Pazartesi , Ağustos 19 2019
1. 2. ve 3. sinif ogrencilerine ozel...
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Kullanıcı avatarı

Re: 2. sınıfta 3 senedir kalıyorum

#1028955  gönderen izmirli
 12.10.2010 - 13:18:02
drolmakistemiyorum yazdı:napıyım bırakayım mı okulu.
ben se 3 sene kaldım ıkıde atıldım 2 yıl da acıkta gezdım ettı mı sana 5.valla bence bırakma öbür meslekler sanki cok mu ıyı?kafana da cok takma kafaya cok takmayla biryere varılmıyor.allah yardımcın olsun

#1029141  gönderen egoistdoktor
 12.10.2010 - 17:10:36
kesinlikle bırakma... karşında benim gibi yüzlerce örnek var benim tanıdığım 10-15 kadar kişi var hepsi 4te 5te tıkır tıkır yol aldı bitmese de inat et yarın bir gün af çıkar geri dönersin 30 yaşın üstünde hala okuyan afla dönen 2-3 tane de tanıdığım var İNADINA devam et biraza daha fazla sarıl notlara
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#1029166  gönderen dr_nlp
 12.10.2010 - 17:35:46
devam etsende en iyi ihtimalle dört sene :))) heryerde en az... bence bunu bir zaman meselesi gibi düşünme... neden kalıyorsun çalışmıyorsanda kalıyorsan karar vercen bunda sonrasına bir zaman sonra karar veirrip hiç ders gecmemişken çok iyi doktor olanlar oldu ama aynı durumda bırakıp baska işlerde çok basırlı olanalr oldu bunalr bence kendi kararını veren gercekten en isteidğini kesfedenlerdi....

#1029292  gönderen Gokky
 12.10.2010 - 19:05:45
nazar84 yazdı:
dr_samsa yazdı:Bırak ve kimseyi tanımadığın bir kasabaya git.Mümkünse sahili olsun.Sadece kendin için yaşa orda.Güneşin doğuşunu batışını seyret.Karnını doyurmaya yetecek bir de iş bul.Kimseye soru sorma.Sorulara da cevap verme.Hatta seni sağır-dilsiz sansınlar.Bak neler görüp neler duyacaksın.Kitaplar oku.Düşün.Tefekkür et.Kendini ara.Ya da hiçbirşey arama bulamazsın.Ömür düşünülerek kar-zarar oranı hesaplandığında bir farkın olmaz bir hekimden emin ol.Belki karlı bile olabilirsin...
hepsini okudum ama en saçma tavsiye bu olsa gerek.hayal ürünü.15 yılda bitirirsinden bile daha kötü yapmacık...
Banada en güzel yorum bu gibi geldi yaf
Kullanıcı avatarı

Re:

#1029305  gönderen dr_ogur
 12.10.2010 - 19:14:36
Bence de üstteki yazı çok garip. Bir doktoru berdüş edip yollara düşürmüş :) Sınıf tekrarı yapan arkadaşa bir kaç tavsiye
1- Karar ver (doktor ol )
2- bu kadar tembellik yapıyosan senin gibi arkadaşlara takılıyorsundur. o arkadaşlarınla irtibatını kes (minimuma indir demiyorum KES) 4 sene sonra tusu kazandıktan sonra tekrar konuşabilirsin.
3- İnternette sacma sapan yerlerde dolaşma tüm vaktini heder edersin
4- Çalışkan insanlara takıl (korkma ısırmazlar)
*5- siyasi olaylardan partilerden (eğlence) şundan bundan şimdilik uzak dur.
6-temiz tertipli ol!!!
ve şunu unutma YAPABİLİRSİN hepimiz sıkıntılar cektik ve basardık sen de basaracaksın

* yazdığım öneriler yasanmıslıklardan aldıgım tecrubelere dayanmaktadır, tamamen hayat görüşü değildir
En son dr_ogur tarafından 12.10.2010 - 19:50:42 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı

Re:

#1029354  gönderen aduket
 12.10.2010 - 19:50:29
6 sayfayı okumadım ama avatarın bırakmıcağını söyledi sankim.
Kullanıcı avatarı

Re:

