Salı , Ekim 22 2019
1. 2. ve 3. sinif ogrencilerine ozel...

Re: ÜDS MAĞDURUYUM :((

#1465605  gönderen mecburum
 31.10.2011 - 12:50:54
receteci yazdı:Arkadaşlar bilim sınavından 65,5 aldım ama ingilizceden bir soru ile kaldım yani 48 aldım :(( bugün arkadaşlarımdan çok üzücü bir haber öğrendim. ÜDS sınav sonucu 2012 Nisan TUS başvuru tarihi olan ....../.../2012 tarihine kadar açıklanırlarsa ÜDS'den 50 ve üzeri alanlar 2012 Nisan TUS yabancı dil sınavından muaf olucaklardır. Eğer sınav sonucu TUS başvuru tarihi bittikten sonra açıklanırsa muaf sayılmayacak olup ÜDS'den alacakları başarılı sonuç ancak 2011 Eylül TUS ve daha sonraki TUS yabancı dil sınavları içimn muafiyetlik sağlayacaktır diye bir açıklamada bulunuldu. Bu durum benim çok moralimi bozdu. Ben KPDS başvuru tarihini kaçırdığımdan dolayı bu sınava da giremeyeceğim, ÖSYM eğer 2012 Nisan TUS başvuru tarihi olan ....../.../2012 tarihine kadar açıklamaz ise ben ancak Eylül 2012' ye girebileceğim. Bu konuyla ilgili mail ya da faks yoluyla bu mağduriyetin giderilmesi için destek olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler. Bizi bizden başka kimse anlamaz :((
Arkadaşın belirttiği olay doğru benim çevremde de öyle insanlar var maalesef bu saçmalığa son verilmeli bence :(

Re: ÜDS MAĞDURUYUM :((

#1465618  gönderen drumutvar
 31.10.2011 - 13:10:43
mecburum yazdı:
receteci yazdı:Arkadaşlar bilim sınavından 65,5 aldım ama ingilizceden bir soru ile kaldım yani 48 aldım :(( bugün arkadaşlarımdan çok üzücü bir haber öğrendim. ÜDS sınav sonucu 2012 Nisan TUS başvuru tarihi olan ....../.../2012 tarihine kadar açıklanırlarsa ÜDS'den 50 ve üzeri alanlar 2012 Nisan TUS yabancı dil sınavından muaf olucaklardır. Eğer sınav sonucu TUS başvuru tarihi bittikten sonra açıklanırsa muaf sayılmayacak olup ÜDS'den alacakları başarılı sonuç ancak 2011 Eylül TUS ve daha sonraki TUS yabancı dil sınavları içimn muafiyetlik sağlayacaktır diye bir açıklamada bulunuldu. Bu durum benim çok moralimi bozdu. Ben KPDS başvuru tarihini kaçırdığımdan dolayı bu sınava da giremeyeceğim, ÖSYM eğer 2012 Nisan TUS başvuru tarihi olan ....../.../2012 tarihine kadar açıklamaz ise ben ancak Eylül 2012' ye girebileceğim. Bu konuyla ilgili mail ya da faks yoluyla bu mağduriyetin giderilmesi için destek olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler. Bizi bizden başka kimse anlamaz :((
Arkadaşın belirttiği olay doğru benim çevremde de öyle insanlar var maalesef bu saçmalığa son verilmeli bence :(
Moderatörlere de duyuralım,kılavuz değişsin...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#1465620  gönderen drilkben
 31.10.2011 - 13:14:54
Çok üzücü bir şey. Allah yardımcın olsun arkadaşım
Kullanıcı avatarı

Re:

#1465675  gönderen Loading
 31.10.2011 - 14:17:37
Yahu sanki hergün olan bir sınavda gitmiş KPDS yi de kaçırmış tövbe tövbe.
Kullanıcı avatarı

Re:

#1465697  gönderen alperen18
 31.10.2011 - 14:54:16
saçmalığın daniskası bende hazırlık okumadım üds yi vericem diye göbeğim çatladı stresten lisede ingilizce görmedik üniveristede görmedik sonra ingilizce yeterlilik istiyolar bizden hemde üds seviyesinde madem öyle şartlı geçiş yapılsın üds yi veremyenlere asistanlığımızda verelim üds yi tusa çalışan adam nasıl bide ingilizceye vakit ayırabilir.yazık günah değil mi bunca emeğe valla arkadaşım Allah sabır versin tevekkülü elden bırakma herşeyde bi hayır vardır puanın çok iyiymiş nisanda derece yaparsın belki.belki bu tusta girdiğin yerde mutsuz olucaktın böyle düşünmek en sağlıklısı çalışmadan kopma ve devam et.
Kullanıcı avatarı

