Salı , Ekim 22 2019
1. 2. ve 3. sinif ogrencilerine ozel...
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 11
Kullanıcı avatarı

Re:

#1076338  gönderen drbugra_ok
 07.12.2010 - 22:31:20
Bana da gece 4'te bir hasta 4 sefer üst üste hapşırma şikayeti ile gelmişti.Hastanın ateşi,bulantısı,kusması,ishali yoktu.O saatte koşa koşa acile gelmesinin nedeni ise Domuz Gribi olabileceğiydi...
Kullanıcı avatarı

Re:

#1076422  gönderen mdsultan
 08.12.2010 - 08:41:14
bu akılsız insanlar bitmedikçe bu maceralar da bitmezz... :)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#1076428  gönderen drferide5
 08.12.2010 - 08:53:53
dr_chen yazdı:internüm, derma polikliniğindeyim; içeri son derece panik baba ve yanında üniversiteye yeni başlayacak kızı..
baba: bizi sıraya almıyorlar, randevunuz yok diyorlar ama durumumuz çok acil
asistan: ne şikayetiniz var ki??
baba: kızımın sırtında ben var..bebekken farketmiştik..
asistan:...??
baba:kızım yarın şehir dışına çıkacak, üniversiteye gidecek ya orda birşey olursa, kızım kanser olursa..
asistan:...!!!

sonuç: cepten 600 tl hocaya ödenen para ve huzurlu bir baba :)
:jg: :lol: :lol:
Kullanıcı avatarı

Re:

#1108852  gönderen Bezgin_sirin_
 02.01.2011 - 20:53:47
iye ye cipro yazdım hasta beğenmedi.keşke augmentin yazsaydınız o daha keskin antibiyotik diyo.sinirden gülemedim bile
Kullanıcı avatarı

Re:

#1108861  gönderen Bezgin_sirin_
 02.01.2011 - 20:56:49
hiperemezis gravidaruma bemiks dramamin yaptırıyorum.kaynanası çocuğu düşürmez dimi bunlar diyo
Kullanıcı avatarı

Re: Gecenin 4 ünde gelen hasta

#1108867  gönderen ccandostt
 02.01.2011 - 20:58:20
drferide5 yazdı:gece iki çocuk acil nöbeti.1.5 yaşında çocuk annesi getirdi.şikayet burnu tıkanık galiba.not:çocuğun hiçbirşeyi yoktu.ateş v.s. hiç yok.burnu da tıkalı değildi...
aynından bana da geldi :D :D :D
Kullanıcı avatarı

#1108881  gönderen keratokon18
 02.01.2011 - 21:04:01
yeni yıla girdiğimiz gece 4 e 10 kala gelen çocuk hastanın şikayeti popoda kaşınmaydı, ben mi kaşıym diyemedim, ah onu bi diyeydim de işte diyemedim, kontil yazdım gönderdim
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#1108888  gönderen fibrin
 02.01.2011 - 21:07:37
yılbaşı gecesi saat 03.30-04.00 civarı alkollü bir baba,muhtemelen soğuk kola içip farenjit olmuş çocuğuyla beraber geldi.''antibiyotik vermeden düzelmez bu hoca'' deyişi vardı ki,itiraz bile etmeden yazıverdim :?
Kullanıcı avatarı

Re:

#1108910  gönderen ccandostt
 02.01.2011 - 21:17:45
arkadaslar ilaç yazdıgınız için geliyolar yapmayın etmeyin... ben hepsini geri ceviriyorum basta itiraz ediyolardı ama kucuk yerde adınız hemen duyuluveriyor.. o dr yazmaz bakmaz acil değilsen gibi... hasta sayım azaldı ve gercekten eskiden %20 si acilse şimdi %60ı acil... bi de konversiyonlar hani kimisi eziyet olsun diye tutabildigi kadar hastanede tutuyor ya oh ne mutlu kadın zaten ilgi bekliyor ekmegine yag sürüyonuz.. ben 2 cc SFi sakinleştirici diye caktıktan sonra bişeyin yok senin herkes sıkıntı cekiyo yapma böyle şeyler diyom...

