Pazar , Ağustos 25 2019
1. 2. ve 3. sinif ogrencilerine ozel...

TIP 1 Çalışma Sistemim Bir Türlü Oturmuyor

#3995575  gönderen drragex
 26.09.2017 - 20:39:07
Abilerim ablalarım öncelikle merhaba

Tıp Fakültesine başlayalı 2 hafta oldu ve yaklaşık 450 sayfa sayfa slayt çıktısı bar elimde 4-5 defa çalışmaya çalıştım ama olmuyor 2 saat sonra unutuyorum gibi oluyor . İngilizce oldugu için bilmediğim cins kelimeler çok onlarıda çeviriyorum.

Siz nasıl çalışmayı önerirsiniz
Slayt oku geç olmuyor aklımda kalmıyor
Not çıkarıcan herşey bilgi yazmayınca olmuyor yazarsamda 10 sayfa slayt 2 saatte bitiyor

Bir türlü oturtamadım sınıfta %30 u repeat ve 2 haftada 450 sayfa olunca korkrtum ve çalışmak istiyorum .
Şimdiden teşekkürler
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re: TIP 1 Çalışma Sistemim Bir Türlü Oturmuyor

#3995619  gönderen mhurkan
 26.09.2017 - 21:43:35
1.sınıfta iken abilerim ablalarım gez dolaş son hafta çalışırsın derdi. Sonradan haklı olduklarını anladım.

Ben o kadar acımasız olmayacağım, tabiki çalış ancak, bugüne kadar o dersleri milyonlarca insan okudu ve bir şekilde geçti o sınavlardan.

Yazarak mı çalışıyorsun, çizerek mi çalışıyorsun, sadece okuyarak mı çalışıyorsun? Deneme yanılma ile ilk 1-2 sınav içinde belli olur.

Sonra aşırı tembellik yapmadıkça geçersin.

Ahhh 1.sınıfta olsaydım şimdi keşke. Hayat ne güzeldi be o zamanlar.

#3995668  gönderen aek_aek
 26.09.2017 - 22:39:30
Bulunduğun üniversitenin Türkçe Tıp fakültesi varsa bence ilk tekrarında önce Türkçe notu okuyup slaytta neyden bahsettiğini iyice anlayıp sonra Ingilızce notu oku ve okurken bilmediğin kelimelerin anlamını slayta yaz.
Birden ingilizce metin okuyarak çalışmak zor. Anladığını düşünsen bile Türkçesini okuduğunda tam olarak anlayamadığını fark edersin.
1.sınıfta veya sadece ilk dönem önce Türkçe sonra Ingilızce slaytı okuyarak Ingilızce anlama becerini de geliştirirsin. 1.tekrardan sonraki tekrarlarinda sadece Ingilızce slaytı okuman yeterli olur.
1.tekrarını bu şekilde konuyu işlediğin akşam yap.
Haftasonu 2.tekrarinı yap. 2.tekrarını yaparken çıkmış soruları da incele ki slaytta asıl neresi önemliymiş ona gore dikkat et, slaytta yıldızla ve ezberlemeye çalış.
Sınavdan önceki son hafta da 3.tekrarını yap, çıkmışları tekrar incele. Gayet güzel bir not alırsın bu çalışmayla. Hatta sınavdan önceki hafta 3. Tekrara ilaveten 4. Tekrarı yapabilirsen çok yüksek bir not alabilirsin. Stres yapma aynı hafta defalarca okumana da bu kadar gerek yok önemli olan son hafta çalıştıklarının aklında daha çok kalacak olması.
Not: 1.sınıfı ben de Ingilizce okudum

#3995669  gönderen aek_aek
 26.09.2017 - 22:41:39
Bi de slaytta anlamını bilmediğin kelime bırakma çünkü o kelimeler sınavda soruda da geçer o zaman anlayamazsin. Ama kelimeleri öğrenirsen sınavda soruyu anlamama sıkıntısı oluşmaz.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#3995675  gönderen Lou_salome
 26.09.2017 - 22:53:58
Slaytlarin uzerine bilmedigin ingilizce kelimelerin turkcesini yaz.ama ozellikle slaytin uzerine.baska bi deftere filan yazma.slaytin uzerinde calisirken gordukce daha kolay ezberlersin.2 3 aya da tibbi ingilizce olayina alisirsin.ben oyle yapmistim.basta ingilizce olayindan cok korkmama ragmen cok iyi olmustu bu sistem.ingilizce icin baska hicbi calisma yapmadigim halde tus icin dil sinavina girdigimde de 93.75 puan almistim.ingilizcemi de bilmeden iyi gelistirmis bu yaptigim yani :)
Dersleri anlamamak konusunda da zamanla alisirsin.sinav zamani gelmeden once gunluk veya haftalik olarak,o zamana kadar gordugun slaytlari sadece bir kere oku.sonra sinav haftasi bikac kez tekrar edersin.anlamiyorum diye dusunme,sinav zamanina kadar dersleri gordukce hepsi kafanda bi butunluk olusturacak ,oturacak yavas yavas.
Korkma emin ol herkes senle ayni durumda,herkes kendini sudan cikmis balik gibi hissediyor.alisacaksin.1. Sinif olmanin tadini cikar.gezmeyi,eglenmeyi,kendini sosyal olarak gelistirmeyi eksik etme :)
Kullanıcı avatarı

#3996096  gönderen Creative
 27.09.2017 - 16:53:54
Böyle dewam et düşe düşe elbet kalkıp sağlam yürümeyi öğreneceksin
Kullanıcı avatarı

#3996102  gönderen Creative
 27.09.2017 - 16:57:42
Ayrıca ders çalışma konusuna gelirsek arkadaşlrından bilgiler al kendine en uygun yöntemi seç notu oku ve notun üstüne önemli gördükleri yaz (yazmak çok önemli eğer okumayla kafana girmiyorsa yazmak zaten 3 4 okumaya bedel oluyor ) yabancı kelimlerin anlamlarını nota yaz ve her nota göz gezdirdiğinde onlara 2 3 kez bak ama ezberlemeye çalışma zaten ezberlenecek kelimeler notta , hocanın anlatımında, arkadaşlarınla sohbette kendini her türlü belli ediyor bir notta en fazla 8 9 gerekli yabancı kelime vardır onlarda göz aşinalığından beyne yazılır ....kolay gelsin şimdiden