Re:

#1465727  gönderen korsakov
 31.10.2011 - 15:38:41
singanewsong yazdı:açıklamada bulunuldu demişsin, ösym yi aradın ve sana böyle mi söylediler? seninle benzer durumda bir arkadaşım var ve o da martta üds ye girecek. bu bilginin kesin olup olmadığı bizim için çok önemli, lütfen kaynak gösterebilir misin?

ayrıca ben başvuru sırasında açıklanmış olması gerektiğini düşünmüyorum çünkü ingilizceden muaf olmak bilim sınavına girebilmek için değil tercih yapabilmek için gerekli. tercih zamanına çoktan açıklanmış olur.
işte sıkıntı da orda zaten
tus başvurunu yaparken üds veya kpds den 50puan ve üzeri aldığını belirtmek zorundasın.
tercih sırasınde diil.
Kullanıcı avatarı

Re:

#1465729  gönderen benrobot
 31.10.2011 - 15:43:50
bence bu ingilizceyi gecemeyip uanı hesaplananlar tercihyapsa kimse de anlamaz yereştirilir de....burada bi işler dönüyor demedi demeyin
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#1465785  gönderen yurnursar
 31.10.2011 - 16:44:34
receteci yazdı:
delivery yazdı:kardeş ingilizce den kalmana rağmen bilim sınavından puanın mı hesaplandı.. sıralamaya dahil edildin mi?
Evet sıralamaya dahil edildim puanım hesaplandı. 292.oldum cok saçma ötesi bir durum.
Sen ve senin gibi birçok arkadaş var.Destek olmamız gerek.
Kullanıcı avatarı

Re:

#1465800  gönderen dr_ceyna
 31.10.2011 - 17:07:08
Şimdi benim anlamadığım arkadaşımız sınava girmiş, puanı ve sıralaması açıklanmış.İngilizceden geçip geçmediği de belli değilken nasıl oluyorda arkadaş sıralamaya giriyor. Peki şimdi ingilizceyi gecemediği için tercih yapamayacak ama sıralamada var. Bu diğer arkadaşlarımız için mağduriyet oluşturmuyor mu? Benim çevremde benzer durumda arkadaşlarım var. Konuya tam olarak bir açıklama getirilirse sevinirim. Yine de bu durumda olan arkadaşlarımıza destek vermeliyiz.Birlikten kuvvet doğar.Belki Ösym sesimizi duyar.
Kullanıcı avatarı

Re:

#1465803  gönderen cellph
 31.10.2011 - 17:12:03
benrobot yazdı:bence bu ingilizceyi gecemeyip uanı hesaplananlar tercihyapsa kimse de anlamaz yereştirilir de....burada bi işler dönüyor demedi demeyin
ya arkadasım sen bılerek mı boyle her baslıkta felaket tellalgı yapıosun
Kullanıcı avatarı

#1466838  gönderen dr_regina_sheyma
 01.11.2011 - 13:27:32
Allah yardımcınız olsun. işiniz zor. ösym'nin ne yapacağı belli olmaz. Ama her türlü desteği verebiliriz.

Re:

#1467111  gönderen drumutvar
 01.11.2011 - 18:34:04
gncl
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#1467206  gönderen drumutvar
 01.11.2011 - 19:32:13
moderatörlerin dikkatine...
Kullanıcı avatarı

Re:

#1467423  gönderen benrobot
 01.11.2011 - 21:09:37
cellph yazdı:
benrobot yazdı:bence bu ingilizceyi gecemeyip uanı hesaplananlar tercihyapsa kimse de anlamaz yereştirilir de....burada bi işler dönüyor demedi demeyin
ya arkadasım sen bılerek mı boyle her baslıkta felaket tellalgı yapıosun
ben de at gözlüğü takayım ozaman düşünmeden devam edelim hayatımıza..
böyle bişey olamaz mı dediğim gibi.madem puan hesaplanmış.adamın ingilizce gecip gecmediğine bakmadan yerleştirirken mi bakacaklar..
felaket tellalığı yerine haklısın araştırmak lazım demeni isterdim ..
ben sana bişey diimi bence forumlara girme ne me lazım istemediğin mesajları okursun felaket oldu sanırsın yazık sana

Re:

#1467454  gönderen chogiyo
 01.11.2011 - 21:28:12

Bence gayet haklı bir saptama madem ing. sınavından geçmek zorunlu tus için adamları niye sıralamaya katıyosun puanı belli sırası belli tercih yapsa kim ne diyecek? yok tercih yapamayacaklarsa ben gerçek sıralamamı nerden bilip de ona göre tercih yapcam? Sabır !!!