Perşembe , Eylül 19 2019
1. 2. ve 3. sinif ogrencilerine ozel...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

#401732  gönderen dafura
 12.04.2008 - 10:25:02
aflafl yazdı:mrb ben de çü tıptayım komite bizdede var 5 tane ancak çok zorlanıyorum ilk 3 komite ort 59 ve geçme notu 70 :( zor bi alışma dönemi oldu alıştım ama arkasndn anatomi başladı alt ve üst ekstremite ve vertebralar bitti ve benim çoğu duruo sinir kas fizyosu biofiz ve histonun tamamı duruo 2 hafta sora sınav var :( napacam???(doku histosu tamamen bitti)
kolay gelsin fakultenin eski sorular notculada falab vardir eki sorulari al onlaragore calis... mesala rijin insersiyo derslere cok anlatilir ama genelde pek sorulmaz fonksiyonalri sinirleri falan daha onemlifr. iki haftada baya cok rahat yetisir sakin ol. hizli oku ama tekrar yap sinava kadar iki kez calismaya gayret et basarialr

#401737  gönderen aflafl
 12.04.2008 - 11:05:51
2. komitede sorulara çalıştm sorular çıkmadı 3. de çalışmadım sorulardan çıktı şimdide konuyu bitirip soru çözeyim diorm ama çok konu var ya tekrar zor gibi gelio herkes sabaha kadar çalışıo be yapamıorm çalışmak bile gelmio içimden :?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#401738  gönderen dr_dramatic
 12.04.2008 - 11:15:49
merhaba ben de mersin tıptayım dün 4. komite sınavını olduk çok şükür geriye tek komite kaldı ama bende sorulara kesinikle bakmanı öneririm tabi tek umudunu da onlara bağlama ters köşeye de yatırabiliyolar nese kolay gelsin :lol: :wink:

#401740  gönderen dafura
 12.04.2008 - 11:17:38
aflafl yazdı:2. komitede sorulara çalıştm sorular çıkmadı 3. de çalışmadım sorulardan çıktı şimdide konuyu bitirip soru çözeyim diorm ama çok konu var ya tekrar zor gibi gelio herkes sabaha kadar çalışıo be yapamıorm çalışmak bile gelmio içimden :?
sorular cikmayabilri elbetete ama mantigi aynidir bir komite ayni konudan bir kasin siniri gelri digerin hemen yaninaki kasin
Kullanıcı avatarı

#401822  gönderen ametist13
 12.04.2008 - 14:07:37
biz de rahat olanlardanız sanırım
KTü tıp dönem 1im ve anatomiden sadece kemiki ligament ve eklemleri görüyoruz
çok pratiğimiz de olmuyor gerçi bu bizi sıkıyor ama boş vakitlerimiz var ve her saniyesini değerlendirmeye çalışıyoruz
pazartesi bizim de 5. komite sınavı var hadi hayırlısı
ama çıkmış soru çözmek cidden mucize gibi, aynısı çıkmasa bile çok yardımcı oluyor
Kullanıcı avatarı

#401830  gönderen notokord
 12.04.2008 - 14:18:10
bazı sınavlara sadece çıkmış soruları çözerek giriyorz biyokimya gibi :) (konua bakmaya zaman olmuyo ne yapalım :wink: )
Kullanıcı avatarı

#401833  gönderen drmrym
 12.04.2008 - 14:22:53
aflafl yazdı:mrb ben de çü tıptayım komite bizdede var 5 tane ancak çok zorlanıyorum ilk 3 komite ort 59 ve geçme notu 70 :( zor bi alışma dönemi oldu alıştım ama arkasndn anatomi başladı alt ve üst ekstremite ve vertebralar bitti ve benim çoğu duruo sinir kas fizyosu biofiz ve histonun tamamı duruo 2 hafta sora sınav var :( napacam???(doku histosu tamamen bitti)
klasik çü tıp 1 vakası...aksi mümkün diil zaten kasap ailesi orda olduğu sürece..ort 59sa zaten finale kalmışsın boşver bundan sonrasını ilk anatomi dersini hatırlıyorum da koca dersten bi skapula kalmıştı aklımda onu da spatula die okuyordum :lol: :lol: :lol: korkma finalden ben 3 yıl finalle geçtim tüm yılı tekrar ediosun ve daha ii öğreniorsun bunu seni ya da kendimi avutmak için söylemiorum 4 sınıfta daha bü ii anlıorsun fizyolojiyi anatomiyi tekrarın ne kadar işe yaradığını ...bozzma moralini finale ii çalış yeter ismail hocca aynıısnı sorar zaten ali hocada biraz aynı sorar sene içindekileri yani kasap ailesi için bişey diemicem ama :lol: :lol:
3 yılını çüde okumuş bi maraş tıp öğrensiinin fikirlerini aktardım :D
buarada nickinden anlaşıldığı üzere afl öğrencisin sanırım halledeersin sen :)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#417244  gönderen _butterfly_
 24.05.2008 - 01:49:41
tıp 1 finaLine ders ders mi çaLışmaLıyım;yoksa komite sırasına göre mi..?
Kullanıcı avatarı

