Pazar , Ekim 20 2019
1. 2. ve 3. sinif ogrencilerine ozel...
ben sınavda 2300. oldum antalyada yaşıyorum sizce ankara tıp fakültesine gitmem benim yararımamı olur çok zorluk çeksemde buna değermi :?: diğer yandan akdeniz tıp eğitim kalitesi olarak ankara kadar iyimidir :?: ikilemde kaldımda çoğu kişi akdenizi öneriyor rahat edersin mis gibi şehir ankara soğuk gibi şeyler diyor bazılarıda ankaranın eğitimi çok iyidir herkes boşunamı ankaradaki tıplara gitmeye çalışıyor diyor ne yapmalıyım lütfen yardım edin
Kullanıcı avatarı
Clerel yazdı:ben sınavda 2300. oldum antalyada yaşıyorum sizce ankara tıp fakültesine gitmem benim yararımamı olur çok zorluk çeksemde buna değermi :?: diğer yandan akdeniz tıp eğitim kalitesi olarak ankara kadar iyimidir :?: ikilemde kaldımda çoğu kişi akdenizi öneriyor rahat edersin mis gibi şehir ankara soğuk gibi şeyler diyor bazılarıda ankaranın eğitimi çok iyidir herkes boşunamı ankaradaki tıplara gitmeye çalışıyor diyor ne yapmalıyım lütfen yardım edin
AKDENİZ CANDIR
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
aslında ege tıp cerrahpaşa tıpıda düşünmüyor değilim herkes cerrahpaşayı kötülüyor bana çok boşluk var iyi eğitim vermiyorlar gibi bilemiyorum tek derdm doğru dürüst bir eğitim alabilmek kendimi geliştirmeye fırsat bulabilmek ben çalışırken yok üniversitenin farmakolojisi niye böyle şurası niye şöyle kötü gibi vıttırıvızzık şeylere kafa yormak istemiyorum açıkcası sizce cerrahpaşayımı yazmalıyım akdenizimi ankarayımı
cerrahpaşada eğitimin kalitesiz olduğunu söylediler internlerin çok yetersiz olduklarını söylediler 6. yıl çok boş bırakıp tusa hazırlanmalarına fırsat veriyorlarmış bu yüzden tus başarısı iyi diyorlar eğitimi iyi değil diyorlar bilmiyorum türkiyede hacettepe 1 cerrahpaşa 2 dir isim olarak ama bu anlatılanlar cpyi baya yeriyor hem istanbulda yaşamın zorluğundan bahsediyor herkes tıp zaten zor istanbul zor yurt zor diyor
En son Clerel tarafından 27.07.2012 - 21:44:32 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Clerel yazdı:aslında ege tıp cerrahpaşa tıpıda düşünmüyor değilim herkes cerrahpaşayı kötülüyor bana çok boşluk var iyi eğitim vermiyorlar gibi bilemiyorum tek derdm doğru dürüst bir eğitim alabilmek kendimi geliştirmeye fırsat bulabilmek ben çalışırken yok üniversitenin farmakolojisi niye böyle şurası niye şöyle kötü gibi vıttırıvızzık şeylere kafa yormak istemiyorum açıkcası sizce cerrahpaşayımı yazmalıyım akdenizimi ankarayımı
koçum yaz ctf yi bana dua edersin
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Clerel yazdı:cerrahpaşada eğitimin kalitesiz olduğunu söylediler internlerin çok yetersiz olduklarını söylediler 6. yıl çok boş bırakıp tusa hazırlanmalarına fırsat veriyorlarmış bu yüzden tus başarısı iyi diyorlar eğitimi iyi değil diyorlar bilmiyorum türkiyede hacettepe 1 cerrahpaşa 2 dir isim olarak ama bu anlatılanlar cpyi baya yeriyor hem istanbulda yaşamın zorluğundan bahsediyor herkes tıp zaten zor istanbul zor yurt zor diyor
Onu diyenler halt etmişler bence...Bu arada TUS önemli olan gerisi tırı vırı pratisyelik için girmiyosun heralde tıp fakültesine... Bırak intrönlüğü gevşek olsun noolmuş hiç sorun değil bence...

Yanlız şunu söyliyeyim Marmarayı düşünme bence , şehrin çook dışına taşındı hastanesi , eski konumu iyiydi ama şimdi hiç değil....

Not: 19 mayıs mezunuyum.
pickwian yazdı:tıp yazma.

not: cerrahpaşa mezunuyum.
türkiye şartlarında daha iyi bir meslek yok millet ilk 10.000 e girip tıp yazmak için yırtınıyor ben üniversite beğenmiyorum benimkide ilginç.

odtü elektrik elektronik düşündüm bir kaç gün önce gözüm kapalı tıpa gitmemek için iş ilanlarına baktım aradım sordum odtü mezunuyum dedim vs 2.5-3 milyar max söylüyorlar ve 3 yıl minimum iş tecrübesi istiyorlar 7 yıl eder buda tıpı çoktan bitirmiş oluyorum 7 yıla 3000 lira ise türkiye şartlarında (annem babam öğretmen) sadece yaşamaya yeter.

