Cuma , Kasım 22 2019
1. 2. ve 3. sinif ogrencilerine ozel...
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9
Kullanıcı avatarı

#1028524  gönderen drolmakistemiyorum
 11.10.2010 - 23:07:20
dr_samsa yazdı:Bırak ve kimseyi tanımadığın bir kasabaya git.Mümkünse sahili olsun.Sadece kendin için yaşa orda.Güneşin doğuşunu batışını seyret.Karnını doyurmaya yetecek bir de iş bul.Kimseye soru sorma.Sorulara da cevap verme.Hatta seni sağır-dilsiz sansınlar.Bak neler görüp neler duyacaksın.Kitaplar oku.Düşün.Tefekkür et.Kendini ara.Ya da hiçbirşey arama bulamazsın.Ömür düşünülerek kar-zarar oranı hesaplandığında bir farkın olmaz bir hekimden emin ol.Belki karlı bile olabilirsin...
hepimizin istediği bu ama naparsın işte hayat şartları
Kullanıcı avatarı

Re:

#1028526  gönderen zexuwar
 11.10.2010 - 23:08:47
:cry:
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#1028545  gönderen kelso
 11.10.2010 - 23:25:06
se8iz yazdı:kaba bir hesapla 15 yılda mezun olursun sen...

ha gayret...

yuhhh!!!
bide utanmadan seni eleştirenlere aynı üslubunla cvp veriyosun, hadi durma bu msj içinde o düşük seviyeli üslubunla cvp ver!!!!!!
Kullanıcı avatarı

Re:

#1028572  gönderen se8iz
 11.10.2010 - 23:38:10
kelso yazdı:

ha gayret...

yuhhh!!!
bide utanmadan seni eleştirenlere aynı üslubunla cvp veriyosun, hadi durma bu msj içinde o düşük seviyeli üslubunla cvp ver!!!!!!
Yaa arkadaşlar yaaa...ne kasıntısınız amannn....

yok empati yap yok seviye falan...bla bla bla...hekimlerin çoğunluğunun en büyük sorunu bence bu sense of humour defekti ....

Aman...siz de moral verdiniz çocuga...aferim size...

Espiri yapıyoruz herhalde biz de....adam 15 sene okuyacak degl herhalde...

İlla alt yazı gecirteceksiniz insana yani....

Madem konu uzadı, şunu da söylemeden geçmeyelim...her espirinin altında da bir gerçek payı yatar...

kapasite denen bir durumu da gözardı etmemek lazım...Olmuyorsa çok zorlamıyacaksın bu hayatta bazı şeyleri...oluruna bırakacaksın...yeteneğin olduğu yönlere kulaç atacaksın...herkesin başarılı olacağı bir branş vsardır mutlaka...

Arkadaş 5 yılını kaybetmiş...ancak zararın nersinden donerse kardır...ilerisi daha zor...bu evlenmeye niyetli bir çiftin daha flört döneminde bile anlaşamamasına benzer...

Bırak kardeş...bence bırak sen tıbbı...cesaretini topla ve bas istifanı...mutlu olacağın yola g.rmeye bak bir an önce...hayat kısa...ve tek can hakkın var...atari oyununda degiliz....burada sana umut pompalayanlara aldanarak hayatını daha fazla karartma...
Kullanıcı avatarı

Re:

#1028691  gönderen bence_jones
 12.10.2010 - 03:58:14
bence devam et arkadaşım... malesef türkiyede yaşıyoruz.yok istediiğin meslekmiş yok hayallerinmiş mutlu olmakmış hepsi hikaye..bu ülkede işinden ve hayatından memnun olan yüzde kaç insan var ki.?? dr olunca hayat süper olmuyor ancak ekonomik olarak biraz daha iyisin.saygınlığın olur ve ailen için bir gurur olur..bunlar bu ülkede lüks...

bitirmeyi hiç kafana takma çok rahat biter...emin ol.

