Cumartesi , Ekim 19 2019
1. 2. ve 3. sinif ogrencilerine ozel...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11
Kullanıcı avatarı

Gecenin 4 ünde gelen hasta

#1028267  gönderen nothernstar400
 11.10.2010 - 20:13:24
Dün gece acil nöbetimde gece 4 te bir hasta geldi ve şikayeti bulantı idi.Hastanın sadece 1 kere midesi bulanmıştı ve ben büyük bir sabırla muayene ettim.Karın ağrısı varmı yok idrarda yanma varmı yok değişik bir şey yedinmi yok ailede başka kimsede varmı yok bogaz ağrısı ateş öksürük yok yok yok ..Hatta bir ara hasta tip tip baktı ne sorup duruyon der gibi ama tek istediğim kendimce bir neden bulmaktı ya insan gecenin 4 ünde midesi bir kere bulandı diye acilemi gelir hatta kusmamış bile ..Ya sabır dedim taktık serumunu ama ben bile kendi kendime sakinliğime inanamadım. Kesin gelecek yılki nobel barış ödülüne aday olmam lazım .
Bu konuda hatıralarını aktaracak arkadaşlar varsa sevinirim yoksa kendi kendimi yiyip bitirecem bakalım barış ödülü kime gidecek.. :lol: :lol: :lol:
Kullanıcı avatarı

Re: Gecenin 4 ünde gelen hasta

#1028288  gönderen drferide5
 11.10.2010 - 20:26:22
gece iki çocuk acil nöbeti.1.5 yaşında çocuk annesi getirdi.şikayet burnu tıkanık galiba.not:çocuğun hiçbirşeyi yoktu.ateş v.s. hiç yok.burnu da tıkalı değildi...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#1028293  gönderen gishem
 11.10.2010 - 20:29:49
banada saat altıda geldi neymiş, böle bi vücudunda yanma kaşınma oluyomuş, sırtından başlıyomuş ordan enseye ordan kasıklara ordan bacaklara falan. döküntü yok, kızarıklık yok, yeni bişi yiyip içmemiş, ilaç içmemiş, daha öncede bi olmuş geçmiş falan.. iyi dedim bi avil decort yapın roketleyin, geçmezse gel tekrar dedim. sabah sekizde telefon hocam aynı hasta, iyi polikliniği beklesin, yok şikayeti geçmiş, eee banane :) bizimle paylaşmayamı gelmiş, yok o ilaçtan yazdırmaya gelmiş, iyi yazdım bi aerius nolur düş yakamdan :)
Kullanıcı avatarı

#1028310  gönderen sperentsa
 11.10.2010 - 20:45:59
gecenlerde aynı yerde kaldıgım bır ablamız (dr degıl kendısı) baktım gece uzun muhabbet vs den sonra hazırlanıyor , nereye dedım, acıle gıdecem dedı, nıyee? hastayım ya bak burnum falan ıyıce tıkandı, gıdım bı ıyıce muayene etsınler.... 8O ıyı sen bılırsın dedım yattım . sabah sordum , gıttım dedı, muayene ettıler , ılac recete verdıler, cok hastaymısım dıyor. ıyı pekı dedım ne dıyım.... bırcok polıklınık hastası boyle gece acıllerı dolduruyor.
Kullanıcı avatarı

#1028327  gönderen handegurun
 11.10.2010 - 20:57:09
internum cocuk acil nobeti asistan abiyle hastalari bitirmeye calisiyoruz kuyruk var kapida siradaki hastayi aldim kadinin kucaginda tatli sirin gulucuk sacan bir cocuk annesi ne sikayeti var dedim ;cocugumun bacaklari cok agriyor doktor hanim dedi(cocuk 8 aylik) ;? ;? ;? biz de sabirla muayene ettik fm si normal dedik kadin afra tafra bagira cagira siz biseyden anlamiyosunuz dedi giderken de saclarimdan hatira cekip goturdu Allah im ya sabirrr ;? nothernstar400 ben de adayim o odule hatta hepimiz hakettik bence :D
Kullanıcı avatarı

#1028337  gönderen dengesiz
 11.10.2010 - 21:01:31
gece 4 te gelen hasta tadından yinmez. sen hastayla ,çocuksa hasta yakınıyla ,çocuğun annesi babasıyla ,çocuk annesiyle, güvenlik çocuğun babasıyla, sen güvenlikle kavaga ederkene sabah olmuş...
Kullanıcı avatarı

#1028338  gönderen boddah
 11.10.2010 - 21:02:06
o serumu taktığın için hasta iyi ki gelmişim diye düşünecek :)
hiçbişeyi olmadığını düşündüğün hastaya niye girişimde bulundun ?
o hasta oh iyi ki gelmişim bak serum taktılar diye düşünecek ve ertesi günde acile gelecektir.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#1028340  gönderen nothernstar400
 11.10.2010 - 21:02:55
Evet aslında öyle çoktan hakettik ve her hastada dahada çok hakediyoruz ama amaç paylaşım ve en en en ekstrem adayı bulmak.En çok sabrın sınırlarını zorlayan hastayı burada paylaşmak yoksa dedim ya ben bugün yerim kafayı :lol: :lol: :lol:
Kullanıcı avatarı

