Pazar , Ekim 20 2019
1. 2. ve 3. sinif ogrencilerine ozel...

Re: Tıp okumak

#1473642  gönderen DoctorBaraN
 08.11.2011 - 15:15:59
pembe_panter81 yazdı:ayrıca benim gibi 30 yaş civarı olan 10-15 kişi vardı fakültede,
bi de beyin cerrahide bi abi vardı,35 yaşında uzmanlığı kazanıp 42 yaşında uzman olan.tıp fakültelerinde bunlar gibi yüzlerce örnek bulabilirsin,çünkü eğitim hem uzun hem de ağır.
oha o abide baya miskinmiş 35 te uzmanligi kazansa 40ta uzman olur ne yapmış o
Kullanıcı avatarı

#1473645  gönderen bocelli
 08.11.2011 - 15:20:28
DoctorBaraN yazdı:
pembe_panter81 yazdı:ayrıca benim gibi 30 yaş civarı olan 10-15 kişi vardı fakültede,
bi de beyin cerrahide bi abi vardı,35 yaşında uzmanlığı kazanıp 42 yaşında uzman olan.tıp fakültelerinde bunlar gibi yüzlerce örnek bulabilirsin,çünkü eğitim hem uzun hem de ağır.
oha o abide baya miskinmiş 35 te uzmanligi kazansa 40ta uzman olur ne yapmış o
hocam hayatta her şey olur şartları bilmeden söylememeli böyle bence..
ne özgüvenli, mükemmellik abideleri gördük.. belli olmuyor yani.. bakarsın 40 olmuşsun tusa hazırlanıyosun
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#1473647  gönderen mardox
 08.11.2011 - 15:32:55
tıp "bir giren bir de girmeyen pişman" için en iyi örnek.
yoksa yaş kafaya takılcak bişi değil, zaten doktorun biraz yaşlısı makbül :)
Kullanıcı avatarı

#1473650  gönderen drkpoyraz
 08.11.2011 - 15:40:23
uzman olmayacağım dersen eyvallah ama tıbbı hiç tavsiye etmem.şimdikli aklım olsa veya değişme hakkım eczacı olurdum
Kullanıcı avatarı

#1473653  gönderen hypothermia15
 08.11.2011 - 16:03:42
cerrahi branşlara gidersen kendinden 6-7 küçük adama abi çekersin aynı yaştakilere hocam :S

#1505856  gönderen HAYATist
 27.11.2011 - 12:36:56
BU İŞ TAMAMEN SEVMEYE VE İSTEMEYE BAĞLI KİMSEYE KULAK ASMA BEN 35 YAŞINDAYIM MATEMATİK ÖĞRETMENİYİM VE TIP OKUMAK İÇİN SINAVA HAZIRLANIYORUM.KİMSEYİ DE TAKMIYORUM EVLİYİM EŞİM ÇOLUĞUM ÇOCUĞUM DA VAR. SADECE SEVDİĞİM VE ÖĞRENMEK İSTEDİĞİM İÇİN OKUYACAĞIM. EMEKLİLİĞİME DE 6 YIL KALDI AYRICA YANİ ÖĞRETMENLİKTEN DE BİR KAYBIM YOK. YAŞI HİÇÇÇÇ DÜŞÜNME.BEN KAZANIPTA BİR SAYFA BİLE ÖĞRENSEM KARDIR DİYE DÜŞÜNENLERDENİM.YOLUN AÇIK OLSUN KAZANDIĞIMIZ ZAMAN DA GÖRÜŞMEK ÜZERE.
Kullanıcı avatarı

#1505876  gönderen ebru
 27.11.2011 - 12:58:56
olur olmasına da ,ne gerek var...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#1505893  gönderen HAYATist
 27.11.2011 - 13:11:05
SADECE VE SADECE HAYAT DEVAM EDERKEN İSTEKLERİNİ GERÇEKLEŞTİRME ÇABASI.HANİ DERLER YA ÖLMEDEN YAPILMASI GEREKEN 100 ŞEY. BENİM LİSTEMDE DE İLK SIRALARDA TIP EĞİTİMİ ALMAK VAR :)))
Kullanıcı avatarı