Ailem antalyada bunun bana çok yararının olacağını söylüyorlar sınav döneminde yemek için endişe etmessin lisedeki gibi yaşar gidersin diyorlar ankaraya gereksiz olacak kadar zor diyorlar akdenizde kendin emek verirsen cp veya ankarada olman gerekmez diyorlar
Kullanıcı avatarı
Clerel yazdı:

türkiye şartlarında daha iyi bir meslek yok millet ilk 10.000 e girip tıp yazmak için yırtınıyor ben üniversite beğenmiyorum benimkide ilginç.

Ailem antalyada bunun bana çok yararının olacağını söylüyorlar sınav döneminde yemek için endişe etmessin lisedeki gibi yaşar gidersin diyorlar ankaraya gereksiz olacak kadar zor diyorlar akdenizde kendin emek verirsen cp veya ankarada olman gerekmez diyorlar
http://www.eksisozluk.com/show.asp?t=%C ... nda+okumak
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Clerel yazdı:

odtü elektrik elektronik düşündüm bir kaç gün önce gözüm kapalı tıpa gitmemek için iş ilanlarına baktım aradım sordum odtü mezunuyum dedim vs 2.5-3 milyar max söylüyorlar ki bu türkiye şartlarında (annem babam öğretmen) sadece yaşamaya yeter.

ana sayfada 'bütün doktorlar mutsuz' diye bi başlık açılmış, bu yüzden mutsuzlar işte, hepimiz garanti tek meslek bu gözüyle bakıp yazıyoruz. evet şuan için yazılması en mantıklı meslek grubu olarak görünüyo, ama son bir iki seneyi de dahil ederek yeni yazacaklar için çok parlak olduğunu düşünmüyorum. ben gümüşhane dh. de çalıştım, 50 tane uzman vardı. 30 bin nüfüslu bir yer burası. yani ilerde çok fazla doktor olcak gibi görünüyo heryer tıp fakültesi deli gibi mezun çıkıyor. bunları da hesaba kat 6 sene sonra ne olur diye? sorunun cerrahpaşa istanbul kısmına cevap verecek olursam, bir öğrenci kesinlikle hayatının bir döneminde istanbulda yaşamalı bence. insanı herşeye hazırlayan bir şehir burası. cerrahpaşanın eğitimi evet yalandır, ilk 2 sene zorlar fizyo anatomi pato da benim dönemimde sınıfın yarıdan fazlası kalmıştı ama sonrasını yatarak geçirebilirsin, yok öğrencem illa dersen tamamen kendi çaban gerekir. hevesin yoksa hiç bişi bilmeden mezun olmuş bulursun kendini. illa tıp yazıcam diyorsan istanbuldakileri tercih etmelisin bence, akdenizi bilmem, ankara nın da çok zor olduğu söylenir hep. girebilirsen çapa derim. yani şehir; istanbul. fakülte; cerrahpaşa dışı.
Kullanıcı avatarı
pickwian yazdı:
Clerel yazdı:

odtü elektrik elektronik düşündüm bir kaç gün önce gözüm kapalı tıpa gitmemek için iş ilanlarına baktım aradım sordum odtü mezunuyum dedim vs 2.5-3 milyar max söylüyorlar ki bu türkiye şartlarında (annem babam öğretmen) sadece yaşamaya yeter.

ana sayfada 'bütün doktorlar mutsuz' diye bi başlık açılmış, bu yüzden mutsuzlar işte, hepimiz garanti tek meslek bu gözüyle bakıp yazıyoruz. evet şuan için yazılması en mantıklı meslek grubu olarak görünüyo, ama son bir iki seneyi de dahil ederek yeni yazacaklar için çok parlak olduğunu düşünmüyorum. ben gümüşhane dh. de çalıştım, 50 tane uzman vardı. 30 bin nüfüslu bir yer burası. yani ilerde çok fazla doktor olcak gibi görünüyo heryer tıp fakültesi deli gibi mezun çıkıyor. bunları da hesaba kat 6 sene sonra ne olur diye? sorunun cerrahpaşa istanbul kısmına cevap verecek olursam, bir öğrenci kesinlikle hayatının bir döneminde istanbulda yaşamalı bence. insanı herşeye hazırlayan bir şehir burası. cerrahpaşanın eğitimi evet yalandır, ilk 2 sene zorlar fizyo anatomi pato da benim dönemimde sınıfın yarıdan fazlası kalmıştı ama sonrasını yatarak geçirebilirsin, yok öğrencem illa dersen tamamen kendi çaban gerekir. hevesin yoksa hiç bişi bilmeden mezun olmuş bulursun kendini. illa tıp yazıcam diyorsan istanbuldakileri tercih etmelisin bence, akdenizi bilmem, ankara nın da çok zor olduğu söylenir hep. girebilirsen çapa derim. yani şehir; istanbul. fakülte; cerrahpaşa dışı.
şimdi yazdıklarımı okudum da hepsini boşver. bunlar bana göre yazılmış şeyler. tıp fak. den beklentin nedir önemli olan o. tercihini de ona göre yapmalısın.
aklını kullan cerrahpaşa yaz daha rahat oku daha rahat tusa hazırlan gerçi hacettepe ve ankara mezunları tusu kazanamayınca bile intörnlükleri ağır geçtiği için periferde zorlanmıyorlar ama tus daha önemli cerrahpaşa hem eğitim olarak da onlardan geri değil ama öğrencilere yaklaşım daha insani şartlar kötünün iyisi olarak cerrahpaşa da nerden mi biliyorum diyorsanız bizden son sınıfta genelde intörlüğü yapmak için cerrahpaşaya gidilir fark bariz olarak görülür