#429495  gönderen sailornur
 30.06.2008 - 17:01:41
birinci sınıfta çok da psikolojiyi bozmaya gerek yok bence...ikinci sınıfta,birinci sınıfta öğrendiklerini fazlasıyla bir daha görüyorsun sayılır.dilinin bile zor döndüğü garip gurip latince kelimeleri şakır duruma gelebiliyorsun.anatomi için kastığın kaslarına harcadığın glikoza birazcık acıyorsun çünkü çok daha ii oturtuyorsun...işte karnemde güzel gözüksünler diyosan da zaten güzel tavsiyeler varmış...kitap okuyabilirsin abartmamak kaydıyla.notlar falan yeterlidir...anatomiden bikaç isim bilerek geçmeye çalışsan hiç fena olmaz...bir de biyokimyanın temel elemanlarını mekanizmalarını bilsen rahat edebilirsin...haydi sana kolay gelsin
Kullanıcı avatarı

#429758  gönderen DrCihangir
 01.07.2008 - 10:45:56
sailornur yazdı:birinci sınıfta çok da psikolojiyi bozmaya gerek yok bence...ikinci sınıfta,birinci sınıfta öğrendiklerini fazlasıyla bir daha görüyorsun sayılır.dilinin bile zor döndüğü garip gurip latince kelimeleri şakır duruma gelebiliyorsun.anatomi için kastığın kaslarına harcadığın glikoza birazcık acıyorsun çünkü çok daha ii oturtuyorsun...işte karnemde güzel gözüksünler diyosan da zaten güzel tavsiyeler varmış...kitap okuyabilirsin abartmamak kaydıyla.notlar falan yeterlidir...anatomiden bikaç isim bilerek geçmeye çalışsan hiç fena olmaz...bir de biyokimyanın temel elemanlarını mekanizmalarını bilsen rahat edebilirsin...haydi sana kolay gelsin
+1 :wink:

#429759  gönderen aspirine
 01.07.2008 - 10:51:21
bence canım sen hiçbir şey yapma 1. sınıf diyorsun son üç gün kala ögrenci notlarını al yoksa hoca çalış adam akıllı günde 15 saat filan bak gör nasıl 90 alıyorsun boşuna kitapla ugraşma unutacaksın burdaki her canlı gibi :)))))
Kullanıcı avatarı

#429765  gönderen DrCihangir
 01.07.2008 - 10:56:22
aspirine yazdı:bence canım sen hiçbir şey yapma 1. sınıf diyorsun son üç gün kala ögrenci notlarını al yoksa hoca çalış adam akıllı günde 15 saat filan bak gör nasıl 90 alıyorsun boşuna kitapla ugraşma unutacaksın burdaki her canlı gibi :)))))
Çok realist bi mesaj olmuş... :wink:
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#541133  gönderen zonulla
 20.11.2008 - 23:36:46
DrCihangir yazdı:
aspirine yazdı:bence canım sen hiçbir şey yapma 1. sınıf diyorsun son üç gün kala ögrenci notlarını al yoksa hoca çalış adam akıllı günde 15 saat filan bak gör nasıl 90 alıyorsun boşuna kitapla ugraşma unutacaksın burdaki her canlı gibi :)))))
Çok realist bi mesaj olmuş... :wink:
bence atıyo inanma notları kaç kere devirdi Allah bilir, adam gibi çalış.inanmayın bunlara ben kendimden biliyom 140 kilişiyiz.bunların 30 tanesi açayip kasar,yatay geçiş için kendini paralar en az 90 alır.70ide günlük en az 3 saat çalışır.en az 70 alır.ve benim gruba geldik 30 kişidir.sınav haftasından bi hafta önceye kadar hiç bişey bilmez tek amaçı vardır geçmek.son bi hafta notları ezberler.50-70 arası bişey alır.son 10 kişide songün çalışır en fazla 50 alır.Geçme notu 70 dir seneye herkes aynı şeyider günlük yarımsaat bak yeter.yatay geçişle en fazla 2-3 kişi geçebilmiştir
Kullanıcı avatarı

#541141  gönderen house-m-d
 20.11.2008 - 23:44:14
notları oku işte fırsat buldukça,eski sorulara bak sınıfını geç...bol bol gez
Kullanıcı avatarı

..

#541150  gönderen drgorkemm
 20.11.2008 - 23:52:24
herzaman diyorum abicim bak.daha 1 sin.üniversitelisin.tadını çıkar beyav üniversiteli olmanın.ilerde güzel hatırları anımsa üniversiteyle ilgili.ya derste ufak kendi notunu tut yada arkadaşlarından fotokopi çektir.at bi köşeye dursun.sınava 2 hafta kala çalışmaya başla :D ilerde derece yapmayı düşünüyorsan bu taktik geçersiz ama :D
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7