Salı , Ekim 15 2019
1. 2. ve 3. sinif ogrencilerine ozel...
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
Kullanıcı avatarı

Re:

#1109055  gönderen drclexane
 02.01.2011 - 22:33:57
dün gece 4.30da sadece bir kez kusması oldu diye gelmiş insan o buz gibi havada dondurucu soğukta dışarıya çıkmaya üşenir ya....... yuh ya
Kullanıcı avatarı

Re:

#1109081  gönderen ccandostt
 02.01.2011 - 22:44:36
ccandostt yazdı:o konuda haklısın tabi ama ben olabildigince yumusak bi şekilde gunun birinde onların da acile acil vaka olarak gelebilecegini bu sekilde insanların enerjisini tukettikleri için yeteri kadar aktif calısamayacagımızı anlatıyorum hatta inanır mısın bazen recete yazsam anlatmaktan daha kolay olur diyorum ama yine de uzun uzun anlatıyorum dogru haklısınız doktor hanım diyerek cıkıyorlar... bi de bak simdi gereksiz gereksiz antibiyotik yazarsak veya kafanıza gore kullanırsanız direnc gelişir ciddi hastalıklarda kullanacagımız antibiyotiklere bunyeniz cevap vermez diyorum.. o konuda da olumlu evap alıyorum... cocuklar içinde soyle diyorum kendi cocugunun bobregine kcine acımıyosan ben yazarım ab. farketmez ama gunun birinde kby olur diyalize goturur getirirsin diyom. sonra gel bu cocugun atesi cıkar veya durumu kotulesirse gece getir ben ne gerekirse yapacam diyorum... bir de evlerde derece yok ya bak git eczaneye 3 liraya bi derce al diyorum hep bole acile tasınmayla olmaz gercekten 38 'Cnin ustuyse acile getir diyom 10 hastanın 2si bile yapıyosa kardır..
arkadaslar boyle yapın belki ilk basta zor gelir ama sonra faydasını gorursunuz...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#1109087  gönderen mepppp
 02.01.2011 - 22:46:53
fibrin yazdı:
ccandostt yazdı:arkadaslar ilaç yazdıgınız için geliyolar yapmayın etmeyin... ben hepsini geri ceviriyorum basta itiraz ediyolardı ama kucuk yerde adınız hemen duyuluveriyor.. o dr yazmaz bakmaz acil değilsen gibi... hasta sayım azaldı ve gercekten eskiden %20 si acilse şimdi %60ı acil... bi de konversiyonlar hani kimisi eziyet olsun diye tutabildigi kadar hastanede tutuyor ya oh ne mutlu kadın zaten ilgi bekliyor ekmegine yag sürüyonuz.. ben 2 cc SFi sakinleştirici diye caktıktan sonra bişeyin yok senin herkes sıkıntı cekiyo yapma böyle şeyler diyom...
ben de yazmıyorum ama 39 kilo bir bayan olarak o an güvenliğim tehlikedeydi ve ne yazık ki bunu hissettim :( bizim hastanede alkollü kişiler tarafından darp edilen arkadaşlar oldu,sıkıntı bir değil ki.
39 kilo musun 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O
Kullanıcı avatarı

Re:

#1109098  gönderen ccandostt
 02.01.2011 - 22:50:50
:lachtot: :lachtot: :lachtot: valla dikkat meselesi ben yeni farkına vardım :D

Re:

#1109105  gönderen mcserkanp
 02.01.2011 - 22:53:27
bence nobel ödülü bana gelicek gece 3 te burnum kaşınıyo diye geldi ve bende sende çok önemli birşey olabilir sende deddimm ve biyokimyaaa.... hemogram falan yolladım sabah 10 sonuçlara baktımm kreatinin uçmuşş bilateral tibial ödem dedim bu nezmanadaır var dedş ohooo o eskiden beri var önemlii diil hocam burnum neden kaşınıyoo dedi :)
Kullanıcı avatarı

