Pazar , Ağustos 25 2019
1. 2. ve 3. sinif ogrencilerine ozel...

Sinifta kaldim

#4137752  gönderen kitara
 07.07.2018 - 12:38:54
Anatomiye cok adapte olamamam ve biraz da komitelerdeki tembellik ama en cok da sinavin zorluguyla alakali finalde notumu cekemedim bute de deli gibi calistim yine olmadi. Hani emekler bosa gider ya oyle bir duygu durum icindeyim. Sinifta da gecen yillara gore cok kisiyi biraktilar. Nasil oluyor bu sinifta kalma olayi. Nasil etkileniliniyor siz abi ablalarima sormak istedim. Yasim 20 biliyorum tip icin cok degil ama hala birde olmak... Fakultemi seviyorum o konuda bir soru isaretim yok. Ama bu yil donemimden ayrilinca psikolojim nasil etkilenir kestiremiyorum. Merkezi gecisle gecebilecegim universiteler var evime de gecebilirim ama universitemin sehrinden memnunum kendi sehrim beni boguyor. Tek arti ailem olur. Stresli bi yapiyim zaten su anda da kafamda buyuyor her sey size danismak istedim.

Re: Sinifta kaldim

#4137763  gönderen zimorki
 07.07.2018 - 12:54:54
Hayatında bu noktaya kadar hep başarılarla geldiğin için biraz şok oluyorsun en başta. Sınıfta kalma bir yıkım gibi oluyor tıp öğrencisinde. Normal, geçecek. bundan sonra daha iyi çalışacaksın dünyanın sonu değil. Mezun olup gittiğin yerde 25 yıllık pratisyenleri de göreceksin, okulu firesiz bitirip ilk tusunda hemen kazanmış uzman olmuş doktorları da göreceksin. Kimseye madalya takmıyorlar bak tus 1.sine bile madalya takmıyor ösym. Sınav zordu, geçen yıla göre daha fazla kişi kaldı falan bunları bırak, sen kaldın mı kaldın önemli olan o ve zannettiğin kadar korkunç birşey değil. iyi bir fakültedeysen yatay geçiş vs boşver olduğun yerden devam hiç öyle zorlamalara girme. döneminden ayrılmak da çok sıkıntı değil, bütün dönem mezun olup aynı tusta aynı yere yerleşecek mi sanıyorsun yada hepiniz birden aynı yere mi atanacaksınız sanıyorsun ? üniversite bireysel bi yoldur. Daha 4te ve 5te sözlülere gireceksin hoca tipini beğenmediği için de seni yine büt e bırakabilir. Yılma, korkma ve devam et.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#4137808  gönderen ultraviyole
 07.07.2018 - 15:25:17
Aile yapını bilmiyorum ama eğer baskı yapan bir ailen varsa yerinde kalman daha iyi . Ne güzel sınıfta kalma nedenlerini biliyorsun bundan sonra daha dikkatli çalışırsın. Çalışmana engel olan arkadaş ortamı yada ne varsa onlardan kurtul '' ya abi kolay ya final de yada bütler de hal ederiz '' diyen tiplere inanma onlar gizli gizli çalışıyor . Ne demişler bir musibet bin nasihatten iyidir geçmiş olsun seneye halledersin :)

#4137826  gönderen gercekadam
 07.07.2018 - 16:03:32
kitara yazdı:
Anatomiye cok adapte olamamam ve biraz da komitelerdeki tembellik ama en cok da sinavin zorluguyla alakali finalde notumu cekemedim bute de deli gibi calistim yine olmadi. Hani emekler bosa gider ya oyle bir duygu durum icindeyim. Sinifta da gecen yillara gore cok kisiyi biraktilar. Nasil oluyor bu sinifta kalma olayi. Nasil etkileniliniyor siz abi ablalarima sormak istedim. Yasim 20 biliyorum tip icin cok degil ama hala birde olmak... Fakultemi seviyorum o konuda bir soru isaretim yok. Ama bu yil donemimden ayrilinca psikolojim nasil etkilenir kestiremiyorum. Merkezi gecisle gecebilecegim universiteler var evime de gecebilirim ama universitemin sehrinden memnunum kendi sehrim beni boguyor. Tek arti ailem olur. Stresli bi yapiyim zaten su anda da kafamda buyuyor her sey size danismak istedim.
Hocam ailen çok başarı odaklı da olsa tıp fakültesinin zorluğunu biliyorlardır bir iki hafta laf ederler sonra ise tekrar aynı seviyeye gelirsin
Özelde okuyorsan biraz maddi olarak sorun yaşayabilirler.Emin ol seni affederler sıkıntı etme :)
Bu arada yaşını takma :)
Kullanıcı avatarı

#4137933  gönderen drela64
 07.07.2018 - 22:22:09
seneye geçersin.takma fazla.giren herkes bitirebilecek kapasitededir girememiş bir kısım da bitirebilecek kapatisededir.rahat ol tatilini zehir etme kendine.önündeki maçlara bak kardeşim.
Kullanıcı avatarı

#4137934  gönderen tomc
 07.07.2018 - 22:24:24
kitara yazdı:
mindfulness meditation araştır.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4137949  gönderen dada
 07.07.2018 - 23:19:14
Winners are not people who never fail but who never quit.