#1505940  gönderen drbettyboop
 27.11.2011 - 13:51:55
Insanin gonlunden gecen mesleği icra etmesi mutlulugunun temellerinden birini oluşturuyor benim kardesim de bilkentte temel bilimlerden birini birakip yeniden sinava girip endüstri muhendisligine gecti su an ailecek cok mutluyuz iyi ki degistirmek icin cesaret gosterebilmis diyoruz...Tip fakultesinde okumak isteyerek giren bir ogrenci icin zor degil bence ben ingilizce tiptan mezunum hazirlik okumadigim icin başta biraz zorlandim ama ilk senemin disinda pek bir zorluk cekmedim komitesi , sozlusu, internlugu bir sekilde gecip gidiyor ama arkadaslarimdan da katilanlar olacaktir TUS SÜRECI cok yıpratıcı gecti kadrolar az puanlar durmadan yükseliyor...vs ki ülkemiz bir değişim ruzgarinda ve bu süreç doktorlar için cok sancılı geçiyor siz mezun oldugunuzda sizi neler bekledigini kestirmek cok zor ben asistanliga başlayacağım her gun birşeyler değişiyor beni uzmanken neler bekliyor bilemiyorum devlet saglik sektöründe de özelleştirme yoluna gidiyor hastanelerini yabancilara devredecek gibi şeyler gündemde hani atanamayan öğretmenler var ya sizler bitirdiğinde atanayan doktorlar da olabilir bunlari detayli arastirip oyle bu yola girin amacim 'aman yazmayin ne yapacaksiniz' degil pembe umutlarla yazmayin onunuzu görerek yazin cünkü bizler tip fakultesini sectigimizde bugünleri tahmin edemezdik...
Kullanıcı avatarı

#1505946  gönderen NISAY
 27.11.2011 - 13:53:08
ben tıbba başlarken ne mecburiden haberim vardı ne de tustan...

#1505985  gönderen HAYATist
 27.11.2011 - 14:14:49
BENİM GİBİ MESLEĞİ OLAN VE 14 YILDIR ÇALIŞAN BİR İNSAN İÇİN SORUN YOK DİYE DÜŞÜNÜYORUM.ÇÜNKÜ ZATEN BİR MESLEĞİM VAR BENİM Kİ SADECE VE SADECE GÖNLÜMDEN GEÇENİ YAPMAK.ATANAYIM, ÇOK ÜNLÜ BİR DOKTOR OLAYIM,DELİ GİBİ PARA KAZANAYIM ŞÖYLE OLSUN BÖYLE OLSUN DİYE DÜŞÜNCELERİM YOK. ZATEN DEVLET MEMURUYUM ATANMA GİBİ BİR SORUNUM YOK, DOKTOR OLURSAM KURUMLAR ARASI GEÇİŞ YAPMA HAKKIM VAR EE BEN MEZUN OLANA KADAR BU HAK DEĞİŞMEZ GİBİ GELİYOR AMA DEĞİŞİRSE DE O ZAMAN Kİ DURUM NE GEREKTİRİYORSA ONU YAPARIM.AMA HAYIRLISI İLE ÖNCE BİR KAZANAYIM DA.....
Kullanıcı avatarı

#1506131  gönderen chewbacca
 27.11.2011 - 16:39:19
Güzelsen hemen vazgeç, değilsen evde kalmış ; sınavlarda harfi yanlış söyledi diye bebeyi bırakan bir hoca olmak istiyosan kazan sen de bir tıp...24 yaşında mezun oldum 3 ay sonra Kardiyo kazandım.YAŞ İllaki fark eder. Ne yalan söyleyim.

Gerçekler her zaman acıdır.Bknz:Awful truth
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#1513991  gönderen HAYATist
 03.12.2011 - 23:44:01
Güzellikle ne alaksı var tıp okumanın istek önemli istek....

