Cumartesi , Ekim 19 2019
1. 2. ve 3. sinif ogrencilerine ozel...
Kullanıcı avatarı

Re: Dönem 3 Olacak Öğrenciye Önerileriniz...

#1777552  gönderen Perifer
 03.06.2012 - 21:22:56
muon yazdı:
Perifer yazdı:Allah izin verirse Dönem-3 Öğrencisi olacağım , hangi derslere hangi textbookları önerirsiniz , daha başka neler önerirsiniz , bu yaza derslerle ilgili planlarım var mesela , yaz tatili için neler önerirsiniz ?
Yaz için ; histoloji , fizyoloji , biyokimyaya daha derinlemesine çalışmayı düşünüyorum.
(Not : Yat , gez , toz şeklinde cevaplar olmazsa sevinirim ) :)
tus için mi,öğrenmek için mi?
Öğrenmek için , öğrenmek amacım olmasa direk gider tus kitaplarından çalışırdım. Tus olsa amacım , Mark's , Lehninger biyokimya kitaplarını okumazdım.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#1777556  gönderen hirskupu
 03.06.2012 - 21:24:20
Perifer yazdı:
muon yazdı:
Perifer yazdı:Allah izin verirse Dönem-3 Öğrencisi olacağım , hangi derslere hangi textbookları önerirsiniz , daha başka neler önerirsiniz , bu yaza derslerle ilgili planlarım var mesela , yaz tatili için neler önerirsiniz ?
Yaz için ; histoloji , fizyoloji , biyokimyaya daha derinlemesine çalışmayı düşünüyorum.
(Not : Yat , gez , toz şeklinde cevaplar olmazsa sevinirim ) :)
tus için mi,öğrenmek için mi?
Öğrenmek için , öğrenmek amacım olmasa direk gider tus kitaplarından çalışırdım. Tus olsa amacım , Mark's , Lehninger biyokimya kitaplarını okumazdım.
yemin ederim sana 30 yaşına geldiğinde köpekler gibi pişman ola caksın
Kullanıcı avatarı

#1777563  gönderen muon
 03.06.2012 - 21:25:05
öğrenmek içinse tüm bölümlerin baba kitapları var,onları okuyacaksınız mecburen.ama her bölüm başlı başına bir tıp disiplini,zor onun için.yapılacak en iyi şey becerebiliyorsanız,her bölümden ilgili kitabı bulacaksınız ve okuyacaksınız.bunun için de her bölümün ilgilisine sorabilirsiniz.
kardiyoloji için heart veya topol okuyun mesela.
Kullanıcı avatarı

#1777565  gönderen korsakov
 03.06.2012 - 21:25:24
hirskupu yazdı:
Perifer yazdı:
muon yazdı: tus için mi,öğrenmek için mi?
ayrıca çevresinde her gördüğü kıza da salyaları akarak bakacak!
Kullanıcı avatarı

#1777575  gönderen Perifer
 03.06.2012 - 21:26:40
hirskupu yazdı:
Perifer yazdı:
muon yazdı: tus için mi,öğrenmek için mi?
Bugüne kadar gezmedim de tozmadım da kız arkadaşımda olmadı , pişman da olmadım ; ama nöroendokrin kurulunda Guyton'un 200 sayfalık nöro kısmının tamamını okuyamadım diye çok pişman oldum .

#1777604  gönderen hirskupu
 03.06.2012 - 21:30:43
korsakov yazdı:
hirskupu yazdı:
Perifer yazdı: Öğrenmek için , öğrenmek amacım olmasa direk gider tus kitaplarından çalışırdım. Tus olsa amacım , Mark's , Lehninger biyokimya kitaplarını okumazdım.
yok bulur harper biyokimya bbitiren birini,lehninger la arasındaki farkları tartışa tartışa sürünüp pardon gecinip giderler,e terminal döneme geldiklerinde anca biter zati.
Şaka bi tarafa kardeşim,akademisyen olmayı düşünyosanda,fakültede harika olmayı planlıyosanda yine deniz yine kum yine kız derim arkadaşım.Sen tüm tıp literatürünü tarasanda sonuçta şu ninemin ilaçlarını yazıve birer kutu diyen bi kesimle muhattap olacaksın.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#1777624  gönderen Perifer
 03.06.2012 - 21:34:27
hirskupu yazdı:
korsakov yazdı:
hirskupu yazdı:yemin ederim sana 30 yaşına geldiğinde köpekler gibi pişman ola caksın
yok bulur harper biyokimya bbitiren birini,lehninger la arasındaki farkları tartışa tartışa sürünüp pardon gecinip giderler,e terminal döneme geldiklerinde anca biter zati.
Şaka bi tarafa kardeşim,akademisyen olmayı düşünyosanda,fakültede harika olmayı planlıyosanda yine deniz yine kum yine kız derim arkadaşım.Sen tüm tıp literatürünü tarasanda sonuçta şu ninemin ilaçlarını yazıve birer kutu diyen bi kesimle muhattap olacaksın.
Yine de teşekkürler.