şartları kötü mötü ama sevmeye çalışıncada çok haz alırsın
HA 30 SENE DOKTORLUK YAPTIN HA 27 SENE HİÇ FARK ETMEZ...ama gerçekçi olmak gerekirse türkiyede zengin değilsen vicdanın yoksa ve okumuşsan yaşam standartların çok düşük..ayrıca çok çeşitli uzmanlıklar var seversin mutlaka birini.. ve zaman geçtikçe seveceğine inanıyorum.biyokimya bitsin 2 anamnez al iki sırt dinle 2 hemşire kessin seni hoşuna gidecektir.takma kafana
Kullanıcı avatarı

#1028714  gönderen ftm71
 12.10.2010 - 07:23:01
BENCE BAŞKA MESLEĞİ YAPMAK İSTEMİYORSAN DEVAM ET HERŞEYE GEÇMİŞE BİR SÜNGER ÇEK UNUT YENİ İKİNCİ SINIFA BAŞLAR GİBİ ESKİ DERS NOTLARINI AT HER ŞEY YENİ OLSUN DERSLERE DÜZENLİ DEVAM ET EMİNİM SENİN İÇİN GÜZEL BİR BAŞLANGIÇ OLUR
Kullanıcı avatarı

Re:

#1028806  gönderen Bezgin_sirin_
 12.10.2010 - 10:00:17
Benim de hiç aklımda yoktu tıp.Biyolojiden nefret ederdim lisedeyken.Hatta 1 de az daha kalacaktım zor yırttım.Ama tıpın her branşı tıpa ait değildir :D Bizim ortopedi hocası tıpı sevmeyen orto yazsın demişti.Bi de plastik göz fln var.Onlar dahiliye pediatri gibi boğmuyo insanı.Spesifik branşları sevebilirisin ilerde.İnan 1le 2 deki gibi olmuyo stajlar.Bazıları çok daha zevli oluyo.Uçuk olabilir ama istersen git ameliyatlara gir belki sana hitap eden bişeler bulursun :D
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#1028812  gönderen Bezgin_sirin_
 12.10.2010 - 10:05:08
Kapasite artırılabilir bişe bu arada.Ezberledikçe ezberleme kapasiten artıyo merak etme.Yoksa ben bu balık hafızayla okulu bitiremezdim.Tarihten çalışıp çalışıp 100 üzerinden 4 ila 40 arasında notlar alırdım hep mesela :D
Kullanıcı avatarı

Re:

#1028817  gönderen birruya
 12.10.2010 - 10:13:45
bence de devam et. tembellikse tek sorun, başka bölümde de tembel olacaksın. başka bölüme gidince tembelliğin geçmicek.

zaten 2.sınıf tıpla çok tanıştığın bir sınıf değil. isteyip istemediğini de gidip bi kaç nöbet tut bi yerde rica et, öyle anlarsın..
Kullanıcı avatarı

Re:

#1028822  gönderen ambivalan
 12.10.2010 - 10:20:08
ferayi yazdı:

ha gayret...
ALLAH SANA DAHA BETERİNİ VERSİN....EMPATİ YAP BİRAZ
e yuh..adam espri yapmış belli ki amma abartmışsınız yaa..beddua etmek de ne oluyor işin şeyini çıkartıyorsunuz bazen
Kullanıcı avatarı

#1028830  gönderen boddah
 12.10.2010 - 10:33:56
sınıfta kalma sebebinin doktor olmayı istememek olduğunu düşünmüyorum.ya da şöyle söyleyim benim fakültemde senin durumunda olan insanların hiçbirinin sebebi bu değildi.bazen tökezlediğimiz yerden kalkmayı beceremeyiz.bu bize; o yerden o insanlardan o o ruh halinden tamamen kaçma isteğini doğurur.bırakarak kendine yeni bir hayat kurabilirsin ama orda o sınıfta herkesin yapabildiği ama senin yapamadığın bişey olarak kalacak bi problem olarak kalacak.o yüzde doktor olmak istemiyorsan bile o fakülteyi bitirmelisin ki bence istiyorsun...

