Pazartesi , Ekim 21 2019
1. 2. ve 3. sinif ogrencilerine ozel...
drippinga yazdı:
Clerel yazdı:hırssız insan dünyada yoktur hırsı olmayan adam tıpı kazanamaz zaten kazansada aile zoruyla benimde hırslarım vardır elbette ama daha çok ideallerim var akdeniz tıpı yazıyorum ilk tercihe o zaman arkasına ege ankara yazarım çok teşekkür ederim fikirleriniz ve yardımlarınız için en iyisi akdeniz olacak gibi canım sıkılsa 2 adım ötede eğlence mekanları dolu zaten eğlenmeye vakit bulursak adam gibi eğlenebilirim en azından hayat ineklemekten ibaret değil sonuçta,

ben yatıyorum herkese iyi geceler :D
bu dahil tum genellemeler yanlistir diye bisey duydun mu :)
hirs ayri bisey..minimumu belki kamcilar ama icinde cok soguk duygular var..hirssiz insan olmaz ne demek :)
tibbiyelileri senden iyi tanirim saniyorum :) rahat insanlarla tip daha ogrenilesi..daha zevk alinasi..zamanla ogreneceksin zaten :)

hayirli olsun simdiden..iyi geceler :)
Üstad sakin yanlış anlama ama doktor olacaksan SABIRLI SAKIN olacaksın soğukkanlı olacaksın insana sevgi hirslarinin önünde olacak Ve fakülte hayatında ilk öğreneceğim bu fakülteye herkes profesör olarak girer amele olarak çıkar
En son ogrenecegin ise hayat asla hırslarını peşinden koşacak günlerini feda edecek kadar uzun değil acımasız zor Ve olabildiğince kısa o nedenle gül eglen mutlu ol COOOOK düşünme olacağına varır hayırlı olur

Bir dost senden tek farkı 10 yıl daha tecrubeli
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
yufus07 yazdı:
Clerel yazdı:yardımınız ve fikirleriniz için herkese teşekkür ederim akdeniz tıp
tercih yaptıysan hayırlı olsun :)yapmadıysan 2006 da aynı çelişkiyi bende yaşadım.antalyalıyım ailem antalyada ve suan ankara tıpta internüm :) eğitim sistemi falan demişssin varsa sormak istedigin bişey yardımcı olayım..
daha yapmadım sorayım o zaman ankara tıpı seçerken neyi gözettiniz yani neden ankara tıpı seçtiniz pişman oldunuzmu ankarada okurken karşılaştığınız zorluklar neydi hem tıpa çalışıp hem gurbet zor olmalı o yüzden tırsıyorum biraz ankara tıp çok zor diyorlar sizce çok faydası oldumu akdenizin eğitimi ankaradan çokmu aşşağıda takıntılı hocalar bela oluyormu sosyal aktiviteler varmı insan bunlara vakit ayırabiliyormu yani hayatınızın 6 yılını orada geçirmiş olmaktan memnunmusunuz keşke akdenize gitseydim diyormusunuz vsvs :D
Clerel yazdı:
yufus07 yazdı:
Clerel yazdı:yardımınız ve fikirleriniz için herkese teşekkür ederim akdeniz tıp
tercih yaptıysan hayırlı olsun :)yapmadıysan 2006 da aynı çelişkiyi bende yaşadım.antalyalıyım ailem antalyada ve suan ankara tıpta internüm :) eğitim sistemi falan demişssin varsa sormak istedigin bişey yardımcı olayım..
daha yapmadım sorayım o zaman ankara tıpı seçerken neyi gözettiniz yani neden ankara tıpı seçtiniz pişman oldunuzmu ankarada okurken karşılaştığınız zorluklar neydi hem tıpa çalışıp hem gurbet zor olmalı o yüzden tırsıyorum biraz ankara tıp çok zor diyorlar sizce çok faydası oldumu akdenizin eğitimi ankaradan çokmu aşşağıda takıntılı hocalar bela oluyormu sosyal aktiviteler varmı insan bunlara vakit ayırabiliyormu yani hayatınızın 6 yılını orada geçirmiş olmaktan memnunmusunuz keşke akdenize gitseydim diyormusunuz vsvs :D
Öncelikle ankara tıpı seçtiğim için hiç pişman olmadımm,ama antalya memleketim akdeniz tıpada cok severim kötülemem asla:)Tıp ankarada okunur ve ankara sağlıgında baskenti tartışmasız diye ankara istedimm:)Stajerliğimde akdeniz tıptan buraya sevk edilmiş hastam oldugunu söyleyebilirim mesela.Gercekten iyi bir tıp eğitimi almak istiyorsun anladıgım kadarıyla.temel tıp bilimlerinin muhtesem oldugunu söyleyemem ama klinik bilimlerde stajlarda gercekten eğer istersen cok iyi öğrenebilirsin.hocalarda oldukca iyiler her konuyu türkiyenin önde gelen proflarından dogrudan dinlersin ögrenirsin.Türkiyenin en büyük hastanesi ankara tıp zaten genel olarak cok fazla hasta görme sansında olacak.tekrar söylüyorum tabi eğer istersen:D zorluguna gelince ankara tıp türkiyenin en zor tıpıdır sözü eski klasik sistemde kalmıs.simdi ilk 3 sınıfta normal komite var.stajalrdada tek tek sözlüye giriyorsun.orası biraz riskli tabi herseyi bilsende hocasına göre kalma ihtimalin var.300 kişi bizim dönem yakalsık 40-50 kişi azaldık internlüğe kadar buda yüzde 15 gibi bi oran yaparki cok yüksek deil bence heryerde vardır:D ama ankara tıpın sistemi cok sık değişir temel bilimlerdede sözlü sistemine dönerlerse eskisi gibi bilemem:D son olarak 6 yılımı ankarada geçirmekten memnunum çünkü gece hayatını sevmem ankaranın tek derdi odur bi istanbul izmir değildir o anlamda.ama benim için sorun değil sonucta baskent ve büyük bir sehir ne ararsan bulabilirsin..yazın memleketin antalyadasın zaten denizde orda sorun yok:D yolun açık olsun...