Cuma , Ekim 18 2019
1. 2. ve 3. sinif ogrencilerine ozel...

#437112  gönderen backardi
 19.07.2008 - 12:06:48
kızarım herseyı sısteme atmayın acılde 13 14 sene calısıp resustasyon yapmamıs entubasyon yapmamıs dr lar var arıtmıye mudahele etmemıs bunların ne alaksı var sısıtemle bu kadar olmaz ya gelde sınırlenme adam hayatında tomografı gormemıs bakmıor cunkı ıgllenmıor hasta oradan gtsınde nereye gderse gıtsın bır gun sormuor ne bu tomografı naısl okunur vs bır gun demıro ekg de suunu gordum ne bu vs dıe herkes hasta gıtsın paramı alım kımseyle ugrasmayım banane sız daha cok gerncsınız ılerde goreceksnız bu anlattıklarmı
Kullanıcı avatarı

#437115  gönderen DrNucleus
 19.07.2008 - 12:08:23
backardi yazdı:sıstem sana 1 de 2 de debelen dr olunca hıcbırsyeden anlama demıor ondan sora 112 de dr oluor hayatında res yapmamıs acılde calsıor hayatnda ac odemı gormemıs tedavı etmemıs uzman oluor dunyadan hbaerı yok vs vs bu saplantılar yuuznden bır adam 2 de 1 calsımmı dıosa ılerıye bakmıor ve vızyonu dardır gecmıse donen adam dan tıp ve bılım ııcn bısye olmaz kımsede cıkıp ne sacmalıosun demıorda akıl verıor cunkı herseyı kıtapları sayısız kez tekrar tekrara okumak sanıor bırıncı sınıfta fızık tıbı bıyolojı vs vardı hatrlamıorsma temel saglam olsun dıe lıseyde donuılmelıo
Walla brawo ne diim
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#437116  gönderen DrCihangir
 19.07.2008 - 12:09:55
backardi yazdı:kızarım herseyı sısteme atmayın acılde 13 14 sene calısıp resustasyon yapmamıs entubasyon yapmamıs dr lar var arıtmıye mudahele etmemıs bunların ne alaksı var sısıtemle bu kadar olmaz ya gelde sınırlenme adam hayatında tomografı gormemıs bakmıor cunkı ıgllenmıor hasta oradan gtsınde nereye gderse gıtsın bır gun sormuor ne bu tomografı naısl okunur vs bır gun demıro ekg de suunu gordum ne bu vs dıe herkes hasta gıtsın paramı alım kımseyle ugrasmayım banane sız daha cok gerncsınız ılerde goreceksnız bu anlattıklarmı
görüyorum bile hocam...ama ben hep sistemi bahane ederler ya ondan espri olsun diye dedim...yoksa ben kendim olayı sisteme bağlamıyorum...eminim bu arkadaşta öyledir...her şeyin kişi de bittiğine inanıyorum...bizim üniversitenin kısıtlı imkanlarına rağmen oradan kendini yetiştiren ne doktorlar gördüm...ama bunun yanında hacettepenin cerrahpaşanın o güzel imkanlarına rağmen pratik olarak hiç bi şey bilmeyen doktorlar da... :wink:yalnız dediğim gibi bi insan geçen seneyi tekrar ediym mi dedi diye verdiğin örneklerdeki insanlar gibi olcak hükmüne varman bence çok yanlış...
En son DrCihangir tarafından 19.07.2008 - 12:32:32 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

#437121  gönderen backardi
 19.07.2008 - 12:15:22
doktor bır unvandır ozellıkle eskıden bılırkışı ye yakın bır durmumuş. yanı drun vızyonu genıs olmalı genelkulturu oldukca saglam olmalı bılgılı olmalı genıs gorebılmelı yoksa boyle dısardakı ot dr ımajı neden oldu acaba son yıllarda onlugu gıyen kendnı kral sanıor ama daha vızyon sahıbı unıversıtelı akıllı ınsanlar genelde ot gzyle goruor ve cogu zamanda haklılar... ne kılık kıyafetıne dıkkat edıor ne kousmasına ne oturup kalkmasına bazı arkadaslaırmız onluug cıkarsan ustunden vasıf yok! kendnı gelıstırmeyen kendı bıreysel becerısını katmayan adama sıstem fayda etmez
Kullanıcı avatarı

