Perşembe , Ekim 17 2019
1. 2. ve 3. sinif ogrencilerine ozel...
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

Re:

#1138778  gönderen drneslinur
 17.01.2011 - 00:52:44
ben çok seviyorum bu başlığı ya :) özellikle nöbette gece 12den sonra tekrar tekrar okuyup gülüyorum.. :jg: :jg: :jg:

yaşasın gece 4 den sonra gelen hastalar.. siz çok yaşayın.. :wav:

Re:

#1138782  gönderen cohenroad
 17.01.2011 - 00:53:28
dun gece nobetciydim..
adamin biri geldi igne vurdutacam dedi. bakalim dedim ne ignesiymis..daha once hic duymadigim bilmedigim bisi etken maddesini de bilmiorum...
- recete olmadan enjeksiyon yapmiyoruz beyefendi
- ya ben bunu hep vurduruyorum bisi olmuyor
-ama bu sefer birsey olabilir sorumluluk alamayiz,recete olmadan vuramayiz
- iyi tamam o zaman bende bu ilaci kirarim o zaman
-beyefendi nolur yapmayin,yazik etmeyin,kirmayin..( adam dalga gcetigimi anlamiyor)
- gorursunuz siz kiriyormuyum kirmiyor muyum
- adam ilaci kirdi
- yaaa neden yaptin bak simdi olmadi ( adam dalga gectigimi yine anlamadi)
-siz yapmazsaniz ignemi bende boyle yaparim iste
_ :))))
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#1138864  gönderen ilkdr
 17.01.2011 - 01:25:35
heryerde birbirine benzer hikayeler

millete ne olmuş

sömürmekten bitap düştüler her gün acil her gün acil

ben çalıştığım ilçenin nerdeyse her nöbette % 80 ini görüyorum arkadaş
hep aynı kişiler mi olur

dandik şikayetlerle

eskiden evde bi ıhlamur bi nane limon kaynatılırdı şimdi başı ağrısa dişi ağrısa acilde alıyor soluğu

ne popo deldirme meraklısı olmuş millet
Kullanıcı avatarı

Re:

#1138882  gönderen drmeltem52
 17.01.2011 - 01:31:28
bunlara yeşil kartı sebil gibi dağıtanda bu milleti sağlık hizmetleriyle galga geçer hale getiren de suç...zoru görseler kolay güvence sahibi olamasalar bak zırt pırt geliyolar mı acile,yemez işte..

Re:

#1138891  gönderen molla
 17.01.2011 - 01:36:59
saat 4 değil 5 te geldi 5 aylık gebe abortus res a ldık her yer kan . sonra hocam ben ben gormuyorum dedi cocuk(17 yasındaydı) ve bilincini kaybetti. dizlerimin bağı cozuldu. cift damar yolu litrelerce sf bacaklarını kaldırma derken ambulansa alırken actı gozlerini. kadın dogumcu en yakın 70 km deydi.
Kullanıcı avatarı

Re:

#1138923  gönderen birruya
 17.01.2011 - 01:56:27
112 nöbetinde gece 3 de vaka çağrısı geldi.
merkeze 15 dk falan uzaklıkta yollar yokuş ve ambulans yeni kar yagdıgı icin zar zor cıkabiliyor. anlatılan yere ulastık. bi cocuk yolda (yas17) sorduk hasta var mı burda ambulans cagıran, hasta benim dedi. ayakta konusuyoruz. neyin var dedim kulagım agrıyor. döndüm bizimkilere komutayı arayalım dedim. bu cocuk ambulansı gördü dalga geciyo dedim. aradım sordum gercekten de kulak agrısına ambulans cıkısı vermişler. telefonu kapattım. bir süre cocuk bana baktı ben cocuga baktım.. sonra dedim merkeze alalım bu saate acile götürmeyelim 112 ye götürelim.. muayenesini ambulansta yaptım. götürdüm oturttum cocuga dedim bu saatte ambulansı 40 dk mesgul edecek kulak agrısı dısında acil bir acıklama yap bana!. baktı kaldı e kulagım agrıyor ya? ya sabır dedim. verdim recetesini. dedim ya senin annen baban bu saatlerde kalp krizi gecirseydi ya da trafik kazası sen sormaz mıydın ambulans nerdeydi diye. ya da ben deseydim sana birinin kulagı agrıyordu da ondan geciktik deseydim ne yapardın? cocuk sustu kaldı. hadi dedim ambulansın eve bırakma servisi yok. burda da yatamazsın git evine nasıl gidersen..
zarta zorta ambulans cagırana mı kızayım? bunlara cıkıs veren komutaya mı??