Re:

#1109149  gönderen dr_uslu
 02.01.2011 - 23:16:03
kışın gece 3'de küük bir ilçe hastanesinde nöbetciyim. sahil kenarındaki pavyonlarda şarkı söyleyen ( kendilerini deyimiyle ses sanatcısı) bir bayan geldi.
daha önce mide kanaması geçirdim midem çok kötü ağrıyor midem bulanıyor. ben mide kanaması geçiriyorum acil lütfen. neyse muayenesini yaparken alkol kokusundan hafif bir sedasyon yaşadım , g. gizli kan ve diğer tahlillerini istedim. hasta lab. gitti.
birazdan boş koridorda şu konuşma yankılanıyor:
bayan: Ahmet lan bu hastane amma sosyetik olmuş b.kumuzu bile bardağa yapıyoruz.
ahmet: iyi kızım yap işte

Re:

#1109188  gönderen fibrin
 02.01.2011 - 23:37:48
mepppp yazdı:39 kilo musun 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O
tus çalışırken kilo veren bi ben varım sanırım :?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#1109205  gönderen sperentsa
 02.01.2011 - 23:43:12
dr_uslu yazdı:kışın gece 3'de küük bir ilçe hastanesinde nöbetciyim. sahil kenarındaki pavyonlarda şarkı söyleyen ( kendilerini deyimiyle ses sanatcısı) bir bayan geldi.
daha önce mide kanaması geçirdim midem çok kötü ağrıyor midem bulanıyor. ben mide kanaması geçiriyorum acil lütfen. neyse muayenesini yaparken alkol kokusundan hafif bir sedasyon yaşadım , g. gizli kan ve diğer tahlillerini istedim. hasta lab. gitti.
bayan: Ahmet lan bu hastane amma sosyetik olmuş b.kumuzu bile bardağa yapıyoruz.
:D:D:D

Re:

#1109212  gönderen fibrin
 02.01.2011 - 23:45:24
dr_uslu yazdı:kışın gece 3'de küük bir ilçe hastanesinde nöbetciyim. sahil kenarındaki pavyonlarda şarkı söyleyen ( kendilerini deyimiyle ses sanatcısı) bir bayan geldi.
dr uslu ya seninle aynı yerde çalışıyoruz ya da bütün pavyon şarkıcıları kendilerine ''ses sanatçısı'' diyor:)

Re:

#1109448  gönderen saze
 03.01.2011 - 01:46:38
hiç kimseyi rahatlatmayın lütfen profesör olsanız bile gerek yok kimse madalya takmayacak evet benim kaçırdığım birşeyler olabilir başka bi profa gözükün demek en doğru seçim biz çekeceğimize onlar çeksin bu kadar nankör arsız minnetsiz bir hasta populasyonunu rahatlatmamak farzdır emin olun
Kullanıcı avatarı

