Perşembe , Ekim 17 2019
1. 2. ve 3. sinif ogrencilerine ozel...
tıpın sürekli mezunu çıkıyor ama bunu düşünürken dünyadaki şehirleşmeden doğan bağışıklık zaafiyetleri hasta sayısını artırıyor insan sayısı artıyor hastalıklar artıyor ve güçleniyor doktor ihtiyacı hep var ve olacak bence yani akdeniz ile cp yi veya ankarayı kıyaslarsak siz bana cp rahattır tusa hazırlanmaya fırsatın olur bu yüzden yazmı diyorsunuz?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
drlegolaspolat yazdı:gerçi 2300 ede hacettpe zaten gelmez ki onu çıkarıyoruz malesef hani gelseydi yaz derdim kesin hiç değilse ismi var ve hiç bir isim hacettpe nin önüne geçemiyor oturmuş artık tıp denince hacettepe akla gelir gibi not hacettpe mezunu değilim
işte isim olarak hacet 1 cerrahpaşa 2 ama şimdi burda bile cerrahpaşa mezunu eğitiminin yalan olduğunu söyledi rahat okursun diyor mesela ama akdenizdede eğitime rahat diyorlar ankaraya zor diyorlar zor olması iyi birşey gibi geliyor uzaktan bir doktorla görüştüm ankara tıpa gidip ilk aylarda intihar etmeye kalkan arkadaşları olmuş oraya gidip bu kadar kasılmaya gerek yok bence ama kararsızım işte
Kullanıcı avatarı
Clerel yazdı:tıpın sürekli mezunu çıkıyor ama bunu düşünürken dünyadaki şehirleşmeden doğan bağışıklık zaafiyetleri hasta sayısını artırıyor insan sayısı artıyor hastalıklar artıyor ve güçleniyor doktor ihtiyacı hep var ve olacak bence yani akdeniz ile cp yi veya ankarayı kıyaslarsak siz bana cp rahattır tusa hazırlanmaya fırsatın olur bu yüzden yazmı diyorsunuz?

