Salı , Ekim 15 2019
1. 2. ve 3. sinif ogrencilerine ozel...

Re: Dönem 3 Olacak Öğrenciye Önerileriniz...

#1778289  gönderen rmzn1
 03.06.2012 - 23:47:30
Perifer yazdı:
rmzn1 yazdı:Adam ders konusunda danışmış başka yorum istemiyorum diye de belirtmiş yine de bir sürü saçma s.alak yorum. Klasik türk zihniyeti kızların peşinden koş yok salyaların aksın gez ye iç kudur. Hayatın amacı bu sanki hey allahım ya. Arkadaşım sen de muhtemelen derece falan hedefliyorsun öğrenme falan hikaye asistan olunca hepsini öğrenecen zaten. Madem çok heveslisin al gördüğün derslerin tus kitaplarını 1-2 kere tekrar et sana yeter çok da abartma bıkkınlık gelmesin
Sağolasın abi de öğreniliyor be abi.
:) öğren tabiki de öncelikli amaç tus doğruya doğru
Kullanıcı avatarı

#1778317  gönderen Perifer
 03.06.2012 - 23:54:04
rmzn1 yazdı:
Perifer yazdı:
rmzn1 yazdı:Adam ders konusunda danışmış başka yorum istemiyorum diye de belirtmiş yine de bir sürü saçma s.alak yorum. Klasik türk zihniyeti kızların peşinden koş yok salyaların aksın gez ye iç kudur. Hayatın amacı bu sanki hey allahım ya. Arkadaşım sen de muhtemelen derece falan hedefliyorsun öğrenme falan hikaye asistan olunca hepsini öğrenecen zaten. Madem çok heveslisin al gördüğün derslerin tus kitaplarını 1-2 kere tekrar et sana yeter çok da abartma bıkkınlık gelmesin
Sağolasın abi de öğreniliyor be abi.
:) öğren tabiki de öncelikli amaç tus doğruya doğru
Tus için açmamıştım abi , tus olsa tusa özel diye bir başlık vardı ona açardım. :D
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#1778322  gönderen euthanatos
 03.06.2012 - 23:54:35
robins oku, vaktin olursa tekrar oku. robinsi kavradıktan sonra işler çok kolaylaşıyor. fizyo patolojinin üstüne kalanı oturtursun çok rahat olur. bence atlasa gerek yok. kendi görüp çizdiğin en iyi atlas. konuyu bilince ne göreceğini tahmin edeceksin zaten. (yazdıklarından histolojinin çok iyi olduğunu tahmin ediyorum )
bir de farmakoloji bakabilirsin. yabancılık çekmemek adına, bu konuda nacizhane tavsiyem farmayı tus kitabından bakman olur. çok sık değişiyor bir de çabuk unutuluyor. ihsan hocanın kitabını tavsiye ederim. ha onu çalıştıktan sonra daha fazlasını istersen o zamaan textbook bakarsın.
bir de mesela diyabet gibi kby gibi sık görülen vakaları fizyopatosunu hallettikten ve ilaçları kavradıktan sonra kendi textbooklarından okuyup klinikleriyle birleştirirsen geriye fazla bir şey kalmaz :)
buraya kadar olan senin sorunun cevaplaya bildiğim kısmıydı. ancak arkadaşlara hak verdiğim kısım; tamam hatun işleri olmasa bile iyi bir doktor sosyalleşebilen doktordur.arasıra insan içine çıkmayı da unutma çünkü hayatımız onlarla geçiyor :)
Kullanıcı avatarı

#1778340  gönderen Perifer
 03.06.2012 - 23:57:53
euthanatos yazdı:robins oku, vaktin olursa tekrar oku. robinsi kavradıktan sonra işler çok kolaylaşıyor. fizyo patolojinin üstüne kalanı oturtursun çok rahat olur. bence atlasa gerek yok. kendi görüp çizdiğin en iyi atlas. konuyu bilince ne göreceğini tahmin edeceksin zaten. (yazdıklarından histolojinin çok iyi olduğunu tahmin ediyorum )
bir de farmakoloji bakabilirsin. yabancılık çekmemek adına, bu konuda nacizhane tavsiyem farmayı tus kitabından bakman olur. çok sık değişiyor bir de çabuk unutuluyor. ihsan hocanın kitabını tavsiye ederim. ha onu çalıştıktan sonra daha fazlasını istersen o zamaan textbook bakarsın.
bir de mesela diyabet gibi kby gibi sık görülen vakaları fizyopatosunu hallettikten ve ilaçları kavradıktan sonra kendi textbooklarından okuyup klinikleriyle birleştirirsen geriye fazla bir şey kalmaz :)
buraya kadar olan senin sorunun cevaplaya bildiğim kısmıydı. ancak arkadaşlara hak verdiğim kısım; tamam hatun işleri olmasa bile iyi bir doktor sosyalleşebilen doktordur.arasıra insan içine çıkmayı da unutma çünkü hayatımız onlarla geçiyor :)
Hocam , histolojide sıkıntılarım var , preparatları tanıyabiliriyorum ama daha çok teorik eksikliklierim var onun için bu yazı histolojiye geniş bir yer açmayı düşünüyorum.