Re:

#1139145  gönderen drderindeniz
 17.01.2011 - 11:31:11
gece02.30 vakanın bana komutadan veriliş tarzı 14 yaş göğüs ağrısı ardından senkop.
12 yaşında bir velet,annesi babası taziyedeymiş eve gelince anne göğsüm ağrıyo demiş..Anne baba kalp krizi diye 112 yi arıyorlar...
3dk da olay yerine ulaşıyoruz,3.kata koşarak çıkyoruz,velet kanepede uzanmış plazmada dizi izliyor..
senmisin lan hasta diyorum,evet göğsüm ağrıyor çok fena diyor,ayaklarıda çok fena titriyormuş falan filan,muayne normal,ne alaka falan derkene...
anemnez derinleşiyor,
sonuç:turkcell in gani müjdeli göğüs ağrısı reklamından etkilenen bir velet,taziyeden gelen ailenin bozuk psikolojisi ile birleşince voltran oluşmuş oluyor..
önerilerim:ailenin tamamının psikiatri pol. kontrol
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#1139446  gönderen nothernstar400
 17.01.2011 - 15:12:56
drderindeniz yazdı:gece02.30 vakanın bana komutadan veriliş tarzı 14 yaş göğüs ağrısı ardından senkop.
12 yaşında bir velet,annesi babası taziyedeymiş eve gelince anne göğsüm ağrıyo demiş..Anne baba kalp krizi diye 112 yi arıyorlar...
3dk da olay yerine ulaşıyoruz,3.kata koşarak çıkyoruz,velet kanepede uzanmış plazmada dizi izliyor..
senmisin lan hasta diyorum,evet göğsüm ağrıyor çok fena diyor,ayaklarıda çok fena titriyormuş falan filan,muayne normal,ne alaka falan derkene...
anemnez derinleşiyor,
sonuç:turkcell in gani müjdeli göğüs ağrısı reklamından etkilenen bir velet,taziyeden gelen ailenin bozuk psikolojisi ile birleşince voltran oluşmuş oluyor..
önerilerim:ailenin tamamının psikiatri pol. kontrol
İnanılmaz bir hikaye ne diyeyim ..
Kullanıcı avatarı

#1139786  gönderen drmrym
 17.01.2011 - 19:01:11
fatmagy yazdı:yine gecenin 4ünde hemşire uyandırdı koştum baktım 112 hasta getirmiş.kötü birşey olmasın diye dua ediyorum.112 de arkadaş benim telaş ettiğimi anladı ve önemli birşey değil dercesine bana güldü.
-ne şikayetiniz var
anne:çocuğum uyurken bir anda bağırdı
-???????????eee
-uyandı.bizde acaba ateşlendi de havale mi geçiriyor diye korktuk 112 yi çağırdık.
(çocuğun bu arada ateşi yoktu!!)
bu arada çocuğa niye bağırdın diye sordum rüyasında kötü birşey görmüş.......
(insanlar ne garip hadi geleceksiniz acile de bu saatte bu şikayetle niye 112 yi meşgul ediyorsunuz.kim bilir ne anlattı da 112 ambulans çıkarttı??????)
:D:D bizde çıkarttık böle 112yi kabus görmüş 20li yaşlarda bi gencin ajite annesi yüzünden .s.s