#1777647  gönderen hirskupu
 03.06.2012 - 21:37:08
Perifer yazdı:
hirskupu yazdı:
Perifer yazdı: Öğrenmek için , öğrenmek amacım olmasa direk gider tus kitaplarından çalışırdım. Tus olsa amacım , Mark's , Lehninger biyokimya kitaplarını okumazdım.
Bugüne kadar gezmedim de tozmadım da kız arkadaşımda olmadı , pişman da olmadım ; ama nöroendokrin kurulunda Guyton'un 200 sayfalık nöro kısmının tamamını okuyamadım diye çok pişman oldum .
HMMM ozaman doğum gününü yada miladını merakla bekliyoruz,ellerindekileri yavaşça bırak,pencereye yönel,perdeyi hafif arala,ve gökyüzüne bak,burası dünya.Site kapanmaz yaşarsa o güne kadar,muhtemelen 5-6 yıl sonra bunları okuyunca değişik duygulara kapılacaksın.Geçmişimi gördüğüm biri olarak mevzun dikkatimi çekti,ben guytonda harperda dönnem 4 te 3 ay boyunca tuvalet kağıdı ihtiyacımı karşıladı,pişmanmyım?hakeza,işe yaradılar
Kullanıcı avatarı

#1777673  gönderen Perifer
 03.06.2012 - 21:43:14
hirskupu yazdı:
Perifer yazdı:
hirskupu yazdı:yemin ederim sana 30 yaşına geldiğinde köpekler gibi pişman ola caksın
HMMM ozaman doğum gününü yada miladını merakla bekliyoruz,ellerindekileri yavaşça bırak,pencereye yönel,perdeyi hafif arala,ve gökyüzüne bak,burası dünya.Site kapanmaz yaşarsa o güne kadar,muhtemelen 5-6 yıl sonra bunları okuyunca değişik duygulara kapılacaksın.Geçmişimi gördüğüm biri olarak mevzun dikkatimi çekti,ben guytonda harperda dönnem 4 te 3 ay boyunca tuvalet kağıdı ihtiyacımı karşıladı,pişmanmyım?hakeza,işe yaradılar
Farklı bir bakış açısı , saygı duymak lazım.
bence dersleri de abartma sosyalliği de dengeyi kur. ikisinden birini aksatma. başarılı olan bir çok hocamız bunları yapabilmiş insanlar zaten. dahiliye için de cecil oku bence harrison da var 3 için pek tavsiye etmiyorlar ama bence sen okuyabilirsin :) robbinsi zaten okumalısın. gerisi çok da önemli değil, stajlarda bakarsın çok istersen textbooklara.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#1778198  gönderen rmzn1
 03.06.2012 - 23:31:45
Adam ders konusunda danışmış başka yorum istemiyorum diye de belirtmiş yine de bir sürü saçma s.alak yorum. Klasik türk zihniyeti kızların peşinden koş yok salyaların aksın gez ye iç kudur. Hayatın amacı bu sanki hey allahım ya. Arkadaşım sen de muhtemelen derece falan hedefliyorsun öğrenme falan hikaye asistan olunca hepsini öğrenecen zaten. Madem çok heveslisin al gördüğün derslerin tus kitaplarını 1-2 kere tekrar et sana yeter çok da abartma bıkkınlık gelmesin
Kullanıcı avatarı

#1778273  gönderen Perifer
 03.06.2012 - 23:44:47
rmzn1 yazdı:Adam ders konusunda danışmış başka yorum istemiyorum diye de belirtmiş yine de bir sürü saçma s.alak yorum. Klasik türk zihniyeti kızların peşinden koş yok salyaların aksın gez ye iç kudur. Hayatın amacı bu sanki hey allahım ya. Arkadaşım sen de muhtemelen derece falan hedefliyorsun öğrenme falan hikaye asistan olunca hepsini öğrenecen zaten. Madem çok heveslisin al gördüğün derslerin tus kitaplarını 1-2 kere tekrar et sana yeter çok da abartma bıkkınlık gelmesin
Sağolasın abi de öğreniliyor be abi.