#437123  gönderen DrCihangir
 19.07.2008 - 12:17:02
backardi yazdı:doktor bır unvandır ozellıkle eskıden bılırkışı ye yakın bır durmumuş. yanı drun vızyonu genıs olmalı genelkulturu oldukca saglam olmalı bılgılı olmalı genıs gorebılmelı yoksa boyle dısardakı ot dr ımajı neden oldu acaba son yıllarda onlugu gıyen kendnı kral sanıor ama daha vızyon sahıbı unıversıtelı akıllı ınsanlar genelde ot gzyle goruor ve cogu zamanda haklılar... ne kılık kıyafetıne dıkkat edıor ne kousmasına ne oturup kalkmasına bazı arkadaslaırmız onluug cıkarsan ustunden vasıf yok! kendnı gelıstırmeyen kendı bıreysel becerısını katmayan adama sıstem fayda etmez
kesinlikle katılıyorum...çok doğru söylüyorsun ama dediğim gibi buradaki arkadaş bi tavsiye istedi diye onu da böyle olcak diye yargılamamalısın...
En son DrCihangir tarafından 19.07.2008 - 12:33:38 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı

#437131  gönderen DrCihangir
 19.07.2008 - 12:36:10
Doğru söylemiyormuyum backardi...belli ki belli şeylere çok öfkelenmişsin....bende aynı durumlara çok kızıyorum...ama buradaki arkadaşın sorusu masumca bi soru bence... :wink: bu konuyla çok bi ilgisi yok...
Kullanıcı avatarı

#437133  gönderen drtugbab
 19.07.2008 - 12:37:50
dawinci yazdı:bende aynı durumdayım 2.ye başlamadan önce en azından biyokimyayı falan tekrar etmek gereklimidir ya hepsini diil ama en azından bk??

ben yeni mezun oldum.saçmalama yazın ders çalışılmaz.hele de 1.sınıf.bence kendine yazık etme.gez toz eğlen.daha çoook çalışırsın!
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#437135  gönderen DrCihangir
 19.07.2008 - 12:40:02
drtugbab yazdı:
dawinci yazdı:bende aynı durumdayım 2.ye başlamadan önce en azından biyokimyayı falan tekrar etmek gereklimidir ya hepsini diil ama en azından bk??

ben yeni mezun oldum.saçmalama yazın ders çalışılmaz.hele de 1.sınıf.bence kendine yazık etme.gez toz eğlen.daha çoook çalışırsın!
+1 bence de bolbol dinlen ve eğlen...çok sıkılırsan ilkyardım öğren...en azından acil bi durum olduğunda ilk müdahaleyi bilmeyen insanlar yerine sen yaparsın...

#437162  gönderen dawinci
 19.07.2008 - 14:22:26
hastasınız siz ya hele backardi sen önce millete geniş ufuklu olun diye nutuk atarken bi insanın asıl sorduğu şey ne ona bak.söylediğin şeylerden zerre kadar bişey anlamadım.entübasyonmuş aritmiymiş bana ondan bahsediyosun.ben şu an ikici sınıfa geçtim ve dünyamda ne varsa onu en iyi şekilde öğrenmeye çalışıyorum.
bi insan birinci sınıfta gördüğüm bişey ikinci sınıfta işime yararsa onları öğreneyim diye sana danışıyosa gerçekten o yüksek kültürün geniş ufkun hatta doktorluğun getirdiği bilgeliğin gereği olarak ona sinirlenirsin dimi bende tam böyle düşünmüştüm.

