Cuma , Ekim 18 2019
1. 2. ve 3. sinif ogrencilerine ozel...
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
Kullanıcı avatarı

Re: Gecenin 4 ünde gelen hasta

#1152861  gönderen live4ever
 28.01.2011 - 19:54:28
Bezgin_sirin_ yazdı:bt enema stoğunu tüketmiştir :D
kesin :D ben de danaya ishal oldu diye 2X10tb biteral yazdıydım vakti zamanında:D:D:D
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#1152876  gönderen kaptopril
 28.01.2011 - 20:14:45
gece gelen hastalar benı gorunce korkuyorlar korıdorum başındayken ozur dilemeye başlıyorlar :)
mi svo değilse andalor çakıp yolluyorum mesai saatinde gel diye
Kullanıcı avatarı

#1160129  gönderen elita
 01.02.2011 - 15:03:35
fatmagy yazdı:yine gecenin 4ünde hemşire uyandırdı koştum baktım 112 hasta getirmiş.kötü birşey olmasın diye dua ediyorum.112 de arkadaş benim telaş ettiğimi anladı ve önemli birşey değil dercesine bana güldü.
-ne şikayetiniz var
anne:çocuğum uyurken bir anda bağırdı
-???????????eee
-uyandı.bizde acaba ateşlendi de havale mi geçiriyor diye korktuk 112 yi çağırdık.
(çocuğun bu arada ateşi yoktu!!)
bu arada çocuğa niye bağırdın diye sordum rüyasında kötü birşey görmüş.......
(insanlar ne garip hadi geleceksiniz acile de bu saatte bu şikayetle niye 112 yi meşgul ediyorsunuz.kim bilir ne anlattı da 112 ambulans çıkarttı??????)
:lol: Bazı kadınlar aklını doğumhanede bırakıyo öyle devam ediyo hayatına resmen yaa.. :irre:

#1160185  gönderen tonty
 01.02.2011 - 15:49:10
nothernstar400 yazdı:Dün gece acil nöbetimde gece 4 te bir hasta geldi ve şikayeti bulantı idi.Hastanın sadece 1 kere midesi bulanmıştı ve ben büyük bir sabırla muayene ettim.Karın ağrısı varmı yok idrarda yanma varmı yok değişik bir şey yedinmi yok ailede başka kimsede varmı yok bogaz ağrısı ateş öksürük yok yok yok ..Hatta bir ara hasta tip tip baktı ne sorup duruyon der gibi ama tek istediğim kendimce bir neden bulmaktı ya insan gecenin 4 ünde midesi bir kere bulandı diye acilemi gelir hatta kusmamış bile ..Ya sabır dedim taktık serumunu ama ben bile kendi kendime sakinliğime inanamadım. Kesin gelecek yılki nobel barış ödülüne aday olmam lazım .
Bu konuda hatıralarını aktaracak arkadaşlar varsa sevinirim yoksa kendi kendimi yiyip bitirecem bakalım barış ödülü kime gidecek.. :lol: :lol: :lol:
aynen dün gece 04, şikayeti safra kesesi taşı... evet sadece safra kesesi taşı... ee dedim daha önce doktora gitmediniz mi... gittik ameliyat dedi.. çevremizdeki insanlar diyor ki ameliyat olmasın...biz de etmedik... eee şimdi ne yapmamı bekliyorsunuz...... sizin bildiğiniz bir ilaç var mı ara sıra bunun sancıları oluyorda :) :D
Kullanıcı avatarı

#1160586  gönderen nothernstar400
 01.02.2011 - 19:20:45
akaya21 yazdı:
nothernstar400 yazdı:Dün gece acil nöbetimde gece 4 te bir hasta geldi ve şikayeti bulantı idi.Hastanın sadece 1 kere midesi bulanmıştı ve ben büyük bir sabırla muayene ettim.Karın ağrısı varmı yok idrarda yanma varmı yok değişik bir şey yedinmi yok ailede başka kimsede varmı yok bogaz ağrısı ateş öksürük yok yok yok ..Hatta bir ara hasta tip tip baktı ne sorup duruyon der gibi ama tek istediğim kendimce bir neden bulmaktı ya insan gecenin 4 ünde midesi bir kere bulandı diye acilemi gelir hatta kusmamış bile ..Ya sabır dedim taktık serumunu ama ben bile kendi kendime sakinliğime inanamadım. Kesin gelecek yılki nobel barış ödülüne aday olmam lazım .
Bu konuda hatıralarını aktaracak arkadaşlar varsa sevinirim yoksa kendi kendimi yiyip bitirecem bakalım barış ödülü kime gidecek.. :lol: :lol: :lol:
sen serum takarsan böle adama sabahım dördünde gelir bunun gibiler de....yapılacak şey 2 cc sf ile 1 bemiks amp karıştırp intkam almaktr bu durumda, serum takmak deil...acile gelen her hastanın serum takılmasını istemesinin bir nedeni de bazı merslektaşlarımız maalesef...
Bende bunu anlamıyorum işte sanki ben alıştırdım seruma arkadaşım zamanında yapılmış yapılan.Ben şimdi dediğini yaparsam kimbilir nelerle karşılasacam.Kadın yarım saat sonra tekrar gelecek tekrar ve tekrar.Taki o serumu yiyene kadar belkide kavga cıkaracak avatarındaki gibi şiddete başvuracak ne dersin..İnan herkese laf anlatmaktan yoruldum bu ilçede.Sanki baraj yıkıldı atında kaldım .Anlıyormusun yoruldum....
Kullanıcı avatarı