#1029433  gönderen zexuwar
 12.10.2010 - 20:35:17
bence de bırakmayacak.bırakacak olsa bırakır gelip burda başlık mı açar yahu.ama fikirlerimizi öğrenmek istemiş tabi mantıklı.ben olsam da bırakmazdım tabi
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#1029938  gönderen drwilly
 13.10.2010 - 12:23:30
çık bi hava al önce
bi fincan kahve iç..
iyi düşün. bıraksan ne olacak? yeniden öss çalış,kazanabilecekmisin? herşey çok değişti. bence öss çalışmak tıp bitirmekten zor şuan..sahip olduğunun kıymetini bil.. arkadaş çevreni değiştir mesela,çalışkan bi grupta ol.nasıl çalışıyorlar ,ne çalışıyorlar bunu öğren.aslında mesele çok çalışmak değil,taktik çalışmak. neresi çıkarsa oraya çalış. en büyük hatan bu bence,yoksa sınıf tekrarı hem de iki sefer,çok başa gelecek bir durum değil. bunları okuyup savunmaya geçme lütfen,kendinde ara sorunu. elbette dersler zordur ama geçen birileri varsa eğer bu başarının imkansız olmadığını gösterir. gözünde fazla büyütüyorsun okulu. al eline çıkmış soruları bir bak hep aynı eksende döndüklerini göreceksin..
anatomi,biyokimya,fizyoloji..vs her ne varsa hiç birini geçmek imkansız değil..
doktor olmak mucize değil. "eşşek bağlasan 10 senede bitirir" sözü de doğrudur.mühim olan insan olarak bitirebilmek :P
sana başarılar diliyorum
ve anahtar cümle "rahat ol"
Kullanıcı avatarı

#1032856  gönderen lahmacunayran
 15.10.2010 - 21:59:04
bastiani yazdı:bırak gitsin.. dönerse senindir lahmacunsa benim..

ama çalışırsak olur bence..
bende diyorum kulaklarım çınladı biri benden bahsetmiş.bende 2 de kalanlardanım. 2 ile 3. sınıfı geçince 4 sınıf bir şekilde uzatsanda bitiriyorsun.
5. sınıf 2. baharıdır tıpın. derse gel sınava gir arada çalış geçiyorsun. 6. sınıfta ders sınav yok zaten. bunun şurasında ne kalmış okulu bitirmene. ne kaç sene üst üste kalanlar gördüm hepside geçti gitti. geçen mecburi atamasında isimlerini gördüm:)
Kullanıcı avatarı

#1033560  gönderen drreno
 16.10.2010 - 15:43:45
muhammeterdal yazdı:bir psikiyatriye git ve yoluna devam et
çapa psikiyatri nasıl döneri iyi mi kaç nöbet
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#1033565  gönderen doktormahmut123
 16.10.2010 - 15:49:11
bırakma bende kaldım ama şu an tus da güzel netler yapıyorum. sadece çalışma düzenini disiplinini sağla. bendede çalısma sorunu vardı. kutuphaneye giderek çözdüm
Kullanıcı avatarı

#1033570  gönderen zexuwar
 16.10.2010 - 15:52:41
drreno yazdı:
muhammeterdal yazdı:bir psikiyatriye git ve yoluna devam et
çapa psikiyatri nasıl döneri iyi mi kaç nöbet
:D
(buarada tavsiyeyi veren de 2.sınıfa yeni geçti ha )
Kullanıcı avatarı

#1033633  gönderen TJ
 16.10.2010 - 17:08:05
emek vermeden başardığın hiçbirşeyin anlamı olmaz, önce bunu yerleştir aklına!
her ne kadar tembellik etmiş olsan, hiç çalışmasan bile bu geçen senelerde büyük bir "emek" var. kendi içinde ciddi bir mücadele içindesin; yaşamını erteliyorsun...

insan bu hayatta ne yaptığını, ne için var olduğunu bulana kadar tekrar tekrar düşüp kalkar. bu sırada çok yorulur ve o yorgunluğun arasında neler kazandığının bazen farkına varamayabilir. ama sonrasında görür ki kendi kendine verdiği bu mücadele, çekişme hayatının amcına daha da yaklaştırmıştır onu...

hayata nasıl bakarsan öyle yaşarsın! görmek istediklerin neyse onları görürsün..
senin gibi düşünmeyen, senin hissettiklerini anlayamayanları boşver! sadece kendini gerçekleştirmek için uğraş. bunu başarabilirsen kazanıcaklarının yanında kaybettiklerinin hiç bir anlamı olmadığını görüceksin!..
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9