Cuma , Ekim 18 2019
1. 2. ve 3. sinif ogrencilerine ozel...

1.sınıf bütünleme için mahkeme

#3944094  gönderen proxsima00
 13.07.2017 - 13:26:35
ben x üni 1 sınıfım.
bütünleme sınavı sonucunda itiraz edildi ve 3 soru yanlış denerek iptal edildi.sonuçlar otomasyona girildikten sonra bir takım kişiler araya bazı kişileri de katarak hocalar ve dekanlık üzerinde baskı kurdular.dekanlık da eğer hocalar kendi sorularının yanlış olduğunu kabul ederseler yönetim kurulu kararı ile sonuçların değişebileceği söylendi.arkadaşlar yoğun çalışarak kendilerine lazım olan baraj yedikleri vs soruları hocalarla anlaştılar.böylelikle 9 sorunun iptali daha sağlandı.toplam 9 soru da iptal edilmiş olabilir.9+3 12 de olabilir.henüz yönetim kurulu kararı açıklanmadı ama ben bugün dekan yardımcısıyla konuştum doğru soruların yanlış diye iptal edildiğini söyledim.o da böyle bir şeyin mümkün olmadığını bir çok istek ve itiraz geldiğini kabul etmediklerini yönetim kurulu kararı ile 9 sorunun iptal edildiğini söyledi
henüz ortalıkta açıklanan bir yönetim kurulu kararı yok.
bir sınav düşünün ki 9 veya 12 soru iptal ediliyor.
bu iptal edilen soruların içinde kurulda aynen çıkmış ve iptal edilmemiş sorular da mevcut
sizce ne yapmalıyım.

Re: 1.sınıf bütünleme için mahkeme

#3944429  gönderen Eseslidr
 13.07.2017 - 21:25:03
Ne guzel daha çok kişi geçmiş işte sınıfı sana ne bundan? Hocalar yeterli görmüş demekki nedir bu çekememezlik? Git mahkemeye ver. O sorularda da mutlaka hata vardir hatta soruların yüzde 90 ninda hata oluyor zaten bir şekilde imla hatası oluyor mantık hatası oluyor
Soru hazırlamak kolay iş değil çünkü
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3944431  gönderen dr_sinaps
 13.07.2017 - 21:30:42
Bence sen hazır yolun başındayken bırak okuku. Böyle bir çekememezlik ile bu mesleğe hiç başlama. Senin gibi arkadaşlarının birkaç soru yüzünden sene tekrarı yapmasını isteyecek meslektaşlara ihtiyacımız yok.
Kullanıcı avatarı

#3944618  gönderen Creative
 14.07.2017 - 03:57:26
Bizim ortamlarda her zaman dışlanan günün 20 saattini çalışıp yine de bütünlemeye kalan tiplerden biri olarak betimleyebildim seni .. kusura bakma

Re:

#3944626  gönderen Caspaz
 14.07.2017 - 04:23:05
Geleceğin doktor adayına yakışmayan görüşler bunlar. Birinci sınıfsın daha asıl yapman gereken böyle dusuncelerden kurtulman. YGS LYS bitti artık sınıf arkadaslarin senin yarıştıgın kişiler değil bu mantığı at kafandan. Sen kendin için okumalı, iyi bir hekim olmalısın. Kendini geliştirmeye odaklanmalisin. Bunları düşünme ve biraz daha az bencil olmaya çalış. Kendine göre hakkini aramak istiyorsun ama inanki sana haksizlik yapılan bir durum yok burda. Git tatilini guzelce yap Tıpla ilgili kitaplar oku House falan izle. Arkadaşların içinde sevin çünkü kinezini kaderini dyneini bilemedi diye adamın 1 yılını harcamak bana göre daha büyük bir haksizlik.
Kullanıcı avatarı

Re:

#3944630  gönderen ScHeveningen
 14.07.2017 - 05:05:14
Bizde de zamanında çıkmış soru soruyor diye dekana şikayet edilen hocalar olmuştu. Senin gibiler de vardı aramizda ama yavaş yavaş sindirilecek dönemin kendi halinde pisirik geçinen tiplerinden olacaksın. Tercih senin. Kimseyle uğraşma kendi sınavına bak.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#3944631  gönderen mdmey
 14.07.2017 - 05:39:37
şoke oldum resmen. tıp fakultelerınde bu tarz ali cengiz oyunlarının dönebileceğini hiç düşünmezdim. yukarıdakı arkadaşların seni bencillikle, kıskançlıkla suçlaması ve kendı işine bak gerisini boşver diye tavsiye vermelerini de şaşkınlıkla okudum. ama bu tip insanlar tıp fakültelerinde ve uzantısı hastanelerde meslek hayatında sıklıkla karşına çıkar, kendi canları yanınca basbas ortaıkta ajitasyon yapıp başkasının başına birşey gelince kılını kımıldatmayan tiplerdir bunlar.
sana benım tavsiyem vicdanın bu işin yanlış olduğunu söylüyorsa üzerine gitmen ancak mahkemeden öte dekanlığa dilekçe vermen ve bu dilekçenin kayıtlara geçmesini sağlaman değerli bir adım olacaktır, keza direkt mahkemeye verebileceğini sanmıyorum idari kastı takip etmen lazım öncelikle.

