Pazartesi , Ağustos 19 2019
1. 2. ve 3. sinif ogrencilerine ozel...

Sinif tekrari psikolojisi

#4141764  gönderen kitara
 22.07.2018 - 22:54:35
Merbahalar. Bu yil birinci siniftim ve kaldim. Yani yolun basinda bu kadar erken fire vermek cok can sikici. Tipi cok seviyorum ama uzunlugu hep canimi sikan bir konuydu su an bir okumama ragmen onumde hala 6 yil var. Mezuniyetim 26 yasimda olucak. Aslinda cogu fakultede cikmis sorma puan ekleme gibi seyler ile haketmeyen bir suru insan geciyor. Bu dedigim yanlis anlasilmasin ama biraz hak etmeme. Ben bu ayriciklari yasayamadim verilseydi ben de kullanirdim o ayri. Bazi insanlar tipta ortam kuramiyor veya yalniz kaliyor sanirim cunku kime isin sosyal-psikolojik kismi desem anlamiyor sanki. ama beni su an arkadaslarimdan ayrilmak vs korkutuyor. Bana tepkileri ne olur nelerle yuzlesmem gerekir gibi sorular kafamda donuyor hep. Evet bu yalniz yurudugumuz bir yol ama insaniz sonucta. Zamaninda baska kalmis olanlar varsa kendi tecrubelerini paylasirsa bizim gibilere cok faydali olur. Hem sosyal hem ders acisindan nasil saglam psikolojiyle kaldiginizi, nasil sikintilar yasadiginizi ve bu kayiplari nasil avantaja cevirebilecegimizi paylasabilir misiniz?

Re: Sinif tekrari psikolojisi

#4141782  gönderen zimorki
 22.07.2018 - 23:44:26
Öncelikle mezuniyetin 26 yaşında değil, en erken 26 yaşında olacak. Bir daha hiç kalmayacağına dair tüm hocalarından garanti mi aldın? Başka önerim yok çünkü geçenlerde başlık açmıştın zaten ve orda sana bi sürü abi-ablan tavsiye verdi umursamayıp yeniden aynı şeyi yine soruyorsun.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4141794  gönderen drtusuyer
 23.07.2018 - 00:14:25
Ben sınıfta kalmadım ama yakın arkadaşlarımdan sınıfta kalan oldu sosyal bir insansan daha güzel olabiliyor hem üst dönem yani kendi girişindeki döneminden hem de kaldığın dönemden arkadaşların oluyor. Zaten şimdi herşey sıcak üzerinden zaman geçsin sanki kalmamış da hep o sınıftaymışsın gibi hissedeceksin. 1 yılın da insan hayatında çok bi önemi yok. 26 yaşında mezun olmayı takma

#4141805  gönderen kitara
 23.07.2018 - 00:32:18
zimorki yazdı:
22.07.2018 - 23:44:26
Öncelikle mezuniyetin 26 yaşında değil, en erken 26 yaşında olacak. Bir daha hiç kalmayacağına dair tüm hocalarından garanti mi aldın? Başka önerim yok çünkü geçenlerde başlık açmıştın zaten ve orda sana bi sürü abi-ablan tavsiye verdi umursamayıp yeniden aynı şeyi yine soruyorsun.
Farkindayim zaten de bu sekilde soylemenizi cok da iyi niyetli goremiyorum acikcasi. Basliklar her zaman yeterince kisiye ulasmiyor rahatsiz edicek kadar actiysam kusura bakmayin ama kolay bi durum oldugunu dusunmuyorum ve iki baslik actim diye tepkinizi anlayamadim bu onlari ciddiye almadigim anlamina gelmiyor zaten durumu ciddiye almasam neden bir seyler ogrenmeye calisayim