Çarşamba , Kasım 13 2019
1. 2. ve 3. sinif ogrencilerine ozel...

Dönem 3 Farma Nasıl Çalışılır?

#4223587  gönderen human-ingenuity
 05.02.2019 - 01:20:51
Merhabalar, dönem 3 öğrencisiyim ve üzerine yeterince düştüğümü düşünmeme rağmen farma’da yaptığım çalışmanın karşılığını komitede puan olarak alamıyorum.

Derse hazırlıklı katılmıyorum, amfide önemli denilen yerleri işaretliyorum. Notu aynı gün okuyorum. Hafta sonu bir defa kabaca bakıyorum, ikinci kez okumuş oluyorum. Komite son haftasında öncelikle çıkmışlara bakıp sonra nota dönüyorum, son okumayı yapıyorum.

Diğer pekçok dersi kitapla eşgüdümlü ilerletiyorum. İlk komitede farmada da aynısını denedim sonuç hüsran oldu. (%50 doğru) Sonrasında salt nota yöneldim, yine güzel sonuçlar elde edemedim.

Hedeflediğim başarı komite sınavında %80-85 doğru cevaba ulaşabilmek; dönem 4 e ise ilaç gruplarını ve her gruptan belli başlı birkaç ilacı endikasyon/kontend/varsa tipik YE olarak tanıyabilir olararak geçmek.

Tecrübelerinizden geliştirdiğiniz önerilerinizi bekliyorum.

Cevaplayan hocalarıma şimdiden teşekkür ederim.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re: Dönem 3 Farma Nasıl Çalışılır?

#4223606  gönderen DOKTORE34
 05.02.2019 - 09:05:07
Farmanın nankör olduğu söylenir yani verdiğin emeğin karşılığını alamazsın genelde...
Farma çok tekrar ister ve abudik gubudik şifrelerin kısaltmaların olursa akılda kalıcı olur
Son tekrarı sınava çok yakın bir zamanda atarsan yakın hafiza işe yarar
Emek istiyor ama neticede komite bir tek farmadan ibaret değil,öbür bölümlerin ortak konularında farmayı da sonuna ekleyip konu bütünlüğü sağlamış olabilirsin
Kolay gelsin kardeşim
Kullanıcı avatarı

Re: Dönem 3 Farma Nasıl Çalışılır?

#4223675  gönderen drriza
 05.02.2019 - 13:58:20
Herkes gibi bende çalışması zor unutması kolay bir ders olduğunu söyleyebilirim. bol tekrar ve bol şifreleme :)