Pazartesi , Ekim 14 2019
1. 2. ve 3. sinif ogrencilerine ozel...
Kullanıcı avatarı

#1918174  gönderen bellapais
 28.08.2012 - 22:40:29
nefret ettim hep fizyo ve anatomiden salladım gitti hep onlarsızda kaznılıyo tus dr da olunuyo erkenden kasmak çokta bi anlam taşımıyo diyenlere katılıyorum abanıp abanıp pratisyen devam eden de çok arkadaşım var hayırlısı tabi..
Kullanıcı avatarı

Re:

#1918184  gönderen shylaakin
 28.08.2012 - 22:45:37
dönem birincisi ve üçüncüsü masa arkadaşımdı :D gözlemlerimi yazıyorum: oturup notları ezberle laba giderken lab kitapçıklarını ezberle milletin bakışlarına da aldırmadan hoca sorunca hepsini takır takır say ki insanlar şoka girsin. textbookla vs uğraşma notları da 4 kereden aşağı okuma.
not: daha tecrübeli olanlara da saygı duymakta fayda var. en azından saygısızlık etmemekte.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#1918187  gönderen doctorcagla
 28.08.2012 - 22:47:18
hayırlısı artık... öyle lisede olsun 1. sınıfta filan çok çalışkkan biri olmadım. sadece ders dinledim ve ortalamam 85 ti. biraz daha önem versem daha iyi olabilir diye fikrinizi soruyorum. zaten sırf 6 yıl boyunca ömrümü zehir etmiyim diye geçtiğimiz yıl pek kasmadım. hatta hazırlık da okudum isteyerek ki bi daha öyle bi fırsatım olmayacaktı kendime ayıracagım bir yıl. ders manyağı değilim. totem asistan bezdiren dönem 1 2 öğrencilerinden değilim .acile gidip nöbet tutanlardan filan. :)
Kullanıcı avatarı

Re:

#1918401  gönderen terarosa
 28.08.2012 - 23:38:14
hacı 1 sene boyunca anlamadınmı nasıl çalışacağını :D

Re:

#1918437  gönderen spawny
 28.08.2012 - 23:45:19
ilk senemde sınıfta kalmaktan son anda kurtuldum sonra bi daha bu sıkıntıyı yaşamadım istiyorsan kimse tutamaz içten gelen bişey geçmişten gelen onu kaybetmemek lazım sadece kendin olmak lazım taklit değil gerçeğini bulmuş birinin başaramayacağı bişey yoktur.
Kullanıcı avatarı

Re:

#1918479  gönderen doctorcagla
 28.08.2012 - 23:54:01
spawny yazdı:ilk senemde sınıfta kalmaktan son anda kurtuldum sonra bi daha bu sıkıntıyı yaşamadım istiyorsan kimse tutamaz içten gelen bişey geçmişten gelen onu kaybetmemek lazım sadece kendin olmak lazım taklit değil gerçeğini bulmuş birinin başaramayacağı bişey yoktur.
hönkk?!? :idea:

#1918499  gönderen Conrad_uA
 28.08.2012 - 23:58:47
doctorcagla yazdı:
drtotem yazdı:kardeş sana seleniyorum .. bak okula gitmicen öncelikle ancak okuldan güzel not tutan kızlarla arayı kuracan... onlarını gönlünü hoş edcen .... edemiyosan bile onlarlan kanka irkekleri iyi tanıycan...... sınav önccesi notları toparlaycan... son dönemde abanacan onlardan daha yüksek not alacan.... yada en azından kalmayacan.....
ha kardeşşşş bunu yapabilecenmi şimdi sen....
okula gitmek vakit kaybı.... ben sadece ihsan bagcıvan hocamın dersine girerdimm.... hem gülerdim hemide....tus farmakolojiisini iyi ögrendim....