İnsan içine karşırırım , biraz asosyalimdir sadece. :)
Kullanıcı avatarı

#1778344  gönderen Perifer
 03.06.2012 - 23:58:22
candelabra yazdı:
Perifer yazdı:
candelabra yazdı:tus için ne istiyorsun?
Bu nasıl bi soru oldu tam anlamadım.
aman ne yazdığımı bilmiyom uzmanlık için hangisini düşünüyosun merak ettim.
Biyokimya
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#1778354  gönderen Perifer
 04.06.2012 - 00:00:56
candelabra yazdı:
Perifer yazdı:
candelabra yazdı:aman ne yazdığımı bilmiyom uzmanlık için hangisini düşünüyosun merak ettim.
Biyokimya
süpersin beyincerrahı demenden korkuyordum :)

:D
Kullanıcı avatarı

#1822733  gönderen Perifer
 26.06.2012 - 09:18:50
Acaba hangisini yapsam ;
7. Basım Robins Patoloji 1500 sayfadan fazla , 300 liradan fazla acaba bu kitabı mı alsam yoksa , kütüphaneden bu kitabı alıp fotokopisini çektirip , 50 liralık Robins Patoloji Atlası var 7. Basım textbook'uyla uyumlu olan , atlası mı alsam .
Yani :
300 liralık textbook mu yoksa fotokobi (+) patoloji atlası mı ?

Ayrıca , farmakoloji için hangi textbook öneriniz olur , onunda fotokopisi olur mu ?
Kullanıcı avatarı

#1822747  gönderen tuatte
 26.06.2012 - 09:35:59
Perifer yazdı:Allah izin verirse Dönem-3 Öğrencisi olacağım , hangi derslere hangi textbookları önerirsiniz , daha başka neler önerirsiniz , bu yaza derslerle ilgili planlarım var mesela , yaz tatili için neler önerirsiniz ?
Yaz için ; histoloji , fizyoloji , biyokimyaya daha derinlemesine çalışmayı düşünüyorum.
(Not : Yat , gez , toz şeklinde cevaplar olmazsa sevinirim ) :)
YAZMA Diye belirttiğin şeyler yapman gerekenler çünkü ilerde zaten hiç yapamayacaksın
dönem 4 ten sonra daha sıkı programa gecmelisin
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#1822750  gönderen zexuwar
 26.06.2012 - 09:36:35
atlası fotokopi çektir textbuku da ikinci el al farmakoloji için de bi atlas var onu al ama fotokopisi çekilmez o çok kalın ama mutlaka al. olm ne biçim sorular bunlar ya. bişey demiyim diyorum. gençler heyecandan ne soracağını şaşırmıştır diyorum ama olmuyor. fotokopi mi çektirsem demiş ya. şimdi burası doktor forumu ve bende doktor adayıyım istediğimi sorabilirim diye düşündüğün sana bişey demeye gelmez de neyse tutamadım kendimi.tamam sakinim
Kullanıcı avatarı

#1822757  gönderen tuatte
 26.06.2012 - 09:45:26
Perifer yazdı:Acaba hangisini yapsam ;
7. Basım Robins Patoloji 1500 sayfadan fazla , 300 liradan fazla acaba bu kitabı mı alsam yoksa , kütüphaneden bu kitabı alıp fotokopisini çektirip , 50 liralık Robins Patoloji Atlası var 7. Basım textbook'uyla uyumlu olan , atlası mı alsam .
Yani :
300 liralık textbook mu yoksa fotokobi (+) patoloji atlası mı ?

Ayrıca , farmakoloji için hangi textbook öneriniz olur , onunda fotokopisi olur mu ?
sende dr olacaksın
yarın bir gün sende bir kitap yazarsın insanlar fotokopi çektirir o zaman anlarsın emek hırsızlığı nasıl bi şey