ayrıca neden doktor oluyo insan saygın bi meslek olduğu için mi insanların sana bilge gözüyle baktığını bilerek kendini tatmin etmek için mi? bence insan bi mesleği seçerken çok ciddi temellere dayandırmalı hele doktorluk için bu en önemli şeydir bence o mesleği seçerken kendine göre çok ciddi sebepler bulmalı yoksa herşey yalan olur
En son dawinci tarafından 19.07.2008 - 14:26:36 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

#437163  gönderen backardi
 19.07.2008 - 14:25:34
peki
Kullanıcı avatarı

#437207  gönderen anjiyo
 19.07.2008 - 16:21:56
bende meraklısı değilim tıbbi biyolojinin ama tusa çalışan arkadaşlarımı görünce ister istemez bi eksiklik hissetmem normal. ha şunu da belirteyim o lanet sınıfı zor bile geçtim diyebilirim. notum sınırdı. sonuncu olarak kapattım seneyi. tek derdim sene kaybetmemek... evet belki doksan alan öğrenci bi entübasyon bile yapamayacak ki üst dönemlerde bunu söyleyeni de çok gördüm. onlarında savunması hasta bulamamak.. anestezi de görseler bile acildekiyle kıyaslayamıyorlar çünkü kasları gevşemiş bi insanla acil hasta bir olmazki
Kullanıcı avatarı

#437224  gönderen DrCihangir
 19.07.2008 - 16:48:17
anjiyo yazdı:evet belki doksan alan öğrenci bi entübasyon bile yapamayacak ki üst dönemlerde bunu söyleyeni de çok gördüm. onlarında savunması hasta bulamamak.. anestezi de görseler bile acildekiyle kıyaslayamıyorlar çünkü kasları gevşemiş bi insanla acil hasta bir olmazki
+1
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#450114  gönderen dr_banu
 15.08.2008 - 12:35:14
...
En son dr_banu tarafından 16.01.2011 - 14:07:30 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

#450175  gönderen A-Z
 15.08.2008 - 14:05:34
et tekraru ahsen velev kane yuz seksen

tekrar iyidir evlat

velev ki, isterse yüzseksen kere de olsa..

hafıza i beşeri nisyan ile maluldur

u malumunuzdur.

insan hafızasının kusuru unutkanlığıdır, unutma...

unutmayı unutmaz asla amma velakin uyanık.

bunu hiç unutma.

bu defekti kapatmak için

tekrar tekrar

yama, dikiş, pike nakış gerekliliği her türlü izahtan varestedir.

hatta ve hatta en sağlamı, çift dikiştir der mensucat sanayi.. .

kıymetli gördüğün seneleri olay yeri mahallinde, mevdutlu olarak sınıfta kalarak (gönüllü de kalabilirsin.) iki bazen üç kere okumak üstündür.

bazı talebe kardeşlerimiz bir üst sınıfın derslerini yaz tatillerinide özet çalışarak kavrama noktası gaz ayarını yaparlar. motor ve çekiş gücünü arttırır. iyi fikir.

o da fevkalenin fevkinde, çoğunluğun farkında değildir.

her iki formül birleştirilirse pekiştirilmiş, tıkabasa, hazmedilmiş, çifte kavrulmuş muazzam-ı azam 4 çarpı 4 çeker şeker mi şeker ,leb demeden leblebiyi bilen leblebici ortaya çıkar.

hepiciği bu kısır dairenin yarıçapının sinüsünün kosinüsünün tanjantının kotanjantının karekökünün tekrarının 180 nin 0 ile çarpımına eşittir.

akıl akıldan üstündür. bak burada bile tekrar var.

patinajda da tekrar var ..

#450184  gönderen hkmdr
 15.08.2008 - 14:15:53
1 i tekrar etmene bence gerek yok , illâ çalışmak istiyorsan 2. sınıfa hazırlan , mesela fizyoloji çalış, temeldir.