dipnot... demekki neymiş okul fuzuli bir aracmıs....
hobaaa :s ortalamam 85 zaten kendim not tutarım ben. kimseden not dilenmem. kaynak önerecek yoksa teşekkür ederim önerileriniz beni açmadı ... ayrıca okula gitmeden tıp okuyanlara ben ilerde doktor gözüyle de bakmam. tıpçı adam okula gezmeye gitmemeli. bi ideali olmalı. dersi adam akıllı dinleyince zaten ufak bi tekrarla son hafta abanmaya gerek de kalmaz abicim. keşke sen öyle yapsaydın.. neyse ben sizden daha bilgiyim yaw sorumu geri aldım
tıpa başladığımda aynı şevk aynı heyecan bende de vardı mezun olunca yerinde yeller esti umarım sende bu heyecan şevk kalır ideal mideal hikaye tıpa girmeden önce herkes cerrah olmak ister çıkınca radyolog dermatolog mikrobiyolog olmak için 5 sene tusa girer ayrıca zorunluya gidince anlayacaksın ideallik falan kanun mevzuat sökmüyor dayasınlar 48 72 saat nöbeti üst üste ben o zaman görecem idealistliği
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#1918801  gönderen terarosa
 29.08.2012 - 02:00:18
Conrad_uA yazdı:
doctorcagla yazdı:
drtotem yazdı:kardeş sana seleniyorum .. bak okula gitmicen öncelikle ancak okuldan güzel not tutan kızlarla arayı kuracan... onlarını gönlünü hoş edcen .... edemiyosan bile onlarlan kanka irkekleri iyi tanıycan...... sınav önccesi notları toparlaycan... son dönemde abanacan onlardan daha yüksek not alacan.... yada en azından kalmayacan.....
okula gitmek vakit kaybı.... ben sadece ihsan bagcıvan hocamın dersine girerdimm.... hem gülerdim hemide....tus farmakolojiisini iyi ögrendim....

hobaaa :s ortalamam 85 zaten kendim not tutarım ben. kimseden not dilenmem. kaynak önerecek yoksa teşekkür ederim önerileriniz beni açmadı ... ayrıca okula gitmeden tıp okuyanlara ben ilerde doktor gözüyle de bakmam. tıpçı adam okula gezmeye gitmemeli. bi ideali olmalı. dersi adam akıllı dinleyince zaten ufak bi tekrarla son hafta abanmaya gerek de kalmaz abicim. keşke sen öyle yapsaydın.. neyse ben sizden daha bilgiyim yaw sorumu geri aldım
tıpa başladığımda aynı şevk aynı heyecan bende de vardı mezun olunca yerinde yeller esti umarım sende bu heyecan şevk kalır ideal mideal hikaye tıpa girmeden önce herkes cerrah olmak ister çıkınca RADYOLOG DERMATOLOG MİKROBİYOLOG olmak için 5 sene tusa girer ayrıca zorunluya gidince anlayacaksın ideallik falan kanun mevzuat sökmüyor dayasınlar 48 72 saat nöbeti üst üste ben o zaman görecem idealistliği
ağzın bal yesin :D
Kullanıcı avatarı

Re:

#1918802  gönderen terarosa
 29.08.2012 - 02:01:35
bi radyoloji kazanmak için ne kadar çalışmak lazım acep?
Kullanıcı avatarı

Re:

#1918807  gönderen northernexposure
 29.08.2012 - 02:46:25
genç anatomi kendi kitabından +atlas; fizyo histo embriyo tusdata fasikülü+ders notu sakın textbook falan alma çok da abartma gez toz eğlen
Kullanıcı avatarı

#1918826  gönderen Kerkot
 29.08.2012 - 08:51:46

. Yoksa siz hala not mu dileniyonz. Kaset notu sistemine gecilmedi mi yaw hala?. Bizde 6 yıldır kaset notu tutuyor psikopatlar. Dersi kaydedip hocanın ağzından çıkan herşeyi yazıyorlar. Sonra kirtasiyeye götürüyorlar. Kimse de not peşinde kosmamis oluyor. Sonuc: dersi mersi salla, gez toz, saz ney kursuna git, ebru, hat öğren, yazları yüzmeye kışları kayak yapmaya git, sınava bir iki hafta kala biraz aban, cikmis sorulari mutlaka çöz, 50 olsun(veya geçme notu neyse artık) benim olsun de. bundan sonraki 4 yılını böyle geçir.
Kullanıcı avatarı

#1918832  gönderen healer
 29.08.2012 - 09:05:48
Kerkot yazdı:

. Yoksa siz hala not mu dileniyonz. Kaset notu sistemine gecilmedi mi yaw hala?. Bizde 6 yıldır kaset notu tutuyor psikopatlar. Dersi kaydedip hocanın ağzından çıkan herşeyi yazıyorlar. Sonra kirtasiyeye götürüyorlar. Kimse de not peşinde kosmamis oluyor. Sonuc: dersi mersi salla, gez toz, saz ney kursuna git, ebru, hat öğren, yazları yüzmeye kışları kayak yapmaya git, sınava bir iki hafta kala biraz aban, cikmis sorulari mutlaka çöz, 50 olsun(veya geçme notu neyse artık) benim olsun de. bundan sonraki 4 yılını böyle geçir.
sonra tusa calisirken yamul
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#1918906  gönderen doctorcagla
 29.08.2012 - 11:14:15
healer yazdı:
Kerkot yazdı:

sonra tusa calisirken yamul

:D hay ağzına sağlık :)
Kullanıcı avatarı

Re:

#1918923  gönderen Perifer
 29.08.2012 - 11:34:08
Öğrenci notları çok berbattır , konuları birbirine entegre edemezsin , ayrıca içinde sallamalar vardır , kişi genellikle kendisine göre yazdığı için , bazen düşük cümleler kendisini gösterir . Bazen kitaplar bile eksik kalırken öğrenci notu da neymiş. ;)
Ayrıca not ortalamanın yüksek olması da hikaye , bir şey bildiğinin asla ve asla göstergesi olamaz .
Kaynak olarak ;
Mark's Biyokimya ( 2. sınıfta bitirdim ben , süper bir kitaptır çeşitli metabolizmaları birbirine bağlayan bölümler içerir ayrıca anlatılanlarla sen de bağlayabilirsin konuları )
Guyton and Hall Fizyoloji ( Çokça tekrara yer vermesi güzel , ama yetersizdir. Hocanın slaytlarınla desteklemen lazım.)
Resimli Fizyoloji Atlası : Güzeldir , resimli olması daha iyi öğrenme açısından.
Temel Histoloji : Yer Yer eksiktir ve atlas olarak ise fena değildir ; ama ben Difiore Histoloji Atlasını öneririm.
Anatomi için ise Ozan Anatomi fena değildir. Yanına Güzel bir anatomi atlası alırsın ( Prometheus gibi. ) Zaten hocalarınız söyleyecektir özellikle anatomide.

Textbookları , hikaye gibi okumayacaksın , "adam burası önemsiz salla " tarzında değil , kafan o an basmayabilir , daha dikkatli okuyup , düşün , yanına müsvette kağıtlar çıkar , tepkimeleri yaz , anlamadığın nokta varsa hocalarına sorarsın.
Şimdilik bu kadar yeterli. Kolay gelsin. :D
Kullanıcı avatarı

Re:

#1918947  gönderen doctorcagla
 29.08.2012 - 11:47:35
Perifer yazdı:Öğrenci notları çok berbattır , konuları birbirine entegre edemezsin , ayrıca içinde sallamalar vardır , kişi genellikle kendisine göre yazdığı için , bazen düşük cümleler kendisini gösterir . Bazen kitaplar bile eksik kalırken öğrenci notu da neymiş. ;)
Ayrıca not ortalamanın yüksek olması da hikaye , bir şey bildiğinin asla ve asla göstergesi olamaz .
Kaynak olarak ;
Mark's Biyokimya ( 2. sınıfta bitirdim ben , süper bir kitaptır çeşitli metabolizmaları birbirine bağlayan bölümler içerir ayrıca anlatılanlarla sen de bağlayabilirsin konuları )
Guyton and Hall Fizyoloji ( Çokça tekrara yer vermesi güzel , ama yetersizdir. Hocanın slaytlarınla desteklemen lazım.)
Resimli Fizyoloji Atlası : Güzeldir , resimli olması daha iyi öğrenme açısından.
Temel Histoloji : Yer Yer eksiktir ve atlas olarak ise fena değildir ; ama ben Difiore Histoloji Atlasını öneririm.
Anatomi için ise Ozan Anatomi fena değildir. Yanına Güzel bir anatomi atlası alırsın ( Prometheus gibi. ) Zaten hocalarınız söyleyecektir özellikle anatomide.

Textbookları , hikaye gibi okumayacaksın , "adam burası önemsiz salla " tarzında değil , kafan o an basmayabilir , daha dikkatli okuyup , düşün , yanına müsvette kağıtlar çıkar , tepkimeleri yaz , anlamadığın nokta varsa hocalarına sorarsın.
Şimdilik bu kadar yeterli. Kolay gelsin. :D
öncelikle tesekkür ederim ilginiz için :) bişey daha sormak istiyorum, ben prospektus beş yıldızlı serisini alıcam bu sene. acaba yine de bi guyton almalı mıyım? o kadar zamanım olur mu sizce ona da bakmaya? ve dediğiniz gibi hocaların notlraında anlatım bozukluklarından asıl konuyu kaçırıyorum çogu kez :D peki sizce nasıl bi çalışma uygulamalıyım? önce hoca notlarına bi bakınıp sonra konunun özünü kaynaklardan mı çalışmalıyım. hhoca notuna sınav dönemi bakınsam yeterli olur mu?