Pazartesi , Ekim 21 2019
1. 2. ve 3. sinif ogrencilerine ozel...
Kullanıcı avatarı

Re:

#2078341  gönderen lisin
 02.12.2012 - 13:36:23
tovbe ya. napcaklar kasi kemigi. okurkene dunyanin kadavrasini gordum neye yaradi yani?
ac atlastan calis. sobottoya falan da o kadar para vermeye gerek yok. mayer her derde deva.
sonra da iki otopsi izle. bi kac ameliyata gir.
ne kemigi ya? femuru aldin elinde. noruyon o kemigi? durup durup eklem yerine mi bakiyon napiyon?

cocuklara iyi akillar verin. boyle girisimleri engelleyin,rica ediyorum
Kullanıcı avatarı

Re:

#2078601  gönderen haters
 02.12.2012 - 19:31:18
valla ankara tıpta herkesn vardı,biz kıdemlilerden almıştık elimizde bir torba kemikle sonra dediler metroya vs binmeyn polis tutar taksile geldk eve hala evimde 1 klavikula 1 atlas birde axis var, kafatası ise ev ark ımda kaldı :))
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#2078605  gönderen riva_roksaban
 02.12.2012 - 19:35:02
kemik alışverişine girmene gerek yok, sobottayla yat kalk yeterli :)
Kullanıcı avatarı

Re:

#2078607  gönderen lisin
 02.12.2012 - 19:37:03
haters yazdı:valla ankara tıpta herkesn vardı,biz kıdemlilerden almıştık elimizde bir torba kemikle sonra dediler metroya vs binmeyn polis tutar taksile geldk eve hala evimde 1 klavikula 1 atlas birde axis var, kafatası ise ev ark ımda kaldı :))
ankara tip mezunuyum bize kemik birakan olmadi vay be :)
Kullanıcı avatarı

Re:

#2078615  gönderen haters
 02.12.2012 - 19:42:39
yıl 2001 :) liseden tanıdık olunca öyle
Kullanıcı avatarı

Re:

#2078616  gönderen vagusheryeregus
 02.12.2012 - 19:43:36
Açık alandaki bir başlıktan "insana saygı" konusunun en önemli olduğu şu günlerde hele de kendimize saygı beklerken yaptığınız bu konuşmalar... Ben vatandaş olsam, şu yazdıklarınızı okusam nefret ederim hepinizden... ha şimdi de çok sempati duymuyorum ama toyluğunuzdandır diye iyiye yormakta fayda var...
Kemik arayan arkadaş, sende onlarca kemik olsa alim i cihan olsan neye yarar bi onu düşün naçizane bir abi olarak tavsiyem... kemik bilmiyorsun (ki kemik görmeden de öğrenilir kaç kuruşluk iş.. ) diye kimse seni kınamaz inan... ama herşeyden geçtim insan bedenine saygın yoksa en azından ben hayatım boyunca nefret ederim senden mesleki olarak...
Kullanıcı avatarı

Re:

#2078620  gönderen haters
 02.12.2012 - 19:48:23
Tüm bunların insana saygısızlıkla ne ilgisi var? bunlar tıp eğitiminin bir parçası.. o zaman anatomi derslerinde de kemik olmasın kadavra olmasın slaytlardan sobottadan öğrensin herkes, daha geçen yıl istanbulda bir anatomi prof u kendi kemiklerini kadavrasını bağışladı kendi üniversitesine kendisine yada bedenine saygısızlık mı etmiş oldu?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#2078624  gönderen vagusheryeregus
 02.12.2012 - 19:52:30
Bağışladı başka birşey arkadaşım... kadavra hususu ayrı, onlar belli izinlerle belli amaçlarla olan şeyler ki çoğu arkadaşımızın onlara da saygısı yok...
sen ne alıp satıyosun onu söyle!
nerelerde ne okuyosunuz yahu...
şimdi sen da vinci insan anatomisi incelemek için kaç ceset satın almış ne şekilde edinmiş biliyo musun diye de sorarsın , ben de derim ki o bir hekim değildi... Lütfen... Lütfen..
Kullanıcı avatarı

Re:

#2078627  gönderen vagusheryeregus
 02.12.2012 - 19:53:50
Bu arada söyler misin sendeki clavicula atlas ve axis sana ne kazandırdı mesleki olarak??
Kullanıcı avatarı

Re:

#2078633  gönderen haters
 02.12.2012 - 20:01:26
kazandırdı veya kazandırmadı 6 yılda okuduğun herşey birşey kazandırıyor mu o apayrı bir konu, 1. sınıfta çömez bir tıp öğrencisinin kemik aramasında etik bir sorun görmüyorum ben, kendi kişisel fikrim bu, sistem böyle insan vücuduyla uğraşıyoruz, bizim dönemde de herkes arıyordu, kadavra yada kemik ne farkeder o kadavralar kas sinir incelenirken en son kemikleri kullanılır hale geliyor zaten
Kullanıcı avatarı

Re:

#2078638  gönderen mezenter
 02.12.2012 - 20:10:57
Mohrenheim cukurunu kardesimin ustunde ogrendim :D biraz cani yandi ama unutmadim :lol:
Kafatasi ve koksa belki ama humerusa femura gerek yok
Kullanıcı avatarı

Re:

#2078642  gönderen vagusheryeregus
 02.12.2012 - 20:14:31
şükür ki Ankara tıplı değilim o zaman.. kişisel fikirlerin otör olunmadığı sürece bir öneminnin olmadığını öğrendim, birçok şeye saygı duymayı da... artı dönem başında hemen üst sınıfların döküntü sokuntu alet araç gereç ve kitaplarının da alınması gerektiği hissi yaratan bir manipulasyon süreci çevierek çıkar sağladığını da taai ortaokulda biliyordum... yani gereksiz bir döngüye sokulmuşsunuz... akla yatkın belki bilimsel düşüncenize göre ama bilimsel bir temeli, ahlaki bir temeli, dini bir temeli yani hiçbir temeli yok...
kadavra ya da kemik olayı aynı evet, ama bahsi geçen mevzuda konuşulan durum, mezarlıktan alma olayı bağışlanmış kadavra değil, zira bağışlanmış kadavra bile olsa kimse bireye bağışlamaz bunu yani bildiğiniz üzere elinizdeki kemikler yasal değil zaten..., birinden satın alma ya da muhtemelen (hoca hediye etmeyeceğine göre) fakülteden bir şekilde alma... hepsi için de bir sürü argo tabir kullanılabileceğinin farkındasın... çünkü olay doğru değil...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#2078667  gönderen vagusheryeregus
 02.12.2012 - 20:39:44
haters yazdı:Kişisel fikirlerin önemi yok bence de o yüzden seninkilerin de yok.. başlığı açan kişinin de vize derdi ötesinde kötü bir niyetle açtığını düşünmüyorum yorum yapanların da aynı şekilde...bunların altında bilimsel dini ahlaki temel ya da manipülasyon aramak da hayli ilginç olmuş olsa da uzatmaya lüzum yok
niyetten değil yöntemden bahsediyoruz zaten hem farkettiysen benim de niyetim doğru olan birşeyi yanlış bilen birilerine ifade etmekti, neyse uzamasın... ayrıyaten söylediklerim kişisel fikirler değildir... (nefretli kısımlar hariç)