#1514081  gönderen deardear
 04.12.2011 - 01:00:07
kalemci yazdı:Selam herkese 22 yaşındayım bu sene sınava hazırlanıp tıp kazanmak istiyorum ve kazanabileceğimi düşünüyorum, ama malum kızların yaş takıntısı sendromunu birazcık da olsa yaşıyorum.. Beni bu konuda bilgilendirir misiniz? Neticede bir yaştan sonra insan kalem defter görmek istemez ben 28 yaşına kadar okumayı göze alıyorum, değer mi diye sormuyorum bile değmeyeceğinden ve değmez diyeceğinizden çok eminim.... Avrupadaki gibi hekimliğin Türkiye de yapılmadığını biliyorum.. Bu yaş takıntısını atlatmam için beni biraz motive edersiniz güç verirseniz çok sevinirim..... :)
hayalinin peşinden koşup zor olanı elde ettiğin,çevreni takmayıp istediğin şey için mücadele ettiğini duyan herkes okulda sana hayranlık duyacaktır.lider ruhlu bir insan yapabilir bunu.bu arada tıp puanları çook artmış diyorlar bir aksilik olursa aklında bulunsun azerbaycan tıp yazınca ilk 3 sene orda okuyup 4ten itibaren Türkiyede istediğin üniv.ye geçiş yapabiliyordun bizim sınıfa 2 kız gelmişti bu şekilde ama hazırlığı olan üniv.nin dil sınavını geçmek gerek,tusda da dil gerekli ama aile hekimliği de güzel meslek.aklında olsun bunlar.araştırırsın.başarılar.

#1514100  gönderen sakinsizlik
 04.12.2011 - 02:06:28
chewbacca yazdı:Güzelsen hemen vazgeç, değilsen evde kalmış ; sınavlarda harfi yanlış söyledi diye bebeyi bırakan bir hoca olmak istiyosan kazan sen de bir tıp...24 yaşında mezun oldum 3 ay sonra Kardiyo kazandım.YAŞ İllaki fark eder. Ne yalan söyleyim.

Gerçekler her zaman acıdır.Bknz:Awful truth

işte böyle düşünenlerle karşılaşacagın icin zor gelebilir,onun dışında pek bir derdin olmaz bnce!
ben şuan 26 yaşındayım,2sene uzattım evet,umarım daha da uzatmazsam mezun oldugumda 28 olacağım!habire okulu bıraksam mı bırakmasammı derdindeydim,iki ay once bile cidden bırakıp gitmeyi düşünüyordum cünkü cidden sevmeyerek geldim bu fakülteye!ha ama artık kabullendim,diplomamı alayım da sonrasını düşünürüz diyorum,evet hala baba parası yemek dokunuyor ama yapabileceğim birşey yok onlar istedi doktor olmamı,beni destekliyorlar sagolsunlar onun da etkisi var tabi,başlarda uzattıgım icin laf atıyorlardı da artık gerçekten de zorlandığımı gorduklerınden pek birşey diyemiyorlar!
demem şuki:23 yaşında 24 yaşında mezun olanlarla dolu olacak çevren!arada 26-27-28 ve yukarısı da olur ama az!yaş kompleksim benim cok vardır cevremde bunu hissettirmeyenlerle bana abla gözuyle bakmayanlarla arkadaşımdır genelde,sorduklarında yasımı soylerım şaşırırlar sonra da konu kapanır gider!
ama işte yukarıdaki yorumu yapan gibi yahut cok erken bitiren arkadaşlar azıcık ezik psikolojide olduklarından,yedikleri önünde yemedikleri arkalarında kafalarında ders dışında hiç bir dertleri olmayan okuldan eve evden okula başka pek bir aktiviteleri olmayan dışarıda iki gün içmeye çıksalar ay boyunca abarta abarta anlatarak pek bir sosyal olduklarını millete inandırmaya çalıştıklarından pek bir mükemelliyetçi olduklarından habire yaş konusunu gündeme getirirler!evet haklısınız genelleme yaptım ama böyleleri cıktı karşıma hep ve farklı bir örneğini gorene kadar da aksini düşündüremez kimse bana!
sonuç olarak:takmamak,kimseye kendini ispat etme çalışmasına girmemek gerek!sidik yarışı içerisinde olanlara kanmadan sadece hastayı toplumu etik değerleri ve en önemlisi de kendi isteğini mutluluğunu düşünerek hareket etmek en doğrusu bence!
istemek istemek istemek,tıbbı ve çalışmayı sevmek!
gerisi gelir;))
başarılar,ve kompleksli hocalara karşı da bol şans!;))