#1028343  gönderen sperentsa
 11.10.2010 - 21:04:23
bızım gece nobette terme yakın gebe gelmıs , gece saat 3 cıvarı, neyse kalktık gıttık, agrım var dıye gelmıs, hem de ambulansla, ıcerı gırdı i oyle kontraksıyonları olan bı hasta gıbı durmuyor. neyse acıle gelmıs hem de ambulansla mecbur muayenesını usg sını yaptık. bebek ıyı gorunuyor, cınsıyet de soruyo tabı arada. neyse , hıcbır dogum berlıtısı yok henuz. ama agrım var dıyor ıyı dedık , servıse yatıralım senı , spasmolıtık verelım gozlem de kal, agrıyı takıp edelım , uzak bı koyden gelıyor cunku. yok ben yatmam, gıdıcem dedı,o zaman ımzala cık dedık, zaten usg yaptırıp cınsıyetını ogrenmek ıcın gelmıstım dıyor.... :x hepımızın agzı acık kaldı , cektı gıttı.
Kullanıcı avatarı

#1028350  gönderen nothernstar400
 11.10.2010 - 21:08:34
boddah yazdı:o serumu taktığın için hasta iyi ki gelmişim diye düşünecek :)
o hasta oh iyi ki gelmişim bak serum taktılar diye düşünecek ve ertesi günde acile gelecektir.
O serumu takmada gör gününü sonra sabaha kadar hastaya laf anlat işin yoksa bende taktım metpamidi ne yapayım semptomatik tedavi ve bu ilçede serum takmadınmı en kötü doktor sensin hem kadın kocasına baaak nasılda hastaymışım serum bile taktılar demek içinde can atıyordu ee koca saat 4 te kalkmış o da benim gibi bir neden arıyordu :lol: Bu arada hasta 60 yaşında yani gebelik varmı o da yooook..
Kullanıcı avatarı

#1028354  gönderen boddah
 11.10.2010 - 21:10:08
nothernstar400 yazdı:
boddah yazdı:o serumu taktığın için hasta iyi ki gelmişim diye düşünecek :)
O serumu takmada gör gününü sonra sabaha kadar hastaya laf anlat işin yoksa bende taktım metpamidi ne yapayım semptomatik tedavi ve bu ilçede serum takmadınmı en kötü doktor sensin hem kadın kocasına baaak nasılda hastaymışım serum bile taktılar demek içinde can atıyordu ee koca saat 4 te kalkmış o da benim gibi bir neden arıyordu :lol: Bu arada hasta 60 yaşında yani gebelik varmı o da yooook..
ya o zaman bunu kıramazsın hasta yine gelir :)
kolay gelsin zor iş.
Kullanıcı avatarı

#1028359  gönderen nothernstar400
 11.10.2010 - 21:13:45
inanmazsın bu ilçede bana bir kokteyl takın diyen geliyor neyse konudan sapmayalım konu gece 4 de gelen akıllara ziyan hastalar :lol:
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#1028367  gönderen handegurun
 11.10.2010 - 21:23:03
eriskin acilde ramazn nobeti aylardan eylul ilk defa iftar vakti yataklar bos biz de iftara guvec yaptirmisiz tam ekmekleri daldirdik guvece hastabakici geldi hocam bi hasta var dedi abiyle gittik bilenler bilir kurutmalik biber vaktidir eylul ayi,50 yaslarinda bi teyze 1 hafta one biber oymus aciymis biberler eli de aci olmis tabi o eli gozune goturmus ama taaa 1 hafta once simdide gozu kasiniyormus acile bi gidip baktirayim biberden mi diye dusunmus ben abiyi zor tuttum kadinin girtlagina yapisacakti ama guvec sogumadan kadini gonderdik de yemegimizi afiyetle yedik :) :) :)
Kullanıcı avatarı

#1028369  gönderen healer
 11.10.2010 - 21:25:11
gece 2 .30da bir çift geldi

2 günlük evlilermiş ilşkiye giriyorlarmış ama kanama olmuyormuş bir bakar mısıınz

-Bakamam bu benim alanım değil Kadın doğum uzmanı bakması gerek
-Kadın doğum uzmanı var mı burda?
-Acil durumlarda danışıyoruz hastanede nöbet tutmuyor uzmanlarımız
- Ama bu da acil bir durum özelde falan bulabilr myi
-Ancak yarın polikliniğe gelebilrisiniz bu şikayetle
Kullanıcı avatarı

#1028372  gönderen nothernstar400
 11.10.2010 - 21:31:32
İki gün önce bir hasta geldi bana çocuk tek başına gelmiş 12-13 yaşlarında erkek çocuk ne şikayetin var dedim elimin üzerine dayanıp oturdum elim ağrıyor dedi kafamı bir kaldırdım neeeeyyy demişim içimdende düşünüyorum allahım herhalde kamera şakası yapıyorlar evet evet kamera şakası olmalı kamera nerde diye düşünüyorum sıradada herhalde 40 kişi vardır tabi nerden bileyim sonraki hastanın ''acil '' hastalığının akne olduğunu neyse derin derin nefes aldım ama neyseki saat daha öğle vaktiydi yani henüz daha zıvanadan çıkmamıştım :lol: :lol:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11