Cumartesi , Ekim 19 2019
1. 2. ve 3. sinif ogrencilerine ozel...
Kullanıcı avatarı

Re: Tıptan yıldım ,hem de bu kadar erken

#1661538  gönderen drmhmd
 08.04.2012 - 16:50:08
terarosa yazdı:merhaba abilerim ablalarım,serüvenin daha çok başında yeni yetme ,mini mini1 ler çalışkan 2 ler modunda ,daha tıp kazandık holeey evrelerinin yeni atlatılıp tıp fakültesinin gerçekten ne olduğunu yavaş yavaş kavramaya başlanılan bir dönemde öğrenciyim.yüce devletimizin bütün tıp fakültelerinde ingilizce sınıfı olsun politikasının ürünü yeni açılan bir bölümdeyim.ölümüne moralim bozuluyor,her hafta en az birkez depresyon atakları geçiriyorum.kendimi zar zor telkinlerle ayakta tutuyorum.en az 20 kere yeniden öss düşündüm.ama elbetteki işler o kadar kolay yürümüyo,hadi ben çekip gidiyorum deyip basamıyorum istifamı :D hem öss ye tekrar girmek çok zor, hem de bundan sonrasında yaşayacağım şeyleri kestirip pişman olabilirliğimi öngörmek pek mümkün değil.durumumu sizlere birkeç argüman ile daha da açayım:
BENİ TIPTAN UZAKLAŞTIRAN FAKTÖRLER:
1.tıptaki ders yoğunluğunun aşırı derecede yorması
2. benim tembel yapım
3.sosyal hayatın sıfıra yaklaşması
4.memleketimdeyim ve mecburen AİLEMLE YAŞIYORUM :(
5.20 kişilik bir sınıfta eğitim ve 12 sinin yabancı olmasından dolayı yaşanılan iletişim sorunları
6.ingilizce pdöye hazırlanmamın beklenmesi(samsundayım)
7.türkiyede doktorluk yapmanın hakkaten değmeyeceğini düşünmem(bu aydınlanmamda bu sitenin katkısı büyük :D )
TIPIN SEVİMLİ OLABİLECEK YANLARI
1.almanyaya kapağı atarmıyım atsam baya sağlam olur,kişisel sebeplerim de var almanyayı düşünmek için biraz da almanca
2.yine amerika,ingiltere,avusturya bi ihtimal gidermiyim fikri?
bırak tıpı tekrar sınava gir
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#1661572  gönderen terarosa
 08.04.2012 - 18:13:34
saygıdeğer abilerim ablalarım
öncelikle hepinize kale alıp cevap vererek yorum yaptığınız için teşekkür ederim .ama ne yalan söyleyeyim bu sitenin tarzı ,konulara yaklaşım şekli çok sert,yada bana öyle geliyo.tabi ki de size şuan bizim durumumuzdakiler(çünkü biliyorumki böyle düşünceleri olan binlerce öğrenci vs. var)sizi kızdırabilir ,gençlik te hiç zora gelemiyor şeklinde düşündürtebilir.bide şöyle düşünün kim kimin ne çektiğini /ne hissettiğini bilebilir ki?yani herkesin işi kendine zor,hatta bu durumla hergün karşılaşıyoruz,bir üst sınıfta olan bir alttakine ohoo buda ne ki ,sen seneye gör demiyomu,çalışan okuyana ohoo rahatsınız çalışmaya başlayında patrondan neler çekicen demiyomu?yani sözüm meclisten dışarı hergün mütemadiyen başkalarının sıkıntılarını küçümsüyoruz.ki böyle bir konunun sadece benimle de bir ilgisi yoktur,çünkü ben binlerce tıp öğrencisi içinde bir x kişisiyim;bu yüzden bu tarz tartışmaları yaparken olayları geneli kapsayacak şekilde ele almak takınılacak en doğru tavır.subjektif aşırı tepkiler olumlu /olumsuz manada sadece meseleleri yanlış anlamamıza yol açar .tabi ki hiçkimse başkasının tek sözüyle hayatını tümden değiştirecek kararları almıyo , o yüzden elden geldiğince duygusal olmaktan uzak konuyu artılarıyla eksileriyle doğruları yansıtacak bir biçimde ele almak lazım ki insanlar yanlış bilgilenmesin,yanlış kanılara kapılmasın,kimbilir belki başka insanlar da bu tarz ikilemlere düşmüşlerdir ve akıl danışacak ,fikir alacak mecralar arıyolardır .
baştan belirteyim kimseye atfen yada cevaben yazmadım sadece içimden geçen fikirler,polemik malzemesi olmak istemiyorum çünkü çok şahit oldum burda forumun yarısı birbiriyle kavgalı nerdeyse :D
Kullanıcı avatarı