#1160665  gönderen nothernstar400
 01.02.2011 - 20:16:11
akaya21 yazdı:
nothernstar400 yazdı:
akaya21 yazdı: sen serum takarsan böle adama sabahım dördünde gelir bunun gibiler de....yapılacak şey 2 cc sf ile 1 bemiks amp karıştırp intkam almaktr bu durumda, serum takmak deil...acile gelen her hastanın serum takılmasını istemesinin bir nedeni de bazı merslektaşlarımız maalesef...
Bende bunu anlamıyorum işte sanki ben alıştırdım seruma arkadaşım zamanında yapılmış yapılan.Ben şimdi dediğini yaparsam kimbilir nelerle karşılasacam.Kadın yarım saat sonra tekrar gelecek tekrar ve tekrar.Taki o serumu yiyene kadar belkide kavga cıkaracak avatarındaki gibi şiddete başvuracak ne dersin..İnan herkese laf anlatmaktan yoruldum bu ilçede.Sanki baraj yıkıldı atında kaldım .Anlıyormusun yoruldum....
ben de serum bağımlılığı olan bi ilçe hastanesndeym...gerek görmediğim sürece özellikle hasta isteğine bağlı olarak serum taktrmam mümkn deil...4,5 aylık hekmlk hayatmda birçok kere sözlü ve fiziksel saldrıya uğradm...şimdi istfa edyorum...ama gdeceğim şu son zamanlarda bile taviz wermyorum....benden sonra gelecek hekim arkadaşım bi nebze rahat olsun dye...günü geçrmeye bakmamalı yani kısacası...
Evet sen istifa ediyorsun ama ben burdayım artı bende senin gibi yeni başlayan bir hekimken neler neler yaptım yoksullara yemek ayarladım insanları eğittim okullara kışlara gidip eğitim verdim herkese fazla ilaç ve antibiyotiğin zararlarını anlattım ama acile gecince cok yoruldum bazen 300 hasta baktım ama en cokda insanlara laf anlatmaktan ve yinede anlayamamalarından yoruldum İnan hiçbir zaman günümü geçirmedim hiçbir zaman..
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#1160798  gönderen drmyv
 01.02.2011 - 21:18:08
gerçi 4te değil ama bu da benim yaşadığım ilginç bir hikaye..
interndüm..dahiliye karantina nöbetim saat 21:00 suları..tek başımayım bir yandan EKG çekmek,bir yandan anamnez almak,tn ölçmek,bilgisayara giriş yapmak gibi çeşitli uğraşlardan dermanın kalmadığı bir anda tekerlekli sandalyede bir hasta daha getirilir...
dr:neyi vardı hastanın?
hasta yakını:sallanıyor (hasta gerçekten sandalyede öne arkaya sallanıyor)
dr:???!!!!???xxxx bir afallama süresi sonrası..peki ne zamandan beri
hasta yakını:yıllardır..
dr:??acil..sallanmak...yıllardır...ben kimim..???
nobet sonrası varılan hipotez:ben dahiliye yazmamalıyım arkadaş kaldırabilecek potansiyel,sabır,kafa yokk
Kullanıcı avatarı

#1161106  gönderen nothernstar400
 01.02.2011 - 23:31:13
Bir kere saat 2 de uyuyamıyorum diye bir hasta gelmişti.Allahtan bende uyumuyordum :lol: :lol:
Kullanıcı avatarı

Re:

#1161113  gönderen Carlito
 01.02.2011 - 23:32:49
4 lüler yanıp acilin önüne hızla yanaşıyorsa teşhis muhtemelen "acil tonsillittir"...
Kullanıcı avatarı

Re:

#1161128  gönderen drsongull
 01.02.2011 - 23:36:06
geçen gün bi hastaya serum taktık oda senin gibi seruma alışıkmış(!) alerji yaptı öldü!!! en iyi serum manyaklığından kurtulma cümlesi!! yalnız gece 4te ayaklarım üşüyo die gelene ne yapılır? ben eve git yorgan ört benmi ısıtıym dedim
Kullanıcı avatarı

#1161443  gönderen Bezgin_sirin_
 02.02.2011 - 02:15:00
drmyv yazdı:gerçi 4te değil ama bu da benim yaşadığım ilginç bir hikaye..
interndüm..dahiliye karantina nöbetim saat 21:00 suları..tek başımayım bir yandan EKG çekmek,bir yandan anamnez almak,tn ölçmek,bilgisayara giriş yapmak gibi çeşitli uğraşlardan dermanın kalmadığı bir anda tekerlekli sandalyede bir hasta daha getirilir...
dr:neyi vardı hastanın?
hasta yakını:sallanıyor (hasta gerçekten sandalyede öne arkaya sallanıyor)
dr:???!!!!???xxxx bir afallama süresi sonrası..peki ne zamandan beri
hasta yakını:yıllardır..
dr:??acil..sallanmak...yıllardır...ben kimim..???
nobet sonrası varılan hipotez:ben dahiliye yazmamalıyım arkadaş kaldırabilecek potansiyel,sabır,kafa yokk
bassaydın sandalyenin ayağına durdursaydın
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#1161649  gönderen pirzk
 02.02.2011 - 10:24:28
Arkadaş gecenin 4ünde çocuğunu enjeksiyona getiren var.garibim ufaklık iğne olcam deyü gözler kapanıo esneyip esneyip duruodu.bunu yapan hastanede çalışan bi memur.Allah'ım sen bu insanlara akıl ver yareppim

#1161795  gönderen eelmdab
 02.02.2011 - 12:25:20
....
En son eelmdab tarafından 15.09.2011 - 13:10:40 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı

Re:

#1163109  gönderen drpreex
 03.02.2011 - 00:50:14
gece 02:30
hasta: hocam sivilcem çok kaşınıyor!!!
ben: ozaman kaşı...
hasta:ilaç yok mu hocam
ben: novacvit...
  • 1
  • 7
  • 8