Re: Gecenin 4 ünde gelen hasta

#1139808  gönderen jiks24
 17.01.2011 - 19:13:40
nothernstar400 yazdı:Dün gece acil nöbetimde gece 4 te bir hasta geldi ve şikayeti bulantı idi.Hastanın sadece 1 kere midesi bulanmıştı ve ben büyük bir sabırla muayene ettim.Karın ağrısı varmı yok idrarda yanma varmı yok değişik bir şey yedinmi yok ailede başka kimsede varmı yok bogaz ağrısı ateş öksürük yok yok yok ..Hatta bir ara hasta tip tip baktı ne sorup duruyon der gibi ama tek istediğim kendimce bir neden bulmaktı ya insan gecenin 4 ünde midesi bir kere bulandı diye acilemi gelir hatta kusmamış bile ..Ya sabır dedim taktık serumunu ama ben bile kendi kendime sakinliğime inanamadım. Kesin gelecek yılki nobel barış ödülüne aday olmam lazım .
Bu konuda hatıralarını aktaracak arkadaşlar varsa sevinirim yoksa kendi kendimi yiyip bitirecem bakalım barış ödülü kime gidecek.. :lol: :lol: :lol:
oda bişeymi gecenin 4 ünde kafamda sivilce çıktı diyen adama ne demeli, hastaları bitirip yeni kestirmeye başlamıştım, sordum neden 2 saat önce gelmedin diye, eee sıra vardı da ondan demesinmi...

yada bayram zamanı veterinerler kapalı diye, kabız koyununu muayene ettirmek için sıra alan amcaya ne demeli...

gülsekmi, ağlasakmı...

#1139882  gönderen singlepack
 17.01.2011 - 20:19:19
jiks24 yazdı:
nothernstar400 yazdı:Dün gece acil nöbetimde gece 4 te bir hasta geldi ve şikayeti bulantı idi.Hastanın sadece 1 kere midesi bulanmıştı ve ben büyük bir sabırla muayene ettim.Karın ağrısı varmı yok idrarda yanma varmı yok değişik bir şey yedinmi yok ailede başka kimsede varmı yok bogaz ağrısı ateş öksürük yok yok yok ..Hatta bir ara hasta tip tip baktı ne sorup duruyon der gibi ama tek istediğim kendimce bir neden bulmaktı ya insan gecenin 4 ünde midesi bir kere bulandı diye acilemi gelir hatta kusmamış bile ..Ya sabır dedim taktık serumunu ama ben bile kendi kendime sakinliğime inanamadım. Kesin gelecek yılki nobel barış ödülüne aday olmam lazım .
Bu konuda hatıralarını aktaracak arkadaşlar varsa sevinirim yoksa kendi kendimi yiyip bitirecem bakalım barış ödülü kime gidecek.. :lol: :lol: :lol:
oda bişeymi gecenin 4 ünde kafamda sivilce çıktı diyen adama ne demeli, hastaları bitirip yeni kestirmeye başlamıştım, sordum neden 2 saat önce gelmedin diye, eee sıra vardı da ondan demesinmi...

yada bayram zamanı veterinerler kapalı diye, kabız koyununu muayene ettirmek için sıra alan amcaya ne demeli...

gülsekmi, ağlasakmı...
koyun mu??? ciddi olamazsiniz 8O
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#1140562  gönderen dr_uslu
 18.01.2011 - 12:11:10
fibrin yazdı:
dr_uslu yazdı:kışın gece 3'de küük bir ilçe hastanesinde nöbetciyim. sahil kenarındaki pavyonlarda şarkı söyleyen ( kendilerini deyimiyle ses sanatcısı) bir bayan geldi.
daha önce mide kanaması geçirdim midem çok kötü ağrıyor midem bulanıyor. ben mide kanaması geçiriyorum acil lütfen. neyse muayenesini yaparken alkol kokusundan hafif bir sedasyon yaşadım , g. gizli kan ve diğer tahlillerini istedim. hasta lab. gitti.
birazdan boş koridorda şu konuşma yankılanıyor:
bayan: Ahmet lan bu hastane amma sosyetik olmuş b.kumuzu bile bardağa yapıyoruz.
ahmet: iyi kızım yap işte
dr uslu ya seninle aynı yerde çalışıyoruz ya da bütün pavyon şarkıcıları kendilerine ''ses sanatçısı'' diyor:)
nerde çalışıyorsun ki :)

#1141170  gönderen jiks24
 18.01.2011 - 20:12:25
singlepack yazdı:
jiks24 yazdı:

gülsekmi, ağlasakmı...
koyun mu??? ciddi olamazsiniz 8O
sağlık memuru arkadaşlar telefonla çekip face de bile yayınladılar... :lol: :lol: :lol:
Kullanıcı avatarı

#1152798  gönderen SsurgeonN
 28.01.2011 - 18:23:51
jiks24 yazdı:

gülsekmi, ağlasakmı...

Harbiden koyun yani :D yuh yaa peki naptin nesi varmış çok değerli hastanın :D
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11