insan sayısı öğretmenlere artmıyor mu? hepsi atama bekliyolar mesela. demek istediğim bu böyle gitmeyecek sonsuza kadar. şuan doktor sayısında çok ivmeli bir artış var. hükümet açığı kapamak için heryere tıp fak açtı. o kısmını boşver ztn belli ki karar vermişsin. cerrahpaşayı son senesi rahat diye yazmak çok riskli bence ki seni yormucak bi fakültedesin ve istanbul gibi bir şehirdesin daha güzeli olamaz. yani son sene çalışırsın diyen kişiler cerrahpaşadamı okudular tanıdıkları mı var bilmiyorum ama böyle diyen arkadaşlarım genelde beyoğlu bebek ortaköy falan derken şimdilerde şırnak mardin falan takılıyolar. ben de onlardan biriyim biraz şanslıydım da gümüşhane oldu :)
Kullanıcı avatarı
Clerel yazdı:
drlegolaspolat yazdı:gerçi 2300 ede hacettpe zaten gelmez ki onu çıkarıyoruz malesef hani gelseydi yaz derdim kesin hiç değilse ismi var ve hiç bir isim hacettpe nin önüne geçemiyor oturmuş artık tıp denince hacettepe akla gelir gibi not hacettpe mezunu değilim
işte isim olarak hacet 1 cerrahpaşa 2 ama şimdi burda bile cerrahpaşa mezunu eğitiminin yalan olduğunu söyledi rahat okursun diyor mesela ama akdenizdede eğitime rahat diyorlar ankaraya zor diyorlar zor olması iyi birşey gibi geliyor uzaktan bir doktorla görüştüm ankara tıpa gidip ilk aylarda intihar etmeye kalkan arkadaşları olmuş oraya gidip bu kadar kasılmaya gerek yok bence ama kararsızım işte
Ankara tıp da 2001 2002 den önce ders geçme sistemi tam bir işkenceymiş , 1 dersi veremeyen tüm seneyi tekrar okurmuş , o zamanlar hakikaten çok çok zordur .
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
ben 4. sınıfın sonunda tusa özel çalışmayı düşünüyorum tusu hallederim o yüzden benim önemsediğim şey eğitim kalitesi yani gezip tozmak için gitmek istemiyorum ben lisede haytalık yaptım sadece son yıl derslerime çalıştım şanslıydım iyi bir puan aldım ama üniversitede bunu sürdürmeyip mesleğimin hakkını vermek istiyorum gençlikmiş maceraymış diyip istanbula gitsem bile öğreniceğim hayat tecrübesi ütü yapmaksa gereklimi ki?(soru)öte yandan cpye çok köklü diyorlar akdeniz aşık atamaz diyorlar ankarada aynı şekilde bunları dinleyince hah tamam cpyi 1. sıraya yazıyorum diyorum sonra akdenizin çok avantajı var diyip arada kalıyorum çok dandik bir okuldan mezun olduğum için üniversite tanıtımı da doğru düzgün yapılmadı bi gün ankara bi gün akdeniz bi gün şu bi gün bu diyip duruyorum ne yapmalıyım bilmiyorum akdenize gidersem "ulan puanım ankaraya yetiyordu nasıl bir malım şu ...fakültesinde adam gibi farmakoloji bile öğretilmiyor ne halt yemeye burayı tercih ettim " veya "abi ...mu vardı ne diye buraya geldinki mis gibi akdenizi bırakıp, don kilot yıkamayı çokmu istiyordun -.-" gibi olaylar yaşarmıyım diye çelişki manyağı oldum
Kullanıcı avatarı
kardes bizim zamanimizda ankara tip ilk 1700u aliyodu..simdi dustu mu tutar mi bilmiyorum ama ankarada yasamak istiyosan..tusu da zaten hallederim diyosan yazabilirsin
bizde temel bilim iyi degildi..sistem degisikligi ile daha iyi durumda diyolar bilemiyorum..
ama klinik yaklasim olarak bence cok iyi. kasarsin deliler gibi ineklersin ama hastayla karsi karsiya gelince elin ayagina dolasmaz diye dusunuyorum..sahsi kanaatim :D
Kullanıcı avatarı
drippinga yazdı:kardes bizim zamanimizda ankara tip ilk 1700u aliyodu..simdi dustu mu tutar mi bilmiyorum ama ankarada yasamak istiyosan..tusu da zaten hallederim diyosan yazabilirsin
bizde temel bilim iyi degildi..sistem degisikligi ile daha iyi durumda diyolar bilemiyorum..
ama klinik yaklasim olarak bence cok iyi. kasarsin deliler gibi ineklersin ama hastayla karsi karsiya gelince elin ayagina dolasmaz diye dusunuyorum..sahsi kanaatim :D
Bak bu kısım da önemli , sen iyisi mi ege yaz , tanıdığım mezunları her açıdan memnundu.
mdack yazdı:
drippinga yazdı:kardes bizim zamanimizda ankara tip ilk 1700u aliyodu..simdi dustu mu tutar mi bilmiyorum ama ankarada yasamak istiyosan..tusu da zaten hallederim diyosan yazabilirsin
Bak bu kısım da önemli , sen iyisi mi ege yaz , tanıdığım mezunları her açıdan memnundu.
bi seçenek daha çıktı :lol: :lol: :lol: 8O 8O 8O :smt119 :smt119 :bc: :bc: :headbash: yani bilemiyorum neden bilemiyorum yaz diyor herkes ama neden işte akdenizde şu yok bak burda bu var vs diyebilirmisiniz çok zor durumdayım bütün hayatım belki kişiliğim üniversiteye bağlı ve önemli bir karar mesleğimi sevmem iyi bir doktor olmam tamamiyle buna bağlı ve çok zorlanıyorum
En son Clerel tarafından 27.07.2012 - 23:29:21 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Eğitim kalitesi ne demek ki?
Youtubadan arkadaşından çömez asistandan belki bide vizit yaparsa hocadan öğreneceksin bi kaç şey...

Bide bu yeni girenlerin şimdiden tusu düşünmesi fikri tiici olmaya başladı...

Lise 1 de tus dershanesine yazılacaklar yakında bku çıktı...
Kullanıcı avatarı
bizim antalyali baya arkadas var..yillardir ankaraya gelislerini anlamlandirmaya calisiyorum :)
ailenin yaninda kalmak istiyosan kal tabi..mis..kafan rahat gider gelirsin..
baska sehirde ise kendi ayaklarinin ustunde kalmayi ogreniyosun..emlak dogal gaz elektrik kombi tamiri her isi bilirim mesela :D herturlu yemek :D kendi basina bi hayat isteyip istemedigine karar ver..
kalite farkindan yola cikarsan pismanlik duyarsin sanki..hatta kufredersin. o yuzden once bunlari dusun derim kardes.
önceki mesajımı editledim.İşte bende onu bilmiyorum eğitim kalitesi ne demekki bir fakültede aramam gereken özellik ne ? össyi lise1deyken düşünmediğim için orta öğretim başarı puanım 700 kişi geriye attı 2300. oldum aynı hatalarımı üniversitede yapmak istemiyorum açıkcası