#1137966  gönderen fundikgland
 16.01.2011 - 18:57:46
derm yazdı:derma asistanıyım.haftasonları nöbetleri icap olarak tutuyoruz.para da almıyoruz icap nöbeti için.gecenin bir yarısı acilden dr arkadaş arıyor.stevens-johnson sendromu olabilir mi diye bi hasta için konsa çağırdı.bende oral mukozasında lezyon varmı diye sordum,var dedi.gittim hastanın 2-3 tane 1 mm lik kızarıklığı vardı başkada hiçbir şeyi yoktu.oral mukoza temizdi.hadi hasta geldi sen niye beni çağırıyorsun dr arkadaşım.en azından oral mukozaya düzgün bakabilirsin.neye dayanarak böyle bir hastalıktan şüphe ettin.günah değil mi bana.dermayı acili olmadığı için yazmışım ben.
başka bir günde yine acil asistanı 8 aydır gebe ve gebe kaldığı günden beri areolasında kabuklanma olan hastayı gece yanıma göndermişti.şok olmuştum
acil asistanı arkadaşlar hastalar cahil yada uyanık geçiniyor.siz niye böyle şeyler yapıyorsunuz anlamak mümkün değil
ben 1,5 ay acilde çalıştmm şimdide 112 de çalışıyorum.hastalar gerçekten doktoru kandırabiliyor.bize hasta nefes darlığı içinde hemen gelin diye vaka çıkışı veriliyor.hasta kabızlık çıkıyor.amaç işi görülsün diye yalan dolan.ben o acil asistanının durumunu çok iyi anlayabiliyorum.evet dediğiniz gb %99 altından bişi çıkmaz ama ya çıkarsa.sonuçta o gebe hasta,sonra başka bişi için hastalansa.bak ben bunun için gitmiştim doktor beni sallamadı,bi uzmanı çağırmadı diyecek.emin ol taşın altında kalanda senin elin olmayacak.asistan seni arar durumu anlatır.senin gelmemek,önemli değil bi krem yaz gönder demek gb bi hakkın var.bunuda kullanabilirsn.sadece oraya dermatoloji uzmanı önerilerde bulundu icaba iştirak etmedi diye not düşülür.

sizi kesinlikle anlıyorum,bende bayanm ve bi bayan için gece gelmek gerçekten zor oluyor ama acilde çalıştığım için artık daha kolay empati kurabiliyorum..
Kullanıcı avatarı

Re:

#1138658  gönderen kabardays
 17.01.2011 - 00:08:45
son nöbetimde gece yaklaşık 60-70 yaşlarında bir teyze geldi. buyur teyze ne şikayetin var? yavrum elimde bir ağrı var bakıversen. neresi ağrıyor teyze? gösterdiği yer iğne ucu gibi küçücük bir lezyon. ne oldu nasıl oldu? valla bilmiyorum yavrum çivi mi battı bişey mi ısırdı ne olduğunu bilmiyom. ne zaman oldu? ilk can alıcı cevap: 3 gün önce. (3gündür var gece acile geliyor hava sıcaklığı -10 hiç mi üşenmedin) başka ek bi şikayetin var mı teyze? can alıcı 2.cevap: onun ağrısı içlerime vuruyor içim ağrıyor yanıyor :) (ya sabır çekiyorum bu arada) teyzeden son bomba: neyse yavrum sen bana bi tetanoz yap da gidek biz..
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#1138725  gönderen kabardays
 17.01.2011 - 00:31:54
intörnken yoğun bi acil nöbetinde gelen bir hasta. buyrun ne şikayetiniz var ? başım dönüyor. nasıl oluyor ne zamandır var? hasta: 40 yıldır var bu bende.. :chain:
Kullanıcı avatarı

#1138747  gönderen drmeltem52
 17.01.2011 - 00:40:55
fatmagy yazdı:bir ilçe hastanesinde çalışan arkadaşım anlattı:gece 12:00 5 yaşlarında bir çocuk babasıyla acilden içeri giriyor.
-dr hanım çocuğumun baş parmağının altı acıyor
-neresi diye sordum
çocuk iğne ucu kadar bir yeri gösterdi.çok mu ağrıyor diye heyeceanla sordum. evet bir de kaşınıyor dedi.(yani sadece ağrımıyor:) ne kadar yazık )
evet bu çok önemli bir durum hemen krem yazalım dedim.
ve başka saçma hastaları içeri almaya devam ettim.
kimmiş bu arkadaş acaba??:)
Kullanıcı avatarı

Re:

#1138759  gönderen drmeltem52
 17.01.2011 - 00:44:07
vee bir teyze ilaç yazdırmak için acile sinsice gelir,tansiyon hapını gösterir yazarım.sonra etrafına iki küçük bakış atar ve cebinden bitmiş bir tüp çıkarıp sessizce "ha bunu da yazsana"der..
o tüp...garnier saç boyasıdır:)
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11