Perşembe , Eylül 19 2019
1. 2. ve 3. sinif ogrencilerine ozel...

Gazi tıp ve yurt şartları ?

#3947433  gönderen Aybarzirs
 19.07.2017 - 04:24:02
İyi günler lys 2017'de 2800 gibi bir sıralama yaptım. Gazi tıp yazmayı düşünüyorum.Dün Ankara'ya gidip okulu ve birkaç yurdu gezdik. Sizce Gazi Tıp iyi bir seçim mi? Bu arada benim kafama en çok takılan şey yurt.Yurt fiyatları çok yüksek. Benim maddi durumum ancak özelde 4 kişilik bir odaya yetiyor. Aylık 850tl diyorlar.4 kişi bana zorluk çıkartır mı? Ders çalışmama engel olurlar mı? Duyan herkes tek kişilik odada kalsın ya da ev tutsun diyor. 4 kişi ile yapamazmışım. tek kişilik oda 2000tl. Ben mümkün değil o parayı veremem. Yardımcı olursanız sevinirim.

#3947442  gönderen Aybarzirs
 19.07.2017 - 04:32:34
doktorbeyevladim yazdı:Aylik kisi basi degil 850 500 tl verseniz 3 kisi 3+1 guzel bi eve cikarsiniz. 4 kisilik odaya 850 soygun resmen kesinlikle kalma orda. Ben kyk da tek kisilik odada kaliyordum, 200 tl. Kyk ya basvur cikmazsa ev ayarla derim
hocam kyk yarı özel miydi? Bir de ulaşımı gaziye rahat mı? cevaplarsanız çok sevinirim. Kyk olayını pek bilmiyorum. kime tek kime çok kişilik oda veriliyor bir kriteri var mı ? yoksa şans mı ?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3947445  gönderen Aybarzirs
 19.07.2017 - 04:38:14
doktorbeyevladim yazdı:Evet yari ozel ama 200 tl ve emin ol sarlari 850 liralik yurttan cok daha iyi. Sabah kahvalti ve aksam yemegi fisi var. Ankaray benim yurda 1 dk mesafedeydi ve gaziye ulasim zor degil. Oda olayi da kucuk siniflar 4 kisilik odadabasliyor, sonraki siniflarda 3 kisilik 2 kisilik oluyor ve 5-6.sinif tipcilara 1 kisilik oda veriliyor. Bide 2 3 kisilik odalarda da herkesin tipci olmasina dikkat ediliyor. Ben her acidan memnun kaldim diyebilirim, 4 kisilik odada da 3te de 2de de tek kisilikte de
Çok teşekkür ederim hocam ben o zaman kyk ya başvurayım. Özelde soyuyorlar adamı.
Kullanıcı avatarı

#3948280  gönderen Creative
 20.07.2017 - 02:13:50
Ülkenin en iyi kurumu kyk dır heralde hele baZıları tatil köyü gibi ...

#3948330  gönderen serdalmd
 20.07.2017 - 03:19:54
Ankarada yarı özel kyk ulustaki yurtlar ve gölbaşındaki yurt var şuan sanırım, erkekler için tabi :) kızlar bu konuda çok daha şanslı. Gazi çevresindeki özel yurtlar gerçekten çok pahalı, çoğu arkadaşım da memnun değildi zaten. Kyk çıkmaz ise eğer yine de ortama alışmak için ilk sene özel yurtta kalabilirsin bence. Oda arkadaşı olayı ise tamamen şans. Ders çalışabilir miyim diye dert etme ama bunu, odada çalışamazsan bile okula yürüme mesafesinde olacağından okulda ya da başka bir yerde (ör:milli kütüphane) dersini çalışırsın güzelce. Okuldaki çalışma salonları pek bi yetersiz gerçi ama neyse 😂 Gazi yerine başka bir yer mi yazsaydım diye aklına takılmasın, sorunsuz tıp fakültesi yok bence :)

#3948340  gönderen Aybarzirs
 20.07.2017 - 03:28:00
serdalmd yazdı:Ankarada yarı özel kyk ulustaki yurtlar ve gölbaşındaki yurt var şuan sanırım, erkekler için tabi :) kızlar bu konuda çok daha şanslı. Gazi çevresindeki özel yurtlar gerçekten çok pahalı, çoğu arkadaşım da memnun değildi zaten. Kyk çıkmaz ise eğer yine de ortama alışmak için ilk sene özel yurtta kalabilirsin bence. Oda arkadaşı olayı ise tamamen şans. Ders çalışabilir miyim diye dert etme ama bunu, odada çalışamazsan bile okula yürüme mesafesinde olacağından okulda ya da başka bir yerde (ör:milli kütüphane) dersini çalışırsın güzelce. Okuldaki çalışma salonları pek bi yetersiz gerçi ama neyse 😂 Gazi yerine başka bir yer mi yazsaydım diye aklına takılmasın, sorunsuz tıp fakültesi yok bence :)
Hocam çok sağolun verdiğiniz cevap için. Yarı özel yurt çıkma olasılığı nedir bir oran verebilir misiniz? Uzak şehirden geliyorum. Annem babam ayrı. ikisi de memur. 2 kardeşim var.
Kullanıcı avatarı

Re:

#3948341  gönderen tintin
 20.07.2017 - 03:28:57
Hayırlı olsun ben gazi mezunuyum. Okulumu çok severim kontenjan artışları sonucu şu an ne halde tam bilmiyorum ama bizim zamanımızda çok iyi bi okuldu. İlk sene yurtta 3 kişilik odada kalmıştım bi problem olmadı. Bizim arkadaşlar kyk da kanıyodu hep 8 kişilik odalarda kalanlar vardı biri dönem birincisi biri onuncusuydu. Zaten herkes ya okulun çalışma salonunda ya da milli kütüphanede çalışıyordu. Başarılar dilerim.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009