#4138115  gönderen kitara
 08.07.2018 - 15:38:08
gercekadam yazdı:
kitara yazdı:
Hocam ailen çok başarı odaklı da olsa tıp fakültesinin zorluğunu biliyorlardır bir iki hafta laf ederler sonra ise tekrar aynı seviyeye gelirsin
Özelde okuyorsan biraz maddi olarak sorun yaşayabilirler.Emin ol seni affederler sıkıntı etme :)
Ben hep yillara takiktim. Erken bitirip erken bir seyler yapmak istedim ama hayat iste. Ailem arkamda babam biraz depresyona girdi :D ama bana kirici bi lafi olmadi cok sukur. Maddi olarak zor durumda olmasak da bu da koyuyor tabi durduk yere fazladan aileme yuk olmak. Bir yil kalmayi planliyordum aslinda ama boyle bosa degil de erasmusa falan harcarimdi hayalim boyle hayallerin surekli yikilmasi tip yolunda zihnimde ozguvenimde yara aciyor bunu kapatmak zor olucak. Bir de kimle konussam bir cok kolay soyle basit boyle basit diyor ust siniflardan ama hep cikmisla gecen insanlar. Cikmissiz gercekten zormus tipta hayat. Yasa takmam da biraz cinsiyetle ilgili sanirim :D yanlis anlamayin ama erkekler biraz kadinlara gore gec olgunlasiyor. Fakultesinin ablasi konumuna gecmek istemem :D

#4138121  gönderen gercekadam
 08.07.2018 - 16:23:02
kitara yazdı:
08.07.2018 - 15:38:08
gercekadam yazdı:
kitara yazdı:
Ben hep yillara takiktim. Erken bitirip erken bir seyler yapmak istedim ama hayat iste. Ailem arkamda babam biraz depresyona girdi :D ama bana kirici bi lafi olmadi cok sukur. Maddi olarak zor durumda olmasak da bu da koyuyor tabi durduk yere fazladan aileme yuk olmak. Bir yil kalmayi planliyordum aslinda ama boyle bosa degil de erasmusa falan harcarimdi hayalim boyle hayallerin surekli yikilmasi tip yolunda zihnimde ozguvenimde yara aciyor bunu kapatmak zor olucak. Bir de kimle konussam bir cok kolay soyle basit boyle basit diyor ust siniflardan ama hep cikmisla gecen insanlar. Cikmissiz gercekten zormus tipta hayat. Yasa takmam da biraz cinsiyetle ilgili sanirim :D yanlis anlamayin ama erkekler biraz kadinlara gore gec olgunlasiyor. Fakultesinin ablasi konumuna gecmek istemem :D
Hocam ama yapmayın ya. :)
Siz kadınlar zor yaşlanıyorsunuz bizde hemen belli oluyor 20-22 farkı :) Onun için takma yani :)
Bir de şöyle düşün onca yıl ders çalıştıktan sonra bir kerelik dinleme senen olmuş oldu :)
Boşver hocam birazcık dinlen yeni yıla umutla gir :)
(Çıkmışsız zor oluyor cidden :))
Kullanıcı avatarı

#4138126  gönderen JustAnotherKinase
 08.07.2018 - 16:36:30
kitara yazdı:
Seneye kendini ispat etmek için daha çok çalış, on senedir tus çalışan adamlar var senin kaybın 1 sene, ortalama tus kazanma sürenden düşebilirsen kaybın bile olmaz
Kullanıcı avatarı

#4138184  gönderen M724
 08.07.2018 - 22:07:18
Kaybetmek alışkanlık yapar.genelde 1. Sinifta kalanlar ileriki yillarda iyi performans sergileyemiyor, bu kalmalarin devami geliyor, hepsi deil tabi ki.Sinavlarin daha kolay oldugu bir fakülteye gecis imkanin varsa geç.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4138227  gönderen Black_magic
 09.07.2018 - 03:07:52
Erkenden tıpı bırak diş hek yaz. Nöbetsiz kafa rahat işini iyi yaparsan 20bine kadar maaş çok daha fazlası bile olur. Bana erkenden böyle akıl veren olsaydı keşke. Anlarsın ne demek istediğimi dönem 6da ilk nöbetini tuttuğunda ya da periferde tek başına kaldığında gece vakti. Ya da sen insanların iyi niyetini düşünürken üstüne yürüdüklerinde. Hayırlısı olsun ama bu tıpta yaşayacağın kötü olayların çok küçük bir kısmı üzgünüm.

#4138237  gönderen Drpollyanna
 09.07.2018 - 09:53:16
Doktor olmak ıstıyosan devam et . Kabullen durumu . Kaldıysan kaldın nolmus yanı . Ben unı yı bütsüz bitirdimde noldu okul bitti asistan oldum istifa ettim falan fılan 2yılım gitti :D sadece alıskanlık halıne getırme yeter . Seneye cok daha basarılı olacaksın 👍🏻

#4138304  gönderen kitara
 09.07.2018 - 14:27:18
M724 yazdı:
08.07.2018 - 22:07:18
Kaybetmek alışkanlık yapar.genelde 1. Sinifta kalanlar ileriki yillarda iyi performans sergileyemiyor, bu kalmalarin devami geliyor, hepsi deil tabi ki.Sinavlarin daha kolay oldugu bir fakülteye gecis imkanin varsa geç.
Mezuna biraktigim sene de yasadim bunlari bu sozleri de cok duydum yapamazsin diyenleri. Ama ygsde derece yaptim. Yani bunlara takilan biri degilim basarinin bununla alakali oldugunu dusunmuyorum sinif gecmek cok da matah bir sey degil ben biraz sanssizligimdan biraz da fazla az calismadan kaybettim. Istedigim meslek olduguna emin olmasam zaten cekilcek dert degil. Ama burayi okuyan baska kisiler de olucak ileride o yuzden yorumunuzu saglikli bulmuyorum baska kalanlar icin