#1661622  gönderen Carlito
 08.04.2012 - 19:06:37
terarosa yazdı:saygıdeğer abilerim ablalarım
öncelikle hepinize kale alıp cevap vererek yorum yaptığınız için teşekkür ederim .ama ne yalan söyleyeyim bu sitenin tarzı ,konulara yaklaşım şekli çok sert,yada bana öyle geliyo.tabi ki de size şuan bizim durumumuzdakiler(çünkü biliyorumki böyle düşünceleri olan binlerce öğrenci vs. var)sizi kızdırabilir ,gençlik te hiç zora gelemiyor şeklinde düşündürtebilir.bide şöyle düşünün kim kimin ne çektiğini /ne hissettiğini bilebilir ki?yani herkesin işi kendine zor,hatta bu durumla hergün karşılaşıyoruz,bir üst sınıfta olan bir alttakine ohoo buda ne ki ,sen seneye gör demiyomu,çalışan okuyana ohoo rahatsınız çalışmaya başlayında patrondan neler çekicen demiyomu?yani sözüm meclisten dışarı hergün mütemadiyen başkalarının sıkıntılarını küçümsüyoruz.ki böyle bir konunun sadece benimle de bir ilgisi yoktur,çünkü ben binlerce tıp öğrencisi içinde bir x kişisiyim;bu yüzden bu tarz tartışmaları yaparken olayları geneli kapsayacak şekilde ele almak takınılacak en doğru tavır.subjektif aşırı tepkiler olumlu /olumsuz manada sadece meseleleri yanlış anlamamıza yol açar .tabi ki hiçkimse başkasının tek sözüyle hayatını tümden değiştirecek kararları almıyo , o yüzden elden geldiğince duygusal olmaktan uzak konuyu artılarıyla eksileriyle doğruları yansıtacak bir biçimde ele almak lazım ki insanlar yanlış bilgilenmesin,yanlış kanılara kapılmasın,kimbilir belki başka insanlar da bu tarz ikilemlere düşmüşlerdir ve akıl danışacak ,fikir alacak mecralar arıyolardır .
baştan belirteyim kimseye atfen yada cevaben yazmadım sadece içimden geçen fikirler,polemik malzemesi olmak istemiyorum çünkü çok şahit oldum burda forumun yarısı birbiriyle kavgalı nerdeyse :D
Geçer geçer. Burada quaker'in dediği gibi sivri dilli arkadaşlar var ama sen sen olmaya devam ettikten sonra kimse bir şey demez. Agresif ve iyi niyetli insanlar topluluğuyuz. Eleştiriye açık ol, kavga çıkarmak için yazan adama da yokmuş gibi davran olay bu.
Kullanıcı avatarı

#1661643  gönderen quaker
 08.04.2012 - 19:51:16
Carlito yazdı:
terarosa yazdı:saygıdeğer abilerim ablalarım
Geçer geçer. Burada quaker'in dediği gibi sivri dilli arkadaşlar var ama sen sen olmaya devam ettikten sonra kimse bir şey demez. Agresif ve iyi niyetli insanlar topluluğuyuz. Eleştiriye açık ol, kavga çıkarmak için yazan adama da yokmuş gibi davran olay bu.
+1