çalış kardeş bi kere o sınıfı geçersen gerisi çorap söküğü gibi gelecektir emin ol.tıp fakültesini geçmek kesinlikle zeka işi değildir.poponu sandalyeye dirseğini masaya koyup çalışacaksın.önce kendin için.benim aynen senin durumunda 1. sınıfta 2 kez kalan 3. sınıfta 3 kez kalan arkadaşlarım var.herkesin zaman zaman başına böyle talihsizlikler silsilesi gelebilir.şimdi o insanların kimi tus çalışıyor kimi asistan oldu .bırakan 1 kişi de tanıyorum onu da bir kitapçıda kasiyer olarak çalışırken görmüştük.

diyeceğim o ki devam et.2. sınıfı geç sonra bırakıp bırakmayacağını düşün.sınıfı geçemediğin için deil istemediğin için bırakmış olursun.

kendine iyi bak.
Kullanıcı avatarı

Re:

#1028833  gönderen boddah
 12.10.2010 - 10:35:56
se8iz yazdı:
kelso yazdı:

ha gayret...

yuhhh!!!
Yaa arkadaşlar yaaa...ne kasıntısınız amannn....

yok empati yap yok seviye falan...bla bla bla...hekimlerin çoğunluğunun en büyük sorunu bence bu sense of humour defekti ....

Aman...siz de moral verdiniz çocuga...aferim size...

Espiri yapıyoruz herhalde biz de....adam 15 sene okuyacak degl herhalde...

İlla alt yazı gecirteceksiniz insana yani....

Madem konu uzadı, şunu da söylemeden geçmeyelim...her espirinin altında da bir gerçek payı yatar...

kapasite denen bir durumu da gözardı etmemek lazım...Olmuyorsa çok zorlamıyacaksın bu hayatta bazı şeyleri...oluruna bırakacaksın...yeteneğin olduğu yönlere kulaç atacaksın...herkesin başarılı olacağı bir branş vsardır mutlaka...

Arkadaş 5 yılını kaybetmiş...ancak zararın nersinden donerse kardır...ilerisi daha zor...bu evlenmeye niyetli bir çiftin daha flört döneminde bile anlaşamamasına benzer...

Bırak kardeş...bence bırak sen tıbbı...cesaretini topla ve bas istifanı...mutlu olacağın yola g.rmeye bak bir an önce...hayat kısa...ve tek can hakkın var...atari oyununda degiliz....burada sana umut pompalayanlara aldanarak hayatını daha fazla karartma...
komik deilsin.
zorlama
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#1028884  gönderen drmrym
 12.10.2010 - 11:30:59

ha gayret...
:lol: :lol:
Kullanıcı avatarı

Re:

#1028890  gönderen drnixie
 12.10.2010 - 11:38:15
bizim fakültede senin gibi tek dersten kalmış bir sürü arkadaşımız vardı. okulda kaçıncı sınıfsın diye sorduğumuzda 2+3, 3+3 .. vs diye cvp veren çok olurdu. hepsi yoluna devam etti ve mezun oldular. bu durumda olan tek sen değilsin. emin ol suan geri dönüp öss çalışmak çok daha zor bence. bircok sey unutuldu çnku. ikinci sınıfta anatomide çok zorlanmıştım, ailem 2. sınıfı geçtim diye kurban kesmişlerdi. 2. sınıftan sonra daha kolaylaşıyor dersler, kesinlikle pes etme yoluna devam et. mezun oldugunda doktorluk yapmak istemezsen de gecersin ilaç firmalarına başarılı bir iş adamı olursun . bir çok doktordan daha lüks yaşar, daha çok para kazanırsın ;)

Re:

#1028932  gönderen DrCnut
 12.10.2010 - 12:46:45
bende hemen hemen senin durumuna düştüm sonra düşündüm baktım yapacak birşey yok oturdum ve adam akıllı ders çalışmaya başladım ondan sonra da hiç takılmadan bitirdim. şu an doktorum ve cidden de bırakmadığım içinde mutluyum. sadece ne yapmak istediğine karar ver ve o yolda elinden geleni yap, yoksa bi bakacaksın yaş geçmiş ve en kötüsüde yapayalnız kalmışsın... Kararlı ol kardeş.... Tıp Fakültesine gelenlerin yarıdan fazlası istemeyerek geliyor ama ülke şartlarında çok tercih edebileceğin bölüm de yok bu gerçeği de unutma...
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9