla.. Zaten lisenin yarısına gelmişsin.Şuan tatildesiniz zaten.2-2.5 aylık süreçte geçen 2 yılın konularını gözden geçir.Gelecek iki sene de günü gününe tekrar yap son olarak da dediğiniz gibi bol bol soru çözmede bitiyor iş..
Kullanıcı avatarı
KissMeKissYou yazdı:Kasma kendini fazla.. Zaten lisenin yarısına gelmişsin.Şuan tatildesiniz zaten.2-2.5 aylık süreçte geçen 2 yılın konularını gözden geçir.Gelecek iki sene de günü gününe tekrar yap son olarak da dediğiniz gibi bol bol soru çözmede bitiyor iş..
Yorum için teşekkürler. Zaten o kadar kasmıyorum fakat yeterli olurmu olmazmı sorusu kafamı tırmalıyor. Son çare sizlere sormakta buldum yolu. Ayrıca Şimdi çalışıp ta ileride unutursam bu bilgileri korkusu da var içi içine sıkıntı bastıran... :)
iyi bir dersane,iyi bir arkadaş ortamı, hocaların dediği herşeyi yap, evet herşeyi, zaten ailen karışmıyor, arkadaşlarınla yurtta kalıp çalışmanı tavsiye ederim, tabi sohbet,futbol,çekirdek ortamı yoksa
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
sistemKurbani yazdı:
KissMeKissYou yazdı:Kasma kendini fazla.. Zaten lisenin yarısına gelmişsin.Şuan tatildesiniz zaten.2-2.5 aylık süreçte geçen 2 yılın konularını gözden geçir.Gelecek iki sene de günü gününe tekrar yap son olarak da dediğiniz gibi bol bol soru çözmede bitiyor iş..
Yorum için teşekkürler. Zaten o kadar kasmıyorum fakat yeterli olurmu olmazmı sorusu kafamı tırmalıyor. Son çare sizlere sormakta buldum yolu. Ayrıca Şimdi çalışıp ta ileride unutursam bu bilgileri korkusu da var içi içine sıkıntı bastıran... :)
Nickine bakılırsa olacakları da biliyorsundur.Sınav sistemi tekrar değişecekmiş sanırım.Allah kolaylık versin :)
Sağlam referans varsa hele ki hiç kasma kendini :)
Kullanıcı avatarı
tıp fakültesine hazırlanmak için tek önerim : başka fakülteye hazırlan mesela eczacılık, diş hekimliği vs. Sen mezun olduğunda doktor açığı kapanacak. Kurtlar sofrası olacak sağlık sektörü. Vaktin varken elektronik haberleşme mühendisi ol kurtul.
Kullanıcı avatarı
daydreamr yazdı:tıp fakültesine hazırlanmak için tek önerim : başka fakülteye hazırlan mesela eczacılık, diş hekimliği vs. Sen mezun olduğunda doktor açığı kapanacak. Kurtlar sofrası olacak sağlık sektörü. Vaktin varken elektronik haberleşme mühendisi ol kurtul.
+1 Abim elektronik haberleşme teknikeri.. Maaşı 2 bin tl mi neydi ama gayet memnun hayatından... Mühendisi düşünemiyorum bile
herkes sistemi kurbanı oluyor bir şekilde, ben sınava girdiğim sene 2006, öss üstüne 2. bir öss konuları daha geldi belki biliyorsundur, mat2 fizik 2,integral türev atom organik kimya, son 3 ay kala konu çalışıyorduk,bu arada ben de bilg. mühendisiyim, tıp puanı da aldım yani :)
Kullanıcı avatarı
freemo716 yazdı:herkes sistemi kurbanı oluyor bir şekilde, ben sınava girdiğim sene 2006, öss üstüne 2. bir öss konuları daha geldi belki biliyorsundur, mat2 fizik 2,integral türev atom organik kimya, son 3 ay kala konu çalışıyorduk,bu arada ben de bilg. mühendisiyim, tıp puanı da aldım yani :)
Tıp puanıyla alan bir yerden mezunsanız şuan hayat size güzeldir :)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
KissMeKissYou yazdı:
daydreamr yazdı:tıp fakültesine hazırlanmak için tek önerim : başka fakülteye hazırlan mesela eczacılık, diş hekimliği vs. Sen mezun olduğunda doktor açığı kapanacak. Kurtlar sofrası olacak sağlık sektörü. Vaktin varken elektronik haberleşme mühendisi ol kurtul.
+1 Abim elektronik haberleşme teknikeri.. Maaşı 2 bin tl mi neydi ama gayet memnun hayatından... Mühendisi düşünemiyorum bile
yav he he demek istiyorum ,ama olmaz,düzgün cevap vermek lazım derdimizi anlatmak için :)
size hiç iş başvurusunda yol+yemek teklif eden oldu mu? şu anda teknik öğretmenlere de mühendislik diploması verilecek onu duydunuz mu? her meslek zordur, tamam sizinki daha zor,ama ne kadar ekmek o kadar köfte, gerçi sizin işte dayak sorunu var,az önce yine gördüm dellendim, Allah'tan bizde öle şey yok projeyi yetiştiremedin diye pat küt :x
Kullanıcı avatarı
freemo716 yazdı:
KissMeKissYou yazdı:
yav he he demek istiyorum ,ama olmaz,düzgün cevap vermek lazım derdimizi anlatmak için :)
size hiç iş başvurusunda yol+yemek teklif eden oldu mu? şu anda teknik öğretmenlere de mühendislik diploması verilecek onu duydunuz mu? her meslek zordur, tamam sizinki daha zor,ama ne kadar ekmek o kadar köfte, gerçi sizin işte dayak sorunu var,az önce yine gördüm dellendim, Allah'tan bizde öle şey yok projeyi yetiştiremedin diye pat küt :x
Hocam çalışılan kuruma göre değişiyor diye biliyorum.Referanslar , yabancı diller ?
Kullanıcı avatarı
freemo716 yazdı:
KissMeKissYou yazdı:
yol yemek teklif edilmesi neden ağırınıza gidiyor ki
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7