Re:

#1108920  gönderen fibrin
 02.01.2011 - 21:23:27
ccandostt yazdı:arkadaslar ilaç yazdıgınız için geliyolar yapmayın etmeyin... ben hepsini geri ceviriyorum basta itiraz ediyolardı ama kucuk yerde adınız hemen duyuluveriyor.. o dr yazmaz bakmaz acil değilsen gibi... hasta sayım azaldı ve gercekten eskiden %20 si acilse şimdi %60ı acil... bi de konversiyonlar hani kimisi eziyet olsun diye tutabildigi kadar hastanede tutuyor ya oh ne mutlu kadın zaten ilgi bekliyor ekmegine yag sürüyonuz.. ben 2 cc SFi sakinleştirici diye caktıktan sonra bişeyin yok senin herkes sıkıntı cekiyo yapma böyle şeyler diyom...
ben de yazmıyorum ama 39 kilo bir bayan olarak o an güvenliğim tehlikedeydi ve ne yazık ki bunu hissettim :( bizim hastanede alkollü kişiler tarafından darp edilen arkadaşlar oldu,sıkıntı bir değil ki.
Kullanıcı avatarı

Re:

#1108938  gönderen ccandostt
 02.01.2011 - 21:36:17
o konuda haklısın tabi ama ben olabildigince yumusak bi şekilde gunun birinde onların da acile acil vaka olarak gelebilecegini bu sekilde insanların enerjisini tukettikleri için yeteri kadar aktif calısamayacagımızı anlatıyorum hatta inanır mısın bazen recete yazsam anlatmaktan daha kolay olur diyorum ama yine de uzun uzun anlatıyorum dogru haklısınız doktor hanım diyerek cıkıyorlar... bi de bak simdi gereksiz gereksiz antibiyotik yazarsak veya kafanıza gore kullanırsanız direnc gelişir ciddi hastalıklarda kullanacagımız antibiyotiklere bunyeniz cevap vermez diyorum.. o konuda da olumlu evap alıyorum... cocuklar içinde soyle diyorum kendi cocugunun bobregine kcine acımıyosan ben yazarım ab. farketmez ama gunun birinde kby olur diyalize goturur getirirsin diyom. sonra gel bu cocugun atesi cıkar veya durumu kotulesirse gece getir ben ne gerekirse yapacam diyorum... bir de evlerde derece yok ya bak git eczaneye 3 liraya bi derce al diyorum hep bole acile tasınmayla olmaz gercekten 38 'Cnin ustuyse acile getir diyom 10 hastanın 2si bile yapıyosa kardır..

#1108973  gönderen derm
 02.01.2011 - 21:54:31
derma asistanıyım.haftasonları nöbetleri icap olarak tutuyoruz.para da almıyoruz icap nöbeti için.gecenin bir yarısı acilden dr arkadaş arıyor.stevens-johnson sendromu olabilir mi diye bi hasta için konsa çağırdı.bende oral mukozasında lezyon varmı diye sordum,var dedi.gittim hastanın 2-3 tane 1 mm lik kızarıklığı vardı başkada hiçbir şeyi yoktu.oral mukoza temizdi.hadi hasta geldi sen niye beni çağırıyorsun dr arkadaşım.en azından oral mukozaya düzgün bakabilirsin.neye dayanarak böyle bir hastalıktan şüphe ettin.günah değil mi bana.dermayı acili olmadığı için yazmışım ben.
başka bir günde yine acil asistanı 8 aydır gebe ve gebe kaldığı günden beri areolasında kabuklanma olan hastayı gece yanıma göndermişti.şok olmuştum
acil asistanı arkadaşlar hastalar cahil yada uyanık geçiniyor.siz niye böyle şeyler yapıyorsunuz anlamak mümkün değil
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#1108978  gönderen sperentsa
 02.01.2011 - 21:54:56
cok komik bunlar yaa... ben de dun nobetteyim. aksama kadar hic oturmadan gayet yorgun gece 1.30 gibi yattim yataga ne olacak bilinmez firsattan istifade uyuyayim. derken aradan biraz gecmis tam dalmisim, odadaki telefon caliyor, tasikardik sekilde hemen firladim actim, orasi patolojik lohusa servisi mi diyor .... 8O hayir dedim nobetci asistan odasi :x
sonra bi saat kadar uyuyamadim tabi...

#1109023  gönderen dr_aaa
 02.01.2011 - 22:17:59
kadın dogum asıstanıyken gece 2 acılden bır hasta geldı dedıler kapıya gıttım bi kadın aglıyor hungur hungur elınde acıl karantına kagıdı dedım buyrun şikayetiniz nedır dedı kı kocamla kavga ettık eee dedım hıııç bu kadar dedı o andan sonrasını hatırlamıyorum sinirden!!!!!

#1109025  gönderen dr_aaa
 02.01.2011 - 22:19:14
acil nobetımde gece 11 bucuk fılan parmaklarımın arası kasınıyor diye bı bayan geldı tanı ise çoook acildi tinea pedis!!!!
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 11