#3944634  gönderen Bissinozis56
 14.07.2017 - 09:30:46
Madem bilmem kaç soru iptal edilecek ve herkes geçirilecek neden bu sınav yapılıyor formaliteden mi diye sormak lazım. Olaya şöyle bakın arkadaşlar haketmeyen bir kişiye haketmediği bir başarı veriliyor ister tıp 1.sınıf olsun ister ilkokul 1.sınıf. He olayın üstüne gidersen ne mi olur hiçbir sonuç elde edemezsin.Bu işler malesef türkiye'de alışılagelmiş şeyler burdaki yorumlardan da anlayacağın üzere.
Kullanıcı avatarı

Re:

#3944635  gönderen kutsaclirapunzel
 14.07.2017 - 09:36:37
Yorumları okurken utandım. Burası tıp fakültesi, burada kopya çekmek-çektirmek, soru çalmak, diğer gece gündüz ders çalışıp sabahlayanın hakkını yemek affedilemez. Aferin çocuk, sakın büyüdüğünde sana buradaki gibi edep dersi veren oysa bi dönüp ne diyoruz diye bakamayan insanlardan olma. Bu insanlar aynı zamanda asla birlik olamayan insanlar olması da cabası. Kişisel de algılama, o dalavera yapan arkadaşların gelse biz böyle böyle çakallık yapıcaz deseler güya onlara da edep ahlak dersi verirler emin ol.
Hakkını yedirme, şimdiden bu bilinci kazanırsan sen çok iyi bir insan ve çok çok iyi bir doktor olursun.
Şimdi bu bütün soru ve cevapları ile komitelerdeki soru ve cevaplarını topla, güzel açık anlaşılır bir dilekçe yaz, dekana rektöre bimer vs heryere yolla dilekçeni.
Bir doktor etiğin ahlakın olmadığı yerde ahlaklı yetişemez!

#3944636  gönderen proxsima00
 14.07.2017 - 09:43:17
Ben bu siteyi uzun zamandır takip eder forumları okurum.burda yazanların genelde birbirlerine karşı saygılı aklı selim kişiler olduğunu düşündüğümden buraya yazdım.Gelen hakaretlere ben de şaşırdım.
Sınav sorularına itiraz zamanı geçti.ben de soruların iptaline itiraz edeceğim.yönetim kurulu kararı ile alınmış olduğundan bu yönetim kurulu kararını isteyip inceleyip soru iptallerinin nedenlerine bakmam lazım.bazı sorular yoruma daha açık olduğundan iptal edilmesine kılıf uydurulabilir ama anatomi ya da direkt bilgi içeren sorularda ve çıkmış sorularda netice elde edilebilir diye düşünüyorum veya bilirkişinin de incelemesinin daha uygun olabileceğini.iş oraya varmadan ben idare ile konuşayım ve konuyla ilgili bir dilekçe yazıp sayı numarası alayım derim.Bu şekilde idari yol kapanır ve iş idare mahkemesine geçer.
Ayrıca bu konuyu ilk açtığım koordinatör de beni suçlamıştı.
Dava açmaya gelindiğinde ilk yürütmeyi durdurma kararı alınabilirse iyi olur.Ben yönetimdeki usulsüzlükle ilgili de dava açmak isterim ama bunu kanıtlamam mümkün değil.Bu konuda rektörlüğü atlayıp direkt yök ile görüşmek daha iyi mi olur sizce?

Re:

#3944727  gönderen destroyenjoy
 14.07.2017 - 15:37:30
sen askerde çok dayak yersin.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3944733  gönderen feomidyum53
 14.07.2017 - 15:47:55
dr_sinaps yazdı:Bence sen hazır yolun başındayken bırak okuku. Böyle bir çekememezlik ile bu mesleğe hiç başlama. Senin gibi arkadaşlarının birkaç soru yüzünden sene tekrarı yapmasını isteyecek meslektaşlara ihtiyacımız yok.
+1

Re:

#3944734  gönderen drbuspiron
 14.07.2017 - 15:54:43
sorular gerçekten yanlışsa ne yapacaksın ki tıp fakultesinde bu çok mümkün
Kullanıcı avatarı

Re:

#3944763  gönderen elsco
 14.07.2017 - 16:37:23
drbuspiron yazdı:sorular gerçekten yanlışsa ne yapacaksın ki tıp fakultesinde bu çok mümkün
ÖSYM TUS u hatasız hazırlayamıyor, üniversitede sıradan bir gün... Arkadaşa tavsiyem, eğer sınıf geçmende problem olmuyorsa uğraşmana değmez hocam, aksi halde buna rağmen sınıf tekrarı gibi bir durum varsa hakkını ara, ama mahkeme, bilirkişi, dava süreci derken muhtemelen en az 3-4 ay sürer.
Umarım sene kayıpsız başarıyla atlatırsınız.