Cumartesi , Ekim 19 2019
1. 2. ve 3. sinif ogrencilerine ozel...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13
Kullanıcı avatarı

tıp fakültesinde dinlediğiniz ilk ders neydi?

#1150856  gönderen dr_berrak
 26.01.2011 - 23:05:11
üzerinden taaaa 7 yıl geçmiş.
benim psikiyatriydi. bugün gibi hatırlıyorum.ilk derse geç kalmıştım utandım derse girmeye tenefüs arasını beklemiştim dersin içeriğini çok hatırlamıorum ama öyle merakla herkesi süzgeçten geçirdiğimi hatırlıyorum ee ne de olsa çok da severek gelmemiştim fakülteme.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
live4ever yazdı:benim 11 sene oldu :( hatırlayamıyorum :(
live senin gibi sosyal zekası iyi olan bi kızdan beklemezdim vah vahh :)) bu arada yaşımız ortaya çıkıyo :))
Kullanıcı avatarı
kenarortay yazdı:ilk dersimizde iskender sayek hekim olmak ve tıp eğitimi diye bi ders anlatmıştı. büyük hocadır, bugün görsem elini öpmek isterim şahsen.
güzelmiş. aslında daha sonraki derslerde bi çok hocamız derslerde hekimlik adına bişeyler paylaştı ama ilk ders sıkıcıydı.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#1150885  gönderen dr-x
 26.01.2011 - 23:20:47
anatomi-oğuz taşkınalp
ama ilk dinleyişimin son olmayacağını anlamıştım daha ilk dersten :))
Kullanıcı avatarı
ne olacak membran membran diyen bi hoca vardı:)herkes bi tek kendisinin membranı bilmediğini sanmış da, arkadaş bu membran ne diye bile soramamıştık dersin sonuna kadar. şimdi hatırladıkça güleriz arkadaşlarla o şaşkın halimize :)
hatta benden 4 sene aynı fakülteye kardeşim de başladı da ilk gün eve gelince abla ya bu membran ne diye sormuştu..ders de biyofizikti bu arada cerrahpaşalılar hatırlar
Kullanıcı avatarı
dr_berrak yazdı:üzerinden taaaa 7 yıl geçmiş.
benim psikiyatriydi. bugün gibi hatırlıyorum.ilk derse geç kalmıştım utandım derse girmeye tenefüs arasını beklemiştim dersin içeriğini çok hatırlamıorum ama öyle merakla herkesi süzgeçten geçirdiğimi hatırlıyorum ee ne de olsa çok da severek gelmemiştim fakülteme.
İlk ders yani tıp 1 de psikiyatri vamı ya bizim mesela tıbbi istatistik desiydi ilerde cok işinize yarayacak demişlerdi 10 yıl oldu tıpı bitireli hiçde yaramadı :ka:
Kullanıcı avatarı
daha benim taze sayılır 5 sene evveli:):) tıp tarihidi ders. sevimli bir bayan gelip merhaba dedi ve dersi anlatmaya başladı. ben daha şaşkın şaşkın etrafa bakınırken hoca çoşmuş gitmişti. birde baktım etrafımdaki herkes yazmaya çalışıyor hoca ne derse.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#1150902  gönderen Espoir
 26.01.2011 - 23:31:11
ilk ders, intörnler tarafindan hazirlanmi$, hocalar tarafindan onaylanmi$ bir dersti..

$öyle ki her sene, TIP fakultesi ögrencilerine unutulmaz bir anI birakmak ya$atmak için,fakultenin ögrenci gruplari tarafindan bir senaryo yazilir.

Biz tabii...o zamanlar o temizlik ve safligin verdigi heyecanla derse giriyoruz..
ilk dersimiz anatomi dendi..uff ne heyecan ne heyecan..

Bilirsiniz arkada$ grubunuzla ilk siralara oturu heyecanla not almaya çali$irsiniz :)
Dersi gözlüklü genç bir hanim veriyor, üzerinde beyaz bir önlük..ve morgdan getirilmi$ bir kadavra üzerinde anatomi anlatiyor...guyaaa...
kadavranin poposunu açiyor.^$öyle vurursak, $u kas cevap verirfelan..

Bizde not aliyoz saf saf..ama herkes soru sormaya ba$liyor anlamadik felan diye..

bir garga$a ba$liyor..i$iklar sönüp, auditorium a siyahlara burunmu$ maskeli ellerinde me$alelerle..korkunç bir muzikle sinifi basiyorlar.. Bizleri masalarin altina itiyolar...

VEE KADAVRA KALKIYOOORRR...çirilçiplak :lol: :lol:

ve tabii hertaraf BIRA banyosu içinde kaliyor...

PISLER YAA;;;korkunç...ordan bi çiki$imiz vardi...KIZLARLA;;;

aaannneeeeeeeeeeeeeeeeeeee :cry:

:D :D evet buranin gençleri biraz siyrik :D hafif çatlak :D

ama unutulmaz oldumu ? evet oldu..her sahnesini dun gibi kare kare hatirliyorum :)
Kullanıcı avatarı

#1150918  gönderen cefrin
 26.01.2011 - 23:39:58
Espoir yazdı:ilk ders, intörnler tarafindan hazirlanmi$, hocalar tarafindan onaylanmi$ bir dersti..

$öyle ki her sene, TIP fakultesi ögrencilerine unutulmaz bir anI birakmak ya$atmak için,fakultenin ögrenci gruplari tarafindan bir senaryo yazilir.

Biz tabii...o zamanlar o temizlik ve safligin verdigi heyecanla derse giriyoruz..

Bilirsiniz arkada$ grubunuzla ilk siralara oturu heyecanla not almaya çali$irsiniz :)
Dersi gözlüklü genç bir hanim veriyor, üzerinde beyaz bir önlük..ve morgdan getirilmi$ bir kadavra üzerinde anatomi anlatiyor...guyaaa...

Bizde not aliyoz saf saf..ama herkes soru sormaya ba$liyor anlamadik felan diye..

bir garga$a ba$liyor..i$iklar sönüp, auditorium a siyahlara burunmu$ maskeli ellerinde me$alelerle..korkunç bir muzikle sinifi basiyorlar.. Bizleri masalarin altina itiyolar...

ama unutulmaz oldumu ? evet oldu..her sahnesini dun gibi kare kare hatirliyorum :)

VUUUUU SÜPER OLMUŞ İLK GÜNDENNE EĞLENCE :D KIH KIHKIH
Kullanıcı avatarı

#1150926  gönderen dr_berrak
 26.01.2011 - 23:43:41
Espoir yazdı:ilk ders, intörnler tarafindan hazirlanmi$, hocalar tarafindan onaylanmi$ bir dersti..

ahahah süpermiş en azından lginç bi başlayış olmuş hangi üniversiteydi senin espoir?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13